• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Firemanpeter

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Dobarrrrrrrrrrrrr Zetros ,iako je unimog kraći i puno bolji za šumske požare jer je puno manjih gabarita pa se može proći svakamo snjim a po šumi uvjek usko.

Uh! Al' me debelo vraća u vojsku...

Zil_1.jpg

Sliče si jedino po vanjskom izgledu.. Uvjeren sam iz prve ruke što takav troosovinac radi po offroad terenu i ostao sam ugodno iznenađen. Zil je inače benzinac i troši u prosjeku 100 litara / 100 km, ima mali 'ajnšlag', još gori mjenjač i lamelu, ali dobre kočnice..
Možda bi se moglo usporediti torpedo 110 (ili TAM) i unimog, te Zetrosa i ZIL-a, barem po manevarskim mogućnostima?..Kvaliteta je neusporediva..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Podpisujem Aco, sve što si rekao. A več se iz slika vidi gde ko može, a i svrhe su jim različite.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Možda bi se moglo usporediti torpedo 110 (ili TAM) i unimog, te Zetrosa i ZIL-a, barem po manevarskim mogućnostima?..Kvaliteta je neusporediva..
Susjed koji radi na naftnim bušotinama govorio da su imali u voznom parku razne modele kamiona (Iveco, Astra, Tatra, Man, MB...) i Zetros im je sve više sviđao, ali nisu ga mogli do kraja ispitati kako bi htjeli...došlo arapsko proljeće i to je to, ajmo doma :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E Markec, sad si me podsetijo, tu su još Kraz, James, makine koje gutaju gorivo da te boli glava ali to su strojevi koji te fasciniraju, barem mene.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
E Markec, sad si me podsetijo, tu su još Kraz, James, makine koje gutaju gorivo da te boli glava ali to su strojevi koji te fasciniraju, barem mene.

Istina, iznimni strojevi bez dodatnih fantaziranja s ekologijom, ali vrlo neekonomični.. Tako da ih je jedino vojska koristila kao standardno vozilo..

Ugradili su u jedan ZIL motor od TAM-a 130, naravno dizel, i funkcioniralo je. Međutim, karter je bio relativno nizak, pa je izgubio offroad prednosti. Inače, imao sam ga prilike vidjeti u noćnoj vožnji po Slunjskom poligonu, po onim kozjim stazicama koje vode do položaja po brdima i ispalo mi zubalo kad sam vidio kako guta velike jarke kao od šale..

Eh da! Tek kad smo došli u vojsku (topništvo), dečki su znali turirati Zilove koji su imali specifičnu eksploziju iz auspuha kao i svaki pošteni benzinac iz tog doba, a čula se kao opaljenje iz topa (barem se nama tako činilo). I sad: šta je to?! Ma to je Zil, bez brige.. Prošlo je neko vrijeme da shvatim da Zil nije top, nego kamion..:oops:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
E Markec, sad si me podsetijo, tu su još Kraz, James, makine koje gutaju gorivo da te boli glava ali to su strojevi koji te fasciniraju, barem mene.
E Petre gdje si ti bio kada je US vojska prolazila kod nas, vozni park ufff...a tek kada vidiš stariju, punašniju gospođu tamnije boje kože kako šalta i vozi kamion s prikolicom i tenkom :shock:
I dok se radila autocesta bilo je američkih kamiona
Inače, imao sam ga prilike vidjeti u noćnoj vožnji po Slunjskom poligonu, po onim kozjim stazicama koje vode do položaja po brdima i ispalo mi zubalo kad sam vidio kako guta velike jarke kao od šale...
...dok američkim tenkovima ispadaju gusjenice, hummeri ostaju u jarcima a vojnici uz sve moderne tehnologije se izgube u šumi :rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Markec
I ja volim pogledat takve strojeve pogotovo da su u terenu, to je zanimljivo.

Čiko
Amerikanci imaju dobar buđet za vojsku pa jim je park ekstra, nema tu da nema. Što god požele to dobiju.
Inače za vojsku se svugde dosta ulaga. Da je još za spašavanje tako ali nije. Za ubijanje, za to uvijek ima para.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da malo oživim temu pa da vam pokažem što se radilo. Malo se lomi pa onda popravlja, slike če više pokazat.

20249674.jpg


20249676.jpg


20249677.jpg


20249679.jpg


20264563.jpg


20266407.jpg


20266408.jpg


I tako opet spreman za poslove.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E ovaj mi je dao posla. Izbacivao iz brzine i isto tako iz reduktora, zupčaniki u difu- konusni tanjurasti par poderani, napuknuto kučište oko ležaja na konusnom, poderani neki ležaji. To su one največe greške, sve ostalo su bile sitnice.

20249556.jpg


20249557.jpg


20249558.jpg


20249562.jpg


20249560.jpg


20249559.jpg


20249561.jpg


20249565.jpg


20249569.jpg


20249570.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto je još AGT 835 TS. Njemu treba samo neke radne lampe pripasat, ono redovno- servis (filtri, ulja, podmazivanje, kontrola antifriza, elektrolita...), poštelti kočnice... ništa strašno samo fina posla bez nekih zajebancija koje se običajno dešavaju kod starih istrošenih strojeva.

20308471.jpg


20323705.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav Petre......
Vidim da se kod tebe u radioni osim stare krame nađe i ovakvih novijih ljepotana....
Kakvi su što ovi AGT??? Izgledaju jako primamljivo....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj mi se, moram reči, dopada. Ima 4 sporih, 4 brzih i 4 rikverca, toga šasija, blokade na oba dva diferenciala, prednju i zadnju hidrauliku, ulje hidraulike uzima iz menjača, 3 izvoda- priključaka hidraulike, hidro volan, kuplung na kardanu, kardan 520 i 1000 obrtaja, 35 konja, 3 cilindri, Lombardini motor, predgrijanje za zimsko paljenje motora, pedala kočnice za ljevu u desnu stranu za normalne okolnosti pedala su mođusobno fiksirana, koči ko lud odmah si na njuški. Moglo bi se reči da ima sve što veliki imaju.
Jedino što bi ja dodao je utege na kotače pogotovo na zadnji kraj jer je on prelagan naspram prednjem kraju. Drugačije je i možda sasvim ok kad nosi priključak ili vozi prikolicu sa teretom.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ova mi se tvoja mašinica sviđa dobro bi mi došla za šumu koliko eurića dođe nešta polovno....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj strojčič se i meni sviđa ali nije moj :mad:. Da znam cjene rekao bi ti.
Možda bi mu za šumu bile bolje uže gume. Bar tako mislim.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Lijep je:heart: s ovom komotno bi mogao u grad, ima i sta da se falim...crna boja, siroke gume, halogenke, 4 brze, 4 spore, blokada...samo jos fali jedno sediste
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Lijep je:heart: s ovom komotno bi mogao u grad, ima i sta da se falim...crna boja, siroke gume, 4 brze, 4 spore, blokada...samo jos fali jedno sediste

Ako mislimo na istog suvozača onda ima pravo sjedište na koje može sjesti---bez brige da će ispast s traktora:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
He he, ti bi kačijo putnicu na sidro :lol:.

Stefan, u jedno popodne napravi se izboljšanje, čitaj sjedište.
A da, crna boja, pič...o hvatna :lol:, plus toga ona je metalna.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ako mislimo na istog suvozača onda ima pravo sjedište na koje može sjesti---bez brige da će ispast s traktora:lol:
Naravno "prednja hidraulika"

Stefan, u jedno popodne napravi se izboljšanje, čitaj sjedište.
A da, crna boja, pič...o hvatna :lol:, plus toga ona je metalna.

Pravi mamac

I kolege imaju isto mislenje, samo rec "stare" odbacujem
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=CyvxSmB2xcg[/YT]
:lol::lol:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh