• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobar dan
Danas sam doziveo najvece razocarenje od kad kupio tomu PE-18. Cak vece od tog trenutka, kad sam skontao da sam za...bao se sa kupovinom i kupio totalni krs. Napokon manje vise sredio sve kvarove i zavario sve pukotine. Sklopio ga na pola da mogu provozati i prvih dva tri sata bio sam presretan. Posle toga resio probati kako ide sa frezom. Prikljucio frezu i ukapirao, da ne mogu podici frezu na hidravlik. Kad ukljucim zadni kardan, da proradi pumpa za hidravlik ukljuci se i pogon za frezu i ona pokusava okrenuti se, ali ne moze zato sto stoji na zamlji. Nigde nisam nasao nacina iskljuciti frezu a da zadni kardan radi i okrece pumpu.
Sada cu lepo ofarbati tomu i u oglas na prodaju.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pročitao sam c ijeli forum o TV i našao dosta korisnih informacija pa da se pojavim i ja. Od 1987. posjedujemo TV 1518 ili kako ga mnogi zovu transporter. Da je imao brojać radnih sati vjerojatno bi davno "zapušilo" iz njega koliko je radio. Bilo je raznoraznih kvarova tako da relativno dobro poznajem Tomeke. Trenutno radim na tome da mu sastavim zadnji trap kako bi osim vuće tereta mogao raditi i druge stvari.Kupio sam rashodovan TV 420 od kojega sad imam viška kučište mjenjača, blok motora i radilicu i još nekih sitnih stvarčica. Prije neki dan je bilo obećanje da će neko pronaći brojeve boje od Tomeka pa ako neko ima nek javi.Pokušat ću postaviti i koju sliku jer bolje poznajem Tomeka već ovu tehnologiju Pozz.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobrodošao novi forumaš Stjepko.

stjepko kaže:
Prije neki dan je bilo obećanje da će neko pronaći brojeve boje od Tomeka pa ako neko ima nek javi...

"nek javi", bolje bi bilo neka molim javi.

E ja sam bio taj što je obečao (ali ne tebi) pa ču sad ispunit obečanje i to temeljito.
Zelena je boja RAL 6018. A narančasta pomalo zavisi od serije traktora. Zbog toga ču dat sliku traktora pa da se vidi i razlika.

Moj bivši TV 420 bio je narančaste boje ali je vukla na žutu. Obojio sam ga sa RAL 1007. Izgled boje vidi se na sliki ispod.

moj-bivsi-tv-420-foto_10744305_10753068_14609782.jpg



Sadašnji TV 731, kojeg imam obojio sam ga sa narančastom bojom VW P2C/89. Izgled boje je na sliki ispod.

koledarske-foto_10744305_17381723_17615702.jpg


Moram napomenut da sam oba dva traktora farbao sa interesom da budu što više ličili na originalnu tvorničku boju.
 
5

53njac

Guest
Svaka cast na oranju pa ko u formuli, kakva je to uopce zemlja koda kroz pjesak ides? :shock:



Uploaded with ImageShack.us
evo slikica moga tome , hvala zbalija za upute
 
Posljednje uređivanje:
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Slican mome, ali ima i sitne razlike. Dali znas neki nacin ukljuciti hidravlik, a da zadnje vratilo ne okrece se. Drugim recima, kako mogu podignuti frezu, a da ona ne okrece se u isto vreme?
 
Posljednje uređivanje:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

nemožeš dići frezu a da se ona ne okreće, jer kad se okreće zadnja getriba radi i pumpa od hidraulike a onda se vrti i kardan sa frezom
 
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tako sam i mislio, ali postojala nada, da gresim. U nivi to i nije tako strasno, ali sta da radim, kad spustim frezu u dvoristu na beton?
 
Posljednje uređivanje:
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ne spustaj ju na beton nego napravi stalak na kojemu ces ju odloziti pa kad ju ponovno budes kopcao i podizao neka se nozevi okrecu ali na prazno i u zraku
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssale kaže:
limeni3333 kaže:
nemožeš dići frezu a da se ona ne okreće, jer kad se okreće zadnja getriba radi i pumpa od hidraulike a onda se vrti i kardan sa frezom
Tako sam i mislio, ali postojala nada, da gresim. U nivi to i nije tako strasno, ali sta da radim, kad spustim frezu u dvoristu na beton?

Da se to riješiti ako imaš malo volje i novaca,
da napraviš sistem kakv ima TV 420 i njemu slični.
Tako da se pumpa hidruli8ke direktno pokreće sa radilice motora posredstvom remen.
 
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li mogu iskoristiti za takvu prepravku staru pumpu? Samo treba na njoj skinuti zubcanik ( pretpostavljam ) i staviti remenicu ili moram nabaviti novu ( drugciju ) pumpu ?
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssale
sigurno se moze koristiit ista pumpa skones zubcanik otokaris stavis remenicu i eto
to ti ga dodje ovako
tv.jpg
 
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Puno hvala na slikama i objasnjenima. Probacu to uraditi.
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

danek kaže:
počelo mi je suziti ulje straga na izlazu kardana na 419,pa ako netko zna na kojoj je stranici objašnjeno ili da mi napiše kaj sve treba rastepsti
ponavljam pitanje.
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Posdrav svima i puno hvala firemanpeter sa code boje :D imas mozda isto za onu zrvenu boje code? :?:
ja hocu skasaljku sa ulje na TV 521 ugradit koj navoj ima injektor sa pritisak ulja i de je on tocno?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssale kaže:
limeni3333 kaže:
nemožeš dići frezu a da se ona ne okreće, jer kad se okreće zadnja getriba radi i pumpa od hidraulike a onda se vrti i kardan sa frezom
Tako sam i mislio, ali postojala nada, da gresim. U nivi to i nije tako strasno, ali sta da radim, kad spustim frezu u dvoristu na beton?
Najjeftijije ti je za početak napravit noge na frezi, slično kao što imaju imtove mehaničke sadilice za kukuruz. Noga nije fiksna, nego kad spustiš stane na nju, a kad kreneš spane s nje. Ak te zanima skiciram ti nabrzaka.
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Petre skiciraj i stavi da svi vidimo ima nas jos s istim problemom a tvoje rjesenje mi se cini jako zanimljivo, pozdrav
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo i jedan video od moje strane, je da je malo lošije kvalitete, ali ke tu ja mogu :cry:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NIzDUR0yquU[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac kaže:
Petre skiciraj i stavi da svi vidimo ima nas jos s istim problemom a tvoje rjesenje mi se cini jako zanimljivo, pozdrav
Evo, noga nije fiksna već klateća, kad podigneš frezu iz zemlje ona vijesi okomito prema zemlji, prilikom spuštanja freza staje na nju i noževi su u zraku. Kad krećeš prema naprijed freza spada s noge jer ista nije fiksna (slično kao i na tomosu nogar) i kreće frezanje. Možeš si napraviti i neko zaključavanje noge da ti se nespušta stalno, nego samo kad dođeš kući i sl..
Ovako nekako, valjda se kuži, strelice označavaju smjer kretanja i pokazuju kako se noga ponaša. Trebalo bi stavit s svake strane po jednu, ili iza na sredini, ili kako god ti mašta skombinira.


Uploaded with ImageShack.us
 
S

ssale

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobra ideja. To cu najpre napraviti, da mogu koristiti frezu. Hvala puno. :prayer:
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh