• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

acidworks

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija
Trudim se da prelistam sto vise stranica dok ne postavim svoje pitanje, i prelistao sam jedno 100 kom. pre nego sto sam postavio pitanje, jer ili nisam naisao, ili sam prevideo odgovor. Inace, vidjao sam enciklopedije sa manje informacija nego sto ih ima na ovoj temi :)

matrix123456
Za to da moram ici pravo kad je blokada ukljucena to sam predpostavio, a za nacin ukljucivanja dobro da si mi rekao, jer bi se namucio pri ukljucivanju. Hvala jos jednom :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

ivan33 kaže:
Firemanpeter, viđao sam ti taktor na slikama na forumu, stvarno svaka čast, izgleda kao bombon! Jesu to radni strojevi, ali lijepo je vidjeti da čovjek drži do svog stroja!

Acidworks i Ivan 33, Hvala vama na pohvalama. Jeste traktor radni stroj ali fino je ako je dobro održavan. Netreba baš u nulu, samo da je ispravan i da sve radi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Posle 7km vožnje, asfaltom... zadnje gume su mi relativno tople - oko 50 celsiusa...a prednje ništa - recimo kao spoljna temperatura! Nije to ništa problematično,,,nego sam slučajno dotakao zadnje gume... :scratch ...pa me čisto ono zanima odakle ta razlika u temperaturi, prednjih i zadnjih guma??? :roll: gume su sve iste,,,stavljene nove pre xxx godina...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako su zadnje poderane i milimetar više od prednjih razlika u opsegu je 3,14mm ,tj u svakom okretaju zadnji kotači pređu 3,14 mm manje u odnosu na prednje .Kako je TV teži na prednjoj osovini proklizava zadnja . Zašto se ustvri grije ostavimo za sat fizike i trenja . ;) .Ključa riječ je " proklizavanje"- zadnje osovine
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

cesmina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav
Trebo bi malčer za TV 821,zanima me koji bi mu malčer odgovaro.
Trebo bi malčirat ostatke grana nakon rezidbe, max debljine 3cm.
Dali uzet malčer sa čekičima ili noževima?max težina?
Malčer se spaja na kardan ko freza ili treba i dogradnja hidraulike??
Hvala na pomoći
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

počelo mi je suziti ulje straga na izlazu kardana na 419,pa ako netko zna na kojoj je stranici objašnjeno ili da mi napiše kaj sve treba rastepsti
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: TOMO VINKOVIĆ

cesmina kaže:
Pozdrav
Trebo bi malčer za TV 821,zanima me koji bi mu malčer odgovaro.
Trebo bi malčirat ostatke grana nakon rezidbe, max debljine 3cm.
Dali uzet malčer sa čekičima ili noževima?max težina?
Malčer se spaja na kardan ko freza ili treba i dogradnja hidraulike??
Hvala na pomoći
Za te potrebe mislim da bi bio dobar Gramip GS45 širine ili 100 ili 120, može se pomicati bočno, kači se u 3 točke. ima na njihovoj stranici. Ja sam nedavno uzeo njihovGs40 zahvata 140 i za sad sam zadovoljan(slike čekića na mom malčeru imaju na temi Hittner, pri kraju). Za gs 45 kaže da ima samooštreće AT čekiće, al ne znam kako izgledaju. Nadam se da sam dao koju korisnu informaciju
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Rovario po kompu, i naletim na ovo... :lol: :lol: :lol:
[youtube:3i4xilag]1ZnTVM1HUd0[/youtube:3i4xilag]
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

xaxaxax joe kako ti cimnu traktor
meni se to vise puta desavalo

svejedno dobro ti traktorce radi i ima dobar zvuk samo malo manji ler gas da se nasteli,ex da je mnei onako nakosen volan i onako sjediste mnogo bi se lakse vozilo
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Rovario po kompu, i naletim na ovo... :lol: :lol: :lol:

Pozdrav Joe! :mrgreen:


Joe video je za 5+!
Što je problem kod mijenjanja brzina :lol: :lol:
si zaboravio gdje je ler??? :roll: :roll:
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumašima, sto mi je godina trebalo da se prijavim, citam Vas od 100te stranice ali nikako da se ukljucim u rasprave . Vlasnik sam TV PE 18 iz 74 godine. Slike stavim kad uspijem odgonetnuti kako se stavljaju. Za sada toliko i lijep pozdrav svima
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Re: TOMO VINKOVIĆ

deva kaže:
Danas smo malo radili, ma što malo, puno!

[youtube:22zkk1dy]B5ziyvhiKds&feature=player_embedded[/youtube:22zkk1dy]

[youtube:22zkk1dy]eNsRJn8DFPI&feature=player_embedded[/youtube:22zkk1dy]

[youtube:22zkk1dy]0cCCDREDzmA&feature=player_embedded[/youtube:22zkk1dy]

[youtube:22zkk1dy]3ZFyxkalwKQ&feature=player_embedded[/youtube:22zkk1dy]


Koliko duboko oreš s tim plugom, i koliko zahvaća?
Mislim da imamo isti plug, samo je moj prerađen, jer mi traktor ima kopčanje u 3 točke.
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki svaka ti cast druze....
Evo ceo dan danas uvezbavam ovakvo iskakanje iz traktora kao ti..... :lol:
 
C

cesmina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ivan33 kaže:
cesmina kaže:
Pozdrav
Trebo bi malčer za TV 821,zanima me koji bi mu malčer odgovaro.
Trebo bi malčirat ostatke grana nakon rezidbe, max debljine 3cm.
Dali uzet malčer sa čekičima ili noževima?max težina?
Malčer se spaja na kardan ko freza ili treba i dogradnja hidraulike??
Hvala na pomoći
Za te potrebe mislim da bi bio dobar Gramip GS45 širine ili 100 ili 120, može se pomicati bočno, kači se u 3 točke. ima na njihovoj stranici. Ja sam nedavno uzeo njihovGs40 zahvata 140 i za sad sam zadovoljan(slike čekića na mom malčeru imaju na temi Hittner, pri kraju). Za gs 45 kaže da ima samooštreće AT čekiće, al ne znam kako izgledaju. Nadam se da sam dao koju korisnu informaciju


Hvala na pomoči,bojo sam se da su ti malčer pre teski.koliko ks ima toj tv?
hvala
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam Hittner Ecotrac, jedan od Tominih nasljednika, moj ima 30 ks. Nadam se da sam bar malo uspio pomoći, svakako javi ako bude prinove!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Rovario po kompu, i naletim na ovo... :lol: :lol: :lol:

Pozdrav Joe! :mrgreen:


Joe video je za 5+!
Što je problem kod mijenjanja brzina :lol: :lol:
si zaboravio gdje je ler??? :roll: :roll:

Zbalija, jes li ti zaboravijo da je Joe sam sastavljao mjenjač :lol: , ovo je snimljeno baš posle tog remonta. Čudi me da uopšte ima ler :scratch :lol: :lol:

Joe :mrgreen:
Prijatelju, znaš da se šalim, da je ovo iznad samo šala a ne moje mišljenje. Remont je tad uspeo za 5 kao ovaj video što si sad "prikeljao" ;) . Ajd ti još rovari malo po kompu, možda se još nešto nađe.

53njac kaže:
Pozdrav forumašima, sto mi je godina trebalo da se prijavim, citam Vas od 100te stranice ali nikako da se ukljucim u rasprave . Vlasnik sam TV PE 18 iz 74 godine. Slike stavim kad uspijem odgonetnuti kako se stavljaju. Za sada toliko i lijep pozdrav svima

Ako nas čitaš tako dugo onda je krajnije vreme da se uključiš u rasprave, znači dobrodošao.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac kaže:
Pozdrav forumašima, sto mi je godina trebalo da se prijavim, citam Vas od 100te stranice ali nikako da se ukljucim u rasprave . Vlasnik sam TV PE 18 iz 74 godine. Slike stavim kad uspijem odgonetnuti kako se stavljaju. Za sada toliko i lijep pozdrav svima
Dobro došao sad znaš kako sam se ja osječao al ekipa je dobra i samo treba reči šta te muči i pomoč stiže što se tiče mehanike i informatike.
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala na dobrodoslici, i nadao sam se da cu biti lijepo primljen jer se to moglo i ocekivati od ovako dragih ljudi sa ovog foruma. Zna li netko kako se mjenjaju semerinzi na rucici za hod napred- nazad jer mi curi ulje pri opterecenjima i na rucici za ukljucivanje kardana, jel komplicirano i koliko kostaju semerinzi za moj PE 18?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac dobro došao!

Što se tiče izmjena semeringa na ručicama za promjene brzina, redukcije ili uključenje kardana, kod TV traktora se ne dihtaju sa semerinzima, već sa O-ring gumicama.
Cijena 1 o-ring gumice je cca 1kn/kom. Da vi mogao promijeniti O-ring gumice moraš rastaviti mjenjač da možeš sa unutarnje strane izbiti zatik da izvučeš osovine od mjenjača van i sa njih skineš stare o-ring prstenove i staviš nove. Moja ti je preporuka da potražiš O-ringe sa nešto jačim "mesom jer su se i ležišta poderala pa će ti opet puštati ulje kod jačeg opterećenja van.

P.S.
Vidim da imaš problema oko postavljana slika javi se ne PP pa ćemo i to riješiti ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh