• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
zbalija
E jeb... , kad kliknem da postam eto ti več me ti predohitijo. :lol:
A nemoj mi zamirit ako pizdim, to je samo šala. Samo ti još produži tako dalje ... ;)


E Petre, Petre ti si zadnji na kojeg ću se ja naljutiti.
Imam prijedlog da mi prije nego što počnem pisati odgovore na forum da se kontaktiramo preko
MSN i da se dogovorimo što će tko napisati, jer doslovno jedan drugoga citiramo sa odgovorima
:lol: :lol: :lol: :lol:
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

aha te sam limove vidio. dečki sad ste mi puno pomogli hvala puno....
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav dragim forumašima.

Nije dobro, ja ga nahvalio i on drugi dan počeo šepat.
Naime o čemu se radi, tomek mi je počeo ići po ravnom kao da ima ovalni prijenos, nije da cuka nego baš kao da je nešto ovalno u mjenjaču il nekom drugom transmisijskom dijelu.
Molim za pomoć ako netko zna o čemu se radi,da mi pomogne u riješavanju problema.
Zahvaljujem unaprijed na pomoći.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Teško da se može ovako reći po tvojem opisu o čemu bi moglo biti riječ.
Dali traktor ide pa koda stane da prelazi neku neravninu na cesti (npr. ležeći policajac)
pa opet ide i tako u nedogled. Dali se to dešava samo u pojedinoj brzini ili?.
Kakvo ti je stanje u sredini traktora, dali imaš puno lufta na njoj???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa otprilike kao da prelaziš policajca, to se dešava u naj bržoj brzini, kad je gas do kraja, a naj više se osjeti kad imam prikopčanu kosu naprijed na hidrauliku.Kaj se tiće sredine nema lufta, ja sve mislim da nije nešto sa diferencijalom
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prijatelju ključ brzina i osovinu ključa je potrebno zamijeniti,a
i možda je i koji zupčanik oštećen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A uuu, jel to velik odnosno zahtjevan posao?
I koliko bi stajala ta igra za tv 818?
Jel moram to hitno riješavat il mogu preko zime kad je stroj u mirovanju?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Izvinjavam se, sto nisam pisao, nisam pored masine, samo ponekad prelistam stranice. imam neki problem, cim resim, javljam se. Fireman desetka za video!!! :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Todi kaže:
A uuu, jel to velik odnosno zahtjevan posao?
I koliko bi stajala ta igra za tv 818?
Jel moram to hitno riješavat il mogu preko zime kad je stroj u mirovanju?

A čuj posao je dosta zajeban za onog ko će to prvi puta raditi.
Treba odvojiti sredinu, skinuti poklopac mjenjača dole )pazi da ti ne poispadaju valjčići van
sa gornjeg zupčaniku i sl. (o tome imaš dosta na stranicama cca 45 pa prema naprijed u ovoj temi)
Osovina sa ključem ti je negdje 10€ 8možda čak i manje. To bi trebalo čim prije popraviti da se ne ošteti koji zupčanik
i da ne dođe do još većeg kvara. Uglavnom može se sve riješiti u jednom danu. ( a ti iz Bjelovara tako da ne bi smjelo biti problema sa nabavkom dijelova i čekanja za istim ;) )
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sada sam bio sredio kosu i kuplung kardana i reko nema problema idemo u sezonu košnje kad ono tomek počeo zezat,
nije problem šerafit, al treba znat od kuda krenut ili ću morat zvat g.Marijana da mu da injekciju oporavka,problem je naj više kaj ja živim u Zagrebu pa kad dođem u Bjelovar nemam puno vremena za popravke, kad rastaviš pa u nabavku dijelova i ak moraš neke čekati onda sam u banani.A trava čeka na košnju svaka dva tjedna.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

tvoj problem je u tome sto ti se sfrkao djelemicno konusni zubcanik koji ide na planetar u diferencjalu,dakle traktor zacuckuje,najlakse ti je to provjerit da traktor razdignes u nakrst i vidis da li tockovi zacuckuju,mada nije ni iskljuceno da su kljuc i osovina u banani mada ne bi se tako zacuckivalo............
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovaj veli da ti se sfrkao zubčanik , ovaj drugi da prisloni na getribu 10 ejura , bok te mazo ..zajban neki prenos na tom traktoru :scratch
Isprobaj koje zezaju :brze ,spore , rikverc, prve treće, šeste pa ako uhvatiš kakvu logiku izbjegavaj te u kojima zeza . ..ma najbolje na grabu s njim 8)
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... pozdrav lipi bećarima najboljega poljoprivrenoga - foruma!


acapapec!., fala ti za filmiće!., čekamo još.-

ddalibor!., ej prijatelju!., pa čekamo te sa slikanim materijalom, komentarima, pofalama, aldamaš???, aj, aj, znam i predpostavljam da si u isčekivanju!., ma svi mi nešto čekamo i isčekujemo!., SRETNO TI!., javi se ...

tomazy!., ej prijatelju!., pa tebe ni, ko ni turpije u zatvoru!., pa aj se i ti malo pofali sa strojem., došal "novi" stroj u DVOR!., slikice, komentari, dojmovi, pofale, pokude, ... pa barem si ti ljudina iz naroda!!!., molim te! ne briši svoje orginalne i iskrene postave!., možda ću bit prenaporan i predosadan, /ma ni mi to prvi put!/, nebi bilo loše da ji vratiš i prikeljiš nazad!., ma neka narod i svit vidi izvornost i orginalnost!., SRETNO TI!., javi se ...

Bog!., čitamo se ...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: TOMO VINKOVIĆ

šta je sa tim trokutom treba biti ili ne na traktoru ili se to pripremate za EU pa na registraciju...
 
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobar dan
Napokon dosao trrenutak, kad ja pocao sklapljati svog Tomu. Sad je zapelo na jednom lageru. On je raspao se u komade i na njemu nigde nema oznake. Ako neko ima katalog djelova za PE-18 ili zna koji lager dodje na ovom mjestu nek javi
gertriba.jpg


Unapred hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

PA izmjeri vanjski promjer dosjeda za ležaj , isto tako i unutarnji (osovinu) ...prema mjestu na osovini odredi širinu .
Mislim da tim sljedom ne bi trebao očekivati probleme ...iako ne vjerujem da se raspao do takvog stanja da se ne može odrediti širina ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Tomazy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
... pozdrav lipi bećarima najboljega poljoprivrenoga - foruma!


acapapec!., fala ti za filmiće!., čekamo još.-

ddalibor!., ej prijatelju!., pa čekamo te sa slikanim materijalom, komentarima, pofalama, aldamaš???, aj, aj, znam i predpostavljam da si u isčekivanju!., ma svi mi nešto čekamo i isčekujemo!., SRETNO TI!., javi se ...

tomazy!., ej prijatelju!., pa tebe ni, ko ni turpije u zatvoru!., pa aj se i ti malo pofali sa strojem., došal "novi" stroj u DVOR!., slikice, komentari, dojmovi, pofale, pokude, ... pa barem si ti ljudina iz naroda!!!., molim te! ne briši svoje orginalne i iskrene postave!., možda ću bit prenaporan i predosadan, /ma ni mi to prvi put!/, nebi bilo loše da ji vratiš i prikeljiš nazad!., ma neka narod i svit vidi izvornost i orginalnost!., SRETNO TI!., javi se ...

Bog!., čitamo se ...
prijatelju! da kupljeni je stroj 4 godine stariji od mene za dobru cijenu 2500 kn u voznom stanju. a slike će bit onda kad se sredi ono kako je došao i kako se sredio tako da molim strpljenja. sve će biti,samo nas neće bit.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssale
Neznam ako uopšte postoji katalog za PE 18. I ja sam tražijo neko vreme a bezuspješno.
Napravi kako puknuti reče, to ti je najbolje. Vjerovatno je onaj obruč na osovini ostao i nije se raspao (ili se varam) pa ti može poslužit za dva podataka. Inače potraži koji dijo od lagera od kojeg bi se moglo izmjerit širinu.
Sretno

Tomazy kaže:
prijatelju! da kupljeni je stroj 4 godine stariji od mene za dobru cijenu 2500 kn u voznom stanju. a slike će bit onda kad se sredi ono kako je došao i kako se sredio tako da molim strpljenja. sve će biti,samo nas neće bit.
.

Pozdravljen Tomazy, stroj je doma, slik pa ni! :roll:
E pa znaš da smo mi radoznali, šta ima, kakav je...
Sretno ti na radovima, puno uspjeha. Strpljivo čekamo da završiš pa onda da vidimo (ili se ipak predomisliš pa pošalješ koju sliku). :D
 
T

Tomazy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Pozdravljen Tomazy, stroj je doma, slik pa ni! :roll:
E pa znaš da smo mi radoznali, šta ima, kakav je...
Sretno ti na radovima, puno uspjeha. Strpljivo čekamo da završiš pa onda da vidimo (ili se ipak predomisliš pa pošalješ koju sliku). :D
ne ne polako :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh