• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ma znam ali od viska glava ne boli :D ,meni je zal kaj moj fiat nema brzu getribu al jeb.. kaj je tu je,bitno da je on u vrhunskom stanju
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
koliko sam ja videl i čul ima svakakvih getribi sa raznim kombinacijama...vjerovatno po zahtjevu samog kupca...kod mene je brza getriba,a nema ni powera ni reverzera,a mjenjač je 3 grupe po 5 brzina + rikverci
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koliko sam ja videl i čul ima svakakvih getribi sa raznim kombinacijama...vjerovatno po zahtjevu samog kupca...kod mene je brza getriba,a nema ni powera ni reverzera,a mjenjač je 3 grupe po 5 brzina + rikverci

Znači ti kolega imaš 15+3 mjenjač. Ima stvarno svakakvih varijacija kod mjenjača raznih Fiatovih modela, šta je je, al tako je i ja mislim da su to sve skupa super odlično napravili, svi oni odlično rade i idu!

Jesi siguran?
A kaj ako netko silira urikverc?
Ma 100%, ako nema, mora silirati i bez toga, ako ima, još bnolje ;), kaj nije tak?!
Uostalom od tih par rikverca, u jednom ide sigurno :)

Ja zato volim paralelne getribe, koliko napred toliko i nazad!! 16+16, 20+20, 32+32......
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
jedno pitanje ponekad kad dizem hidrauliku na traktoru nekad zna skakat pa me zanima di je problem,ali ne uvijek
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Provjeri ulje i zamjeni filtere od hidraulike, moralo bi biti dobro!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
meni nekad zna trzati kad spuštam nekaj teškog

imaš kotačić skroz dolje na sredini sica,on ti služi za regulaciju protoka ulja u cilindre hidraulike...ak je teži priključak kotačić se pritegne i smalji protok ulja pa se priključak sporije spušta i smanjiva se trzanje...kod lakših priključaka posutpak obrnuti...sam pazi da ga ne zašarafiš skroz ,onda ti blokira poluge skroz gore i neće ih spustiti dogod ne popustiš protoka...:partyman:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
malo pritegni onog kotačića kaj sem gore objašnjaval i probaj onda...:supz:

probao sam sa rukom ali nejde,jel se mozda mora izvuci van pa onda ko zadnja hidraulika
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
probao sam sa rukom ali nejde,jel se mozda mora izvuci van pa onda ko zadnja hidraulika
ne sam se šarafi lijevo i desno,ima oznake na sebi + i -

probaj dok je traktor ugašen onda ide lakše barem kod mene,al trebalo bi ići lagano i dok dela...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ne sam se šarafi lijevo i desno,ima oznake na sebi + i -

probaj dok je traktor ugašen onda ide lakše barem kod mene,al trebalo bi ići lagano i dok dela...

nejde nikako proba cu dok je upaljen ak ne rolcange pa ili on ili ja :lol:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
e jel mi moze ko poslikat zadnju sajbu na fiatu serjie 90 zanima me kako ima rijesno zatvranje i otvaranje jer mi fali sajba na mom pa neznam jel ima amortizere da ga dizu ili ima ko bocne na onu rucku
 

Najnoviji postovi

Na vrh