• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Playstation
E pa vi vadite krompir u noči :scratch , to još nisam video :p , barem vam vruče nije :lol: :mrgreen:

Što se tiče farbanja, nebi ja crnu boju bojao, neznam, ne izgleda mi to ljepo za traktor.
Inače ja sam bojao sa auto lakom, dvo komponentnim. Posijao se traktor 1A, odlično. Ako hočeš da se sija onda nemoj špricat na suvo, prešpricani pobojani komadi moraju bit na kraju rada mokri ali treba pazit da boja ne teče. Da se to izbjegne, bojaš više puta, možeš 2 ili čak 3 puta. Prvo bojaš samo toliko da se stara boja još malo vidi kroz novu, zapališ cigaru (pauza da se boja malo zahvati) i onda ispočetka. Počneš špricat tamo gde si i prvi put počeo i tako ideš dalje...
Posledni put ako češ bacat na djelove samo maglu onda se sijat neče. Djelovi moraju bit po izgledu mokri ali nemoj preterat da ne isteče boja po djelovima. Zato treba imat osječaj koji pravi majstori imaju.

Još nešto, limene djelove bi ja finom na vodom izbrusijo i onda sve stavijo u špric kit. Tako se zapuni i zakrije ogrebotine sa šp. kitom ali moraš znati da to zapuni i sakrije samo jako jako fine ogrebotine. One velike treba sve izbrusit na vodu i povadit to da bude lim kao staklo, gladko, bez ogrebotina...

Špric kit onda opet treba izbrusit ali on je mekan i to lako ide, njega se brusi sa jako finim šmirgelom i vodom. Površine se tako fino poravnaju, one su gladke, greške nesmiju se vidjet jer boja ne sakrije ništa.
Ja sam koristijo sve boje i špric kit na osnovi dvi komponenti jer ako uzmeš i radiš sa nitro bojom on ti može neke stare boje podugnut i to je onda jako veliko sranje.
Eto toliko, puno sreče!

PS
Ako se potrudiš onda bi trebalo ovako da ispadne.
moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_12915801.jpg
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo na slici je tvoj?

CCek ja mislim piturati kučište traktora zasada ... a reci mi malo o toj autolak boji -što znaci 1A

I molim te ako ti nije problem objasni mi to malo sa špric kitom cemu to inace služi
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da, ovaj TV na sliki je moj posle tog posla na koji se ti sad pripremaš.
1A kod nas znači odlično, fino...Napisao sam da se traktor posijao 1A, mislijo sam reči da se odlično posijao- izgledao super.
Auto lak ti je boja za farbanje auta, one su sastavljene od 2 komponente: laka (boja), utvrživač. Po potrebi se zaliva sa razredčivačem koji je za tu boju naminjen. Nju ti izmješaju bilo koju niansu hočeš.
Špric kit ti služi za prekrivanje malih grešaka u staroj površini, on se dobro prihvata na površinu, napravi novu na koju se boja dobro prihvata, dobro se obrađuje, služi i malo kao grud. Zajedno sa bojom nudi dosta debeli sloj zaštite lima.
Kad se njega našprica, on je u stvari neravan i grub ali se onda to izsmirgla sa jako finim papirom i vodom dosta brzo . Tako on može posle obrade bit gladak ko staklo, ravan bez greške. Ako ima koja greška koja se vidi kroz špric kit onda se može još jednom našpricat samo tamo gde je greška a ne cjelu površinu. Onda opet obradiš taj dio površine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Cek a kako misliš da nesmin bojat nasuvo ... i reci mi kako održaješ traktor ovako čistim
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
stejšen , jesi siguran da ste vadili vaš krumpir ?


Hehe, i ja se pitam ciji je krompir vadjen, svoj se vadi po danu !!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Playstation

Bojanje na suvo, to znači da poslednji sloj boje treba bit na izgled mokar, vodeni, malo debelji. Samo treba pazit da boja ne isteče.
Predhodni su tanji, našpricaš manje boje, kao magla pa su zato suhi, nisu tako vodeni.
Neznam drugačije da ti pojasnim. Nadam se da razumeš.

Kako održavam traktor tako čistom. Pa ponekad ga operem a uvijek nije čist. Nikad lim ne čistim sa krpom na suho bez vode jer to izmatira boju. Operem ga vodom. A naravno sa vremenom če izgubit sjaj ali može se malo pripazit.

Sad izgleda ovako (spod na sliki), ponekad malo prljav, ponekad više ali još ima sjaj.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_17918975.jpg


Ako te zanima radovi koje sam napravijo na njemu, njegov izgled i sve ostalo...klikni na: TV-731 dole ispod mog podpisa. Možeš si tamo ogledat moj album sa slikama.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Eto još jedne slike prljavog traktora da nebudeš mislil da se on nikad ne zaprlja.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003132.jpg
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma lako je za gume prat nego kako održaješ motor čistim s obzirom da je na njemu el instalacija ...ja sam svoga jucer pra ciloga po motoru i svemu čiston vodon-špricon ... a ti svoga nebi smija zbog el instalacija pa kako ga ti pereš(nemislim na haubu i blatobrane nego motor???)

Shvatija san ono šta se tice magle!!!


A kak se tacno zove boja kad dođem kupiti i jeli se ta boja može razrjediti?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma ja ga perem mini washem, po svemu i po motoru ako i njega operem a to nije svaki put. Samo pazim kod armature i izpod nje gde je srce struje. Tamo zaobiđem a na drugim krajevima nema problema, ništa se neče pokvarit zbog toga.

Boja, njeno ime zavisi od proizvođača, kod nas je npr. mobihel. Ona se razredji po receptu, zato postoje mjere po kojima umješaš razredčivač i utvrđivač.

Kad smo več kod pranja. Ove su slike odmah posle pranja

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003322.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003321.jpg
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svim forumašima!!!

Ev slikica kupija san ovaj mjerač napona ito bogami dobar 300 kn :? ali zato vridi :) 8)

egqr6g.jpg


Nikidan mi je pukla vida od hidraulike... Pa bi ovim putem zamolil g. Grofa (s kojim sam se nikidan čuja priko mabacha)ako mu nebi bija problem(jer on je vec poznat s tvornicom prima tt) da mi naruci ovu vidu i još neš i da je pošalje na moju adresu... evo slika:

6fuiqu.jpg


Imam također i Katalog rezervnih djelova pa ovako :

VIDA:
OZNAKA: 500 351 KY 1065-04
STANDARD: B 13 JUS M.B6.883
NAZIV:ŠUPLJI VILJAK


Itreba bi mi oni lanaz od podizača pluga samo jedan:

LANAC
OZNAKA: 002.06.2.0.005
STANDARD://///////NEMA STANDARDA
NAZIV: LANAC

Evo slika vide koja je pukla i još jedne (kakva mi je potrebna)

3307lfn.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da vidite šta sam ja danas vidijo, čak sam uslikao pa da podelim sa vama.
Doveo mi lik traktor da mu nešto sredim i onda kad ja malo pregledavam traktor upadne mi u oči ovo:

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18004943.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18004941.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18004946.jpg


:lol: Kako vidite plus pol na akomulatoru je vezan na šasiju a minus ide na starter. Znači krivo spojeno, a starter normalno radi :scratch . Inače nema ništa drugo od struje na traktoru osim reglera i alternatora koji več dugo više ne rade svoj posao.
Neka mi sad moji forumaši električari objasne kako starter može radit normalno, upali traktor, a krivo je spojen :scratch . Ja sam mislijo da ponešto znam što se tiče struje ali ovo me zbunilo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Oprosti;ali koliko ja uspijem vidit,kabel je spojen na elektropokretač od plusa,,,,,ali je samo klema zamijenjena....

Ako se varam ispravite me.... :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo sad i ja skužija,,,,,ali je veliko pitanje kako to može delat tako.......i nači kažeš kreše bez problema... :scratch
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Radi, pali normalno. Lik mi doveo traktor ispred garaže i ugasio- pustijo tamo. Onda sam ga ja sam opet upalijo i provozao u garažu i nisam ništa zapazijo, sve normalno. Onda sam malo pregledaovao traktor i slučajno skužijo ovo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

E stvarno ima svega,,i svašta sam vidija ali ovo još nisam....................... :roll:
Vidi se da čovijek uči dok je god živ....

može pitanje odakle si iz slo,,,koje mijesto.. :scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Istina :lol: :D , baš tako sam i ja pomislil. :lol:

PS
Živim u blizini grada Jesenice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
:lol: Kako vidite plus pol na akomulatoru je vezan na šasiju a minus ide na starter. Znači krivo spojeno, a starter normalno radi :scratch . Inače nema ništa drugo od struje na traktoru osim reglera i alternatora koji več dugo više ne rade svoj posao.
Neka mi sad moji forumaši električari objasne kako starter može radit normalno, upali traktor, a krivo je spojen :scratch . Ja sam mislijo da ponešto znam što se tiče struje ali ovo me zbunilo.
U elektrici ima čudnih sila, i raznih neobjašnjenih stvari koje funkcionišu...
Sa ovih slika trenutno nemožeš ništa pametno, i stručno reći...
Slike kažu jedno...a teorija(i praksa) drugo,,, znači da nešto neštima???
Za sve ima objašnjenje, i adekvatan odgovor...samo treba stručno lice da ispita!!!
Prvo uzeti instrument...i izmeriti dali su polovi akumulatora obeleženi kao na slici???
Jer ovako,,,nevredi raspravljati...

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam ja instrument, kako da ispitam to da su polovi na akomulatoru ispravno obilježeni.
Inače oni su originalno obilježeni od proizvođača.

Reci ti meni, dali ovo teoretski može tako radit ili ne.
Ja posle nisam ništa više to dirao, skinuo sam jednu klemu da nebi bilo frke u mojoj garaži pa da izbije požar kod kuče od vatrogasaca.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tako je......... 8) 8)
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh