• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kaj se tiče Zbalije nemožeš o njemu tak pričati jer se moraš vratiti puno unazad i pročitati puno toga.

A kaj se tiče mene, na Tomi imam jako malo iskustva, a ono kaj mislim da mogu pomoči pomognem da ne čekaš iskusnije, ali ti imaš jako malo osnovnog znanja o mehanici ( bar sam ja tak skužil) i zato budi sretan da ti pomogne bilo ko i poštivaj to.
 
Z

zorankezele

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam problem pa vas molim ako netko zna. Nemam alnaser na TV 419 pa me zanima gdje bih mogao naći polovni i paše li od nekog traktora ili automobila?
Unaprijed se zahvaljujem
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije svega zorankezele pozdrav i dobro došao na forum!
Što se tiče tvoga pitanja, mislim da ćeš teško pronaći
rabljeni anlaser. SAd dali paše od nekog drugog motora ne bi znao.
Novi ISKRIN anlaser za motore LDA 672 je 2500 kn po
mojim zadnjim saznanjima
Sad koliko dođe za motore TIP LDA 100 i LDA 820 ne bi znao,
ali pred postavljam da je tu negdje cijena...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

muhanicar kaže:
Nema veze, ako mu moremo kaj pomoči ...... ;)

Mislim da bi njemu pomogo onaj tko bi mu mazno traktor inace covjek niti ce kad popraviti trakora niti sta nauciti , to je dosad vise nego ocito! :p
 
F

Ferdo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A, jebat ga dečki... Neki smo počeli od nule s TV-jem... I ja sam se učio ovde... Imam samo sreču, da sam banderaš (čitaj: ELEKTRIČAR) ;) po zanimanju... Ako čovek ima volju, neka radi. Pomozimu mu, kolko može...
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
zbalija kaže:
muhanicar kaže:
Nema veze, ako mu moremo kaj pomoči ...... ;)

ali ne treba bedake delati iz nas,
ispada koda on sve zna a mi nemamo pojma o ničemu
Cek cek cek koliko se meni cini ja od vas ne radin budale a ti zbalija ako to misliš netrebaš mi odgovarat tu su muhanićar puknuti i ovi par.

Muhanicaru svaka cast covik mi pomaže sto na sto

Pratim ovu temu več duže i čitam ove krajnje postove,,,ali nije uredu da kad ti se nešto kaže da odmah shvatiš sve na način kako tebi paše :shock: ..Svaka čast dečkima ovdje i ja osobno nebi mogao svaki dan pisat ljudima šta da rade i to ako se još 5 puta ponovi sve isto.............

Bez uvrede,ako želiš da ti neko pomogne u nečemu, onda to moraš znat i cijenit......... :p nebi želio nikog vrijeđat,pa stoga nemojte uzimat srcu sve šta je napisano....... :mrgreen:
 
P

playstation5

Guest
zbalija kaže:
playstation5 kaže:
Cek cek cek koliko se meni cini ja od vas ne radin budale a ti zbalija ako to misliš netrebaš mi odgovarat tu su muhanićar puknuti i ovi par.

Muhanicaru svaka cast covik mi pomaže sto na sto

nije da ti ne želim pomoći i sl.pomoći ču ti kao i svim do sada,
ali tvoja neka pitana stvarno nisu mi 100%.
Pitaj kratko i jasno i to je bez okolišanja i sl.., bet filozofija i sl…
Uostalom ko pročitaš moje postave u ovoj temi naći ćeš
odgovore na sva svoja pitanja

A ako se osječaš uvrijeđenim i sl. ja ti se JAVNO ISPRIČAVAM!



NE NE NE NE NATRIBAŠ SE TI MENI ISPRIČAVAT ..To je istina da ja neznam ništa o elektronici i mehanici pa zato ste vi to da mi pomognete

Dydy kaže:
muhanicar kaže:
Nema veze, ako mu moremo kaj pomoči ...... ;)

Mislim da bi njemu pomogo onaj tko bi mu mazno traktor inace covjek niti ce kad popraviti trakora niti sta nauciti , to je dosad vise nego ocito! :p

Znaš li onu svoje mišljene zadrži za sebe :x

BAGERISTA- da ja sve uziman srcu šta mi se rece i napiše davno bi ja pošandrca hehehe ...a to ste u pravu da nean pojma o elektrici i od mehanici i zato ste vi tu da mi pomognete .... a ja ocurec da onima kojima mi se baš neda pomoc bolje da nište ne napišu nego da provociraju ...ali mislim ipak ste vi svi starji ljuti i niste toliko pokvareni hhehehehehehe
Slagat ćemo se mi dobro :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: TOMO VINKOVIĆ

Još samo jedno pitanje,danas mjenjam zube na frezi,što bi još trebalo provjeriti i možda zamijeniti.
i dali netko ima sliku od freze,što na krajevima dolaze samo po dva zuba i oni su okrenuti van ili..
p1050253j.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Krajnji noževi ti trebaju biti okrenuti prema unutra,
to je netko preslagivao. :!: :?: :!:
Noževe počinješ slagati sa jedne strane prema kraju druge strane i
trebaju ti vrhovi stajati u spiralu
ako da ti kod okretanja vuku frezu u zemlju....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ok majstore,zad mi je to već malo jasnije.A, dali treba rastavljati onaj srednji dio di su zpčaniki ili je dosta promjeniti samo ulje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prema slici na ovoj tvojoj frezi vanjski noževi moraju stajati prema van. Počni od njih, a dalje radi kak ti je ZBALIJA rekel.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
BAGERISTA- da ja sve uziman srcu šta mi se rece i napiše davno bi ja pošandrca hehehe ...a to ste u pravu da nean pojma o elektrici i od mehanici i zato ste vi tu da mi pomognete .... a ja ocurec da onima kojima mi se baš neda pomoc bolje da nište ne napišu nego da provociraju ...ali mislim ipak ste vi svi starji ljuti i niste toliko pokvareni hhehehehehehe
Slagat ćemo se mi dobro :mrgreen:

Niko ti ne govori da nemaš pojima,a u vezi pomoči nije problem,,sve šta znamo čemo pomoč svakako....
Ja osobno mislim da ovdje među nama nema pokvarenih,,jer če sami sebe s vremenom izdat.........i onda je njihova priča s moje strane završila....
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
belscak kaže:
Još samo jedno pitanje,danas mjenjam zube na frezi,što bi još trebalo provjeriti i možda zamijeniti.
i dali netko ima sliku od freze,što na krajevima dolaze samo po dva zuba i oni su okrenuti van ili..
p1050253j.jpg

Krajnji noževi ti trebaju biti okrenuti prema unutra,
to je netko preslagivao. :!: :?: :!:
Noževe počinješ slagati sa jedne strane prema kraju druge strane i
trebaju ti vrhovi stajati u spiralu
ako da ti kod okretanja vuku frezu u zemlju....
netočno zadnji 2 noži na tim frezama su prema van 100%
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako je ovo staara freza-kupljena 90 ih onda je danek 100% u pravu ....jer ja imam istu ,ali naišao sam na neke novje pa im je prema unutra nož
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Evo moje freze,,,na svim pločama ima 4 noževa...



Play - drago mi je, da ti radi anlaser...a ostalo ćeš lako...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: TOMO VINKOVIĆ

Znači na zadnjim pločama dolaze samo dva noža koji su okrenuti prema van?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Evo moje freze,,,na svim pločama ima 4 noževa...
Pozdrav Joe! :mrgreen:

UF..... 4 x 4 pa puta 2 = ispadne 32 noža ! jadan tomo što mu uradi, 32 muke mu zadaješ a samo 18 konja + 1M :)
kod mene je 28 noža pa opet i 30 konja + 1M ima muke da ih goni.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Evo moje freze,,,na svim pločama ima 4 noževa...
:
Tako je i na mojoj frezi od motokultivatora
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
kod mene je 28 noža pa opet i 30 konja + 1M ima muke da ih goni.
Kaj je M : marva , mazga ili munjenec ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh