• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Milim da sat toga tipa za 100 - 200 kn ne budeš pronašao ništa :cry: .
Što se tiče digitalnih sata ne znam kako bi ga ugradio na te motore jer oni većinom
rade preko senzora kuta radilice (tkzv. „rpm“ senzor).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Auuu,,,gvozdeni - lepo to tebi ide... :D
Odličan ti je video,,,tomica lepo sprema zemlju,,, al nevidim, s čim? Eeeee da si bar okrenuo kameru prema nazad...
Uglavnom...posao odlično odrađen! :D
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sa frezom Joe. Nisam smeo okrenuti, jer bi pao sa traktora. Sad stavljam drugu, sutra cu najverovatnije imati jos videa.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
gvozdeni - auuu pa dobro ti pičiš sa frezom,,,ide to tebi dosta brzo...to si išao samo plitko, tek, tek, da poravnaš?
Nije bitno kako,,,al sve pohvale!...
Pozzz Joe! :mrgreen:
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svim forumašima.
Danas sam kupovao neke dijelove za Tomeka u Primi u Bjelovaru i htio bi samo pohvaliti ekipu koja tamo radi posebno gos. Željka, stvarno su O.K. kaj god pitaš ljudi objasne daju ti skicu, ak nemogu oni pomoć upute te gdje mogu stvarno za svaku pohvalu.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hvala Joe, za kukuruz je odlicno. Danas je i posijano bez mene. Drugom sporom sam radio, i spustio frezu dokle je usao u zemlju.

http://yfrog.us/j7kp090z
Jos jedan video....Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

nije loše ali samo zato jer je zemlja laka za obrađivati,inača probaj u prvoj brzoj i kardan na 540 pa da vidiš kak ti bu još bolje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni

Auu, njiva ti velika, nikad kraja :D . Jel ti tu njivu oreš sa Tomom? Kud češ sa tolikim kukuruzom? Inače ide ti brzo ovaj posao sa frezom, sve pohvale.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Još malo zimskih nedaća, prošlo hvala Bogu:

[youtube:33w5qelj]jzLTZfGbKB8&feature=player_embedded[/youtube:33w5qelj]

a evo još jednog stroja, nedavno ga je Filipan sredio, volan i sredinu:

24042010112.jpg



By devaiva, shot with 5800 Xpres at 2010-04-24
24042010114.jpg

By devaiva, shot with 5800 Xpres at 2010-04-24

24042010113.jpg

By devaiva, shot with 5800 Xpres at 2010-04-24

a ovo se nekidan zavrtilo:

04042010054.jpg

By devaiva, shot with 5800 Xpres at 2010-04-24
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Alen kaže:
U pravu si zbalija al ipak...... razmisli koliko je to manje zveketanja od ovih limenih gluposti. Pogotovo na 818 traktorima.
I da jel se može ugradit sat od IMT 533-539 na tomu? RS + obrtaji
ako sam dobro razumio rijec je o plasticnoj (poliester) haubi :scratch
obrtomjer/brojac sati se na IMT-u spaja na bregastu osovinu, dakle sajla obrtomjera se vrti duplo sporije od radilice, dvocilindricni motori na TV-u imaju izlaz za obrtomjer, pinjon uklapa u centrifugalni regulator, nisam siguran za obrtaje dali se radi o odnosu 2:1 samim time nisam siguran ni dali odgovara sat od IMT-a na TV npr. 732........
uglavnom da bi se taj sat koji @Alen zeli staviti na TV (pretpostavljam na 818) trebalo bi nesto izvest jer originalno ne postoji.......samo da se vrti duplo sporije od radilice
za elektricni brojac/obrtomjer treba drugaciji sistem punjenja.....kao na AGT, dvije zice iz diname, sat se spaja na regler, mislim da je i on drugaciji.......
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Evo slika traktora od Todi

Na ovim slika je TV 818 sa prednjim kardanom promjera 25 mm:


p2304101310.jpg


p230410131001.jpg


p2304101311.jpg


p230410131101.jpg


p2304101347.jpg


p230410134701.jpg


p2304101610.jpg


p2304101611.jpg


p230410161101.jpg


p2304101612.jpg


Evo još malo slika traktora od Todi

p230410161103.jpg


p2304101715.jpg


p2304101716.jpg


p230410171601.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

jel ovo original dio od tv? kako se ponaša pri štopanju malčera ili bilo kojeg drugog priključka??

mislim na prednji kardan
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da to je originalni prednji kardan koji se još dan danas ugrađuje na Prima traktore.
Kako sam već rekao primjer osovine je 25 mm, to je model sa tarnom spojkom.
Dok se model sa standardnim promjerom od 35 mm izrađuje sa hidro spojkom.

Kako se ponaša to će ti morati reći vlasnik traktora jer to nisam nikad u životu vidio u radu. :cry:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

ha joooooooj kako bi ja to volio imati na svom traktoru. neznam kako to radilica trpi???
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

E sad koliko trpi radilica to ti ne bi znao reći, ali sigurno je da aksijalni ležaj trpi puno više.
Isto takav sistem i koristi i Hittner (mislim na ovog od 35 mm).
Uglavnom ovaj sa hidrom spojkom ti dođe oko 5000 kn sa ugradnjom u tvornici,
a ovaj sa kakav je na slici je upola jeftiniji.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

nije to skupo,ali u mene je same solaris traktorčić tako da nisam siguran jel uopšte moguće tako nešto iskemijati za moj slučaj.potreba je tu ali riješenje još nisam našao. sa hidrospojkom bi u svakom slučaju bilo sigurnije riješenje,barem ja tako mislim
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala danek za savet, ali nema potrebe za prvu brzinu na njivi. Duboko bi ulazila freza, a sijano je sa velikim traktorom, tragovi bi bili duboki i jako tvrdi, a da ne pricamo za vreme obrade njive. U basti koristim prvu brzu sa 540 obrtaja ili prvu sporu sa 1080(ako se ne varam) obrtaja. Nije bas tesko za obradu, nije rit.

Hvala firemanpeter! Nije mala, priznajem. Jeste, sve to obradjujem sa tomom, i oranje i spremanje i prskanje. A kukuruz, ako ne pojedu svinje, pojesce kazan za centralno grejanje. Sledece nedelje ako stignem na vreme sa posla, idem da orem, stavicu i snimak ako nadjem nekoga da snima. :D Pozdrav svima!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

seljačić kaže:
nije to skupo,ali u mene je same solaris traktorčić tako da nisam siguran jel uopšte moguće tako nešto iskemijati za moj slučaj.potreba je tu ali riješenje još nisam našao. sa hidrospojkom bi u svakom slučaju bilo sigurnije riješenje,barem ja tako mislim


Da skupo nije, pošto AGT na iste motore ugrađuje prednji kardan po cijeni od 10 000 kn,
Ali kakav sistem uni ugrađuju to ti ne bi znao reći. Što se tiče dali bi ti to pasalo na tvoj motor ne bi ti znao reći, kako i koliko opterećenje taj kardan može podnijeti. Trebalo bi pitati u Bjelovaru u Primi dali paše za taj more ili da pokušaš da pripašeš remenicu od dvocilindričnih motora (mislim da bi ona najbolje odgovarala na tvoj motor).
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

moraću kontaktirati te vrijedne ljude u primi,mislim da bi se dalo nešto riješiti jer znam da od ovakvih traktora kao što je moj po zapadu ima sa prednjim kardanom ali je to kod sdf-a oko 2500 eura,čini mi se bez ugradnje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh