• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Hvala Vam. Budem to pogledao bolje. Nisam znao da se to može tak štelati.
@F100666 Budem otišo do njega onda, baš da vidim kak to ima.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Mehanika na 90 liniji i 94 su ti skoro u šraf iste tak da tu nebi trebalo biti problema kad dojdeš pogledati.
Usput, moje mišljenje ti je da si gledaj nekaj s 4 cilindra, ovih tri cilindra i 60 ks mi ne izgleda uvjerljivo za tu težinu traktora jer i 70-90 pozna težinu, a kamoli ne ovaj... Osim ak je cijena ok...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Traktor je 88 godina, ima 12x12 mjenjač (30km/h). Limarija je dosta loša. Ispred gdje je akumulator je dosta trul, pod od haube je isto trul, ima čak na nekim mjestima i dosta velike rupe (veličine skoro šake), sjedalo isto dosta loše. Onda mjenjač od glavnih brzina (1-2-3-4) dok se mijenjaju u transportu, malo krče dok se ušaltava (na mjestu ne) (Da li sihroni pri kraju ili to tak i kod ostalih ne znam). Gume zadnje su skroz poderane. Struja bi se trebala popraviti, ne radi sva. Dosta pari na odušak (čuo sam da fiati tih serija inače pare, al nekak imam osjećaj da ovaj imak dosta više pari, jer kad prstom prođem preko oduška, dosta ulja ima).
I da ta hidraulika malo čudno radi, što sam opisao. Ima samo jedan izvod hidraulike. Nema dva. što mi malo čudno. Kabina je uža, tak da nema mjesta za dva.
Edit:
Cilindar od volana ima dosta lufta,cijeli cilindar ide lijevo-desno jedno 2-3 cm prije nego što se kotač uopće počne reagirati. I neki put imam osjecaj ko da volan na jedno stranu slabije reagira, nego na drugu (više kruga treba okretati u desno, nego u lijevo)


Ostalo je više manje ok (ono što je preostalo), koliko sam uspio skužiti. Da, imam osjećaj da je malo trom da se osjeti da je 3 cilindra (Ima 3200kg).
Cijeni ga 9000. Po meni je to ipak nekako previše. Dosta previše.
 
Posljednje uređivanje:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Iskreno, taj traktor čim prije zaboravi... Dok to sve posložiš kaj si nabrojal, a vidim da ima toga za slagati, ulupal buš još 4000e... Motor, getriba, gume...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Da to si upravo sad razmišljam da od toga ništa, da će me ti popravci pojesti. Jedino ako dosta spusti cijenu.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Da ti traktori koji su pogodni za međurednu obradu dobro drže cijenu pogotovo duplaci. Imaš na njuškalu Steyr 9078 traži 9800€, lamela u kvaru,vozno stanje(šta god to značilo) Ovako na slikama izgleda dosta dobro. Pa ako nemora baš biti Fiat, odi pa pogledaj.Možda je netko već nešto napisao o njemu tu na forumu. Čak sam razmišljao o prodaji 55-90 i da ga uzmem ali sam odustao.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Vidio sam tog Steyr-a. Cijena izgleda primamljivo, al iskreno htio bih nešto što ne trebam odmah šfrafiti, pa makar koštalo malo više. A i malo mi prevelik za ono što meni treba. Ciljam na nešto manje.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Doma je.
Najvjerojatnije će ostati. A k njemu cu onda kupit još jednog od 60ks.Pa cu ih kombinirati. Najviše trenutno bi trebao manji traktor, kao taj fiat 60-90.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Da ti traktori koji su pogodni za međurednu obradu dobro drže cijenu pogotovo duplaci. Imaš na njuškalu Steyr 9078 traži 9800€, lamela u kvaru,vozno stanje(šta god to značilo) Ovako na slikama izgleda dosta dobro. Pa ako nemora baš biti Fiat, odi pa pogledaj.Možda je netko već nešto napisao o njemu tu na forumu. Čak sam razmišljao o prodaji 55-90 i da ga uzmem ali sam odustao.
F 5590 je DV,ili nije, ako je samo zadnji pogon zainteresiran sam za kupnju.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Onaj Steyr se duže vrijeme prodaje. Da je samo lamela u pitanju, vjerujem da bi ga vlasnik već popravil...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
na onom steyru ima malo više stvari, tip htio rušit meni cijenu radi onog.....kao isti model :hahah:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Koliko znam, prednji pogon ima kandžastu spojku, a ne lamele.
Moja isprika za offtopic. Imam pitanje u vezi uključenja prednje vuče - elektrohidrauličko uključenje.

Ukoliko traktor ima kanđastu spojku a ne lamele, dali je potrebno zaustaviti traktor, uključiti prednju vuču i krenuti ?

Ili se prekidač za uključenje prednje vuče smije uključiti za vrijeme kretanja traktora bez zaustavljanja ?

Dali smeta ako zadnji kotači kližu pa se uključi prednja vuča u radu ? ,

Kod traktora koji ima lamele mi je jasno da se to može uključivati u radu i tako i piše u uputama za Deutz Agrotron 135 MK2.

Upute za Landini Rex 105 GT nemam, imam samo radionički priručnik i tamo vidim lamele ne uključuju prednju vuču već kanđasta spojka...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kak je riješeno kočnje prednje osovine, ako je 40km/h getriba? Uključivanjem pogona ili ima disk na kardanu ili pak potopljene diskove u glavčinama (ko Same)?
Ja bi otpustil gas ili stisnul kuplung. Tak delam na Samenu koji ima mehaničko uključivanje (ručku koja aktivira kandžu).
Naravno da kad se zadnji vrte a prvi stoje da treba stisnuti kuplung.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
ZJ molim te pojasni mi ovo kad se zadnji vrte a prvi stoje treba stisnuti kuplung ? Zašto ?

Traktor ima 40 km/h getribu.

Diskovi su smješteni u prednjem mostu, proizvođač mosta je DANA (koriste ga novi MF, Claas, Valtra i Fendt voćari). Lamele su potopljene u ulju, diskovi nisu u glavčinama već sredini prednjeg mosta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Dali smeta ako zadnji kotači kližu pa se uključi prednja vuča u radu ?
Naravno da kad se zadnji vrte a prvi stoje da treba stisnuti kuplung.
ZJ molim te pojasni mi ovo kad se zadnji vrte a prvi stoje treba stisnuti kuplung ? Zašto ?
Zato da se brzine pogona prednjeg i zadnjeg mosta izjednače (kad kotači stanu).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Fiat 110 90. Poluge hidraulike prvo neće dići pa neće spustiti. Kad je spustio sad više neće nikako dići. Jel se može šta iz vana pogledati ili probati ? Ili mora na raskapanje ?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Da nisu možda polugice hidraulika otpuštene tam na ulazu u getribu pa zezaju? Ili ga možda Liftomatic zeza?
Ak je sve to ok, onda treba poklopac dolje. Nije komplicirano za rastepsti...
 
Na vrh