• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Firemanpeter

B

BAGERISTA

Guest
Ništa ne govore,,,,čekaju i kad krenu,
s67gua.gif
,,treba uzet kokice,,i nešto za :drinkers:,,,jer če bit ča čitat..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čiko
Što se tiče slikanja u tvornici, ja sam jih prvo ljepi pitao dali se smije i nije bilo nikakvih problema. Moglo se slikat šta si sam htijo.

Stroj za čiščenje snjega je zaista najlepši u ulici jer jih u toj ulici drugih nema. :mrgreen:.
A šire? Ima kojih deset i još nešto Tomica na selu ineki su dobri, neki tak tak, neki su jaki ali moj je naj jači Toma na selu :rolfer:

Dragi prijatelju Grofe!
Hvala još jednom, tebi i Acu 93 za darove koje ste mi donjeli, za druženje koje ču pamtit jer sam se fino proveo sa vama. Prave ste ljudine.
A ti si legenda to si još jednom dokazal. Hvala za Lički viski kojeg još nisam probao ali hoču ovih dana pa da vidim dal je i on tolko jak kao njegovi ljudi koji ga prave. A vjerujem da je. Pozdrav tebi i tvojima u Liku i valjda če bit još prilike da se ponovo sretnemo jer kako vidim imamo još puno toga da popričamo i da se poveselimo.

Pozdrav tebi i svim tvojima!


Josix
Ja ne mogu komentirat koja je tvornica bolje od ovih što si nabrojijo jer nisam video svih. Ova mi je bila prva pa nebi želeo komentirat jer nebi bio objektivan. Mogu samo reči da sam u AGT dobijo dobar osječaj da idu dobrim putom.

PS
Hvala dečki za vaše komentare i još su dobrodošli.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Hvala za Lički viski kojeg još nisam probao ali hoču ovih dana pa da vidim dal je i on tolko jak kao njegovi ljudi koji ga prave.

hm, neću ni pitat kako je prešal granicu... :lol:
nisi ni probo?
pa to ste morali popit na ničijoj zemlji :rolfer:

ajoj, al će bit :axe: :axe:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ja vjerujem da je taj viski dobar a i jak, tako da nebi bilo dobro da ga popijemo na ničiji zemlji da nebi tamo i ostali. ;)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
uuu sta se tu dogadja, svaka cast momci, cekam jos da vas vidim jednog dana u tvornici AC :supz:

pozdrav
 
G

GROF

Guest
., prijatelju Petre! ...

., evo sam se tek sada malko odmoril pa da TI još samo napišem - dodam - pojasnim., ona moja rakijica - moj brend!; Lički viski!., pije se u dobrom društvu sa dragim ljudinama, pije se u tužnim, veselim i bolesnim /problem sa trbuhom; bol u trbuhu - crijevima.-/ prigodama., oladjen malo da ni tepal?, količine od 0,3 do 0,5 dcl, malim čašicama ili čokančićima., ALI more i punooo više ako čovik u danom trenutku ima tu i takovu potrebu!!! ... ., uz napomenu da ova domaća rakija od sliv - šljiva!, ni tretirana ničim, ni korišćena ili primjenjena nikakova zaštita, kako tehnička?, tako kemijska., čuva je i štiti sam dragi Bog!, sliva - šljiva!, /... od ke se peče rakija!/, radja odprilike svaki 3 do 5 godin, sitna je, na početku sazrivanja lagano kisela ALI ukusna, poslje jako i obilo slatka i sočna, nastanjena jednim vrstom črva - crva u samom početku sazrivanja - sazrijevanja., rakija proizvedena iz ukomljene slive - šljive., "koma" nastalog nakon odstajanja u bačvama - kacama oko 40 do 60 dan., NAPOMENA!, nakon berbe a prije mićanja u kace - bačve dobro je izmišat -izmješat, samlit - samljet., onda se ide peć ta i takova domaća rakija., napominjem., rakija ni filtrirana, izboljšavana - aromatizirana, zasladjivana., već je bijelo - plavkaste boje specifičnog mirisa i okusa!!!., aj Živili!, Bog! Vas Blagoslovio! kada budete nazdravili za Zdravlje, Rod i Plod nadolazeći naraštaja, PRAVI prijatelja - KUMOVA?!.-

., za med samo mala opaska - podsjetnik., domaći, 100% prirodni bez dodataka konzervansa, lagano ušećeren - kristaliziran., prije konzumacije - jedenja, teglicu domaćeg Ličkog - Jezeranskog meda!, /... med mojih prijatelja i susjeda iz Oljevčevoga sela - Jezeran!/., treba utoplit - predlažem metnut - stavit na radijator da se povrati u tekuće stanje - zlatno-žutu boju, more se ugrijat u toploj - vrućoj vodi zagrijanoj na šparetu ili u roli - pećnici špareta!, ALI morate dobro pazit da nebi bilo BUM ako zaboravite na podgrijavanje., more se koristit za mazanje po kruvu, sladjenje - šećerenje čaja, ALI!, oladjenog - manje teplog - toplog čaja!., preporučavam pojist svako jutro jednu žlicu meda na prazan želudac - natašće! ... ., dobar tek i Blagoslovljen život želim!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., napomena, ovaj popravak sam delal zbog našeg dragog forumaša i mog prijatelja čike!., heheheee., da malo još pojasnimo neke sitnice konzumacije - uživanja delicija DA nebi bilo nismo znali?!., čiko fala., uh DA, ovde bi se dalo punooo toga dodat i opisat.- ...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto ti meni Grofa, on meni sve stručno pojasni kako samo on zna. Znam da su to Ličke specialitete koje ima samo u Liki. Imaju i drugi te i takve slične stvari ali su one napravljene i imaju snovi u njma koje su njihove a ne Ličke. Mogu bit i te dobre ali... Vjerujem da su vaše specialitete ne dobre nego odliče inače jih ti nebi meni darovao.
Hvala na pojašnjenju, ima da se držim tvojih dobrih uputa pa da uživam što više.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Čiko
Što se tiče slikanja u tvornici, ja sam jih prvo ljepi pitao dali se smije i nije bilo nikakvih problema. Moglo se slikat šta si sam htijo.
...valjda če bit još prilike da se ponovo sretnemo jer kako vidim imamo još puno toga da popričamo i da se poveselimo.
A mi na faksu smo bili na mnogo terenskih izleta u razne tvornice i u malom broju smo mogli slikati. Još obavezno naglase zabranjeno slikanje sa mogućom kaznom :roll:
Sljedeći put susret mora biti u HR jer prvi je obavljen u SLO tako da poboljšate međudržavne odnose :lol:
hm, neću ni pitat kako je prešal granicu... :lol:
Kako je prošao?!? Pa lijepo, kroz granični prijelaz :lol:
., za med samo mala opaska - podsjetniktreba utoplit - predlažem metnut - stavit na radijator da se povrati u tekuće stanje - zlatno-žutu boju., more se koristit za mazanje po kruvu, sladjenje - šećerenje čaja....preporučavam pojist svako jutro jednu žlicu meda na prazan želudac - natašće!
Male napomene.
Ne dekristalizirati med na radijatoru, najbolje je staviti staklenku meda u posudu sa toplom vodom ali maksimalna temperatura smije biti 40°C ili u mikrovalnu pečnicu na 1-2min odnosno čim se otopi prekinuti mikrovalnu(čak zdravije vjerovali ili ne). Iznad počinje gubiti svoja dobra (hranjiva i ljekovita) svojstva. Isto vrijedi za čaj, staviš med u topli čaj kao da ništa nisi stavio.
Žlica meda na prazan želudac može ali treba ga držati u ustima nekoliko minuta uz mučkanje. Tako se lakše probavi jer slina obavi početak probave i želudac ga lakše apsorbira pa tako ne dođe "koncetrirana bomba u gladni trbuh" :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Što se nas tiče mi smo več izboljšali međunarodne odnose jer su na visokom nivou več i prije bili a sad su još višlje. :D

Što se meda tiče čuo sam i ja da se stavi u toplu vodu. Za mikrovalnu čuo sam da ne a neznam zašto nebi? To sigurno vjerujem da previsoka temperatura škodi.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Danas su bili kod mene u poseti, meni dragi forumaši legenda Grof i Aco 93. :prayer:

Našli smo se u Kranju i posle kafice otišli u Agromehaniku Kranj gde smo si ogledali tvornicu traktora AGT. Posle toga smo išli kod mene gde smo pogledali moj vozni park :rolfer:i naravno družili se neko vrijeme. Pošto je Aco 93 vatrogasac kao i ja, otišli smo i u našu vatrogasnu postojbu GARS Jesenice gde smo malo pogledali vozila i našu jedinicu. Vrijeme je letilo dalje i naravno sa njim i mi pa smo išli još na Bled koji važi za jedan od bisera Slovenije pa sam želeo da ga u toj prilici i oni vide. Sledilo je još malo druženja i onda na kraju ponestalo nam vremena koje je išlo prebrzo pa smo se oprostili na mom dvorištu.
Drago mi je da ste došli, da smo se uspjeli dogovoriti da zajedno provedemo neko kratko vrijeme, koje je vidim da bilo prekratko i bilo mi je čast Vas upoznat u živo.


Prije svega pozdrav firemanpeter tebi kao domaćinu , a isto tako i ovoj dvojici vrijednih forumaša koji su bili kod tebe u gostima .

Šta reći ( napiasati ) poslje svih vaših komentara i slika .

Iz svega napiasnog i uslikanog vidi se da je bilo odlično , svaki komentar za slike je suvišan sve izgleda super .

Mislim da bi svatko poželio da je moga o biti tamo i vidjeti sve te traktore .

Nadodao bih da je ovo još jedan ogledan primjer prave svrhe i koristi od foruma , znači ne samo razmjena iskustava nego , sastajanje i druženje forumaša .

Stvarno sa svaku pohvalu :prayer::prayer:

Svaka vam čast i daj bože da bude još takvih okupljanja i druženja :partyman::partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav firemanpeter:D
uuu sta se tu dogadja, svaka cast momci, cekam jos da vas vidim jednog dana u tvornici AC

Vrlo vjerovatno da ce bit i to, ja u ova ekipa nit ne posumnjam:scratch, ako nije vec GROF i bio:scratch
Nego dobro bi bilo da ni jednog dana idemo do Bjelovara, pa da nam GROF odnese da vidimo tvornice Prima, pa da dodje i Peter da pogleda tvornice:finga:, uf, uff... zelja mi je da vidim tvornice...
Pozdrav:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Žuti!
Prvo da ti se zahvalim na tvom dobrom pozitivnom komentaru i mislim da si u pravu što se tiče svrhe foruma. On ima svrhu takvu kako si ti napisal a ne da se svađamo ako neki misle drugačije od drugih, a pogotovo ne da pišemo vrijeđanja, provokacije i slično. Valjda smo ljudi a ne... ali nažalost tu ima svega i svačega.

Danot
Sigurno bi bilo dobro da i to vidimo. Možda se to nekad i ustvari. Ko zna? Jesmo mi malo daleko od Bjelovara, hmm, ti si još više daleko od mene :scratch.
Ali svejedno ništa nije nemoguče.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
motor na prolječe na cestu, i s guštom pravac Bjelovara, još če i prekratko trajat kruzanje...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da da, samo treba sačekat prolječe :D, sad motor spava ja sav na trnima, nervozan kad če da otopli.
 
S

siniša

Guest
POZDRAV cijenjeni prijatelju firemanpeter
od ovakvih super komentara nemam ja kaj više dodati osim da si-LEGENDA
uz vatrogasni pozdrav "Na pomoć"
 
B

BAGERISTA

Guest
Nekako mi tih spojeva,,,,slabih u zadnje vrime,,,ima dosta ,,,,,ča se tebi para...
ofd3iv.gif
ali sve če da bude kako triba..samo da riješimo vezu:mrgreen::mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Siniša i Bagerista!
Šta vi to pričate? Opet se vratijo, imao krivi spoj?
Da nije neko bio na prisilnom odsustvu pa da ja to neznam ili je nešto drugo bilo u pitanju?

PS
Hvala na pohvali Siniša :D
Vatru gasi, brata spasi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh