• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

ROKI

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Neda mi se sad tu objašnjavat, al znam da je moj kad su kočnice nejednako naštimane onda kad npr. koči zadnji lijevi kotač i prednji desni je kočio. Vuko je on svakako.
 
B

Bobo

Guest
NHF, ali kako se meni cini da se to samo potrefilo da vuce tako kako ti kazes, a o kocnicama necu pricati nista, jer ne znam na koji princip rade. Ja sam mislio da Tomo koci samo na jednoj osovini, ali sad zakljucujem da koci na obje...

Sve mi je jasno... Ali na cesti vuku sva 4 jednako, nema tu nikakvih dijagonalnih vuca. To se samo tako mozda potrefilo, pa da vuce lijevi naprijed, a desni nazad... U blatu se pokazuje koji ima manju vucnu silu, no na Tomi ne igra neku preveliku ulogu, jer jos nisam cuo da je netko s njim uspio zapasti ;)

A to sto kazes da je zadnja vuca preko kardana, nema nikakve veze, jer ima diferencijal iza, isto kao i naprijed. Blokada se nalazi u samom diferencijalu, tako da mi nije jasno kad su napravili cijeli traktor kako treba, zasto onda nisu napravili blokadu i naprijed i nazad?
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

DRAGI MOJI LJUBITELJI POLJOPRIVREDNIH TRAKTORA., POGOTOVO tome vinkovića., PRVI PUT SE JAVLJAM NA OVAJ NAČIN I NA OVAKOVE TEME. PA POŠTO STE VI SVI SKUPA UGLAVNOM IZ PREDIVNE I RAVNE NAM SLAVONIJE., EVO DA VAM JA MALO DODAM MOJE I NAŠE LIKE., TOČNO DA SE LOCIRAM; JA SAM IZ JEZERAN., JEZERANE, MALO MJESTAŠCE, OPĆINA BRINJE., ISPOD TUNELA; mala kapela. ZOVEM SE MLADEN VRANIĆ - KOVAČ, 1969. SAM GODIŠĆE., PO STRUCI SAM EKONOMISTA., IMAM TRAKTOR TOMU VINKOVIĆA IZ BJELOVARSKE ISTOIMENE TVORNICE., SAMO SAD SE ZOVE prima.- molim administratore., a ujedno i sve članove da se ne ljutidu name ako nešto nis dobro napravil., ja uglavnom volim pisat sa velikim slovima., ali napominjem ne ljutim se ., a ujedno nešto malo i znam o bontonu kompijutera..., volim poljoprivredne sajmove., a znam navratit i na sajam u Gudovec., i u Bjelovar,...NA JEDNU PIJAČU, KAFU, KOTLOVINU,...EVO MOJ NARODE ZA PRVI PUT OVO., POMOGNITE MI I RECITE ČA NEVALJA DA POMALO UČIM I POPRAVLJAM...POSEBAN POZDRAV ČOVIKU SA NETA KI IMA TOMICU I VLADIMIRCA...,TOMICA JE ZAKON...

BOG GROF
 
R

ROKI

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROFE bok. Dobro došao na forum. Jel još imaš 826-icu?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Re: TOMO VINKOVIĆ

konacno neko mojih godina (ja 1971) a i osvježenje od govora( licani) do sad vecinom slavonci fale mi dalmosi i istrijani a mislim da bi mi ovi iz doline neretve imali puuuno toga za reci ali kaj ces kaj je tu je

kaj radis sa tomekom kaj si novi kupil meni bi trebal ali mi se nekak cini da 10000 eura je malo puno za nj pa rade kupim 539 koji mogu koristit za vise stvari mislim na atomizer400l, jednoosovinku prikolicu 4t, kosilicu a za silu i malčer 190cm a tomek bi mi za sad trebal jedino za frezanje od vocke do vocke jel se s njim moze jako blizu prici da je jeftiniji odma bi ga kupil

POZDRAV
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

LIPI VAM POZDRAV SVIMA SKUPA OD GROFA IZ LIKE!!!

DA,DA JA IMA TOMU VINKOVIĆA IZ PRIME; TT-830-SP., ČA ZNAČI DA NIJE ZGLOBNI., VEĆ MU SE NAKRIĆEDU SAMO PRVI KOTAČI., U SREDINI ISTO IMA ONA DVA KARDANA KO I PRIJAŠNJI MODELI. KUPIL SAM GA NA KREDIT., PUNO KOŠTA; =10.000,00 EURA.-., ALI MENI NAJVIŠE U LIKI TREBA ZA VOZIT DRVA, CIPAT DRVA, ORANJE BAŠĆI., SEBI I SUSJEDAMA, A NAJVIŠE U ZIMI ZA ČIŠĆENJE SNIGA., NA TOMI IMAM RALICU I PREDNJI UTOVARIVAČ..., MA SAMO TOLIKO DA VAM SE MALO POFALIM...


...POSEBAN POZDRAVA; ALANU 28., I BOBO., UZ MOLBICU DA MI NAPIŠETE KAKO SE MOREMO DOPISIVAT PREKO NETA., TJ.ČETA., DA ISTOVREMENO SVI SUDJELUJEMO U RASPRAVAMA...

...A UJEDNO VAS SVE SKUPA MORAM POFALIT., ZA SVAKU STE POFALU KAD TAKO MLADI LJUDI VOLIDU POLJOPRIVREDU I POLJOPRIVREDNE STORJEVE., I JA SAM JEDAN OD TAKOVI LJUDI..., PUNO NJI ZA ME KAŽEDU DA SAM SELJAK; NEVOLIM SUVREMENU TEHNIKU, NEVOLIM KOMPIJUTERE, NEVOLIM SKUPE AUTE., ... KAD BI IMAL NOVAC KUPIL BI ONDA PASKVALIJA TALIJANSKOG OD 70-80 KS.-, ILI ANTONIJA-CARARA..., ILI NEŠTO SLIČNO ZA GUŠTAT SE PO ŠUMI I POLJU...

ZA OVAJ MOJ POČETAK LIP VAM POZDRAV., BOG VAS BLAGOSLOVIL!!! BOG GROF
 
B

Bobo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav Grofe i tebi!

Sto se chata tice, imas pri vrhu desno tipku "Vikalica" tamo stisni, pa ako je koji od forumasa online i preti dogadjanja na vikalici, mozes se tamo dopisivati, kao na chatu pravom...

Druga opcija je da si instaliras program MSN Messenger i tamo napravis korisnicki racun. Redovno se preko MSN-a "tipkam" S 3-4 forumasa, i bas bude zanimljivo...

Za sada toliko...

A da ostanemo na temi: Ako mozes uslikaj tog "novog" tomu, pa da vidimo o cemu se radi, bar mi koji nismo u TOMU upuceni ;)

I jos bih te zamolio da pises malim slovima, bez obzira sto ti volis velika ;)

lijep pozdrav!
 
B

branko

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

tt830.jpg


tt840-1.jpg


tt840-2.jpg
 
R

ROKI

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Branko slike su ti super. Ako ih imaš još samo daj. :D
 
G

GROF

Guest
POZDRAV LJUBITELJIMA TRAKTORA TOME VINKOVIĆA. MORAM SE ODMA ZAHVALITI BRANKU NA SLIKAMI OD TRAKTORA TOME VINKOVIĆA IZ PRIME., MA SLIKE SU VAM ODLIČNE., SVAKA ČAST I FALA. I ČA REĆ NEGO AKO JI IMATE JOŠ SAMO DAJTE.

JA IMAM TOGA MALOGA ZMAJA I ODLIČAN JE. SLIKE IMAM OD VINKOVIĆA I TO OKO 100 KOMADA., IMAM PROBLEM, NEMOGU STAVIT SLIKE NA NET, NEMAM OVAJ UREDJAJ., ILI KAKO SE VEĆ ZOVE KOJI SLUŽI ZA UPLODAVAT SLIKE., A MORAM I PRIZNAT DA JE VAŠ I NAŠ ADMINISTRATOR BOBO STROG OKO TI SLIK. PA OBEĆAVAM DA ĆE BITI I MOJI SLIK ALI KADA SE MALO BOLJE UPOZNAMO., ILI NA VELESAJMU U ZAGREBU ILI U GUDOVCU U BJELOVARU.

MA MORAM I SAM SEBE POFALIT DA SAM OSOBNO PRIJATELJ SA GAZDOM ANTOM IZ TVORNICE TRAKTORA "PRIMA"., I POSLIKAL SAM CELU TVORNICU., KOMPLET PROIZVODNJU TOMEKA..., ALI O TOME NEKOGA DRUGOG PUTA.-

BOG GROF

ROKI kaže:
GROFE bok. Dobro došao na forum. Jel još imaš 826-icu?



LIPI POZDRAV ROKI., TV-826., NEMAM., SADA IMAM TRAKTOR "PRIMA" TT-830 SP., A IMAL SAM TV-418, TV-420, TV-826, TV-830, PA SADA TT-830 SP.-

FALA NA DOBRODOŠLICI! BOG GROF

Bobo kaže:
Sve mi je jasno... Ali na cesti vuku sva 4 jednako, nema tu nikakvih dijagonalnih vuca. To se samo tako mozda potrefilo, pa da vuce lijevi naprijed, a desni nazad... U blatu se pokazuje koji ima manju vucnu silu, no na Tomi ne igra neku preveliku ulogu, jer jos nisam cuo da je netko s njim uspio zapasti ;)

A to sto kazes da je zadnja vuca preko kardana, nema nikakve veze, jer ima diferencijal iza, isto kao i naprijed. Blokada se nalazi u samom diferencijalu, tako da mi nije jasno kad su napravili cijeli traktor kako treba, zasto onda nisu napravili blokadu i naprijed i nazad?

POŠTOVANI BOBO ADMINISTRATORE FORUMA!!!

DA PROBAM OBJASNIT SISTEM POGONA KOD TOME VINKOVIĆA., /JA SAM EKONOMISTA PO STRUCI, ZATO MOLIM STROJARE I MEHANIČARE DA MI NE ZAMJERIDU NA MOJIM KRIVIM NAVODIMA STRUČNIH POJMOVA/.- KOD TOMEKA POSTOJI SISTEM VUČE I KOČENJA OVAKOV; VUČE PREDNJI LIVI I ZADNJI DESNI., KOČI; PREDNJI DESNI I ZADNJI LIVI., SISTEMOM KARDANA, IAKO JE RUČNA I RADNA KOČNICA NA ZADNJIM KOTAČIMA., KOČIDU SVI KOTAČI., NA TVRDOJ PODLOZI VUČEDU SVI KOTAČI, ISTO TAKO SVI I KOČE. KADA UKLJUČIMO "ŠPERU", ONDA VUČEDU SVI KOTAČI ISTOVREMENO I NA SUVOJ I NA MOKROJ PODLOGI., UZ NAPOMENU VOLAN SE NESMI MRDAT LIVO I DESNO, TRAKTOR MORA STAJAT RAVNO., TJ. KOTAČI, AKO SE RADI SA STROJEM SA PREDNJIM UPRAVLJANJEM., AKO BI OKRIĆALI KOLO VOLANA DOŠLO BI DO VELIKIH LOMOVA U GETRIBI I MJENJAČU., TOMICA IMA POSEBAN SISTEM PRENOSA. JA OSOBNO MISLIM DA LJUDI KI SU TO IZMISLILI I SAMI NISU SIGURI KAKOVU SU DOBRU STVAR IZMISLILI., JEDNOSTAVNO SE NEŠTO DOBRO POKLOPILO...

... e moj Bobo administratore., evo od sada pišem sa malim slovima., ma ja zbog posla, jednostavno profesionalna mana., na poslu moram delat sa VELIKIM slovi., pa jednostavno lupaš po tipkovnici ko vrag po svojoj mami...

...zato sam sada nakon trećeg uplodavanja u sistem ovog foruma., a vidil sam i po vašoj reakciji., najprije je bilo kako ki oće., a onda ste mi rekli da pišem sa malim slovi., dobro FALA idemo dalje...

I da prejdem na stvar., pošto vi očito volite imt-ea., a ja i osobno mislim da je jako,jako dobar stroj., jeftin i lagan za rukovanje i održavanje., trebam vašu pomoć. Moj tome ima štop šalter za štop svetla od imt-ea., i svake godine mi jednostavno zašteka., štop svetla ostanedu svitlit neprekidno., zovem električara., =100,00 kn.-i idemo dalje., majstore ča ima., voda u štopu..., dali se to dešava i kod imt-ea., kako zaustavit vodu???

Unaprijed zahvalan na odgovoru! Bobo vi ste zakon! bog GROF
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vidi ovako...

Za stop svijetlo uzmes prekidac od nekog auta s otpada i to s njim napravis... Vise nemas brige na svijetu po pitanju vode, prasine i slicnih stvari.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja na rusa stavio 2 komada za kocnice od golfa ll i nema problema njima se steluje onaj pipak sto izlazi jako dobra stvar


alen28 jos jedan dokaz gdje radis :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

dragi moji poljoprivrednici i forumaši., svaka čast i fala lipa na jednostavnom i orginalnom odgovoru.-

Kada isprobam vaš sistem ja ću vam se javit sa rezultatom. Ali ljudi moji ja imam još jedan zahtjev., zamolbu za vas.???., a ja stvarno mislim da ste vi iskusni i orginalni po tom pitanju i da Vi znate odgovor i pomoć., da skratim. Radi se o plugovima., prima mi se jako zemlja za daske plugova. Kupil sam nove pluge u "primi" u Bjelovaru., i jedan "majstor" mi je savjetoval da se sa dasaka pluga treba skinut boja - lak., i naravno ja ga poslušal., on uzel fleks sa četkom i skinul farbu., ali sad nastaje problem., prima se zemlja., a plugovi ne oredu, već koda ralim zemlju.,..., na moje molbe "majstoru" mom., ča sad napravit., a majstor ko majstor ima za sve uvik odgovor u rukavu., odi orat u pješčano tlo da se ispoliradu...,komentar suvišan. Naravno u tvornici su se smijali., i rekli mi zač sam to napravil???, treba ji ispolirat...,sve sam probal, ali daske plugova su uvik golublje sive, nisu sjajne kakove moradu bit...MOLIM ZA POMOĆ!!!
...NARAVNO U TVORNICI SU MI REKLI MOJI PRIJATELJI DA BI SE FARBA - BOJA - LAK povremeno sam skinul., ma ljudi moji, ovakove probleme nema niko...
unaprijed se zahvaljujem., častim cugom u Gudovcu na sajmu. bog grof
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: TOMO VINKOVIĆ

najbolji llijek za tvoj problem je samo tjeraj i ima da se sjaje ko pasija jaja
ja ponekada zaboravim namazati sa masti ili uljem daske i ostanu od proljeca do jeseni tako zahrdjaju ko sam djavo nista ne cistim ne poliram samo tjeraj

ponekada stani pa malo ocisti da pocne da se klize po njima
jer ako su cijele prekrivene zemljom onda nema svrhe vuci ih kroz zemlju
 
B

Bobo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Po preporuci svih proizvodjaca plugova, po kupovini novog pluga se treba uzet zicana cetka i skinut boja s radne strane svih dasaka na plugu, bez obzira sto ce se one samo "oguliti"...

@GROF, kad sam kupio jednobrazni plug, daska je bila hrdjava onako, solidno... i krenuo u oranje s njim i poslije par krugova se ona usjajila kao ogledalo. kad nisam imao supu za prikljucke, nikada nisam mazao daske uljem, nit sam pokrivao prikljucke, pa su daske na plugu hrdjale, i poslije dva kruga u njivi, one se ociste same...


Ako ti se metal nece usjajiti, mumnjam na jedno; da je daska od obicnog zeljeza, te ce joj trebati neko vrijeme da se uglanca... Jedino sto bih ti preporucio je da nadjes neki komad zemlje koji nikada neces orati i da ores plitko sto vecom brzinom, tako da preko dasaka brzo prelazi zemlja, i tako ih ispolira... kad budes brzo isao, zemlja se nece lijepiti, a i bit ce je malo da si zaljepi... Par krugova i trebale bi se sjajiti...

Ako nista, poslusaj "majstora" i idi orati pjeskovito tlo ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma zakaci te plugove za rusa i ima da ide kao zmaj
samo pazi da se daske ne otanje :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ljudi vi ste zakon fala vam do neba., čim bude prilike probad ćemo orat...., a ja plaćam cugu u Gudovcu...
bog grof
 
R

ROKI

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kad sam kupio novi plug OLT 1x16" bila je blatna jesen i otišao sam orati sa IMT-533. No kako se blato ljepilo na dasku odem kući i sa nekakvom emulzijom za skidanje boje skinem boju sa daske (inače tko nezna u OLT-u se na strojeve boja nanosi u prahu pa se onda "peče" u komori tako da je jako teško skinuti tu pečenu boju sa stroja). Ali kako je daska hrapava (hrapav odljev) nakon što sam probao orati zemlja se opet počela ljepiti i nisam mogao orati. Opet odem kući i uzmem brusilicu i onu ploču sa listićima šmirgla i ispoliram (usjajim, zagladim...) dasku. Poslije poliranja zemlja se jako malo hvatala na dasku, ali to je bilo zanemarivo, tako da sam mogao orati bez brige.

Da je tlo bilo suho sve ovo bi bilo nepotrebno jer nebi dolazilo do ljepljenja i daska bi se brzo usjajila. Jednobrazdni plug je jako teško uštimati kad se tlo ljepi na dasku tj. teško se ore. I ako su daske kraće (manje) kao kod GROFOVOG pluga više se ljepi nego kod većih dasaka zbog manje mase (sile) tla koje prelazi preko njih. Takodjer se taj problem povećava kad se ore vlažna lagana zemlja koju plug onda više gura zbog povećanog ljepljenja nego što okreće tu zemlju.

Imao sam 2x8" za Tomu Vinkovića 826 koji je jako zahrđao jer nije godinama orao i bome sam poorao skoro jutro djeteline dok se daske nisu usjaile. Tako, GROFE, da znam kakve "muke" imaš. ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
ljudi vi ste zakon fala vam do neba., čim bude prilike probad ćemo orat...., a ja plaćam cugu u Gudovcu...
bog grof

a sto se tice cuge za mene moras poslat postom :roll:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

...SAVORIS., pošalji svoje numere i nema problema!!! bog grof
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh