• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nazovi ih, raspitaj se možda što i smisle :D . Nikad ne znaš.
Ja pretpostavljam da ovaj sa hidro spojkom kupuju od nekog da to nije 100%
njihov proizvod. A da baš kako i sam veli kod SDF grupacije je to malo papreno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

obavezno ih zovem.
nažalost svi djelovi su od sdf-a zapapreni do bola,svi svugdje koštaju isto skupo bez obzira dali je kupljeno u slo italiji ili hrvatskoj. sva sreća pa se nekvari i nemam nekih problema sa traktorom.
tebi hvala na slikama koje su mi opet ulili tračak nade da sredim prednji kardan kako bih mogao zimu dočekati sa frezom za snijeg i da radim taj poslić bez lopate :D i da nemoram neke velike prepravke raditi na traktoru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Posdrav svima.
zna netko koliko hydro pumpa na tv 521 l/min i druck ima? i je onaj monoblok za disanje kod sve modela isti?

firemanpeter tvoj TV 419 super isgleda je sve orginal onaj drsac sa bateriju nemam isti onu gumu koja je ljevo i desno protiv lupanja haube na onom limu kod volana na sliki se dobro vidi moze se to jos sve dobitti?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozz

dosta sliak i videa da ih je tesko svijz prokomentrarisati

deva
cini mi se da ti traktor previse pusi ili to tako mora biti

interesujeme koliklo ja duzina original vagira na traktoru 818,hocu sebi da izradim jedne,ali ne bih nesto predugacko,da bude sto blize traktoru jer grabilica za sijeno pri toj duzini lako razdize traktor....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Posdrav svima.
zna netko koliko hydro pumpa na tv 521 l/min i druck ima? i je onaj monoblok za disanje kod sve modela isti?

Te podatke već imaš nekoliko puta navedeno u ovoj temi pa malo potraži.
Ne dam mi se stalno to pisati, a i ujedno se bez veze gomilaju jedni te isti postavi.

Ujedno me baš zanima za što će ti parametri služiti....?
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima.

Poseban pozdrav vrijednom kolegi po traktoru zbaliji, i zahvala na postavljenim slikicama mog tomeka.

Odgovor vezano za košnju trave i štopanje iste, ako se uđe u previsoku travu il zapne u krt, proklizi remen prijenosa ili spojka, a koliko troši motor hm, mora se vrtit na 2000 okretaja da kosi bez štopanja i muke, stroj je kupljen polovan i kod mene je već 4.g. imam 1 ral vočnjaka i kosim dva vinograda, da kucnem u drvo još sve radi za pet. Sada sam stavio novu spojku, ležaje, remene pa ćemo vidjet kako će radit.Do sad sam prezadovoljan sa strojem.

Pozdrav od Todi-a
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Posdrav svima.
zna netko koliko hydro pumpa na tv 521 l/min i druck ima? i je onaj monoblok za disanje kod sve modela isti?

firemanpeter tvoj TV 419 super isgleda je sve orginal onaj drsac sa bateriju nemam isti onu gumu koja je ljevo i desno protiv lupanja haube na onom limu kod volana na sliki se dobro vidi moze se to jos sve dobitti?

Onaj monoblok, kako ga ti zoveš ili bolje rečeno razvodnik za hidrauliku je na svim modelima isti. Samo stari modeli su drugačiji a oni imaju to sve zajedno- pumpa, ventil i to je montirano ispred na rezervaru tako da se to odmah primeti razlika. Pritisak hidraulike je podešen na sigurnostnom ventilu (koji je na razvodniku) i taj je 120 bar.

Onaj moj TV 420 iz slike prodao sam pa onda kupijo 731 kojeg si video na sliki izpod TV 420. Jeste, 420 je bio dobar, uredijo sam ga dobro ali želja mi je bila za večim Tomom pa...

Držač za bateriju lako češ napravit, to nebi smijo biti problem. Gumu koja zatvara i drži havbu može se kupit a onu gumu koju si video na armaturi, na djelu lima na kojeg se zatvara hauba, to sam ja sam stavijo da se ne poheba farba.

Deva
Ore traktor po snjegu a ti uživaš :D he he ja sam ti sličan. :lol:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo jedno možda glupo pitanje. Postoji li i jedan TV da nije zglobni? U mene u kraju ima samo jedan jedini TV.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nije glupo pitanje. tvornica "Tomo Vinković" je napravila traktor
sa fiksnom konstrukcijom, sa upravljanjem na prednje kotače
kao kod normalnih traktora.

Takav model TV ti ima GROF, njegova PRIMA TT 830 SP ti je ubiti taj model TV.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

to je bezveze
gube se mnoge prednosti izbacivanje zgloba.
jedino na veci mtraktorima zglobnim se izbacuje onaj musko zenski dio koji se uvrce,jer je tesko nesto tako vec napraviti za takav traktor,dakle pokretna je prednja osvina kao sto je ui agt-a ali se traktor lomi na sredini da bi smotao,ali i tu se gubi prednost jer kad se razdize prednji kraj obadva tocak vrlo brzo odu u vazduh,dok kod ovog sa uvrtanjem zgloba ostaju tri na zemlji sto je i te kakva prednost...............

npr lkt 81.. nolika masina a moj tv ima vec hod osovine od njega
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

kako se ponašaju zglobni traktori u odnosu na one ne-zglobne na uzbrdici? nemislim kad se vozi uzbrdo nego kad se radi po livadi koja je prilično u strani,jer tad se mora voziti lijevo desno,pa okretati u strani,vožnja u nazad pa motanje itd...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja sa svojim 419 nekad kad sam frezal na jednoj zemlji koja je jako nakošena više sam se vozil po tri ili 2 kotača nego po sva 4,jednostavno kad ti se digne kotač staneš na kuplung,padne dolje i možeš dalje,kod mene palilo jer se nisam nikad prehitil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

tu su ovakvi traktori odlicni jer su zato i konstruisani,dakle nema nikakvog bocnog proklizavanja,bar se meni to nikad nije desilo po livadi,radio sam u najstrmijim livadama gdje covjek jedva stoji a kamoli traktor da ide,jednostvano nisko teziste 4x4 pogon i niz sitnica daju mu savrsenu prohodnost i rad u takvim uslovima.....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Eto jedan video od jučerašnjeg transporta.

[youtube:25fnn4k4]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4I3YAL8jlXU&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4I3YAL8jlXU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube:25fnn4k4]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jel' to: po šumama i gorama ili tour de Slovenija? :lol:
Još da između polovički nema rikverca...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

E vidiš kako je kod nas, ima šume, gore a i ravnine. Šteta što nisam započeo video kad prelazim preko brane od hidro elektrarne. Ljepo je za pogledat. Možda drugi put.
Još da ima 7 i 8 brzinu onda Tomo da poleti :lol: Inče šaltao sam iz 3. brze u 2. brzu i obrnuto onda na ravnini, ili bolje rečeno iz 6. u 4. a na ravnini nazad u 6. da ne prelazim preko rikverca.
Da sam započeo izpod brda sa 3. sporohodnom (5 brzina), to bi išlo b.p.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

to to sam trazio taj video

kao ide tevejac ko da ima turbinu,a zvuk :prayer: :prayer: :prayer:

ih kolik oje samo lakse saltati brzine kad se ima nozni gas i kad su komande blize covjeku,pa da je to kod mene ne bih mora stajati uopste da presaltam,ma vozi bi ga ko auto........

edit

ma mozes salta vrlo lagano reduktor u voznji ali akd je vec traktor po ravnom uzbrdo je druga prica,dakle izbacis mjenjac iz brzine stisnes kvacilo i saltas reduktor,cak se bolje lakse salta nego kad stoji,ali tako usred male nepaznje moze se sjebat citav mjenjac tako da i ja rjetko to radim jedno kad mi dokrci stalno stajanje i saltanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
E vidiš kako je kod nas, ima šume, gore a i ravnine. Šteta što nisam započeo video kad prelazim preko brane od hidro elektrarne. Ljepo je za pogledat. Možda drugi put.
Još da ima 7 i 8 brzinu onda Tomo da poleti :lol: Inče šaltao sam iz 3. brze u 2. brzu i obrnuto onda na ravnini, ili bolje rečeno iz 6. u 4. a na ravnini nazad u 6. da ne prelazim preko rikverca.
Da sam započeo izpod brda sa 3. sporohodnom (5 brzina), to bi išlo b.p.
Da, malo su bedasto rapoređene brzine, pogotovo za transport. Goldoni ima R-Spore-Brze, pa onda šaltaš normalno, a na tv je prevelika razlika 4-6, skoro dva puta.
Lijep ti je kraj i vidim, sve je obrađeno. Ima li većih traktora pri tebi i kakvih?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

matrix123456 kaže:
to to sam trazio taj video

kao ide tevejac ko da ima turbinu,a zvuk :prayer: :prayer: :prayer:

Ide dobro po makedamu, a za asfalt moglo bi se i brže :lol:

matrix123456 kaže:
ih kolik oje samo lakse saltati brzine kad se ima nozni gas i kad su komande blize covjeku,pa da je to kod mene ne bih mora stajati uopste da presaltam,ma vozi bi ga ko auto........

Nisam ni ja zaustavljao ;)

ivan33 kaže:
Nema šta, ide Tomo ko zmaj! Tako malen, a tako moćan :mrgreen:

Za moje je potrebe (koje nisu velike) dobar.

ZJ kaže:
Lijep ti je kraj i vidim, sve je obrađeno. Ima li većih traktora pri tebi i kakvih?

Da, brađuje se sve. A traktora ima puno, ček mislim da previše za toliko zemlje. Inače puno su različite firme traktora. Od starijih traktora ima nekih 8 IMT, 2 Universala, 2 Štorea, 2 Zetora, 6 Samea, 3 Torpeda, 1 Fiat, 1 Ferrari, 1 Gemac i nekih 10 TV. Noviji su 2 Stayera, 3 Lamborghini, 2 Landina, 2 Deutz Fahr, 1 Valtra, 2 Carrara.
Od TV ni jedan ne obrađuje zemlju, puno tih malih seljaka opustili su poljuprivredu a traktori su im ostali za koji transport.
Ugrubo rečeno ima nekih 50 traktora, sigurno sam i kojeg propustijo u nabrojavanju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh