• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aronino

traktor je izgleda pe-18 al isa motorom od tv 420 ili 521 dakle to se moze vidit po rezervaru hidraulike pumpi dinami koja dopunjava bateriju a moze bit da je sve to nabudzivano na standardni motor

deva

dobri clipovi,kakav je to cjepac sa tim mozes najgora drva cjepati,a ova utebe bi se sjekiricom cjepala prije bi rucno uradio nego ogvako, tevejcu teze vratit klip gore nego cjepati

cesmina
ja to nikad u zivotu nisma vidio ali nebi bio neki problem isto napraviti,samo bi ti trebao bubanj od prave mjesalice i onda to na kardan malo zeljaza i eto ga,mada ti je bolje napravit agregat na traktor pa sa njim pokretat pravu mjesalicu,ja mislim uskoro pravit agregat na traktor jer mi se cini isplativa investicija..
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Takva su ove godine, slučajno, ali svejedno ide daleko brže, ovo se dečki zezaju za snimanje, inače je to daleko brže.
Trenutno su na programu debela i kvrgava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Deva, super vam ide, cjepa se to za šalu. Toma radi ljepo a dečki isto tako :D . Samo dečke ti nauči da čuvaju prste isto tako da trebaju držat drvo sa strane, ni jedan prst da stave sa gornje strane. Inače sve pohvale za video, a i cjepač mi se dopada.
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,

Trazim uputstva za TV PE 15 iz 1971.g. i motor Lombardini LDA 97.

Koliko litara i koje ulje ide u motor, prednji i zadnji mjenjač, a koliko u hidrauliku?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: TOMO VINKOVIĆ

Deva tko je radio cjepač i koliko si platio ako si od nekog kupovao?
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ručni rad, cilindar, komandu i pumpu kupio kod "Hidraulika Nino", cca 600€, pred 4 godine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima,
Jedno kratko pitanje za strucnjake, pre svega cenjenoga Firemana, imeno.... spremam se da odvajam motor od prednjeg menjaca i probam da podesim korpu kod mog starog i ofucanog TV18!! Kvacilo slabo odvaja i mora da probam da podesim "sesir" kako se kod nas zove. Pre nego sto pocnem-da pitam, citao sam pre neki dan post da kod TV nema klasicnih semeringa nego "O-ring" t.j. moraju se isti menjati "iznutra"?? Ako vec otvaram hteo bih da zamenim semeringe ali se ne bih usudio da idem tako daleko "unutra".
Koji bi bio najbezolniji nacin da se zamene zaptivke na snopovima ?

unapred hvala za svaku pomoc
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

Semeringe između motora i mjenjača mislim da češ zamjeniti bez rastavljanja mjenjač se mora rastaviti kad mjenjaš semeringe između prednjeg i zadnjeg djela.
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

kad odvojiš motor od getribe možeš promjeniti semering prema getribi i ako skineš zamašnjak semering prema motoru

kod mene je bilo isti slučaj raspala se korpa lamele tako da sam mjenjao cjeli set

moj savjet da bez dobre dizalice ne počinješ ništa jer iz vlastitog iskustva znam da je jako teško vratiti motor nazad s nekim priručnim sredstvima
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Misel kaže:
Pozdrav svima,
Jedno kratko pitanje za strucnjake, pre svega cenjenoga Firemana, imeno.... spremam se da odvajam motor od prednjeg menjaca i probam da podesim korpu kod mog starog i ofucanog TV18!! Kvacilo slabo odvaja i mora da probam da podesim "sesir" kako se kod nas zove. Pre nego sto pocnem-da pitam, citao sam pre neki dan post da kod TV nema klasicnih semeringa nego "O-ring" t.j. moraju se isti menjati "iznutra"?? Ako vec otvaram hteo bih da zamenim semeringe ali se ne bih usudio da idem tako daleko "unutra".
Koji bi bio najbezolniji nacin da se zamene zaptivke na snopovima ?

unapred hvala za svaku pomoc

Poštovani Misel
Več si dobijo par dobrih odgovora na tvoje pitanje pa ču ja dodat još samo neke sitnice.
Na osovinama koje se puno vrte su ugrađeni semeringi. Pitao si još za o-ringe, oni su stavljeni na osovinama koje se ne vrte puno a to je na ručicama npr. ručica menjača, reduktora, blokade dif i pogonsko vratilo. Istina je i to da ako se hoče te o-ringe promjenit treba vaditi osovine a to se sa vanjske strane nemože.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima a posebno Zbaliji koji je tražio da poslikam malo TV1518 ili transporter pa evo sličica.
Ako koga šta zanima oko njega tu sam, a pošto ga imam od 1987.god. relativno ga dobro poznajem.

img1440m.jpg


img1441xm.jpg


img1442y.jpg
 
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala ljudi, sad mogu da pocnem. Imam jednu hidraulicnu dizalicu koja je dvostepena i dosta visoko dize, odvojicu motor i proveriti stanje korpe i lamele. Izazov ce mi biti tacno podesiti srafove na korpi.
Ima li neko informacija gde se nalazi Marfi ovih dana :D , nadam se dovoljno daleko?? :scratch
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li mi netko može reći koliko koštaju dijelovi za generalku za TV-521 i koliko bi otprilike koštao majstor?
Jučer išao frezati i krepao TV-samo stao i više ni da mrdne-izbacio užasno crni dim i gotovo!
Hvala!
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Marfi je kod mene. Nije vezano za tomu, ali me ne napusca! Marfi mi je namestio ogromne stete.
 
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

jako mi je zao gvozdeni, u cemu je stvar i kakve su stete??
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

lipi pozdrav svim forumašima najboljega poljoprivrednoga - foruma!!!

... imam pune ruke dela i obveza pa nisam u mogućnosti više pratiti foruma i keljiti slikice., ali obećavam!., čim bude malkice više slobodnoga vremena biće TURBO komentara i razno - razni slikica naši TOMICA!!!

Veliki pozdrav nadasve vridnome forumašu!; Deva!., /tvoja ocijena čista petica!/., uredan traktorić, dobar cijepač, dobra drva, ODLIČNI radnici!., filmići za deset!!!
ALI MOJ FORUMAŠU; Deva!., /nemoj se., molim te! ko Boga! dragoga ljutiti!/., ovo ti moram napisat pod razno!.,
DICU TIRAJ ĆA OD CIPAČA DRV!!!., pogotovo od onoga cipača ko ča je tvoj!., ima nožnu komandu sikire!!!., ovo da vidi policija ili gospoda iz Socijalne službe ili ..., vjeruj mi!., imal bi ozbiljne probleme TI kao roditelj ili staratelj te dičice!!!., prijatelju moj!., forumašu moj!., još jednom te MOLIM KO DRAGOGA BOGA!., NEDAJ DICI BLIZU CIPAČA!., a onaj način komandi za sikiru., KO NA TVOME CIPAČU!., nepreporučavam ni tebi!., ni bilo kome?!., vjeruj mi!., jako, jako je opasan!., a kada se desi ZLO onda je za sve prekasno!., INVALIDITET bilo ke vrste je pretežak i gorak biljeg za cijeli Božji! život!.-

Sretno ti!., veliki pozdrav tebi i tvojoj predivnoj, dragoj, vridnoj i nadasve mladoj obitelji!., Bog!., čitamo se ...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Od drugog maja mi je cerkica bila u bolnici 130km od mene, slomila nogu. Juce sam je doneo kuci, na semaforu mi je izletio traktor, slupao sam auto. Moja firma je 17km od mene, jutros sam krenuo motorom u pola4, motor je stao 3 km od moje kuce. Isao stopom. U povratku zamalo se dogodilo isti scenario kao juce, ispred policije. Uzeli su podatke, idem na sud kao svedok u Kikindu. Stopom nazad do motora, guraj kuci. Pao mrak dok sam stigao. Ujutro najverovatnije sa tomom idem na posao. Da ne bi bilo zablude, kamiondzija sam. Od ponedeljka hocu na godisnji, u nadi da ce me Marfi napustiti. Pozdrav!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

stjepko kaže:
Pozdrav svima a posebno Zbaliji koji je tražio da poslikam malo TV1518 ili transporter pa evo sličica.
Ako koga šta zanima oko njega tu sam, a pošto ga imam od 1987.god. relativno ga dobro poznajem.

Pozdrav svima malo sam u gužvi sa vremenom pa nikako ne stignem da nabacim koji komentar.
@stjepko hvala na slikama, sad se to puno ljepše vidi. Mala zamjerka na transporter je to što nema hidrauličko kipanje sanduka, a samim time pretpostavljam da ni nema uopće hidraulične opreme (pompa i sl. uređaji).?

Misel ako gdje zapneš kod sređivanja svog TV tu smo da pomognemo sa zajedničkim snagama. A što se tiče g. Marfija već dugo nije bio aktivan hvala dragome Bogu. Ali mislim da je djelomično i posjetio moga TV jer imam problema sa kardanom na TV. Najme "izružđila“ mi se je izlazna osovina na kardanu kako i glava kardana. ali tu je kraj problemima riječ je o kardanu promjera 25 mm, a ne standardnih 35 mm kako je kod svi traktora. Ta vrsta kardana od 25 mm se koristi na prednjim roto kosam na Tv koji imaju tarnu spojku za pogon prednjeg kardana, a nekad se je i koristio za pogon stražnje strižnje kose kako je kod mene rijeć. Ali problem je nabaviti redukcijsku osovinu koja se više ne proizvodi više od 20 god.

Te moje pitanje glasi dali netko zna dimenzije ove osovine koliko se sjećam po prilici kad sam rastavljao traktora da je to iso promjer 25 mm i sa 6 žlijebi je samo su mi te informacije potrebne. To je ona osovina koja izlazi iz getribe van za pogon kardana. U katalogu dijelova piše samo osovina priključnog vratila . Evo i slike sa oznakom što me zanima:




Milky kaže:
Da li mi netko može reći koliko koštaju dijelovi za generalku za TV-521 i koliko bi otprilike koštao majstor?
Jučer išao frezati i krepao TV-samo stao i više ni da mrdne-izbacio užasno crni dim i gotovo!
Hvala!

Miky što se tiče tvojeg postavljenog pitanja generalno uređenje Lambordini jednocilindričnog motora bi po prilici trebalo da iznosi sa svim dijelovima, strojnom obradom i majstorom cca 3500 do maksimalno 4000 kn (460-550€).
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Grofe, to je samo za snimanje, u sporoj brzini, inače to sam obavljam, a znaš kakvi su klinci, daj pa daj, ajd ovaj stariji ganja tomicu od 5. razreda, a sad je 3. srednje, pa se za njega ne bojim, to mi je nećak, dok od mlađeg ne mrdam dok radi, daj Bože da mu je zanimljivo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh