• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje kupiti povoljno novo vitlo u RH

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ja sam kupio krpanovo 5t si model prije 20 tak dana u Sloveniji carinu ne plaćaš nego pdv kod nas 23% i imaš povrat njihovog ddv 20% u tvornici sam bio i razočaro sam se neće da razgovaraju s nama,kupio sam ga u trgovini i platio manje nego u tvornici jer sam dobio rabata 4%.Platio sam novi model sa 70 m sajle i donjom koloturom 1336.32 eura na to platio 23% poreza na granici i imo povrata 222.72 eura.Prošo sam jeftinije za nekih 150-200eura.Problem je kod nas jer rijetko gdje prodaju sajlu uz vitlo,prava presana 10mm 70m dužine tamo košta200EURA

kod mene sasvim obrnuto, je da sam kupovao prije tri godine ali bili su dosta ljubazni u krpana,5t vitlo si model 70m sajle donja kolotura i kardan,izašlo me 1150 eura sa porezom na granici a njihov ddv nisam ni potraživao jer smo se dogovorili tamo da nam napišu račun na 600eura, to je moje iskustvo s njima a neznam kako je sada
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ta priča sa sajlom je bila isto kad sam ja kupoval.
U svim "lokalnim" dučanima je bilo bez sajle.
A tu di sam kupil su bila sva sa sajlom.I ktomu i dosta jeftinija!
Prešana sajla 10mm je u EU od 2-8€/m
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kod mene sasvim obrnuto, je da sam kupovao prije tri godine ali bili su dosta ljubazni u krpana,5t vitlo si model 70m sajle donja kolotura i kardan,izašlo me 1150 eura sa porezom na granici a njihov ddv nisam ni potraživao jer smo se dogovorili tamo da nam napišu račun na 600eura, to je moje iskustvo s njima a neznam kako je sada

ja isto imam takvo iskustvo ja sam kupovao od 4t pred 3g isto i to bio 4 puta te godine kod njih sa prijateljima išli i oni po vitla,bili ljubazni i još naz gazda vodio kroz pogone taman su gradili onu veliku halu na ulazu.mi smo plaćali 650€ vitla. plus 100€ grance jer smo imali isto umanjen račun.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja isto imam takvo iskustvo ja sam kupovao od 4t pred 3g isto i to bio 4 puta te godine kod njih sa prijateljima išli i oni po vitla,bili ljubazni i još naz gazda vodio kroz pogone taman su gradili onu veliku halu na ulazu.mi smo plaćali 650€ vitla. plus 100€ grance jer smo imali isto umanjen račun.

ja imam loše iskustvo čak su mi rekli da se vratim u Hrvatsku da kod nas kupim vitlo
 
X

xtz

Guest
pozdrav na forumu sam novi ali imam par riječi o vitlima KRPAN
prije 2 godine kupim novo vitlo krpan 4t kod nas sa 50 m 10mm sajle keš love 7200 kn. vitlo na traktor u šumu izvuče 10 metara drva kad se iščupa mali lančanik iz kučišta strga kučište lanac ok garancij novi dio gore 10 dana rada opet isto zovem Krpana u slo kažu nije namazan kardan nema garancije kupi dio namaži kardan izvuci 10 m drva opet isto Gospoda iz krpana ne odgovaraju na e-mail na telefon neljubazni KATASTROFA od poslovnosti.inače ova vitla koja su na našem tržištu4 ili 5t u slo gotovo da i nema gore svi nose oznaku si,se itd...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovo NAŠE vitlo na ručku je zabranjeno u EU!
Mora bit na špage il El.hidroulično!
Znači ova naše su Export verzija iliti za Istok!
 
X

xtz

Guest
nije samo razlika u ukapčanju velika je razlika u načinu i kvaliteti izrade između "naših" i eu vitla. po izgledu i po tehničkim riješenjima vitlo 4t i 4si nisu ni slična kod 4t mali lančanik s kojim imam problem drži "seger" osigurač (dva jedan na drugom)a na 4si je iza matica
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nije samo razlika u ukapčanju velika je razlika u načinu i kvaliteti izrade između "naših" i eu vitla. po izgledu i po tehničkim riješenjima vitlo 4t i 4si nisu ni slična kod 4t mali lančanik s kojim imam problem drži "seger" osigurač (dva jedan na drugom)a na 4si je iza matica

ova vitla što se prodaju kod nas ne mogu se prodavati u EU,mora biti oznaka si,zbog ručke sad je konop i zaštitna mreža na si je na vijke a ne kao na starim da se ubada,to je jedan od glavnih razloga zbog čega sam svoje kupio u Sloveniji
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pozdrav na forumu sam novi ali imam par riječi o vitlima KRPAN
prije 2 godine kupim novo vitlo krpan 4t kod nas sa 50 m 10mm sajle keš love 7200 kn. vitlo na traktor u šumu izvuče 10 metara drva kad se iščupa mali lančanik iz kučišta strga kučište lanac ok garancij novi dio gore 10 dana rada opet isto zovem Krpana u slo kažu nije namazan kardan nema garancije kupi dio namaži kardan izvuci 10 m drva opet isto Gospoda iz krpana ne odgovaraju na e-mail na telefon neljubazni KATASTROFA od poslovnosti.inače ova vitla koja su na našem tržištu4 ili 5t u slo gotovo da i nema gore svi nose oznaku si,se itd...

ne kužim koji kardan nije bio namazan možda misliš na osovinu,kum ima krpanovo 5t stari model otprilike 6 god. a godišnje napravi 2000m drva-ima obrt šumski da se razumijemo ne vitla sve do sada je promijenio lamelu i sajlu ali je vitlo kupljeno u Sloveniji
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
imaš u Krpanu i starih modela za kupiti ali samo se u zemlje izvan EU mogu prodati dakle nažalost i kod nas
 
X

xtz

Guest
teleskop kardanatreba bit masan da moze klizat u opterečenju. nisu vitla Krpan loša osim ova koja rade za "balkan" (ta su otpad)ali strašno živcira njihova arogantnost i nebriga za RH kupca
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
teleskop kardanatreba bit masan da moze klizat u opterečenju. nisu vitla Krpan loša osim ova koja rade za "balkan" (ta su otpad)ali strašno živcira njihova arogantnost i nebriga za RH kupca

A kaj se drugog nadat od slovenca:?:
Naravno da postoje izuzeci!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
teleskop kardanatreba bit masan da moze klizat u opterečenju. nisu vitla Krpan loša osim ova koja rade za "balkan" (ta su otpad)ali strašno živcira njihova arogantnost i nebriga za RH kupca
Krivo dečki. Nije to nebriga već slaba platežna moć naša, a za malo novaca se nemre dobiti dobar proizvod.
Znaju oni da nema jeftinijih vitala od njihovih (Farmi npr.), pa si mogu dopustiti malo bahatosti.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
teleskop kardanatreba bit masan da moze klizat u opterečenju. nisu vitla Krpan loša osim ova koja rade za "balkan" (ta su otpad)ali strašno živcira njihova arogantnost i nebriga za RH kupca

opet ne kužim kakav kardan bolje objasni ili uslikaj pa stavi jar sam kupio novo krpan 5si pa nebi volio da mi se dogodi što i tebi
 
X

xtz

Guest
sa Krpanom 5si sigurno neces imat problema to je vitlo rađeno za EU tržište i puno je kvalitetnije od ovog smeča šta prodaju za naše tržište.dakle radi se o dijelu kardana koji ulazi jedan u drugi di se kardan produžuje odnosno skračuje
 

Prilozi

  • vitlo 004.jpg
    vitlo 004.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 290

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sa Krpanom 5si sigurno neces imat problema to je vitlo rađeno za EU tržište i puno je kvalitetnije od ovog smeča šta prodaju za naše tržište.dakle radi se o dijelu kardana koji ulazi jedan u drugi di se kardan produžuje odnosno skračuje
I sad ti je vitlo krivo kaj ti ne podmazuješ kardan:madmana:
 
X

xtz

Guest
Krivo dečki. Nije to nebriga već slaba platežna moć naša, a za malo novaca se nemre dobiti dobar proizvod.
Znaju oni da nema jeftinijih vitala od njihovih (Farmi npr.), pa si mogu dopustiti malo bahatosti.

veči problem je što nema generalnug uvoznik u RH pa ih zakonima nemreš prisilit na niš sa kupcima iz slo se ponašaju sasvim drugačije
 
X

xtz

Guest
I sad ti je vitlo krivo kaj ti ne podmazuješ kardan:madmana:

e kad bi to bilo riješenje ja bi ga podmazival svaki 5 min ali nažalost i s masnim kardanom "čupa"osovinu jer ju osigurač nemre držat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
veči problem je što nema generalnug uvoznik u RH pa ih zakonima nemreš prisilit na niš sa kupcima iz slo se ponašaju sasvim drugačije
Postoji uvoznik za RH:
AUTO HORVAT iz Draganića (između Jastrebarskog i Karlovca).
Njega su spomenuli kad sam nazval firmu Krpan u Sloveniji.
Bil sam pri njemu i ima ih bar 5-6 na dorištu
 
N

Neven 533

Guest
Postoji uvoznik za RH:
AUTO HORVAT iz Draganića (između Jastrebarskog i Karlovca).
Njega su spomenuli kad sam nazval firmu Krpan u Sloveniji.
Bil sam pri njemu i ima ih bar 5-6 na dorištu

Ja sam im slao mail al nisu htjeli reći cijene preko maila jedan je kupio odavde kod njih veli da je zadovoljan.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh