• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav Edo!
nije te bilo neko vrijeme, ali neka si se ti nama vratio.
Video je za 5+

Petre ja pretpostavljam da je riječ o 2 brzoj.,
Jer u trećoj sporoj bi traktor bio pre bez, a kardan
Bi se premalo okretao (tako je kod mene slučaj)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

E može bit, može bit tako Zbalija. Mislijo sam da je u trečoj sporoj pošto ima mali gas a traktor ne ide tako sporo.
A ja sam več zaboravil kako to ide jer je prošlo nekih 20 godina odkako sam ja to radijo sa TV kod mog strica. Tad sam imao to u malom prstu. A i druge radove, npr. oranje, košnja sa BCS i takve stvari. Onda su prestali sa poljoprivredom. Eh šta češ, nije se isplatilo za jednu kravu. TVjac jim je ostao, njega još imaju a ostali strojevi su prodani jer su samo pravili gužvu.

To je taj TV, 420ka na sliki pored moga.

tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894406.jpg


tv-420-in-moj-tv-731-foto_10744305_17393180_17894403.jpg


zbalija kaže:
Pozdrav Edo!
nije te bilo neko vrijeme, ali neka si se ti nama vratio.

I meni je drago, ponekad je on u gužvi pa nema vremena da nam se javi. Ali je šteta da si ne oduzme barem malo vremena za forum.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
nsamanic kaže:
ljudi ajde malo pomagajte!! htio bi napravit europrihvat na traktoru TV-521!!! dali je pametno kupit nove ruke (ovisno o cijeni) ili ih sam napravit doma! naravno trebale bi mi i nekakve dimenzije pa ako neko ima iskustva stim!!???

ima mi susjed traktor SAME dali mogu s njega kopirat??? jel to isto???


., poštovanje! i dobro nam došal novi forumašu!; nsamanic!!!

PAMETNO je kupit u svakom slučaju nove ruke!!!., cijena ni velika ako imaš novčića???.,
Moja preporuka je da kopiraš iz TV serije - modela; 818, 821, 822, 826, 830,..., te i takove ruke su ti orginal za tvoga tomu; TV-521!.-

Bog!., čitamo se ...

Nsamanic, najbolje da poslusas Grofa i Zbaliju po mom misljenju. Evo slike ,kako sam ja resio od podizaca za imt 539.
Edosoko, video je super!
Strongboj, ugar si drljao?
p1607101729.jpg

p160710172901.jpg

p1607101730.jpg

Pozdrav svima!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo još jedan primjer rješenja 3t kopčanja. Ovako sam ja napravil za mog bivšeg TV 420 i super mi je služilo.

izdelava-3t-priklopa-foto_10744305_14690624_14690663.jpg
 
S

strongboy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dydy kaže:
strongboy jesi to ti grabljao sijeno drljacama ? hehe.

hehe...okopavao sam duvan.vec ga godinama posle sadnje okopavam pomocu tomicom i njegovim drljacama.a nekad sam i sakupljao seno...slamu.isto drljacama okopavam i bostan,samo sto tada podignem oba stranicna krila drljaca,tako da sva tezina padne na samo srednje krilo.pa spustivsi drljace do kraja,drljac ulazi oko 10-15 cm u zemlju,a samim tim potrga i unisti 99%korova koji je ponikao imedju redova bostana.....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

i ja sam pravio poluge i zavrisio ih i jos dodo izmedju njih vagir ko sto je u firemanpetra na tv 731 posato mi se takav izgledao najednostavniji a i necu nista sa njim vuci pa samo za podizanje prikolice,a nisam jos stavio spanere a sve sam to zaboravio sliakt pa slike za koji dan

nego gvozdeni koliko je dugacka top link greda ili gornji vagir kad je skroz skupljen a koliko kad je makslimalno razvucen,trebaju mi hitno mjere po sto hocu da ga pravim a kosanica je u toku pa mi treba hitno za sakupljaca
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sirina sa ovom opcijom moze da varira od 140 do 750 milimetara,a duzina samog podizaca je 480 mm bez reducira.
Nadam se da sam pomagao!
Pozdrav svima i sretan rad!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

nisi me bas najbolje razumio kolika je duzina ovoga
2501901_lg.jpg

a koliko je dug kad se razvuce
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Izvini Matrix! Cim stignem kuci, izmericu. Mislim da je to najkrace za redovne traktore.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ok pa mi posalji na PP ili okaci ovde u temi ;)

edit
ako iko moze mi izmjeriti to prije gvozdenog posto mi je hitno sutra idem na selo raditi a to treba do tad biti gotovo
zbalija,edo,firmen, POMAGAJTE
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Cek cek ... zašto u PP? Pa nije neka tajna ,,a i sutra ce neko doći listati ovaj naš forum u vezi toga po opet nece saznat ako ga zanima dužina! :?
 
Posljednje uređivanje:
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljudi jedno pitanje. Možda nije baš za ovu temu ali eto. Danas sam kupil kompresor pa sam napumpa gume od traktora. I sad bi ga ja oboja naravno kompresorom pa me zanima ima li itko iskustva da mi reče jel se piturava s STANDARDONM bojom(samo se razrjedi) ili ima specijalna boja za kompresor
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Boja nema veze sa kompresorom....... 8)
Ako očeš farbat nači treba ti šprica,,malo bolja nego šta prodaju pevec itd,,,nači da ne košta 100 -150kn.
boje imaš razne,,,najviše se za traktore i razne priključke uzima boja u (pur-u),jer kod ovih radnih strojeva ti neide u obzir lak boja,,,(odnosno metalic boja,,koja nije za radne strojeve preporučena)zato PUR jer najbolje pokriva i najmanje se troši kod špricanja,,,ali zato i najkrače traje(dosta brzo bljedi) :?
Kod špricanja sad kad je ljeto ti nije potreban odvlaživač koji se kači na izlaz zraka iz kompresora,,jer ga ne uspije ni napravit i ako da jako male količine,,,ali po timi obavezno moraš imat jer ako ne prilikom farbanja ispadnhe koja kapljica vode sa bojom i ostane mijehur koji odmah natijera na guljenje ili cijeđenje same boje...........

Koliko znam danas imaš boje na vodenoj bazi,koje če morat pomalo počet svi primjenjivat,uljne boje i nitro boje..........evo ti jedan primjer (PUR) boje.......Nadam se da se uredništvo neče ljutit............. :mrgreen: :mrgreen: pošto mijšamo sve i svašta...............



Uploaded with ImageShack.us

i evo jedne koja se drži ko nova več par godina.........................

http://img838.imageshack.us/img838/5608 ... i20106.jpg
 
Posljednje uređivanje:

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo opet ja u malom poslu ali bez zapadanja ovaj puta frezao se hektar višanja ,koje moj mali traktorić nije preživio
,došlo je do kvara malo mi se zapalio jedan ležaj NKIS20 i do njega 6004 ali zato je sve završilo sa hittnerom eco 32
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Re: TOMO VINKOVIĆ

"BAGERISTA".....Fićek ti je zakon,kao da je izašao iz tvornice :D
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nema na cemu Matrix! Inace je zena izmerila dimenzije i ona je pisala. Ja sam jos radio, ali mogu da pratim forum preko mobilnog osim kad vozim. Ako znam pomognem.
Pozdrav svima!!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

mtd001 kaže:
"BAGERISTA".....Fićek ti je zakon,kao da je izašao iz tvornice :D


Zahvaljujem.............. 8) :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

"Magarčina" kako bi mi rekli ode doli !
A ti jesi se više dovuka doli na "vodu" , pa da se nađemo da vidiš kaj tomek radi.




Kažeš da nije bilo puno ranjenih ...koliko si plato plug za vađenje krumpira...a vidjet ćete ovih dana ću i ja vaditi krumprire s vlastitm izumom lani nije bija niti jedan jedincati ranjen ....
Playstation, kad ces da postavis slike? Mene bas interesuje ta vadilica.
Pozdrav svima!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh