• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

a sto ne bi mogao ko i svaki traktor
palio sam ga tako vise puta, dakle otisnes ga niz stranu ubacis u trecu sporu i kad se malo zaleti pustis kvacilo i on sastavi posle odvojis kvacilo presaltas u zeljenu brzinu i deri,mada sve na ler i guranje nije preporucljivo jer se moze citav mjenajc otkinuti i nastati havarija ali u kriznim situacijama se mora tako kao npr kad ti je nafta zaledi u njemu ili nesto drugo....
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo da i ja odgovorima na postavljeno pitanje.
Ima više godina da sam izveo lako startanje tomeka, pogotovu ako je na nizbrdici.
Naime često mi je štekao anlaser, a kad ga spojim direktno na anlaseru nemam nikakvih problema ali kada ga startam na start dugme ćesto se desi da smo čuješ klik u anlaseru ali neće da uzubi i okrene pa sam uzeo komad sajle i proturio od volana do dekompresora (treba paziti da ne dođe u spoj sa plus polom akumulatora) i jednostavno kada je na nizbrdici povućem sajlu tj. dekompresor a traktor ubacim u odgovarajuću brzinu i bez ikakvog stiskanja kvačila upalim traktor.
Napomena je da je traktor sa jednim klipom i da mora biti u drugoj brzoj ili večoj da bi mogao pokrenuti motor, što zavisi od nizbrdice.
N takav način je upaljen bar 500 puta i koliko ja znam da nema nikakvih naprezanja za bilo šta.
Probao sam i bez dekompresora ali to nebih nikom preporučio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: TOMO VINKOVIĆ

matrix123456 kaže:
a sto ne bi mogao ko i svaki traktor
palio sam ga tako vise puta, dakle otisnes ga niz stranu ubacis u trecu sporu i kad se malo zaleti pustis kvacilo i on sastavi posle odvojis kvacilo presaltas u zeljenu brzinu i deri,mada sve na ler i guranje nije preporucljivo jer se moze citav mjenajc otkinuti i nastati havarija ali u kriznim situacijama se mora tako kao npr kad ti je nafta zaledi u njemu ili nesto drugo....

Nebu ti pomoglo ni da ga spustiš sa Cicelj planine.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ddalibor kaže:
ovo meni ne sliči baš na Tomu

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomovin ... as-1316132

jel netko zna što bi to moglo biti??


Poštovanje forumašima najboljega poljoprivrednoga-foruma!

Veliki pozdrav dragome prijatelju!; ddaliboru!., ja znam da je to talijanske proizvodnje traktorić; FERARI i ima oko 20 ks, /za KS nisam 100 % siguran!/, ima najmanje 30 i malo godin!., barem po oglasu., dobra je cijena!!!., interesantna stvar!., čovik prodaje "nešto" i o tome niš nezna!!!., zgodno, jako zgodno!., naša stvarnost.-

Forumašu; aronino!., svi traktori iz proizvodnog programa tomo vinković - prima - hittner - agt!., mogu se lako upaliti na šlepanje ili na guranje!., ali, ali, ... PREPORUKA SVIH nabrojenih TVORNICA - inžinjera., a i moje malenkosti iz iskustva!., NEMOJTE PALITI guranjem, šlepanjem, sistemom dekompresora, ... lako može doć do velikoga oštećenja prenosnika; razni zupčanika, osovinica, ... A svi ovi razno - razni prenosnici, puno su skuplji od redovnog održavanja traktora, akomulatora, startera, ...
Bog!., čitamo se ...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

muhanicar kaže:
matrix123456 kaže:
a sto ne bi mogao ko i svaki traktor
palio sam ga tako vise puta, dakle otisnes ga niz stranu ubacis u trecu sporu i kad se malo zaleti pustis kvacilo i on sastavi posle odvojis kvacilo presaltas u zeljenu brzinu i deri,mada sve na ler i guranje nije preporucljivo jer se moze citav mjenajc otkinuti i nastati havarija ali u kriznim situacijama se mora tako kao npr kad ti je nafta zaledi u njemu ili nesto drugo....

Nebu ti pomoglo ni da ga spustiš sa Cicelj planine.

xaxaxaxxxa bogam isa cicelja bi upalio sigurno
iam jedno brdo ma vise je planina u mom kraju nagib je veliki skoro da se nemoze ic njim bez konopca za penjanje a nalazi se tik uz moj grad
kad mi nafta zaledi na momo traktoru zapalim vatru ispod njega odledi se i pici....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: TOMO VINKOVIĆ

matrix123456 kaže:
kad mi nafta zaledi na momo traktoru zapalim vatru ispod njega odledi se i pici....

Još buš to nakraju sve zapalil.
tstnd.gif
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma jok nece
ja se samo salim pa kazem nalozim vatru ispod njega obicno uzmem zara pa stavim ispod njega li to jedino kad su ekstremni uslovi na -20 stepeni,a nekad koristim i grijalicu pa je stavim blizurezervara,ali onak ga rijetko koristim zimi pa tako i paljenje vatre je nepotrebno :lol: :lol: :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: TOMO VINKOVIĆ

Matrix ti njemu lijepo omotaj filter goriva starom krpom polij to toplom vodom ostavi 15 minuta i eventualno ponovi još jednom i da vidiš kak makina kreše.
Krpa ti služi da zadrži toplu vodu ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobra ideja imacu to u vidi

ali akd se njemu zgusne ulje u karteru da nemogu radilice okrenuti onda vatra je neizbjezna :lol: :lol: :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kaj da gleda?
Snjega kak pada? :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

da snijeg pada li pada ja kraj sporeta piuckam rakiju
e takve slike i ideile kod mene nema,nego termos u termos toplu rakiju na traktor se nasadi i cisti puteve da ne zapada pa onda mi treba helikopter da se izvucem odatle
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Što se tiče toga grijanja kartera...
Moj ujak ima tomeka,,,al nikad akumulator...i stalno ga pali na kanap, na oooo-ruuuk....
kad dođe zima, skleptao neku spravu... :D uzeo neku staru peglu, okrenuo naopako i prislonio na karter,,,stavio neke opruge da ga drže priljubljueno za karter...i dok on popije jutarnju kafu i rakiju, nekih pola sata...lagano ga upali na kanap...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav! Joe, ujak je opasan, kako se sjetio pegle :lol: bitno je da je učinkovito, a da ne dođe do oštećenja. A što se vatre tiče, čuo sam da je učinkovito, ali zna izmaći kontroli... Jedni u mom kraju su tako grijali autobus, pa su ga zapalili :madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pitati :cerjak brežice , furlan dobova , Vulkanizerstvo Lašič
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima.Hvala na odgovoru iako mi tv još pali-ponekad moram pritisnuti dugme par puta.Više me brine kad ga upalim moram držati 80% gasa odprilike 3-4 minute, (inace se ugasi) dok se ne zagrije pa tek onda mogu pustiti na ler. poslije toga radi dobro. dali je to nekakav problem, jer probudim pola sela dok ne pocne raditi kako treba.
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

I ja imam isti problem, i ja se pitam sta da radim :scratch
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh