• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Osovina je upravo onakva kakvu si je opisao znači prečnik osovine na dijelu gdje je ležaj je 25 mm a isto tako je 25 mm i na dijelu gdje se nalazi šest žljebova na koje dolazi zupčanik to je kod TV 420.Šteta što smo daleko, takvu osovinu imam u garaži.
A evo i odgovora o nosivosti TV 1518 transportera, po tvorničkim podacima nosivost je 1,5 tona što je za njega na lošem terenu malo previše, Može on to izvući gdje i koza ide, ali je to ipak preteško ako treba sigurno stati u kakvoj većoj strani.
Asfaltom sam ga tovario preko dvije tone i tu nema nikakvih problema ali bi ćešći tereti te težine sigurno ostavili trag na njemu jer u principu skoro sav teret nosi zadnja osovina.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

stjepko hvala na odgovoru i pomoći.
Znači još me sjećanje dobro služi, a ovaj u Masivi meni veli da takva osovina ne postoji,
da je sa 10 žljebova, skoro sam ga poslao u rodne mest koda ne znam ke sam u rukama imel.
Budem probal nabaviti tu rabljenu osovinu da je pripašem da mi posluži,
a za kardan budem neke izmislili, valjda ga negdje ima za kupiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki hvala na slici!
Baš tu osovinu trebam,ako ne budem našao originalnu jer je nema nigdje za kupiti.
Sa ove osovine odsiječem višak i zavarim gore spojku i to je to!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gvozdeni , pa Bokca mu.....pa tebe stvarno zaterao maler. Nadam se da ce devojcica brzo oporaviti i da ce sve biti u redu sa njenim zdravljem. To je najvaznije a sve ostalo je p...in dim, nemoj se jediti. Drzim palce da Tomica obavlja posao transporta dok se ostalo ne sredi.
Evo, ja pristajem da posaljes Marfija kod mene na jug pa da mu ja . :twisted: .##&...., samo da tebi krene nabolje i da za vreme odmora bude sve ok!!

puno pozdrava

Zbalija, ovoga puta ima sve da dokumentujem i postujem na forumu sta god budem radio na Tomi !
Hvala na podrsci.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... ej!., forumašu; gvozdeni!!!., pa i sam ti nik kaže da moraš biti jednostavno JAK!!!., a to isto! i ja poručujem!!!,
budi JAK!, glavu gori, stisni zube, odradi sve dobro što i kako treba!., ma gvoždjurija je jedno., bol je nesto sasvim drugo., ALI! bol dijeteta je ono treće, treće ali na PRVOME mestu i jednostavno dok ti boli dijete, svaki, ama baš svaki pravi i orginalni čovjek - roditelj tu bol osjeti!., neka ti je sretno sve!, neka malena čim prije ozdravi!., a ovo drugo će se sve samo od sebe sredit!., a ja ću sa mojom obitelji moliti dragoga Boga! za što brži oporavak!
... a marfija, maloga, crnoga, smrdljivoga, ... šaljem amerima!!! ...

Bog!., sretno., čitamo se ..., p.s. ma neka traktor tome odradi ča se odraditi mora!.-
 
Posljednje uređivanje:
M

marijang

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

postovanje,

ime mi je Marijan, 28 godina... os uvijek mlad, a po pitanju traktora opcenito neiskusan. eh sada, duze vrijeme se cimam oko toga koji traktor kupiti a da zadovolji moje potrebe oko rada na vrtu, kosnje i najvise vinograda sa blagim nagibom. Uglavnom sam eliminirao sve ostale nove traktore zbog cinjenice da za ulozeni novac mogu posaditi jos skoro hektar loze.

inace sam gradsko dete prizenjeno na selu pa nemam nekog iskustva - a u mom selu nitko nema TV da mogu vidjeti ili pitati kako funkcionira stvar u praksi. konkretno imam na ponudi TV 419 iz 81. godine (stariji od mene ;) ) sa urednim papirima, pali na kljuc iz prve... ono sto mene zanima jeste kako da me netko ne ozeni (prevari) za stroj?? utvrdio sam da ne mogu naci cak ni dobru fotografiju 419ice... osim nekoliko ljudi na ovom forumu koji su ga pohvalili. napisati cu vam tu par pitanja, a odgovoriti mi mozete i privatno da ne gusimo promet na forumu:

1. koliko je tesko naci atomizer za njega
2. hoce li se moci spajati mulcher (hoce li biti dovoljno jak da ga goni?
3. u odnosu na 418 - koliko je tesko naci rezervne djelove?
4. koliko ste premni odgovoriti/nagovoriti me na neki drugi model? :)
5. proceduru za kupovinu cu uglavnom pratiti od kolege forumasa "Bagudina" od prosle godine - nego ima li 419. nesto posebno za provjeriti?

Puno pozdrava i puno hvala unapred - i veselim se novim izazovima zajedno sa vama...
 
G

GROF

Guest
993439862.jpg


1530v.jpg


1530po.jpg


2530dr.jpg


3530gh.jpg


4530h.jpg


105180672.jpg


9567872455.jpg


kjmhnb.jpg


img1479g.jpg


1530lc.jpg


3uj.jpg


sakupljac1.jpg


311el4.jpg


foto0690vc2.jpg


original6vv6a54k9t6639i.jpg


originalx5i0e67l3958dyc.jpg


tzrftz.jpg


45orig.jpg


9934398621.jpg


b8cd5e3fcf.jpg


geer.jpg


pq1wnmzsd5551c45a7cad00.jpg


1dsp.jpg


2530f.jpg


2jkuk.jpg


snegfoto233112323520251.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
pb300018.jpg


joekiki hvala na slici!
Baš tu osovinu trebam,ako ne budem našao originalnu jer je nema nigdje za kupiti.
Sa ove osovine odsiječem višak i zavarim gore spojku i to je to!

Kako to da nema za kupit tu osovinu? :scratch
Pa moraju to imat barem u Primi ili Hitneru. Jesi li pitao tamo?
A šta ti puklo na osovini, šta joj fali?

Grofe
Pozdrav prijatelju. Slike su dobre, zanimljive. Hvala što si jih prikeljao, ako ima još samo keljaj :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF-e nemoj se razbacivati sa slikama , čuvaj nekaj za kalendar :lol: 8) .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Kako to da nema za kupit tu osovinu? :scratch
Pa moraju to imat barem u Primi ili Hitneru. Jesi li pitao tamo?
A šta ti puklo na osovini, šta joj fali?


Pozdrav prijatelju Petre.
Zvao sam u Primu i vele da nema te osovine u ponudi više od 20 god.
SAd se taj promjer kardana koristi samo za prednji kardan kod Prime sa tarnom spojkom.
Ako ne bude druge morati ču kupiti ovu osovinu koju je joe stavio da ju odrežem i zavarim na mjeru.
Osovina se je istrošila, ne znam kako, ali je i sad su žljebovi su puno manji i promjer osovine je trenutno 22 mm.

evo par slika na kojima se vidi:

dsc00794su.jpg


dsc00795o.jpg


dsc00796u.jpg


dsc00797g.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Petre meni treba izlaz kardana 25, 35 je standardni izlazi i za njega uopće nije problem naći osovinu.
ali Riješit ču ja to nekako, malo preinaka i to je to. Kako bi rekao naš forumaš savoris:
Jebes masinu koja ne moze da se napravi i popravi brusilicom i aparatom za varenje ,
a hvala dragome Bogu ovo se bude dalo riješti na taj sistem :lol: :lol: ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

grofe slike su super

ima raznih slika ovih tv orginal prikolica o hocu da kazem da mi se te prikolice uopste ne svidjaju odnosno uopste nisu konsturjisane kako treba,dakle osovina na sredini sto znaci kad stavis malo duzi teret razdize zadnji kraj traktora,drugo ista je preuska pa se alko prikolica prevrce na ovim mojim gudurama a sanduk siri nego sam osovina,kratka ruda i prikolica je visa od samog traktora tako da samo kretanje u nazad je otezano,jedina dopbra stvar na njima je hidraulika i kocnice i kvalitetan materijal ostalo je sve sjebano........
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

deva kaže:
Grofe, odlične slikice, kakav je ovo priključak? :scratch

poštovanje forumašu !; deva!., pa fala ti za dobar komentar!.,
... Iskreno ko i do sada moram da ti napišem da neznam točno čemu služi. Ja sam jednostavno u tu rugobu od traktora tome zaljubljen gotovo cijeli moj mali i skromni život!., a slikica o tomicami imam da im neznam broj!., svi moji!; prijatelji, obitelj, poznanici, forumaši, ... i ljudi dobre duše i srca kadi god da najdedu kojekakovu slikicu šaljedu meni., isto tako je i ova jedna od slikica ka je zalutala kod mene!.-

poštovanje forumašu !; matrix1234567890!!!., fala ti za dobar komentar!.,
... Ma iskreno moram i tebi da potvrdim tvoju tezu i navode po pitanju prikolice., orginal tomine!., ali., uvik taj jebeni ALI!., ja i mnogi prije i poslje mene davali su sugestije, prijedloge, savijete, čak i nacrete, ... dela se uvik ova i to preko 30 godin!., sada!., ča morem da ti pišem?., imal sam onu od 2,5 t nosivosti 10 godin., i ovu od 1,5 t nosivosti 6 godin!., bojal bi se dragoga Boga! kada bi pisal da nis zadovoljan!., dosta se sitnih stvari poboljšalo - izboljšalo., sada napokon., barem se nadam! a i vjerujem da ide novija generacija prikolice sa dužom rudom i osovinom pomaknutom nazad za neki 20 cm!!!., bili živi pa vidili!!!

Bog!., moj narode!., čitamo se ...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovaj prikljucak sa gornje slike je viljuskar dakle za podizanje paleta i drugih tezih srvari

da grofe sve se moze dodati i kao sto neko kaze izboljsati,te novije mi dobro zvuce ali kao sto i sam kazes zivi bili i rakije pili pa vidili
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moj čaća godinama mašta o pomičnoj osovini , vjerojatno nikad neće doći na red ..kako nije ni brdo važnijih stvari .Uvjeravam vas da je to jedno pravo riješenje . Savo nastavi ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh