• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pre nekoliko dana imali smo tehnički pregled i registraciju na selu, ja se pobrinem za dva Toma, za moga i još jednoga 420. U toj prilici sam jih uslikao zajedno.

tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894403.jpg


tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894406.jpg


tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894407.jpg


tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894409.jpg


Još jedna slika iz transporta koji sam obavijo u prošlom tjednu.

tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894411.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma je , tvoju je lipši .... 8) 8) :mrgreen:
Nego zašto ti ima 30 km/h naljepnicu na traktoru a grof inzistira na 20 km/h?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma jeste da je moj lipši ali mali je jako malo radijo pa je iz tog razloga jako dobar. Nije se potrošijo još ništa.
Znam za Grofa, on hoče 20 i tako če bit! Kod nas je obavezna oznaka 30 za ove traktore i tu treba stavit po zakonu. 20 nema ni za kupit.
Inače na mom traktoru je oznaka 30 premala, nije po mjerama propisa :mrgreen: , nema dovoljno mjesta pa sam stavijo manju. Samo da ima nešto i niko me ne dira. :mrgreen:
Na maloga sam zaljepijo na sic ali bilo je malo viška naljepnice koji ju je trebalo malo odsječi. :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma je , ali mali je mali ..znaš uvjek su mala djeca slađa ...
Da se razumijemo ja se još nisam odlučio koji je lipši .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

E pa netrebaš se uopšte :lol: :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala , ovaj zadnji smajli mi je olakšao odluku .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,
TV PE 15. 1971.g.

Odavde je sve krenulo

TVPE15-2.jpg


falila je matica i curilo je ulje
maticu nije bilo sance staviti bez rastavljanja

osovina je izlokala finu rupu

TVPE15-4.jpg


a zupcanik je brusio po bloku zadnjeg trapa

TVPE15-3.jpg


piksirana rupa i novi zupcanici

TVPE15-5.jpg


Sada zadnji trap radi kako treba, a prednji ceka rastavljanje

Ovako sam slozio ruke

TVPE15-1.jpg


Uputstva jos nisam nasao, zna li tko oznaku Pasqualija po kojem su napravili ovaj TV ?
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zdravo ja sam Stefan iz Makedonije i pre neko vreme slucajno sam pronasao ovaj forum, vidim da je super pa reko da se uclanim.....Imam jedan tomic 18ks uradio sam remont kod jednog majstora i sad imam problem sa startovanje i snage, znaci tesko pali i nema snage koju sto je imao ranije ja mislim da je do palenja ili do bosch pumpe, ima lombardini motor ,moze li mi neko objasni kako se steluje palenje ili da mi prati neko uputstvo na mail stefandodik@gmail.com
Pozdrav i hvala
 
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobrodosao na forum, ja imam uputstvo ali na engleskom i italijanskom, samo za motor LDA100. Ako ti nesto znaci mogu da zakacim na speedeshare jer je oko 50 Mega. Sto se tice kataloga delova poslacu ti na mejl.
pozdrav
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Poštovanje, pozdrav svima. Dali mi netko može reči dali za frezu tv80 i tv100 idu isti noževi i koje su dužine noževi??
 
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima , nakon skoro svega procitanog u vezi Tome Vinkovica prosle sedmice sam kupio jednog .
Tomo Vinkovic 730 sa naknadno ugradjenim hidro volanom neka prepravka vjerovatno je glava volana od BMW-a , sad imam osjecaj da traktor prebrzo reaguje na pomijeranje volana mada nisam nikad prije vozio zglobara, jeli zna neko mozda koliko je okretaja volana potrebno da traktor smota " puni " u jednu stranu sa orginalnim volanom .

HVALA jos jednom na svim informacijama koje su ovdje napisane jer su mi puno pomogle prilikom pregleda i kupovine traktora.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Originalni mehanski volan ima od prilike 4 obrtaja da se traktor smota npr. iz krajnije ljeve u krajniju desnu stranu. Kad sam ja radijo hidraulički volan, htijo sam imat 3 obrtaje i tako sam onda i napravijo. Ima 3 obrtaje i još nekih 5 minuta ako gledaš kao na sat. Meni se to čini ok.
Koliko obrtaja imaš ti iz jedne krajnije pozicije na drugu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moje je iskustvo s dva traktora ovakvo:
Štore s prednjim pogonom ima mehanički volan i nešto više od 4 okretaja: za polje bi bilo bolje da je direktniji (ali tko bi ga vrtel kad je mehanički???).
Same ima 3.5 okretaja: za polje idealan, no na cesti predirektan, pogotovo pri 40km/h.
Ako ti je oko 4 okretaja, ne mijenjaj.
 
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kod mene su tri ipo kruga iz jednog krajnjeg polozaja u drugi sa tim da u desno ide jedan ipo krug a u lijevo dva .
Znaci nebi trebalo nista dirat jer i u tehnickim podatcima sam negdje procito da je krug okretanja u jednu stranu veci nego u drugu .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

U jednu je stranu više okretaja zbog toga što imaš samo jedan cilindar. Cilindar ima dvije različite komore zato što je na jednoj strani klipnjača, ta strana uzima manje ulja pa je zbog toga na tu stranu manje obrtaja.
Ne diraj ništa jer je ok, naviknut češ se.
Stavi koju sliku od traktora i volana ako imaš voje.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma ovo je neki italijan pasquali ili nesto drugo
samo motor ne moze imat 26ks jer mi ovaj lici na LDA 100 ili LDA120
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Motor je Lombardini ali ne od 26 KS, samo mu je to slično sa Tomom. Šasija nije TV nego bi ja reko da je Italijanska.
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima. Dali se tv može paliti na šlepanje(guranje)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh