• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tv731

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima li neko sliku gdje se kopča moto sajla na 732? Kod mene nikad nije ni postojala tako da na satu stoji samo 1.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
daj mai malo poslikaj instrument tablu na TV 731,
jer TV serije 731 nije imao nikad pogon moto sata preko moto sajle,
već nego je onaj mali sat njemačke proizvodnje koji radi na vibracije koje proizvodi
motor dok je pušten u rad.

ZJ normalno da mi se bude svidjelo :D .
Ke se tiče Yanmar motora nema ništa protiv, to su japanski motori,
ali ako se ne varam za potrebe AC se sklapaju u Italiji, možda da je zrakom
hlađeni još više bi mi se sviđao ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na ovom je original japanac. Jedina mana mu je kaj ga ne čuješ kak Lombardinija :D
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... ej bećari!., fulali ste temu., ovo nije tema za antonija!., već za tomu!!!., tako da su svi komentari suvišni!!!

Poštovanje forumašu; ZJ!., pa ako oćeš predložit vridnome članu, forumašu i našeme prijatelju! Bagudini! dobre ili odlične pačje noge!?., pošalji mu na privatnu poruku!!!., a "vatrogascu" na privatnu poruku ili pod temu antonija!!!., nemoj se ljutit., ali ovo je onako brljanje i ševrljanje, gubi se smisal same teme., i ovako smo ga zgrumfali!., i svakako za kraj!., pa daj već kupi nekakovoga tomu da si malo ladiš i kidaš živce sa njim!!!...
... aj Bog!., čitamo se...

p.s., pa zbalija administratore!., daj malo popravi temu!., NE!!!...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
... ej bećari!., fulali ste temu., ovo nije tema za antonija!., već za tomu!!!., tako da su svi komentari suvišni!!!


p.s., pa zbalija administratore!., daj malo popravi temu!., NE!!!...

mao je tema off tu se u potpunosti slažem sa tobom GROF-e!
Ali pošto nije samo riječ o traktoru AC ne mogu premještati postave,
jer ima razvodnika za Firemanpetra i sl.. tako da,
da je čisti postav za AC temu već bi to ja premjestio.

Ujedno ja sam još uvijek "zeleni" (dakle moderator), a ne "crveni" (administaror)
ali ipak hvala na unaprijeđeniju ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aj Grofe, nemoj se ljutiti i ako nije baš sve po PSu. Iči če tema opet na svoj prvobitan put.

ZJ kaže:
Evo par davno obećanih slika s idejama za Peru-vatrogasca :D
Nadam se da se bude sjetil o čemu je bila riječ ;)

Imam nešto na umu na što si ti mislijo sa ovim slikama ali nisam baš siguran :scratch
Možda fali još slika gornijeg djela tog razvodnika, tamo gde se hvata rukom?
Neznam ako sam u pravu?
 
T

tv731

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
tv731 kaže:
Ima li neko sliku gdje se kopča moto sajla na 732? Kod mene nikad nije ni postojala tako da na satu stoji samo 1.

daj mai malo poslikaj instrument tablu na TV 731,
jer TV serije 731 nije imao nikad pogon moto sata preko moto sajle,
već nego je onaj mali sat njemačke proizvodnje koji radi na vibracije koje proizvodi
motor dok je pušten u rad.
ma sjebo sam se malo kad sam unosio korisničko ime, traktor je tv 732 iz 1984 i iza sata ima priključak za sajlu ali ako ti baš znači slikaću ga kad budem išo kući za vikend pa ću postavit sliku mada sam konto do vikenda da kupim sajlu i postavim je na traktor za vikend...
Pozdrav
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što se tiče nika nema problema uopće.

Ako je TV iz serije 732 onda treba biti sat kakav je dole na slici.
Što se tiče spajanja na motor on ti ide sa prednje strane ispod hidraulične pumpe
ti je jedan "pinjon" na kojeg spajaš sajlu (nešto slično kao na mjenjaču na auto za brzinu i prijeđeni put). Slike od tog „pinjona“ nažalost nemam.


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bog svima i isvinite da sam vas tako napao :( . da se prestavim ja zivim u Hamburgu i dolasim samo na odmor u HR zagreb.
kupio sam prosle godine tomu 521 i odma drugi dan se vracao sa hamburg ja sam onda na netu trasio malo. i ovaj forum sam naso i ja ga stalno pratim jer ja sam pocetnik oko tome ja samo znam sve od koselice figaro jer sam nju vec raskopo.
sada onaj (ali) tomu hocu skediti da bude kao nov zato se je sada prepremim za akzju kada docem na odmor da ga pocnem sredit i ne da kad pocnem da moram stati i da nesnam kako dalje. zato immam puno pitaja :D.
ja se vec od kad sam ga kupio bavim sa tomom literaturu nabavit i slike i tako dalje a.. sve se nemoze tako lako nabaviti
kako iskustvo i praxu zato bi ja bijo sretan ako bi mi pomogli kad imam pitaja i problema. :D

veliki posdrav za sve majstore spezial sa GROFa :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Bog svima immam vise pitanja oko TV521 verujem da mi mozete pomoci.

1.moze se negde Blatobrani i Haubu nabaviti?
2.koliko kostaju gume 6x16 kom.?
3.dje se moze inversia dobiti sa dva islasa?
4.sa cega je ona kvaka na glavi (dekompresaziu)moze sama ispast? kod mene ja sa drotom savesana?
5.dje mose se naljepnice ona cod volana nabaviti (radi onaj is bjelovara koj ima stamaru to jos?)?
6.dje mosem schlauf sa hydrauliku u zagrebu dobiti ili napraviti i koliko je cjena od prilike?
7.koj merac je sa predjni trap dugi ili kratki?
8.kako se sovu boje na tomi (Code)?
9.de se prekopca brojac sata kad je orginal (TV732)?
10.ima netko sliku gd i kako se rama protiv brevirniva prcvirsti i ob se to mose kupiti ili napraviti?
11.ja hocu altenator staviti ali nesnam jos koko ima mosda netko sliku?
12.koliko ulja ide u prjedni i u sadnji trap?
13.Koliko ide sa Hydrauliku?

puno hvala u napred!!!!!

Eto ti odgovore:
1. Vjerujem da se može havbu i ostalo nabavit u Primi pošto još danas možeš kupit takav nov jednak traktor po naruđbi.
2. Guma košta oko 45€/komad, pomalo zavisi cjena kod koga kupuješ robu.
3. U Sloveniji se takva inverzija može dobit u Agromehaniki Kranj a u HR neznam jer sam iz SLO. U SLO jih proizvodi ovaj čovek, vjerujem da se može kod njega najjeftinije nabavit:
http://www.bohinec.si/Izdelki/Inverzija ... 3wodvWk2NQ
4. Taj sam ti odgovor več napisao pre neki dan.
5. Najljepnicu prodavaju u Agromehaniki Kranj, oni imaju trgovinu i u Bjelovaru HR, pa bi trebali i tamo imat.
6.Cjev za hidrauliku naprave svi koji se bave sa popravljanjem hidraulike, to nebi trebal bit nikakav problem dobit.
7. Mjerač za ulje -prednji trap ti je na ljevom rukavcu, uvijen je u njega.
8. Broj boje za zelenu i narančastu ti mogu javit, sad nisam kod kuče pa mi nije pri ruci.
9. Brojač sati od 732 se ne može prikopčat na tvoj traktor.
10. Ne razumem pitanja.
11. Slike alternatora- ugradnje, staviču u sledeči post.
12. Ulje u prednjem trapu ima 8 lit., u zadnjem 6 lit.
13. Ulja u hidrauliki ima 7 litara.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Još slike ugradnje alternatora, odgovor 11 koji sam ti obečao.
Ovako sam ja ugradijo, a ima i drugih varijanti, zavisi kako se koji majstor snađe.

Ugradnja na:
TV- 420
moj-bivsi-tv-420-foto_10744305_10753068_17649732.jpg


TV - 731
vgradnja-alternatorja-foto_10744305_14612192_14612206.jpg


Ako te zanimaju slike o TV klikni na TV-731 u mojem podpisu. Možda dobiješ koji odgovor koji te još zanima.

PS
Eh, nisi nas ništa napao, znam kako je ako čoveka zanima puno stvari, ako te nešto brine pa onda ima puno pitanja. A mi ovde rado pomognemo. Neki put pomogne ovaj, drugi put onaj...uglavnom svaki dobije svoj odgovor :lol:
Puno uspjeha kad budeš sređivao traktor.
 
B

boky

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svim ljubiteljima ovog malog diva...
ja sam boris...
posjedujem tv 522 trenutno i taj traktorić je zlo malo....za sve je
prije sam imao pasquali iz 1970g ali nažalost otišao je motor pa sam mijenjao ....
nego imat pitanje za vas(da,znam,odmah žicam nešto) :oops: ,imam problem sa strujom na tomi...tj nema el instalacije...
nešto je ostalo,nešto pokidano...pa ako netko ima shemu...
i još mi se jedna stvar počela dešavati....kod frezanja počinje dimiti oko filtera za zrak...
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Bog svima immam vise pitanja oko TV521 verujem da mi mozete pomoci.

1.moze se negde Blatobrani i Haubu nabaviti?
2.koliko kostaju gume 6x16 kom.?
3.dje se moze inversia dobiti sa dva islasa?
4.sa cega je ona kvaka na glavi (dekompresaziu)moze sama ispast? kod mene ja sa drotom savesana?
5.dje mose se naljepnice ona cod volana nabaviti (radi onaj is bjelovara koj ima stamaru to jos?)?
6.dje mosem schlauf sa hydrauliku u zagrebu dobiti ili napraviti i koliko je cjena od prilike?
7.koj merac je sa predjni trap dugi ili kratki?
8.kako se sovu boje na tomi (Code)?
9.de se prekopca brojac sata kad je orginal (TV732)?
10.ima netko sliku gd i kako se rama protiv brevirniva prcvirsti i ob se to mose kupiti ili napraviti?
11.ja hocu altenator staviti ali nesnam jos koko ima mosda netko sliku?
12.koliko ulja ide u prjedni i u sadnji trap?
13.Koliko ide sa Hydrauliku?

puno hvala u napred!!!!!


1. probaj ovdje pitati http://www.moto-vinkovic.hr/?p=p_21&sNa ... a21b8e7ca7
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Aj Grofe, nemoj se ljutiti i ako nije baš sve po PSu. Iči če tema opet na svoj prvobitan put.

ZJ kaže:
Evo par davno obećanih slika s idejama za Peru-vatrogasca :D
Nadam se da se bude sjetil o čemu je bila riječ ;)

Imam nešto na umu na što si ti mislijo sa ovim slikama ali nisam baš siguran :scratch
Možda fali još slika gornijeg djela tog razvodnika, tamo gde se hvata rukom?
Neznam ako sam u pravu?
Ne fali slika, jer gore ide samo ručica s kuglom na vrhu. Ideja je da kad spustiš do određene dubine ručica se vraća iz položaja spuštanje u neutral. Ovaj razvodnik na AC-u ti se drži sam u sva tri položaja (i za dizanje i spuštanje, dok kod TV-a treba držati ručicu dok se diže), no nema to utjecaja na rad. Ovaj drugi razvodnik iza s ručicom (zapravo je to jedan dupli razvodnik: 1 dvoradni za kiper izvode i jedan jednoradni za hidrauliku na traktoru) koja ide gore ti je za kiper izvode i nema veze s 3-točjem.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

kp088.jpg

Pozdrav forumasi! Danas sam malo radio posle zamene gas sajle. Ako mogu, sutra cu staviti video.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
firemanpeter kaže:
Aj Grofe, nemoj se ljutiti i ako nije baš sve po PSu. Iči če tema opet na svoj prvobitan put.

ZJ kaže:
Evo par davno obećanih slika s idejama za Peru-vatrogasca :D
Nadam se da se bude sjetil o čemu je bila riječ ;)

Imam nešto na umu na što si ti mislijo sa ovim slikama ali nisam baš siguran :scratch
Možda fali još slika gornijeg djela tog razvodnika, tamo gde se hvata rukom?
Neznam ako sam u pravu?
Ne fali slika, jer gore ide samo ručica s kuglom na vrhu. Ideja je da kad spustiš do određene dubine ručica se vraća iz položaja spuštanje u neutral. Ovaj razvodnik na AC-u ti se drži sam u sva tri položaja (i za dizanje i spuštanje, dok kod TV-a treba držati ručicu dok se diže), no nema to utjecaja na rad. Ovaj drugi razvodnik iza s ručicom (zapravo je to jedan dupli razvodnik: 1 dvoradni za kiper izvode i jedan jednoradni za hidrauliku na traktoru) koja ide gore ti je za kiper izvode i nema veze s 3-točjem.

Razumem sad, mehanički dio hidraulike pozadi isključuje razvodnik kad dođe u određenu poziciju. Ako bi to htijo napravit na Tomi, onda treba premjestit razvodnik na zadnji kraj traktora. Razvodnik bi onda moral bit bez opruge koja vrača ručku u prvobitan položaj.

Gvozdeni
Ti ovome kažeš malo sam radijo :scratch a ne vidi se kraj njive. :lol:
Samo ti stavi video, bit če nam drago :D
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Aj Grofe, nemoj se ljutiti i ako nije baš sve po PSu. Iči če tema opet na svoj prvobitan put.

... ej! prijatelju Petre moj!!!., ne ljutim se ni najmanje., a kada se naljutim ko i celi svit!., ma ljutnja me drži celu jednu minutu!., tako da???., jedino znam popizdit!., a kada popizdim?., onda leti; ili mobilni, ili miš, ili tastatura - tipkovnica - kuckalica, ... NE???., pa zna se!., letidu kroz prozor ko u Zagorju prva klupa iz razreda - učionice!!!

... veliki i lipi pozdrav dragim mojim forumašima - svima skupa iz moje predivne Like!., Bog!., čitamo se...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
., letidu kroz prozor ko u Zagorju prva klupa iz razreda - učionice!!!
nediraj mi grudu 8) :shock:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tako i treba Grofe, popizditi ako te muči nešto a onda zaboraviti u sledečoj minuti. Loše je ono, da se onda držiš još tri dana ili čak duže vreme :cry:

Pozdrav dobrom Grofu u Jezerane :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh