• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
...

Razumem sad, mehanički dio hidraulike pozadi isključuje razvodnik kad dođe u određenu poziciju. Ako bi to htijo napravit na Tomi, onda treba premjestit razvodnik na zadnji kraj traktora. Razvodnik bi onda moral bit bez opruge koja vrača ručku u prvobitan položaj.
Pa razvodnik na TV-ju netreba držati kad spuštaš, već samo kad dižeš. Ovo je prvenstveno namijenjeno za spuštanje do određene dubine. Za dizanje ti je svejedno.
Nemoraš seliti razvodnik: dovoljno je povući do razvodnika sajlu u bužiru ;)
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas sam se malo raspitivao oko biksnovanja ili piksanja (kako sam shvatio da vi kazete ) sredine kod Tome...
Majstor koji to radi mi je onako kroz razgovor rekao da on biksnuje muski deo sredine cilindrom od kamiona...
7osftdu8ddenn7sv.jpg

Dali neko ima iskustvo sa tim?Od kakvog kamiona moze i koje su mere takvog cilindra?
Drugo....Shvatio sam da na ovim delovima postoje neki lageri ....
9dqpdfh7fcvs6jazv.jpg

Kojh sve delova ima u prodaji sto se tice sredine Tome Vinkovica,a koji se moraju praviti i od cega?
Ja znam da je o tome bilo reci vec ,ali mi se cini da je sve to povrsno i nedoreceno,a javlja se kao glavni problem kod Tome....
Nije lose da se malo vise pozabavimo ovom problematikom....
Slike koje sam postavio su pozajmljene sa ovog foruma...nadam se da to nije problem....
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima.......

imam jedan problem i molim za pomoc.....

na onome nosacu filtera od ulja ima indikator...meni je pukao na njemu onaj dio di se spaja zica od lampice na njega pa sam ga bio skinio i tokom skidanja mi je pukao....kad sam ga skinio stavio sam vijak umjesto njega......danas sam za zastave 101(stojadina) skinio takav indikator i mislio sam ga stavit,ali mi ne pase jer je siri za 1mm.......isao sam vratit vijak i vidio sam da mi je prosvira navoj na rupi i sad ne mogu niss stavit....stavio sam vijak,ali ga ne mogu dovoljno zategnuti pa mi pusta ulje......koliko u primi kosta cijeli nosac filtera sa indikatorom???????
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ
U pravu si, na sajlu nisam pomislijo, može se to tako jednostavnije rješit bez premeštanja razvodnika.

Tomo Vinković
Baš danas sam imao sličnu popravku, naime crko mi indikator ulja ali ne originalni nego onaj od Lade Nive koji sam dogradijo da imam instrument sa kazaljkom pritiska i lampicu. Srečao imao sam kod kuče još 3 indikatora od Golfa i jedan je bijo taman pravi. Zašto mi je onaj stari odpovedal poslušnost nije mi jasno. A bit če ovaj od Boscha dobar.
Inače sjebao si navoj jer nisi mjenjao bakrene brtve- podložke pa ti nije brtvilo dobro a ti si onda dotego vijak, a nosač od aluminija i eto sranja. Barem mislim da se to desilo tako.
A dobro, ne želim bit sad pametan, nemoj se ljutiti. Inače tu na forumu, tema Carraro nešto piše o tom ali sličnom nosaču filtera. Pogledaj što piše, kde se nabavilo, cjena...ali taj je nosač bijo za LDA 672 a za tvoj LDA 100 trebal bi bit jeftiniji. Samo ti toliko mogu pomoči.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter hvala na pomoci......ma di cu se ljutit,sta ti e.......morat cu narucit novi nego me samo zanimala cijena.......
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

A da nazoveš tel. u Bjelovar i saznaš odmah iz prve ruke ??
Opak ćeš ih morati zvati kad budeš naručivao....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma znam...zvat cu ujutro nego me samo zanimalo prije narucivanja jer mi ne curi nego kapi polako pa mi nije bas hitno pa me zanimala cijena......
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Jel ima mjesta da se napravi veči navoj pa onda reducir da paše regulator.

Pozdrav acapaprc slike koje si postavio sam ja slikao kad sam piksirao tomu u mom albumu imam još slika pa pogledaj radi sad več neko vrijeme i pokazalo se dobrim.Kad budem ponovo radio neču više na taj način jer je to ispalo dosta skupo naknadno sam saznao da se mogu kupiti brončane pikse koje se ugrađuju kao neke vrste specijala.Probaj se dogovorit sa majstorom da ti to odradi kad več zna jer to nemožeš raditi kod kuče,ako znaš nekog tokara još bolje jer je tu 90% tokarskog posla a mehaničar je posrednik kojem ide postotak :D .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Majstore hvala na odgovoru....
Znam da ja tu nemam mnogo posla ....moje je samo da skinem deo i posle vratim....
Valjda cu se nekako snaci i uklopiti ...Pozdrav
 
A

Alen

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima jedna novost kod Filipana...... još je u razvojnoj fazi ali mislim da če vlasnici tome biti oduševljeni! Čak ima na slikama od jednog forumaša hehe..... al nesmijem vam reć.... al kad bude gotovo na mog tomu sigurno ide ;) več sam se predbilježio ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa daj na bar reci o cmu se radi.bar na kom dijelu traktora za koju svrhu..........
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

majstor kaže:
.....radi sad več neko vrijeme i pokazalo se dobrim.Kad budem ponovo radio neču više na taj način jer je to ispalo dosta skupo naknadno sam saznao da se mogu kupiti brončane pikse koje se ugrađuju kao neke vrste specijala...
majstore ti si vario muski dio obrtnog zgloba pa to obradio.....pretpostavljam da si i zenski dio obradio, navarivanje je uistinu dosta skupo tako da mehanicaru za sastavljanje i rastavljanje ostanu mrvice
mi smo ubacivali piksu (sad ne znam koji je materijal u pitanju, mozda neka boca za plin :roll: ) muski i zenski dio se poravnaju a u zenski dio se ubaci piksa (ne znam dali se grije ili se jednostavno ugura presom)
ne znam kako bi se pokazala bronzana piksa, vjerovatno dobro, jer su i pikse na klinovima bronzane (mada se prodaju i mesingane)....samo koliko bi kostala ta velika bronzana piksa
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Alen kaže:
Ima jedna novost kod Filipana...... još je u razvojnoj fazi ali mislim da če vlasnici tome biti oduševljeni! Čak ima na slikama od jednog forumaša hehe..... al nesmijem vam reć.... al kad bude gotovo na mog tomu sigurno ide ;) več sam se predbilježio ;)

Gde je ovde fora, staviš na forum da ima novosti, čak slike, sve super...a onda nesmijem reč. :scratch :x
Pa šta si onda započeo ako ne želiš reč???
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

fireman peter slazem se sa tobom

pa da je to neko revulicjonalno rjesenje na traktoru pa ajde nego ovako reci cu vam ali necu vam reci
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

More bre otvaraj karte .........Nema ti vrdanja :lol:
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Alen kaže:
Ima jedna novost kod Filipana...... još je u razvojnoj fazi ali mislim da če vlasnici tome biti oduševljeni! Čak ima na slikama od jednog forumaša hehe..... al nesmijem vam reć.... al kad bude gotovo na mog tomu sigurno ide ;) več sam se predbilježio ;)

Gde je ovde fora, staviš na forum da ima novosti, čak slike, sve super...a onda nesmijem reč. :scratch :x
Pa šta si onda započeo ako ne želiš reč???

Fora je u tome što je rok isporuke kod Filipana 932759827519432854 radnih dana !
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Alen kaže:
Ima jedna novost kod Filipana...... još je u razvojnoj fazi ali mislim da če vlasnici tome biti oduševljeni! Čak ima na slikama od jednog forumaša hehe..... al nesmijem vam reć.... al kad bude gotovo na mog tomu sigurno ide ;) več sam se predbilježio ;)

Ako sam dobro shvatio radi se o ..... :D , ako je o njoj riječ nije nikakav izum :scratch
 
A

Alen

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

U pravu si zbalija al ipak...... razmisli koliko je to manje zveketanja od ovih limenih gluposti. Pogotovo na 818 traktorima.

I da jel se može ugradit sat od IMT 533-539 na tomu? RS + obrtaji
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tu se slažem sa tobom da je na seriji 800 sa jednocilindričnim motorima pogotovo
dosta to veliki problem.

Što se tiče sata od IMT 539 da se priključiti na motore LDA 672 (to znam 100% da ide),
ali ti ne odgovara brojač okretaja jer IMT motori se vrte većinom na 2200 o/min,
a na TV se motori vrte na 3000 o/min.

Milim i da ovi jednocilindrični moraju negdje imati izvod kamo se priključuje „pinjon“ za moto sajlu,
ali ipak treba još provjeriti jer nisam vidio ni na jednom jednocilindričnom motoru moto sajlu.

Uglavnom sat kakav ti želiš ugraditi je bio ugrađivan na TV 732 i TV 830:


 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

Alen

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

gledao sam sat za obrtaje i rs ali digitalni koji netreba sajlu. al taj košta preko 1000 kn. jel ima što do 100-200 kn?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh