• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje kupiti povoljno novo vitlo u RH

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Zanima me gdje kupiti povoljno novo vitlo u Hrvatskoj kao krpan,tajfun i koje vitlo preporučujete.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Navodno.... novo vitlo ( moguče da tajfun )od 4 tone u Slo dođe 600 e .Na proizvod iz Slo poizveden u Slo ne plačaš carinu, samo PDV .
Ima tu dosta članova iz Slo koji bi mogli potvrditi moje teze .
pitanje od kuda si ...od kud da mi znamo
U Europi cijene paaju ..našim inertnim trgovcima odgovara stanje tako da lako moguce da profitiraš izletom u Slo . ;)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam kupil krpan4 u Zagrebu ima trgovina na na Črnomercu.
Cijena je bila dobra i nema problema sa uvozom,carina...!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
puki22 kaže:
Ja sam kupil krpan4 u Zagrebu ima trgovina na na Črnomercu.
Cijena je bila dobra i nema problema sa uvozom,carina...!
Dakle, tu:
Interforst
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
svakako uzmi tajfun jer je stvarno napravljen kvalitetnije.
ja sam u početku radio sa krpanovim,a poslije sam kupio tajfuna i sa njim sam zadovoljniji.vjerovatno se sa mnom neki neće složiti ali ipak u ovom slučaju vrijedi ona stara"koliko para toliko muzike". ;)
 
Z

zetor4718

Guest
Zvao sam direktno tvornicu krpan i vitla nisu skupa,ali kad zbrojim put,zbrajo sam otprilike najmanju carinu,pdv,prijevoz...izađe me jednako kao da sam ga tu kupio.Inače sam iz Daruvara(zap. slavonija).Krpan i tajfun od 4t su razlika 300-400kn tajfun 7.800 krpan 7.300 ovisi o trgovini negdje čak nedaju ni sajle što mora biti a ako je nema naravno niža cijena.Imao sam puno opcija.Jel istina da se neplaća carina?Jel plaćam pdv?Kako carina gleda na uvoz vitla. Puknuti ako je tako kako kažeš profitirat ću za kojih 200-300 eura.Puki koliko si platio vitlo i koliko si zadovoljan s njegovim radom?Dečki hvala na pomoći i savjetima!!!!!!U ovo krizno vrijeme nije baš malo 300 eura da ostavim nekom trgovcu.Kad sam imao travničko ili rapid vitlo 2X1.5 kupvao sam sajle u REMEX-u gdje koštaju u pola manje nego u okolnim trgovinama tako i lanci i ostalo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ak je toliko mala razlika u cijeni preporučio bih ti da svakako kupiš tajfunovo vitlo.najvjerovatnije da sajlu nećeš nigdje dobiti uz vitlo.
za carinu ti ne bih znao reći ali PDV ćeš morati platiti.
ako ga planiraš kupiti kešom svakako se pokušaj cijenkati jer ćeš sigurno dobiti popust.ja ću ovih dana pokušati malo pričati sa lokalnim trgovcem da vidim koliko bi mogao dobiti rabata(onako iz znatiželje).ove godine sam kupio rasipač koji je koštao 12500 kn za gotovinu,a ja sam ga kupio za 11300kn.mislim da se za 1200kn isplatilo malo cijenkati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zetor ..ja sam to cuo , nisam nikad provjerio .
Probaj pitati u tajfunu ili krpanu , oni sigurno znaju jer ti moraju dati neki papir kojim dokazuješ da je roba prizvedena u sloveniji ..naravno mislim da još imaš i pravo na povrat DDV-a odnosno slovenskog PDV-a .
Nadam se da te nisam navukao na jeftinu priču :oops:
Provjeri kod naše carinske službe , netko ti mora objasniti .
Od slovenskih prizvođača te mogu uputiti još na uniforest , oni su pokraj Celja
http://www.uniforest.si/mx_110.php
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Za slovenske proizvode se ne plača carina 100%.Račun uzmeš na pasoš ili osobnu i dobiješ natrag slovenski PDV(DDV) tako da te dođe skuplje 3% kolko je PDV veči od DDV-a jedini je problem jer se moraš vratiti u sloveniju po njhov porez sapotvrdom da je roba izašla iz slovenije koju ti potvrde slovenski carinici.
Jedino nisam siguran koju vrijednost možeš prebaciti a da nemoraš preko špedicije nisam prevozio robu veče vrijednosti još od kad su postojale DM a tad je bilo dopušteno 1000DM-a mislim da je sad 1000€.Provjerit ču sutra pa se ispravim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
majstor kaže:
jedini je problem jer se moraš vratiti u sloveniju po njhov porez
to lako sredimo , ja ga pricekam na granici ..i vratim se po DDV kojeg dijelmo popola :lol:
 
G

GROF

Guest
PUKNUTI!., točno! u pravu si., iz R.Sl. uvezena roba - proizvedena u R.Sloveniji, EU-porjeklo, NE plaća se carina, PLAĆA se samo PDV-e /23%/ na neto cijenu robe. Roba se može cariniti po skraćenom carinskome postupku na samome graničnom prijelazu., zašto skraćeni postupak?., pa zato jer netreba posrednika; špedicije - špeditera iliti otpremnika po hrvatski bi se reklo!., odnosi se samo na robu koja se koristi za privatne potrebe i nije jednolična! Cariniti se može po takozvanom skraćenom carinskom postupku do visine koštanja neke robe u iznosu do; =1.200,00 eura ili =9.000,00 kn.-
NAPOMENA!; podaci preuzeti sa službene stranice carinske uprave R.Hrvatske!., carina zadržava pravo izmjene i dopune carinskih zakona o uvozu, provozu, pojednostavljenome postupku, povlasticama,...
Bog!., lipi vam pozdrav čitamo se...
 
Z

zetor4718

Guest
U proljeće mislim kupiti vitlo a sad se raspitujem zato da vidim koliko novca treba prpremiti,Treba se svakako cjenkat s trgovcima.A cjene vitla u mojoj okolici su približno jednake nisu ispod cca.7.500 krpan i tajfun sajle se dobiju samo u nekim trgovinama u krpan tvornici se sigurno dobiju(uračunate su u cijenu 100%).Kakva su ono žuta vitla?nikad ih nisam vidio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj sad čekaš prolječe ako imaš lovu ..kupuj!!
Žuta vitla su mercedes :mrgreen: a mercedesa baš nema puno na cesti ;)
 
Z

zetor4718

Guest
Kupio ja danas vitlo KRPAN 4!!Za dva tjedna ide u pogon a ako želite mogu metnuti i slike inače to je onaj stari model što se vitlo pokreće polugom a ne konopcem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zetor4718 kaže:
Kupio ja danas vitlo KRPAN 4!!Za dva tjedna ide u pogon a ako želite mogu metnuti i slike inače to je onaj stari model što se vitlo pokreće polugom a ne konopcem.
I gdje si kupio i koliko si platio ?
 
Z

zetor4718

Guest
puknuti kaže:
zetor4718 kaže:
Kupio ja danas vitlo KRPAN 4!!Za dva tjedna ide u pogon a ako želite mogu metnuti i slike inače to je onaj stari model što se vitlo pokreće polugom a ne konopcem.
I gdje si kupio i koliko si platio ?

U Sloveniji u Krpanu a platio sam ga oko 780 eura.
 

latko

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
1
Pozdrav, kupujem vitlo pa me zanima dali netko ima iskustva sa vitlima iz Metalcomerca ili je čuo šta o njima. 5 tona je 6500kn. Na njihovoj stranici se mogu vidjeti ta vitla.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pozdrav, kupujem vitlo pa me zanima dali netko ima iskustva sa vitlima iz Metalcomerca ili je čuo šta o njima. 5 tona je 6500kn. Na njihovoj stranici se mogu vidjeti ta vitla.

Interforst d.o.o.
Jablanska 16 ZG ;)
 
N

Neven 533

Guest
U Sloveniji u Krpanu a platio sam ga oko 780 eura.

Lijepo dosta jeftinije nego kod nas...
Mene zanima 5 tona al ne bi trebala biti velika razlika u cijeni jel bilo carine...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to lako sredimo , ja ga pricekam na granici ..i vratim se po DDV kojeg dijelmo popola :lol:

ja sam kupio krpanovo 5t si model prije 20 tak dana u Sloveniji carinu ne plaćaš nego pdv kod nas 23% i imaš povrat njihovog ddv 20% u tvornici sam bio i razočaro sam se neće da razgovaraju s nama,kupio sam ga u trgovini i platio manje nego u tvornici jer sam dobio rabata 4%.Platio sam novi model sa 70 m sajle i donjom koloturom 1336.32 eura na to platio 23% poreza na granici i imo povrata 222.72 eura.Prošo sam jeftinije za nekih 150-200eura.Problem je kod nas jer rijetko gdje prodaju sajlu uz vitlo,prava presana 10mm 70m dužine tamo košta200EURA
 

Najnoviji postovi

Na vrh