• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
posdrav svima i posebno firemanpeter evo slike od mog filtera nacrtaj de mosem injetor sasarafiti sa skasaljku sa ulje.



vuco25 pozdrav!

Indikator tlaka ulja u motoru ti je ono uokvireno u plavom kvadratu:


 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Na nosaču filtera, dole je automat pritiska ulja,,,a sa gornje strane standardni uvoj M8.
Probušio vijak M8x15 sa burgijom fi 3mm,,,i taj vijak zavario sa spojkom bakarne cevi,,,stim da sa spojke odsečeno višak, na kraju spojke bio neki colovni navoj...


Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

stjepko molim te reci ovo što sam označio na slici dali je to vareno iz čeličnih pločevina ili
je lijevano iz gusa?? Te dali imaš možda katalog dijelova za taj trasporter???


 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav vuco25!
Eto vidiš, več su ti puno odgovorili ostali forumaši.
Ja ti predlažem ovako. Onaj donji je originalni šalter ili drugačeno rečeno automat koji gasi ili pali lampicu ulja. Tog bi ja pustijo na miru, nek bude kako je do sad bijo isto tako originalnu lampicu. Onaj gornji vijak, tamo možeš ti radit ono što ti je želja. Taj je vijak ubačen samo zato da je začepljena rupa. Ti onda izvadiš vijak, uviješ neki senzor ili slično. Ono što ti treba za tvoju kazaljku.

Kad bolje pogledam tvoju sliku, ne vidim žice iz originalnog automata- šaltera. Iz tog bi trebala iči žica na lampicu. Ako ti trebaš samo lampica, onda ti izkoristi njega i napraviš kako je originalno napravljeno.

zbalija kaže:
stjepko molim te reci ovo što sam označio na slici dali je to vareno iz čeličnih pločevina ili
je lijevano iz gusa?? Te dali imaš možda katalog dijelova za taj trasporter???

Zbalija, kolko ja znam, to je samo čelična pločevina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima.
Da prvo odgovorim na postavljeno pitanje za nosač prikolice za TV 1518. Koliko sam ja primjetio to je isti materijal kao i ovaj na zglobu traktora. U samom tom nastavku se takođe nalaze i ležišta za ležajeve jer kroz njega prolaze dvije osovine, jedna daje pogon točkovima a druga je za priključak (freza i sl.) Katalog rezervnih dijelova koristim od 420 jer je sve isto samo što nema ovog produžetka o kojem govorimo i što su zadnji rukavci i poluosovine duže. Malo ću da to poslikam pa da stavim na forum.
Mogli ste to vidjeti na PIK.ba BiH oglasniku (ja sam iz Fojnice BiH) jer pošto nije bilo svih dijelova u mjenjaču kao ni volana i zgloba a takođe fali i dijelova motora skontao sam da bi, što se kod nas kaže bila skuplja pita već tepsija.
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav, hajde znalci pomozite ! na predhodnim slikama vidi se prosirivac kojim se prosiruje tv zanima me kada je tv P18 prosiren kako uskladiti jednobrazni plug ako nemam dovoljno dugacku polugu kojom kapcim isti. baca mi velike brazde i kvaliteta oranja je upitna. Traktor je stabilniji ali oranje ne ispada kako treba?
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima. Kupio sam tv prije 15-20 dana nemam nikakve papire od njega tako da neznam koji je, jedino sto znam da je star i da ima 18 ks. poslao bih slike ali nekakav virus je usao u kompjuter pa moram rusiti cijeli sustav. Usput zanima me dali tv 18 moze bez problema vuci frezu 100 Stavljam slike ćim budem mogao. Pozdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac kaže:
pozdrav, hajde znalci pomozite ! na predhodnim slikama vidi se prosirivac kojim se prosiruje tv zanima me kada je tv P18 prosiren kako uskladiti jednobrazni plug ako nemam dovoljno dugacku polugu kojom kapcim isti. baca mi velike brazde i kvaliteta oranja je upitna. Traktor je stabilniji ali oranje ne ispada kako treba?

Kako te ja razumem ti si proširijo traktor a sad bi trebal makuti plug na stranu da bi bila brazda manja. Na polugi na koju kopčaš plug trebal bi imat rupe sa kojima se regulira gde stoji plug. Ako nemaš dosta rupa na toj polugi onda trebaš nju produžit i izbušit nove dodatne rupe na kojima češ to naštelat. Na snimku ispod (Deva nadam se da se ne ljutiš što koristim tvoj snimak) se vidi poluga sa rupama na kojoj se štela pozicija pluga u ljevu ili desnu stranu.

[youtube:4b7evmao]eNsRJn8DFPI&feature=player_embedded[/youtube:4b7evmao]

Aronino
Težko je sad govorit o kojem se traktoru radi. Ako staviš slike to če onda biti šala. Ako nemaš slike treba nam opis traktora. Drugo rješenje je da ti sam potražiš u ovoj temi sliku na kojoj je takav traktor i tako doznaš o čemu se radi.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino

kad kazes da ti je star i da ima 18 ks moze biti samo pe-18 ili tv 420 dakle jedan od te dvojice mada moze biti i 419 ali to je isto
tv od 18 ks moze vuc frezu od 100cm imam ja istu na svom 420
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

ulje u Hidrauličan sistem za sve TV reaktor ide Hidrol HD 68,
a količina ulja za seriju 400 i 500 je 7 L,
dok za seriju 700 i 800 7,2 l.
Ako ćeš mijenjati ulje u hidraulici moja ti je preporuka da promijeniš i
filtar hidraulike jer je upitno dali je ikad mijenjan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
53njac kaže:
pozdrav, hajde znalci pomozite ! na predhodnim slikama vidi se prosirivac kojim se prosiruje tv zanima me kada je tv P18 prosiren kako uskladiti jednobrazni plug ako nemam dovoljno dugacku polugu kojom kapcim isti. baca mi velike brazde i kvaliteta oranja je upitna. Traktor je stabilniji ali oranje ne ispada kako treba?

Kako te ja razumem ti si proširijo traktor a sad bi trebal makuti plug na stranu da bi bila brazda manja. Na polugi na koju kopčaš plug trebal bi imat rupe sa kojima se regulira gde stoji plug. Ako nemaš dosta rupa na toj polugi onda trebaš nju produžit i izbušit nove dodatne rupe na kojima češ to naštelat. Na snimku ispod (Deva nadam se da se ne ljutiš što koristim tvoj snimak) se vidi poluga sa rupama na kojoj se štela pozicija pluga u ljevu ili desnu stranu.

[youtube:2jn68fns]eNsRJn8DFPI&feature=player_embedded[/youtube:2jn68fns]

Aronino
Težko je sad govorit o kojem se traktoru radi. Ako staviš slike to če onda biti šala. Ako nemaš slike treba nam opis traktora. Drugo rješenje je da ti sam potražiš u ovoj temi sliku na kojoj je takav traktor i tako doznaš o čemu se radi.

Ma di bi se ljutio, ajd nek je malo i od mene koristi. Savjeti sa ovog foruma su i meni pomogli da dotjeram oranje do savršenstva, još bolje nego na ovoj snimci.
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

5oyt1f.jpg

o5nfkm.jpg

ovaj je isti kao moj, moze li on vuci frezu 100?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Može na taj PE-18 može ići freza TV 95 bez ikakvih problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nedavno sam kupio TV pa ne znam puno o njima iako sam neke stvari i sam radio pa me zanima gdje se nalazi filter hidraulike i gdje se može nabaviti?
Hvala puno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala za odgovor, ako moze jos me zanima kako da provjerim koliko ima ulja u hidraulici jer na cepu nemam mjerac (sto se vidi i na drugoj slici onog tv-a) pa neznam koliko treba nasuti i dali treba nasuti. pozdrav
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Milky kaže:
Nedavno sam kupio TV pa ne znam puno o njima iako sam neke stvari i sam radio pa me zanima gdje se nalazi filter hidraulike i gdje se može nabaviti?
Hvala puno!

Oko traktora TV je u ovoj temi jako puno već objašnjeno, možda već sve,
pročitaj malo, ako što fali nije dobro razjašnjeno pitaj pokušati ćemo pomoći.
Što se tiče gdje se nalazi filtar hidraulike ima već ovdje opisano

Evo zanimljivi prerada modela PE-18 u valjak:



Izboljšanje PE-18 modela sa dodati prednjim upravljanjem u kućnoj radinosti:

pepretada2bc.jpg


pepretada2ab.jpg



Slike sam pronašao na internetu!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Akcija ovih dana, Mislav i Jura na djelu zajedno sa strojem:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cgjUVINzYkI&layer_token=f64eec5c8e0dcfc8[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=av-6MztBf1A&layer_token=372c43a0b7478478[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mwds1OPcrHA&layer_token=5b0bea90090f9358[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
C

cesmina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav ekipi sa foruma
Trebo bi za tomu mješalicu za beton-jel zna ko di toga ima za nabavit ili neka ideja kako da se napravi.
Svaka pomoć dobro došla,ljep pozdrav!

Evo i slika sa par primjera:


betoniarka2b.jpg


26805167.png


mixer.jpg



ispričavam se zbog slika ali drugačije nisam znao postavit.
Tako nekako izgledaju ti mixeri,dobro bi mi došo.uff
pozdrav



Slike trebaš da odabireš link "Forum code"
zbalija
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh