• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Eto jedan video od jučerašnjeg transporta.

[ ]
Napokon je dal gas , napokon!
29qazo8.gif
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
firemanpeter kaže:
Eto jedan video od jučerašnjeg transporta.

[ ]
Napokon je dal gas , napokon!
29qazo8.gif

:roll: :butthead: :finga:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka cast firemanpeter!!! I meni takav traktor treba, i okolina je jako lepa! :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala Gvozdeni.
A takav traktor ti treba, pa imaš ga sličnog :D . Okolina je ljepa, pogotovo sad posle zime kad sve ozeleni.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... ej prijatelju! Petre!., svaka čast., legenda si!!!

p.s., ma neka narod i svit vidi kako je dežela Slovenija uredna i čista!., Petre! fala ti najiskrenije na filmiću!.-

Bog!., moj narode., čitamo se...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Petre svaka čast na trudu kojeg si uložio dok si snimao ovaj filmić i vozio ovaj teret
pretpostavljam kući! Filmić je za pet, ma što za pet za deset!

Ako sam dobro vidio na filmu to voziš neke grede, štafle ili sl. sa krova gdje su nekad gore
bile salonit ploče??
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
kp094.jpg

Ovo smo danas namestili za kopcanje u tri tacke.
Hteo bi vase misljenje da citam, da li ce valjati ovo resenje. Pozdrav svima!!!

Jeste, imam, ali nekoliko konja slabiji! :oops:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobro odradjeno gvozdeni
mada si mogao ih stavit pored ne u one rupe gdje se kaci orginal vagir nego izbacis bolcnu do dobosa i onda tu zakacis vagire a spanere zakcais na mjesto gdje su bili stari vagiri,ovak osamo produzujes vagire koje ces nabiti i time samnjujes podiznu silu hidraulike...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala vama na pohvali za filmič. Pošto vidim da ste oduševljeni, pa mi to daje volje da se napravi još koji. Danas sam imao još jedan transport pa sam napravijo snimku za koju mislim da če se vam sviđati. Več ide upload na YouTube pa onda stavim i tu za Vas.

Zbalija
Da, vozijo sam to kuči, grede i ostalo od krova, pogodijo si ama baš sve. Sokolovo oko. :lol: Zamolijo me tast (mjenjao je krov) da to uzmem jer on grije kuču na lož ulje a ja na drvo i plin, uglavnom drvo ;)

Joe
Čekam i od tebe koji filmič, nadam se da češ koji napravit. Rad sa Tomom u vočnjaku je več počeo?

Gvozdeni
Da da, tvoj je nešto manji TeVejac, ali posluži i on dobro ;)
Razumem kako si ti zamislijo to 3T kopčanje, izrada izgleda super. Trebalo bi bit OK, isprobaj pa češ vidjeti. Ja sam za mog malog bivšeg Tomu 420 napravil nešto drugačije i bilo je OK.
Eto slike:
izdelava-3t-priklopa-foto_10744305_14690624_14690663.jpg
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala Matrix123456 i Firemanpeter! Dobio sam 2 komada "podizaca" od IMT 539, mislio sam da cu ih skratiti, zavariti da ne bude tako dugacko, da bude ok. A voleo bi da ostanu i one kugle(neznam kako se zovu) na krajevima zato je ovako namestano. Najvise zbog prskalice mi to treba. Pola dana mi uzme samo da ga zakacim. Slikacu usput, da znate kako ide posao, ali pre toga imam da orem, tanjiram... Pozdrav!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala nema na cemu gvozdeni

ja sam se vec bacio u izgradnju vagira,sasjeko sam ih i iskrivio po obliku,nije neka debljina tek 1cm ali cu ih pojacati,a duzina je 60cm i jos nato cu napraviti prikljucak za ajde recimo neki vid samo zakacavanja isto ovako kao sto je na ovoj slici
slike3005uifb.jpg

ili ovoj
n_rfCtglq6aWbNSv.v.jpg

dakle stavit cu sirinu standardnog prikljucak i nema potrebe za spanerima i i drugim zajebancijama
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Eto još jedan video od transporta.

[youtube:2vbmlco4]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Av-LGfY-hzM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Av-LGfY-hzM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube:2vbmlco4]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Za bivše juge se takvi objekti nisu smjeli snimati
2mqj1hc.gif
..na kaj sam ja potrošio 5 min. života
1zgwdpu.gif
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

fireman jos jedan u nizu dobrih klipova,svak cast

imam pitanje,da li sirina kopcanja svih prikljucaka je ista ili je razlicita :?: :?: :?: :?: :?:
npr grabilice i vitla,pluga i kosacice
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

nije , prosjek je 670 unutarnja mjera polužja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
....Dobio sam 2 komada "podizaca" od IMT 539, mislio sam da cu ih skratiti, zavariti da ne bude tako dugacko, da bude ok. A voleo bi da ostanu i one kugle(neznam kako se zovu) na krajevima zato je ovako namestano....
ja ne razumijem cemu ce ti sluziti ona dva komada koja si pravio ako ces prepraviti poluge od IMT-a
mislim da su kugle prijeko potrebne zbog pomicanja prilikom zakacanja prikljucka, i jos su potrebne prilikom stimanja pluga.....u svakom slucaju ne preporucujem da izbacis kugle
mislim da ti je najjednostavnije rjesenje ovako kako je peter napravio (inace tako se i tvornicki montiraju poluge; osim na novijim serijama) samo obavezno spanuj one spanere koji fiksiraju prikljucak da se ne klati, inace zna se odvaliti ono "uho" na rukavcu :blackeye
matrix123456 kaže:
imam pitanje,da li sirina kopcanja svih prikljucaka je ista ili je razlicita :?: :?: :?: :?: :?:
npr grabilice i vitla,pluga i kosacice
NE, ja npr. ne mogu zakaciti plug BATUJE koji se kopca u tri tacke (prodavali su se uz traktore 730 i 732), frezu ROSIT kopcam bez problema, prevrtac za sijeno SIP takodje mogu zakaciti....
ako ciljas samo na odredjene prikljucke ustimaj prema njima, neki mozda prepravi i pici 8)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma meni bi trebal samo za kacenje grabilice,najgore od svega toga sto nijedna prikljucak od kosacice nji moj,ali je citavog sela,dakle mogu ga koristit kad hocu jer je zajednicki,pa radi toga pitam,
sad cu morati izbacit vagire napolje ko na slici firemana pa spaner pa sto zajebancija......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh