• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

rgvfcbgvf.jpg


tzjfhztze.jpg


ut3j.jpg


vbhgbvh.jpg


ze9dsc001.jpg


zjhtg.jpg


zuizjhtg.jpg
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Možete li mi rci gdje kupiti sjedalo za tomu vinkovića 523 po mogućnosti u splitsko dalmatinskoj župaNIJI
I MOLIM VAS DA MI RECETE AKO MOŽETE KAKO UGRADITI ALTENETOR NA TOMU VINKOVIĆA



UNAPRIJED HVALA
 
C

Chingy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Woooww!!! nisam mogao vjerovati kad sam vidio koliko materijala ima o Tomo Vinkovic traktorima!!!

Imam konkretan problem, raspao se lager na kardanu i razvalio semering pa je curilo ulje..
kako se to promijeni, semering i lager sam nabavio (valjda su istih dimenzija jer su jedan do drugoga)
uspio sam polomljene kuglice i mrezicu izvadit, ali nikako ne uspijevam izvuc ostatke lagera...

izvlakac koji sam posudio je prevelik i nejde nutra..

sto sad?

pomozite savjetom, sutra bi voilio to rijesiti!
evo o cemu pricam:
ix9k74.jpg

ovo je traktorcic.. slikano sad navecer.. ali vidi se valjda..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gledajuči katalog lager i semering nisu jednakih mjera. Lager ti je 25x52x15 a semering 52x26x10. Znači razlika je na osovini kardana. Dobro pogledaj, lageri trebaju imat sjedište, da ne vučeš slučajno preko toga pa slomiš nešto.
Mislim da češ morat rasklopit traktor na pola.

Radijo sam jednom to na PE 18 i kod njega osovina kardana i lager se vadila u unutrašnju stranu a semering na vanjsku.
Ali to je drug tip traktora. Ovaj tvoj je 418.
 
C

Chingy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala za podatke, semering si cini mi se pogodio, za lager cemo vidjeti - za sad znam saamo da je bio jednoredni kuglicni.

Evo probali smo jutros odsarafit pomocu ove dvije "usice" ali ne mrda nikud!

rbxoo0.png


izgleda da ima salicu unutra, iza tog "cepa" sa dvije usice.. uopce neznam cemu taj "cep" sluzi.. bilo bi zakon da mogu njega izvadit pa ce salica sama izac van skupa sa vanjskim dijelom lagera, a onda mogu malim izvlakacem skinut donji(nutarnji) dio lagera sa osovine kardana.

Jel netko to radio?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ti bi vadijo tu piksu (u kojoj je ostao dio lagera) iz kučišta? :scratch To neče moči iči. To se ne vadi. Barem mislim da je tako.
Ta piksa koja gleda vani iz kučišta služi kao sjedišta na kojeg sedne kučište kardana, služi i kao sjedište semeringa i lagera.

Rasklopi traktor na pola, otvori dif, vadi osovinu kardana na unutrašnju stranu, izbij vanjski dio lagera na unutrašnju stranu. to bi trebalo bit to.
 
C

Chingy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

- rastavio traktor na dva dijela
- skinuo osigurace, zupcanik i drugi lager (blizi zglobu, sredini traktora)
- sad je osovina kardana vani i nutarnji dio strganog lagera je skinut.

OSTAJE:

vanjski dio lagera kojeg uopce nezna kako bi skinuo!?

caka je u tome sto prema unutra (u kuciste) nemoze ici jer je naslonjen na stjenku kucista,
znaci samo nazad van mora ici, ali neznam kako jer nemam za kaj nakaciti izvlakac.

69huzo.jpg

vsozk2.jpg

2im3z4j.jpg


otvoren sam za sve prijedloge, ako uspijem nakacim i sliku!

evo sa objasnjenjima:
10fcr2t.png


pomagajte!
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
Možete li mi rci gdje kupiti sjedalo za tomu vinkovića 523 po mogućnosti u splitsko dalmatinskoj župaNIJI
I MOLIM VAS DA MI RECETE AKO MOŽETE KAKO UGRADITI ALTENETOR NA TOMU VINKOVIĆA



UNAPRIJED HVALA

lLjudi molim vas pomozite hitno je ..
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Chingy - uzmi kuglice od ležaja koje si povadio(verovatno ih nisi bacio),,,napuni malo masti u spoljni deo ležaja,,,ubaci nekoliko kuglica 4-5...ubaci unutrašnji deo ležaja(koji je ostao na osovini)...i lepo razguraj kuglice ravnomerno,,, i imaš sklopljeni ležaj koji ćeš lako izbiti napolje,,,čekić i udri...
pozdrav Joe! :mrgreen:
 
P

playstation5

Guest
Tomo Vinković 523

Pozdrav svima još jednom!!!

Trenutno stanje moga traktora:Na traktoru nema struje - cijela je skinuta nedavno sam mu oboja blatobrane i haubu a bojanje tijela je u tijeku... i tako ...a prije bojanja tijela neš bi malo iskemija :

...pa sad ja imam nekoliko pitanja u vezi svoga a i inače u vezi tomi vinkovića....

>Jel mogu staviti alternator na svoj traktor? Kako?
>Ako mogu staviti alternator na svog Tomu bi li moga kako napravit da se pali na tipku bez reglera(tj. direktno spojit na elektro-pokretač)
>Gdje mogu kupiti novo sjedalo za svog tomu?

Evo nekoliko slika od mog tomice:

tv01.jpg


tv02o.jpg


tv03a.jpg


tv04.jpg


tv06.jpg


tv05.jpg


tv07.jpg


tv08.jpg


UNAPRIJED SVIMA HVALA!



Stavljaj slike u pravilnoj veličini!
U ovoj temi su svi tvoji problemi opisani iz toga razloga nitko nije baš odgovarao,
a i ove slike koje su ispod postavljen sve se nalaze u ovoj temi malo prolistaj jer se neda nikome dva
puta pisati jedno te isto.

zbalija
 
T

Tomazy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
playstation5 kaže:
Možete li mi rci gdje kupiti sjedalo za tomu vinkovića 523 po mogućnosti u splitsko dalmatinskoj župaNIJI
I MOLIM VAS DA MI RECETE AKO MOŽETE KAKO UGRADITI ALTENETOR NA TOMU VINKOVIĆA



UNAPRIJED HVALA

lLjudi molim vas pomozite hitno je ..
ajd ti fino kreni listat stranicu po stranicu ove teme i nači ćeš sve, zato ti niko ne odgovara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
playstation5 kaže:
Možete li mi rci gdje kupiti sjedalo za tomu vinkovića 523 po mogućnosti u splitsko dalmatinskoj župaNIJI
I MOLIM VAS DA MI RECETE AKO MOŽETE KAKO UGRADITI ALTENETOR NA TOMU VINKOVIĆA



UNAPRIJED HVALA

lLjudi molim vas pomozite hitno je ..
Sinek, daj polako ..sjedalo kupi bilo kojoj trgovini širom ljepe nam Hrvatske ovi če ti ga poslati poštom ili nekom drugom kurirskom službom .
Za alternator ,
1. moraš nać ispravan alternator od (nabolje jugića) uglavnom da ima regler na sebi , nije uvjet ali je jednostavnije .
Koliko vidim tebi je i jednostavno prekompkicirano .
2. napravi nosač tako da ga remen remenice tjera . Kako gdje snađi se imaš barem 3-4 razna naćina u ovoj temi pa prolistaj .
Spajanje žica dolazi na kraju pa kad odradiš ovaj dio javi se ponovno .
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: Tomo Vinković 523

posdrav playstation5 tomo super isgeda Altenator(Generator) mozes staviti neki od sastave?
Ja sam si kupijo novi sa golf 2 nisam ga jos stavijo.
stavit ga moses levo ili desno ali moras nosac napraviti ja cu paar slika staviti ja sam isto se raspitao i slike dobavijo.
ja hocu isto novu struji staviti koj deblinu (mm2) imas ti?
Regler je u Altenatoru to snaci ono staro ide sve van.
sjedalo nesnam kod prime u bjelovaru nemaju.

i sada naj vasnije tvoje blatobrani su super jesu orginal ili novi? jer ja trasim levi i desni.


posdrav vuco25 :D
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Upomoc, tomo mi nece paliti akumulator pun , lampica ulja svjetli ali kontakt ne. Kad stisnem gumb za paljenje cuje se klik!!!!! Ima neko slicnih iskustava i ako ima di bi servisirao alnaser posto mislim da je u njemu greska?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ukrartko:
Prvo provjeri u kavom su stanju četkice anlaasera.
ali moja sumnja više pada na rotor da je pregorio,
odnesi ga tokaru da ga istokari, ako nije pretjerano pomoći će,
a u krajnjem slučaju mijenjaj rotor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac kaže:
Upomoc, tomo mi nece paliti akumulator pun , lampica ulja svjetli ali kontakt ne. Kad stisnem gumb za paljenje cuje se klik!!!!! Ima neko slicnih iskustava i ako ima di bi servisirao alnaser posto mislim da je u njemu greska?
Da ne pretjeram mogu nabrojiti 20 (samo više) razloga zašto se čuje klik , vozi ti to majstoru .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh