• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Pozdrav drustvo,
zanima me kad se koriste one slicovane rupe (valjda se tako zovu) na polugama na F110? Jel se one koriste za plug ili za neki drugi prikljucak?
I u koju rupu da kopcam topling na traktoru? Sad mi je u donjoj rupi, a na plugu imam samo jednu rupu.
Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

ivan91

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
2
Pozdrav...da li neko ima Fiata F140? zanimalo bih me par pitanja :) hvala
 

Prilozi

  • 20160714_154214.jpg
    20160714_154214.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 163

fiatagrif100

Novi član
Tu od
9 Stu 2016
Poruka
2
zanima me da li netko ima ili je imao isti problem kao i ja imam fiat f100 god je 93 sa EHR hidraulikom: događa mi se to da nekad sam počne dizati ili spuštati hidaulik, pri tom događaju mi se upale dvije lampice pod brojem 5 i 6 na EHR-u i alarm. ovog ljeta sam mijenjao komplet ulja: hidraulik,prednji diferencijal,motor te isto tako i sve filtere. pa me zanima ako netko ima kakav pametan odgovor što bi to moglo biti pod tim brojevima. hvala
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Te lampice bi trebale blicnuti određeni broj puta da bi utvrdio koja je greška.
Na 15. stranici ove teme imaš objašnjeno kako se vidi koja je greška i šta znači.
 

tomaz

Novi član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
1
zanima me da li netko ima ili je imao isti problem kao i ja imam fiat f100 god je 93 sa EHR hidraulikom: događa mi se to da nekad sam počne dizati ili spuštati hidaulik, pri tom događaju mi se upale dvije lampice pod brojem 5 i 6 na EHR-u i alarm. ovog ljeta sam mijenjao komplet ulja: hidraulik,prednji diferencijal,motor te isto tako i sve filtere. pa me zanima ako netko ima kakav pametan odgovor što bi to moglo biti pod tim brojevima. hvala
Dobar dan jel ima kdo ove alarme šta znaciju 4 5 6 na ehr molim fiat f130
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
UKA ulje ti gumice pojede... Za taj traktor ti je za kuplung i kočnice ili LHM ili ATF ulje. A to kaj procuri nakon nekog vremena ti je kvaliteta današnjih dijelova...
Meni je nedavno u isto vrijeme procuril jedan i drugi cilindar od kuplunga... Unutra su bili oštečeni ko da je špena bila....
Stavim zamjenske i onda mi je počel puštati na spoju između posudice i cilindra... Razlog, tvornički pretanka gumica... Stavil sam drugu, deblju i za sad drži. Kak dugo, bog zna... 😁
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Decki imam problem sa Erh na Fiatu f115. Prestao je dizati poluge i izbacivao nekoliko grešaka pa sam pregledao konektore ali nakon toga je ostala raditi samo greška upravljačkog ventila. Bio je električar pregledati i rekao je da problem nije u struji nego gumicama na glavnom cilindru ispod poklopca. Kada sam rastavio vidio sam da je oštećena i promjenio ju ali me brine razvodnik sa elektroventilima. Dali možda znate nekoga tko moze ispitati razvodnik pa da ne moram jos jednom rastavljati
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
22604

Zdravo drustvo zanima me za sta sluze ova dva donja potenciometra na fiatagri f115
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Prednjim namještaš visinu poluga hidraulike a sa zadnjim otpor. Što je veći broj na zadnjem kotačiću hidraulika manje reagira na otpor, naprimjer kod oranja zbitog tla.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ne pokazuje mi dobro sat temperature na fiatu f115. Kad se ugrije dobro skoro da prokuha on pokazuje samo 4 crtice, cak ne udje ni u zeleno polje. Digitalni je sat.
Sta to moze biti?
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Ako se dobro sjećam kod mene se indikator nalazi na glavi između 5 i 6 dizne s desne strane. Provjeri spoj kakav je i ako je uredu pokušaj negdje takav nabaviti, mislim da je najbolje od njega pokušati tražiti problem. Jel ima motor termostat ili je izvađen
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KikoIstra

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
6
Dobro večer pozdrav ekipi jasan novi član pa nezamjerite ako nešto krivo napišem imam Fiata f110 93 god. i problem sa hidraulikom,hidraulika se je podigla i blokirala u krajnjem položaju te ima alarm broj 6 koji stalno svijetli dali je imao ko isti problem i kako ga je riješio? Hvala
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
Koji je tip hidraulike. Ja imam noviji tip i sam prosle godine imao problema s njom pa sam nasao uzrok nakon nekih savjeta i dosta traženja, za njega imam kodove grešaka ali za stariji tip ces morati negdje potraziti popis kodova i pocet traziti problem...za pocetak pogledaj s desne strane razvodnik i na njemu bi trebao imati 2 elektroventila, jedan za dizanje a drugi za spuštanje. Ako reagiraju poluge kada stisneš ručno ventil problem je u elektronici.
 

KikoIstra

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
6
Hvala na odgovoru, EHR hidrauliku i ima lampice za alarm brojeve 1do6,broj6 stalno svijetli a lampica alarm blinka kontuirano,sutra probam direktno na elektroventilima. On digne hidruliku do krajnjeg polozaja i cuje se da opterecuje hidrauliku kao da je ventil konstantno otvoren.
 

Mihael9

Novi član
Tu od
13 Svi 2019
Poruka
13
To je onda stariji tip. Ako normalno spušta i podiže poluge kada stisneš na elektroventilima onda je vjerovatno los spoj na zicama ili senzor. Ako nigdje nema popisa grešaka mislim da ima jedan servis kod mene u okolici podatke za taj tip pa ti mogu dati broj od njih.
 
Na vrh