• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ja imam gume na svom GALAXY to su neke srpske proizvodnje tako mi je rekao ovaj dje sam kupio.i jako sam zadovoljn široka ripna i nederu se baš po asfaltu.
To su bile dobre gume, samo šteta kaj je tvornica promijenila vlasnika.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Gvozdeni1
Možda te Marfi poštedijo u ljetu da možeš odradit sve u polju. Pa rekoh, sad je vreme da sredi malo to i ono...
Ima za APN unutrašnju gumu, ne mislim kinesku nego Sava Kranj.
Od jula nije bio kod mene, hvala Bogu! Ali sad... Pocelo je...:axe::axe:
Mozda cu sutra i skinuti motor, da probam nastelovati kvacilo, ali prvo kocnica!
Aco93, Galaxy ti je u Rumi. To je Ruma Guma.
Pozdrav!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e te galaxy su kod nas 50 evra komad
kod mene su dvije ruma guma,a jedna turska i jedna savina orginalna
sa rumom sam prezadovoljan,dobra i duboka ripna,sire su nego ostale cak sire od orginalni savinih,kupio sam ih prije vise od 6 godina i po sumi i po makdamu proklizavanje ih nije ni nacelo
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Druze Danot, hvala na slici. Ovaj Pasquali je 14 konja i spustio sam ga na 300 EUR sto nije mnogo , samo ako radi :)) Izgleda masivno i uverljivo a sto se tice delova u pravu si, verujem da bi morao da improvizujem ako je moguce. Ne verujem da u bivsoj jugi ima neko delove za te traktore. Za 400-500 mogu da nadjem i IMT506 pa bi bas voleo da cujem misljenja oko izbora. Meni se svidja taj Labin i u pravu si kad kazes novo je novo. Kolika je freza i gde je u Skopju "Agrovojvodina" pa da prosetam i tamo, heh, mogu da koristim verovatno malo i karticu. Mnogo mi je vazno da mi kazes koji motor koristi. Ovi novi motori sto se sad prave nemaju ni leteci/lezeci, ni hilzne...sve je to saliveno pa kad pukne-novo!
Tomeka sam kupio u Kavadarci. Mator je i ruzan i stidim se postujem slike na forumu. Sve se kanim da otvorim korpu i proverim drugi lager, lamelu i potisnu jer slabo odvaja. Ima on one pipke na korpi pa treba da proverim dali mogu da ih podesim. Treba malo da ga sredim, ruzan je do zla boga, sav izudaran ALI sto se tice masine nikad nisam imao problema i orem sa njim vocnjak od oko 2 dekara i nista vise, sedi u garazi i odmara.
Hvala na slici menjaca, ne bih se ja usudio da idem toliko duboko ako ne mora. Sad za sad samo cu da proverim korpu i da promenim semeringe, dva tri dihtunga a sto se tice izbacivanja iz brzih to moze da saceka!! Ioanko nigde on ne ide "na brzo":)
Na tvojoj slici kljuc ima ubijene ivice gore desno i dole levo ili mi se cini? Tako treba? Moji kljucevi imaju pravilnu formu.

pozdrav

PS Kako ispiti i sta ucis??

Ma ako je mator i ruzan tvoj tomo,ako imas slike stavi ih. Dali covek od koga si kupio tomo imao i traktor FORD...?
Cuvaj ti kljucevi zasto kostaju 15 evra.
To sto ti izbacuje reduktor, valjda je zbog neki los zupcanik u reduktor, i dobro bi bilo da to sredis da ne osteti i neki drug zupcanik. Sredi i kvacilo zasto tako na svako usaltuvanje u brzina ostetujes zupcanici ili kljuc u menjac.

Sada Agrovojvodina vo Skopje
Ul. Prvomajska b.b, naselba Pintija
Telefoni 02 27 00 904,27 00 915, 27 94 114
e-mail agrovojvodina@t-home.mk

Freza je po golemina tu negde so imt 506, ima zafatnina od 75 cm, a imt ima zafatnina od 80 cm. Kod mene vo garaza ima jedna imt 506, nije moja, na jeden prijatel e, ali nekad je upalim,imt 506 ima dvojno veca potrosuvacka od ovaa labinka,PROVERENO, imt e dvotaktna, a labin e cetvorotaktna i e mnogu tivka vo rabota,
Motor je "Briggs and Strations", kada sam je kupio kazali mi da je to americka firma, poznata po kosacici,ali ja sumnjam da je to kineski motor na hrvatski motokultivator, ali je stvarno dobar motor. Jos sutra da se rasipe nije mi zal, stvarno mnogu ima izraboteno,ja vise radim so kultivator nego so traktor, i ne se zamaram so popravki, odma kupujem nov motor , kosta 130evra.
Polesna e za rabota za razlika od 506.

Studiram elektro fakultet, nasoka elektroenergetski sistemi, sega treta godina.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
prednji nosac

Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu.

Da li netko zna gdje se može kupiti prednji nosač hidraulike za TV730?
(onaj što nosi prednju kosilicu ili ralicu)

Pozdrav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu.

Da li netko zna gdje se može kupiti prednji nosač hidraulike za TV730?
(onaj što nosi prednju kosilicu ili ralicu)

Pozdrav
u PRIMI-tvornici namještaja u Bjelovaru:mrgreen:
 
G

GROF

Guest
., poštovanje!., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., prijatelju Aco93!., cipač odličan svaka čast!
., poslal sam ti poruku da je čer oko podne napokon došal paket od tebe!., i odma te molim ako moreš nabavit one "kape" za hidrauliku ili Srbijanske proizvodnje, ili one u boji plave i crvene., e te nabavi., ove ča si poslal nevaljadu., meka plastika i premale su!!!

., pozdrav prijatelju firemanpetar!., lipi ti pozdrav!., evo moram i tebe ispravit ko i sve ke ispravljam po pitanju sugestija, savjeta, dobri namjera., jer jedno je savjet i sve po tom pitanju., a drugo je sprdačina sa vim ili onim!., more me bilo ki na vaj ili naj način "napinjat"., i nima ljutnje., jedino se ljutnja javi kada ja to napinjanje vratim mome sugovorniku - pisaču..., i to je uglavnom to., idemo dalje!!!...

., a VI forumašu ZJ!, Zvone!., kako sam već pisal jopet pišem!., metnite svoje proizvode pa neka VAS forumaš komentiradu, falidu ili kudidu!!!., a evo i ovaj put molim da mene poštedite tuš komentara kada sam ja u pitanju., ja VAŠE izdelek nebudem komentiral NE!

., aj Bog!., čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
T

tomo 730

Guest
da li je neko imo slucaj da tomo (732) izbacuje ulje izmedju AC pumpe i bloka motora,, cak i posle mjenjanja dihtunga..??? i sta bi moglo bit uzrok tome..?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zbog slomljene opruge mi se zablokirao tocak. Ferode su otpali sa pakne, opruga je urezao trag u dobos i jos pored toga slomio uniorov okasti kljuc od 22mm.
Ja bi samo dodao da s ključevima treba znat i delat , a ti se sad ljuti name kao i ostali
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Ja bi samo dodao da s ključevima treba znat i delat , a ti se sad ljuti name kao i ostali
A sto bi se ljutio? Nekako sam ga morao popustiti... Ta matica nije bila skidana 27 godine. Tukao sam ga sa dva cekica(jedna kontra), naspricao...
Pozdrav!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A sto bi se ljutio? Nekako sam ga morao popustiti... Ta matica nije bila skidana 27 godine. Tukao sam ga sa dva cekica(jedna kontra), naspricao...
Pozdrav!!!
Ja sam naućio , jebena škola na poluosovini navoja nekog , otvor ključa 32 .
Navalio ja nogom , jebo te potrgam poluosovinu skoro pa unikat .
S otkinutog komada sam prstima skinuo maticu , dakle nema korozije , bla,bla,bla ..možda je bil pretegnuta pa mi je zamor pomogao ..jbg to ne možemo znati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
A sto bi se ljutio? Nekako sam ga morao popustiti... Ta matica nije bila skidana 27 godine. Tukao sam ga sa dva cekica(jedna kontra), naspricao...
Pozdrav!!!
Je i na kraju cev del na ključ :madmana: Jer sa rukom ga nisi strgal ako si alat pravilno upotrebljaval ko što kaže Puknuti.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Je i na kraju cev del na ključ :madmana: Jer sa rukom ga nisi strgal ako si alat pravilno upotrebljaval ko što kaže Puknuti.

pa nebi se baš složio,ako ima negdje vanjskog oštećenja puca na tom mjestu ko staklo(isprobano),pogotovo stariji uniori,koji su lošiji nego ovi novi(imam ih na poslu)
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
ja opet po gumama

meni trebaju 7,50/16 8 platana ako netko zna tko prodaje u slavoniji ili da idem u srbiju ili bosnu arizona ili nešto bliže da budem jasniji u đakovu nema ništa osim mitasovih po cijeni od 560 kuna komad možda neki popust za keš i to još za sve četiri opet ono možda 10% popusta opet mi puno 2000 tisučice za gume ,iako nije to toliko skupo koliko ja nemam para ...

onaj cijepač za 730 odlićan ,čista petica brzo če se isplatiti garantiram ...ako je ručni rad zaista sve pohvale zavređuje .....sretno s njim u poslu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
pa nebi se baš složio,ako ima negdje vanjskog oštećenja puca na tom mjestu ko staklo(isprobano),pogotovo stariji uniori,koji su lošiji nego ovi novi(imam ih na poslu)
@Mtd
Pa kaj to iz tebe govori :?:
Pogledaj sliku kak izgleda pukotina, a i stariji alat da nevalja,a ovaj noviji koji imaš (kod Uniora) za kupiti u klasama......
Samo mi nemoj o Unioru jer sa njim radim ........
 
G

GROF

Guest
Nekako sam ga morao popustiti... Ta matica nije bila skidana 27 godine. Tukao sam ga sa dva cekica(jedna kontra), naspricao...
Pozdrav!!!

., poštovanje forumski prijatelju gvozdeni!!!

., pa sve u svemu, još je sve dobro prošlo!., 27 godina ima puno za nabrojit, a kamoli izdurat sva ta moguća i nemoguća naprezanja!!!

., sretno ti sa popravkom!., a svakako i sa nabavom novoga alata!!!

aj Bog!., čitamo se ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
meni trebaju 7,50/16 8 platana ako netko zna tko prodaje u slavoniji ili da idem u srbiju ili bosnu arizona ili nešto bliže da budem jasniji u đakovu nema ništa osim mitasovih po cijeni od 560 kuna komad možda neki popust za keš i to još za sve četiri opet ono možda 10% popusta opet mi puno 2000 tisučice za gume ,iako nije to toliko skupo koliko ja nemam para ...

onaj cijepač za 730 odlićan ,čista petica brzo če se isplatiti garantiram ...ako je ručni rad zaista sve pohvale zavređuje .....sretno s njim u poslu...
510 kn minus 10% Mitas.
Od kud si točno pa da vidimo za dostavu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh