• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
Bagudina kaže:
kod mene je 28 noža pa opet i 30 konja + 1M ima muke da ih goni.
Kaj je M : marva , mazga ili munjenec ?

"Magarčina" kako bi mi rekli ode doli !
A ti jesi se više dovuka doli na "vodu" , pa da se nađemo da vidiš kaj tomek radi.

Nego, evo se malo vadilo krompira, malo kasnije ove godine al glavno da su vani.
Posao odrađen da vadilicom krompira sa minimalnim oštečenjem, takoreč nije ga ni bilo.
Yubito nisam snimao jer je radna marva protestirala, da se samo zafrkavam i vozikam, dok oni crnče, pa zbog mira i mogučeg štrajka fizikalaca :), fotoaparat sam kriomice vadio.









 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Re: TOMO VINKOVIĆ

Možda uleti neki put za TCG , tada neću propustiti priliku ..
A prikolica , jel ona škripala ili je podnjela krumpir onako... muški ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma nije.... nije to njoj problem, jedino sam primjetio da mi malo na ravnoj cesti diže prednji dio traktora a zadnji zanosi u desnu stranu, dok na uzbrdicama i nizbrdicama se ponaša skroz OK, a i tak ti je kod mene sve uzbrdo i nizbrdo tako da nema veze za to malo po ravnome što zanosi i diže traktor. :)
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako ti na ravnini diže prednji kraj traktora kako onda sve ok uzbrdo :scratch ? Tamo bi trebalo onda još više da ga diže.

Možeš prebacit utege iz zadnjih kotača napred jer su ti oni duplo teži.
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Ako ti na ravnini diže prednji kraj traktora kako onda sve ok uzbrdo :scratch ? Tamo bi trebalo onda još više da ga diže.

Možeš prebacit utege iz zadnjih kotača napred jer su ti oni duplo teži.

;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina, pri nama vele da bedastom seljaku debeli krumpiri rastu. Pa čovječe, tvoji su deblji nego u Međimurju ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

nemoguce da ti dize prednji kraj na ravnoj cesti onda uzbrdo nemoze nikako,to ti je sto ides malo vecom brzinom pa se i zaleti prikolica a onda ti gura zadnji kraj prikolica sto je kod tome vinkovica karakteristicno,e da ti nije hidraulicni volan onda bi se traktor namoto sam u jednu stranu i zakovao bi se izmedju prikolice,a ovako hidraulicni volan drzi pravac i neda traktoru da sam ide kud hoce ali za to zanosi kraj i dize ti pokoji tocak ;)
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
puknuti kaže:
Bagudina kaže:
kod mene je 28 noža pa opet i 30 konja + 1M ima muke da ih goni.
Kaj je M : marva , mazga ili munjenec ?

"Magarčina" kako bi mi rekli ode doli !
A ti jesi se više dovuka doli na "vodu" , pa da se nađemo da vidiš kaj tomek radi.

Nego, evo se malo vadilo krompira, malo kasnije ove godine al glavno da su vani.
Posao odrađen da vadilicom krompira sa minimalnim oštečenjem, takoreč nije ga ni bilo.
Yubito nisam snimao jer je radna marva protestirala, da se samo zafrkavam i vozikam, dok oni crnče, pa zbog mira i mogučeg štrajka fizikalaca :), fotoaparat sam kriomice vadio.



Kažeš da nije bilo puno ranjenih ...koliko si plato plug za vađenje krumpira...a vidjet ćete ovih dana ću i ja vaditi krumprire s vlastitm izumom lani nije bija niti jedan jedincati ranjen ....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ama nije neka mudrost taj plug za vadjenje krompira,ali gledo sam kultivator koji nije mogao nista uraditi,ali ipak sve je do prirpeme zemlje treba je vise puta frezat da se dosta isitni i ne treba krompire nasijavati na plug ko sto ja radim i onda vadilica radi bez problema,ali i ja cu uskoro sijat sa moticicam na razgrtanje zemlje pa ce valjda biti bolje
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
firemanpeter kaže:
Ako ti na ravnini diže prednji kraj traktora kako onda sve ok uzbrdo :scratch ? Tamo bi trebalo onda još više da ga diže.

Možeš prebacit utege iz zadnjih kotača napred jer su ti oni duplo teži.

;)

:lol: ;)
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
Bagudina, pri nama vele da bedastom seljaku debeli krumpiri rastu. Pa čovječe, tvoji su deblji nego u Međimurju ;)

E neka neka, neka budem i bedast dogodine :) samo nek budu opet ovakvi !
Zemlja je ležala 20 godina, izorali ovu jesen, bacili 2 prikolice domačeg odležalog đubra i eto krompira ko u Međimurju !
Navrati na pomfrit ! :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Re: TOMO VINKOVIĆ

Budem, i brže nego kaj misliš ;) Samo, osim pomfrita, moral buš mi spremiti i neku vreću sitnoga za sjeme.
Nego, koja je to sorta(e) krumpira bila posađena?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumasi! Danas sam poceo nesto raditi, neznam kako ce uspeti. Evo slike:
p1307101722.jpg

p1307101731.jpg

p1307101732.jpg

p130710173201.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Bagudina kaže:
UF..... 4 x 4 pa puta 2 = ispadne 32 noža ! jadan tomo što mu uradi, 32 muke mu zadaješ a samo 18 konja + 1M :)
kod mene je 28 noža pa opet i 30 konja + 1M ima muke da ih goni.
To što ti se prednji kraj uzdiže...to je mnogo dobro... :lol: samo nek se diže... ;)
A što se tiče freze...hmmmm netera njega nit 18ks, nit 30ks, nego onaj 1M... :lol:
Kod nas se to zove "magarčina"...mislim za sebe, kad sa elektronike pređeš na poljoprivredu... :lol:
a ima nas tu još kojih... :lol: :lol: :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ


Tako nesto imam i ja, ali to je za kultivator. Nije bas najbolji, ali sluzi. Pozdrav svima!!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
Pozdrav forumasi! Danas sam poceo nesto raditi, neznam kako ce uspeti. Evo slike:
p1307101722.jpg


slike uklonjene jer je nepotrebno citiranje svih slika
zbalija

Bit če tu nekih preinaka,,,,dali češ je pofarbat i sredit prije sklapanja????? 8)

Jedno pitanje,,,imam istu takvu špricaljku za imt.a,dali se di može nač poklopac za bačvu,,još bibilo bolje da je i gumeni,,jer meni je ovaj sav popucao,čak ču morat i na novo radit prihvat u plastici,,njega mislim radit sa kromom...nači (rub di se kači poklopac),,ako ima reci jer ovdje kod nas nema niko da kupim..
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
Pozdrav forumasi! Danas sam poceo nesto raditi, neznam kako ce uspeti. Evo slike:
p1307101722.jpg

Zasto ti sluzi ovo sise kod ljievom kotacu , jel to nafta koju koristis za startovanje traktora, ona koja se sipa direkno u usis motora ili nesto drugo?
Ptam jer ja sipam naftu u usis za laksi start jer bez nje nece da upali ni za zive glave.Pa mozda neki od forumasima odgovori di je problem zasto tako tesko pali :?:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jeli to sipas samo zimi kad je hladno ili i zimi iljeti?


Ako to stalno radis bice t pumpa goriva nece da povuce?
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Stalno sipam, i kad je zagrijan mora se sipat nafta i mora da se povuce ona rucka za gasenje motora.
Za neki dan zamjenicu element bosch pumpe jer nije promenut 10 godina, mozda on je glavni krivac?
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mislim da je kod tebe glavni problem u VT pumpi (boš pumpi)
trebalo bi provjeriti pred paljenje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh