• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bajki

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

alen28 kaže:
Al ak oš brzo napravit posao i uzet lovu onda čekaj! Al opet mi nije jasno... Pa ja frezam,ruljim kukuruz, špricam, rasipam, kosim sa strižnom kosom itd... I nikad problema sa kardanom!

Šricanje, rasipanje, košenje nije ništa od opterećenja u odnosu na frezu i malčer. Meni se zna desiti da freza ode tako duboko da traktor ostaje bez snage u prvoj sporoj! Volim da freza ide što dublje u vinogradu zato što tu nemam druge obrade tokom godine, a da se zemlja nezbije.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam imao 523,87 godinu i nikad problema sa kardanom ni mjenjačem,a nafrezao se jako puno zadnjih par godina jutro vinograda frezao s njim,a vrtova....da ne pričam mijenjao sam prednju lijevu osovinu 2x pukla i jednom pukao na središnjem zglobu drugo ništa u 20 godina!!!
 
S

strongboy

Guest
zdravo -pozdrav iz makedonije.naisao sam na vas forum pa se zelim i ja malo uljuciti:).imam traktor tomo vinkovic tv-420.kupili smo ga novog 1987 godine.ja sam tada imao 18godina:).od tada pa do danas,radim sa tim traktorom,zakojeg mugu reci samo pohvale.do sada se nije kvario,osim lezaj volana,imao je lufta na volanu,al sam to sredio pre 10ak godina,i vijci ,koji drze zadnji ljevi drzac kotaca koji su popustili,mojom krivicom,jer sam o traktor okacivao prikolicu koja je sama teza od traktora(dvoosovinska prikolica koja vuce na primer IMT traktor),i na njoj tovarao oko 100 bala presovanok sena koja je svaka teska po odprilike 15tak kolograma a i vise.nije lako izracunati da moj tomek koji tezi svega 750 kg vukao je teret od 850kg same prikolice i plus 100bala puta 15koligrama to je 1500kg.znaci ukupna tezina od oko 2350 kilograma(prikolica +seno).a tek teren po kojem smo taj tovar vozili...:) to je prica za sebe.naravno da ovde ne zelim hvaliti sebe,vec moj traktor tomo vinkovic,i inzenjeri koji su ga napravili.a sobzirom na to da vise ljudi koji imaju ovakve male traktore obradjuju male parcele zemljista(nekoliko jutara),s ponosom zelim da kzaem da ja sa mojim tomekom obradjujem oko 6 hektara(oranje,drljanje)a kad se preracuna da u jednoj sezoni ima od prilike tri oranja,tada se lako dolazi do povrsine od 6ha puta tri oranja u godini=18ha iliti 180dekara,transport,.ondak ako se na toga doda i povremeno oranje tudjih vinograda i vocnjaka,onda mogu da kazem,da je trakot zaiste vredan i pouzdan.startujem ga kljucem,sva elektronika radi kako od prvog dana...i tako:).inace u nasem su vlasnistvu i oko 2ha livade,za cije kosenje angazujemo vece traktore jer sam nemam kosilicu.a i nisam nikad ni video pa i ne znam dali je ucinkovita.predpostavljam da jeste.al eto nemam kosilicu.vaoma sam zainteresovan i za kupovinu masinu za sadnju duvana sa tri reda,a da moze da se prikaci na tomu vinkovic.jer je nas kraj centar proizvodnje duvana-(PRILEP),il da bar pokusam da preuredim i prepravim prikljucak masine koja se prikljucuje na IMT na primer.al neznam.....ok da vas vis ene smaram:)imam i slike mog tome,al ...ne znam kako da je prikacim.pozdrav iz makedonije.

ispravka:) prikolica je bila jednoosovinska.trudeci se da pisem hrvatski kako bi em razumeli,pobrkao sam osovine,sa kotace:)))
 
Posljednje uređivanje:
K

KRESO

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pumo pzdrava Makedoniji i tebi drago mi je da nas i tamo pratite i dobrodošao na forum :gitarist:
 
S

strongboy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

tomo vinkovic,(bar ovaj model koji ja imam,TV 420),koci zamo na zadnje kotace,sta ce reci na jednu osovinu i to straznju.ali zbog povezanosti osovina kardanom, onda kocenje se putem kardana prenosi i na prednju osovinu,tako da traktor koci na sva cetiri kotaca(isto kao sto vuce na sva cetiri kotaca).da bi traktor ucinkovito i bezbedno kocio,kocnica treba da bide nastelovana kako bi kocila i levi i desni kotac podjednako,sto se da regulisati na same kocnice.u protivnom,kad bi jedan kotac vise kocio od drugog,traktor pri kocenju gubi pravac.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo za ljubitelje Tome Vinkovića par sličica.Ovo je Prima 35ks nasljednik tv.Ima motor 3 cilindra vodeno hlađenje 35 ks nije zglobni ,nije onoliko bučan,kabina mu je ružna do bola ali ne pada kiša za vrat.Čovjek je zadovoljan s traktorom,ima frezu ,plug,malčer i prskalicu i s njime obrađuje 2 ha voćnjaka(amaterski).

Slika083.jpg


Slika086.jpg


Slika087.jpg


Slika088.jpg
 
D

damir1

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bok

:x baš sam dobar post napisao i nešto zeznem i sve mi obriše ..ebiga ispočetka.

nemam traktor i ne znam ih vozit ali Tomo je odličan stroj. Ja sam iz Bjelovara i poznato mi je to što se sve događalo oko tvornice. Danas te traktor proizvodi Prima koja je kupila tvornicu koliko čujem nije im to baš neki posao daleko od onoga što je ta tvornica nekad bila. Hittner nekadašnji TAD danas proizvodi moderniju verziju Tome ja proizvodim haube i sva plastične dijelove za taj traktor. Imam i haubu za starog Tomu, ak nekome šta treba nek se javi...... ;)

Pozdrav
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

jd4755 molio bih te ako možeš da poslikaš unutrašnjost kabine pa da staviš na ovu temu.HVALA!


POZDRAV


"TOMO VINKOVIĆ"
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh