• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Fendt- najbolji traktori
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Baranjac je napisao
zar FENDT nema u traktorima i MANove 5.9 l motore koji umjesto kl. bosch pumpe ima common rail sistem koji je nasosfticiraniji na trzistu jer svki cilindar ima svoju visokotlacnu pumpu.
Decko koji ga je rastavljo kaze da je najtezi traktor za popravak
 
R

Ratarko

Guest
Najbolji traktor na svijetu zaslužuje najbolju sliku na svijetu , evo je :)

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Z

Zetor11

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. [/img]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Mariooo , naljutit ču se na tebe ako pošaljes još koju sliku Fendta :wink:
Zazubice mi rastu dok ih gledam :shock:
 
J

japa

Guest
Jedan moj prijatelj radi sa Fendtom 611 LSA iz 82. godine, a ima i još 2 Fendta...veli da boljih traktora od Fendta još nije vozio, iako su stari, a kakvi su onda tek novi fendtovi....veli da je npr. Zetor sa novim modelima tek sad došao na to što je Fendt imao u 80-tim. Taj Fendt 611 lSA ima mu 11000 radnih sati, i kad sam ga upitao da li ga brinu radni sati, samo se nasmijao i veli da barem do 20000 sati nema ni najmanjih problema. Inace taj Fendt iako je 82. god definitivno bi mu dao prednost pred novim zetorom iste snage...što velite na to?
 
R

Ratarko

Guest
Ja se u potpunosti slažem sa tvojim frendom ne samo to nego bih otišao korak dalje i rekao da mi je novi Zetor ( kada si več njega spomenuo ) stepenicu ispod Fendta iste klase iz osamdesetih godina .

Da li je točno da novi Zetor još uvijek nema mjenjač koji barem " polovi " brzine putem nekog elektro-prekidača , znači bez upotrebe kvačila ? Ako je tako onda mi se to nikako ne dopada . Zetor traktori nisu jeftini a ako ne nude promjenu barem jedne ( do tri ili četiri ) brzine bez kvačila to je loše , takav traktor ne bih nikada kupio , pogotovo ne novi i ne u 2007. godini . Ako je tako konkurencija nudi više i bolje . Kod novog traktora najviše pažnje obratim na to kakav mu je mjenjač , koji su mu omjeri brzina do 10 km/h , da li prebacuje brzine bez kvačila ( ne kažem da mora biti full-powershift ali barem da ima dvije brzine bez kvačila ) ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mislim da novi modeli proxima plus imaju promjenu bez kvačila!

Dali ti Fendt-ovi iz 80- tih imaju Deutz motore? Ja mislim da što se tiče motora da bi novi Zetor dulje izdržao nego Fendt sa 11 000 sati, što vi mislite?
 
J

japa

Guest
mario kaže:
Mislim da novi modeli proxima plus imaju promjenu bez kvačila!

Dali ti Fendt-ovi iz 80- tih imaju Deutz motore? Ja mislim da što se tiče motora da bi novi Zetor dulje izdržao nego Fendt sa 11 000 sati, što vi mislite?

Da to su deutzovi motori...vjerojatno bi Zetor izdržao duže, ali ovo je samo omjer razina tehnologije Fendta u usporedbi sa Zetorom, koji je ipak 20-tak godina mlađi, a nije (puno) bolji...što se tiče Zetorovog mjenjača mislim da isto nova proxima ima neku vrstu powershifta, ali nisam siguran
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovisi tko i šta radi sa traktorom.Prednost ipak dajem starom Fendu. Ako traktor nije uništen. da je redovno održavan.
 
M

Mister x

Guest
Ali fendt driži cjenu da to nije normalno, pa u svakoj tehnologiji koju koristimo je granica izdržljivosti zadnji prag tako očito ti traktori toga nemaju jer imaju motor od kamiona a kamioni izdrže svašta.
 
J

japa

Guest
zvona kaže:
Ovisi tko i šta radi sa traktorom.Prednost ipak dajem starom Fendu. Ako traktor nije uništen. da je redovno održavan.

Još malo o Fendtu....Taj stari Fendt 107 KS ore s 4 brazdnim plugom 16 cola, i to da niti ne osjeti, dok New Holland 2002.god, 105 KS, to jednostavno ne može. Da bi mogao orati tim 4 brazdnim plugom New Hollandu je potreban uteg od 700 kg. Vidimo da su to traktori iste snage ali Fendt zahvaljujuči puno dužem međuosovinskom razmaku i nešto večoj masi, to uspjeva bez problema.
 
Na vrh