• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
Ljudi jedno pitanje. Možda nije baš za ovu temu ali eto. Danas sam kupil kompresor pa sam napumpa gume od traktora. I sad bi ga ja oboja naravno kompresorom pa me zanima ima li itko iskustva da mi reče jel se piturava s STANDARDONM bojom(samo se razrjedi) ili ima specijalna boja za kompresor
eh jos ti treba sprica i malo osjecaja u ruci i dovoljno za traktor
mozes koristiti bilo koju boju za metal - standardne boje u kutijama ili autolak
ako kupujes boju u kutiji onda je tesko pronaci odgovarajucu nijansu (ili da sam sebi mijesas), s autolakom nema problema jer ti napravi po zelji, ja uglavnom koristim autolak za farbanje traktora.......
sto se tice sprice ne treba ti nesto profi za traktor, ja imam nekoliko sprica, najvise koristim jednu jeftinu - vrlo jednostavno se podesava (kolicina zraka, kolicina boje i to je to)
boju prije samog spricanja je potrebno razrijediti u najvise slucajeva, sto je boja gusca bolje pokriva, ne sliva se, ali je tesko izvuci sjaj; rjedjom bojom se lakse izvuce sjaj, ne pravi probleme u sprici.....
povrsina koja se farba mora biti pripremljena, na traktoru je najvaznije da je dobro ocisceno, ne smije biti masno.....napucenu staru farbu oljustiti, neke dijelove presmirglati (nije potrebno sve), moje misljenje da je to najvazniji faktor u cijelom procesu

u svakom slucaju preporucio bih ti da isprobas na nekom prikljucku, ogradi, prikolici.....da steknes osjecaj za gustinu farbe, pritisak zraka, sa kolike razdaljine da spricas.....odnos zrak-farba na sprici
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma ja sam otprilike te mjerei dobio svoijm mjerenjem preko stapa i kanapa :mrgreen: samo mi je trebo neko potvrditi
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ



ok hvala.

sad kad budem piturava traktor ja mislin skinit haubu,rezervar goriva ,volan,sjedalo,zaštitu od prevrtanja i blatobrane .... i reci mi jel mogu odmah tak obojat po svemu da nebi tu bija koji dija na koji nesmi doc pitura?
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sve šta ne želiš da se farba se mora zaštitit....... 8)
A kad sve rassklopiš,onda kreče dobro pranje,,,par puta ,i odmaščivanje,,ako je di masnoče,,treba je skinut,jer nova boja neče držat.......nakon toga sljedi šmirglanje,,,sve šta bolje pošmirglaš,i ideš prema večem broju papira,,,,podloga dolazi sve više glatka i sve šta je podloga bolje pripremljena to če završna faza(pitura)boja,ljepše ispast,,najgore je kad se vide tragovi od šmirgla.......... :? :?

Meni je ovdje na forumu,,,ispao ljepo torpedo od člana "markach " di se vidi da je čovijek pripremao svaki komad kako treba... 8) 8)
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidi ja cu sad traktor oprat ivasolom i dobro očistiti. neke djelove cu proc ostrom kartom ali mene zanima ima li koji dio na koje nesmije doci boja ? a šta se još tice šmirgla ja iman nešto kako oštra karta to se stavi na brusilicu i to je za prvu ruku onda s finjom i fijnom kartom....

trenutačno ću piturati traktor a kasnje cu blatobrane još i haubu ....
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Neznam na koje misliš,,,treba zaštitit sve satove ako ih ne skidaš i stakla ako imaš nešto na njemu :scratch :scratch ,,ako misliš na zaštitu kad budeš motor šprico,,,samo deri ništa mu ne bude ljep ga cijelog pošpricaš,,ima da ispadne ko jaje........
 
Posljednje uređivanje:
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

da mislim na motor....
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kako je sad zatvoren,,nači da je sve na njemu,i filter zraka i alternator i sve ostalo,,filteri od nafte isto sve pošpricaj,,pa kad budeš mijenjao filtere baza če ostat pofarbana tako če bit ko da je original pošprican,a ako skidaš hladnjak vode ili bilo šta samo stavi papira unutra ,,samo nemoj poslje zaboravit izvadit kad budeš montira.... 8) da nebi bilo nema vode :lol: :lol:
Ako imaš za mijenjat četkica na alternatoru ili elektropokretaču,,,sad ih sve renoviraj,tako da si barem namiru sa tim,a ne poslje mijenjaj kučište ili bilo šta i onda see odmah vidi.............. :?

Sve u svemu,najbolje ti je da se komplet pofarba,,,tako če bit ljepo za vidit......
 
P

playstation5

Guest
čček čekkk alternator je ispod glave motora jer još nisan nabavija vanjski ..ai njega nebi piturava...filter zraka i auspuh ću u crveno(traktor zeleno.....haubu i blatobrane crno a ono di stoji sat sivo ) ali polako sad mi je bitan traktor...u men eje zračno hlađenje nema nikakve vode...eletro pokretač valja netriba minjat četkice..

Evo malo videa nikidan san kod strica vadija kumpire..normalno ja vozin.... :lol: :lol: :lol:

Nisan ja neki espešli snimac ali ba se nešto razumi :mrgreen:

Evo ovde vidite malo traktor i potragu za mašklinićem od moje babe .... :rolfer: :rolfer:

[youtube:225f4on3]_sCLNkkD1l8[/youtube:225f4on3]


Kao što nevidite vozim traktor..pa..valjda cu dogodine uz vašu pomoč vozit traktor sa strujom 220v :lol: :lol: ma zezam se ugl. nadam se da cete mi pomoci riješiti dio električne(elektro) opreme:

[youtube:225f4on3]qMp_knUP76Q[/youtube:225f4on3]

A ovdije vidite samo kolo ovo je bila akcija vađenja prva spora...


[youtube:225f4on3]jQBrPKD9SjQ[/youtube:225f4on3]


Imam nekih pitanja u vezi hidraulike Dosta se tiče G. Grofa koš nisam usliko slike pa kad slikam postat cu!! pozdrav svim forumašima 8)

Izgleda da neš nije uredu s videima pa evo direkt linkovi



video se nije direktno vidio iz toga razloga jer nisi
pravilno postavo adresu između Youtube kartice.
Ne trebaš da stavljaš cijeli link između, nego samo
dio iza znaka =

Zbalija
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobro ako je tako kako si napisa,,,samo deri,,a i ja pitam za hladnjak vode a vidi tomu............. :lol: :lol: jao budale :rolfer: :rolfer: ali nema veze ki je munjen ,je munjen,,,šta češ...........
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Slabo se dosta vidi,,,a najmanje plug s kojim vadiš :scratch
 
Posljednje uređivanje:
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma vidi se sve ! samo je meni pa mrak naoči pa slabije vidim ! :)
A onaj prvi video, jel to neka vještica iz bleira (Dicma) ?!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kaj je to snimano po mraku :scratch
 
P

playstation5

Guest
Bila je noć..a i ovo nisan sebi nego stricu vadija pa kad budem ja vadia vidit ce te onda sve

šta bi sad to trialo značit...ja van kažen da se loše vidi tj ...da se dogodine bolje vidi ako mi vi pomognete napravit struju hee :roll: :roll: :roll: :roll:
 
Posljednje uređivanje:
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Potrebni su mi dimenzije od filtera za gorivo za lda 100, mozda neki od vas nadje po doma neki stari filter pa mi da dimenzije: visina, nadvoresan i unutrasan dijametar?
Jer pre neki dan kad sam menjao element, rasklopio bosch pumpu i unutra ima sta da vidim prljavstine i peska kolko `oces, pa reko da proverim filtar otvaram rezervar kad ono nema nista unutra osim prljavstine :shock: :scratch
Kraj krajeva ako ne nadjem original dali se moze postaviti obican filtar od auta za benzin, jer imam doma nov od opel corse potpuno isti ko ovaj na slici:
fuel-filter.jpg


:?:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

stefan kaže:
Potrebni su mi dimenzije od filtera za gorivo za lda 100, mozda neki od vas nadje po doma neki stari filter.....
Kraj krajeva ako ne nadjem original dali se moze postaviti obican filtar od auta za benzin....
ne znam dimenzije filtera, nazalost nemam ni stari ni novi
kad si spomenuo otvaranje rezervoara pretpostavio sam da imas stariji TV koji ima filter unutar rezervoara, taj filter je isti kao na motokultivatoru IMT 509, odnosno na motorima LDA 450, LDA 80....u svakom slucaju fulteri u rezervoaru su petljanija ziva, mali su i brzo se zaprljaju, prilikom zamjene lako pukne deklo/poklopac filtera.....
ne bih ti preporucio da stavljas filter koji je predvidjen za benzin.....moj prijedlog je nosac filtera od IMT-a zbog jeftinih ulozaka
filteri.jpg
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mozda i takav stavim, kod nas takav filter je 10 eura ali turski :?
Kolko vidim bice mi potrebno shtopne i prikljuci za creva
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Stevan, podrzavam Edosoka! Ja sam isto resio sa imt filterom, stavio i slike negde od 280-300 stranice.meni je trebalo 4 rupe i 1 var. Jednostavno l funkcionalno. Pozdrav svima!!!
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nije me bilo neko vrijeme: kosilo se, kupilo se, sjekla se drva pa bih vrijednim forumšima postavio jedno pitanje.
Interesuje me dali ima razlika u bloku motora LDA 100 i LDA 820? Jasna mi je razlika u dimenzijama klipa radilice i stublina. Imam ih sve zapisane a postoje i na forumu. Po katalogu postoje dva bloka a na TV 1518 na kojem bi trebao a i jeste motor LDA 100 našao sam oznaku LDA 820.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh