• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Čini mi se da je oko 15t računao sam al sam zaboravio jer mi nije to opće bitno. to je ručni rad to sam radio pred 5g. zadovoljan sam dobro cjepa a ona poluga za podizanje trupca vrijedi znaš kolko.

Gotovo je sve poluuge i ralica samo se čeka cilindar pa kad pofarbam cu staviti slike.
Gdje si nabavil cilindar? To je najproblematičniji dio za nabaviti.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Čini mi se da je oko 15t računao sam al sam zaboravio jer mi nije to opće bitno. to je ručni rad to sam radio pred 5g. zadovoljan sam dobro cjepa a ona poluga za podizanje trupca vrijedi znaš kolko.

Svaka cast za trudu koji si ulozio, vec neko vreme ja trazim podatoci za cjepaci po internet
Mene zanimaju nekoliko stvari kod ovaj cjepac.
Od cega je pumpa?
Na koliko obrtaji vrtis nju na kardan, posto vidim da na nju nema dopolnitelni reduktor?
Koliki je dijametar klip?
Dali treba sigurnosni ventil?
I dali racka se sama iskljucuje kad se vrati klip gore?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Gdje si nabavil cilindar? To je najproblematičniji dio za nabaviti.

Hidraulika "Nino" Žminj. Mislim da nije nikakav problem samo reci kakav ti treba(daj nacrt) čovjek radi po narudžbi svakakve cilindre i sve ostalo od hidraulike imaš kod njega i to dosta povoljnije nego drugdje barem se meni čini. ja inače dosta radimi sa njima i za sad su Ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Hidraulika "Nino" Žminj. Mislim da nije nikakav problem samo reci kakav ti treba(daj nacrt) čovjek radi po narudžbi svakakve cilindre i sve ostalo od hidraulike imaš kod njega i to dosta povoljnije nego drugdje barem se meni čini. ja inače dosta radimi sa njima i za sad su Ok.
Aha, novi je. Po prihvatu sam mislil da je od nekog bagera.
Ovih dana šaljem upite na nekoliko adresa, pa budem i na njegovu...
Hvala :)


Inače, iz Hidraulike Kurelja su mi je dali cijenu cca >6000kn+PDV :supris::rolleyess::supris:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Aha, novi je. Po prihvatu sam mislil da je od nekog bagera.
Ovih dana šaljem upite na nekoliko adresa, pa budem i na njegovu...
Hvala :)


Inače, iz Hidraulike Kurelja su mi je dali cijenu cca >6000kn+PDV :supris::rolleyess::supris:
A jesi pital Soharu?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Svaka cast za trudu koji si ulozio, vec neko vreme ja trazim podatoci za cjepaci po internet
Mene zanimaju nekoliko stvari kod ovaj cjepac.
Od cega je pumpa?
Na koliko obrtaji vrtis nju na kardan, posto vidim da na nju nema dopolnitelni reduktor?
Koliki je dijametar klip?
Dali treba sigurnosni ventil?
I dali racka se sama iskljucuje kad se vrati klip gore?

Pumpa ti je od JCB rovokopača gusjeničara tada sam ju imao pa sam ju stavio
Pa vrtimim je Reduktor mjenjača u brzom hodu a reduktor kardana u sporom hodu gas malom jači od lera jedino kad su kvrgava drva onda treba dati malo gasa.

Klip hod 950mm
promjer cilindra 110mm
promjer klipa 60mm

Sigurnosni ventil nemam.

Ručka se drži kad se cjepa i kad se diže jer je bio dosta skuplji taj šta sam ide pa isključi kad digne sjekiru. jer moj razvodnik ima dve komande jednu za polugu jedno za sjekiru.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Aco 93

Cjepač se i meni jako sviđa. Sve pohvale!
Reci mi, jel tih 15t ikad umre pa da se drvo nebi rascepilo? Ima moj suradnik 21t ali predpostavljam da je 15 sasvim dosta?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Aco93, Stroj ti je prva liga.
Danas mi se blokirao desni zadnji tocak. Nece da vrati kljuc, samo sa ispomocom. Sutra interesantan posao!
Kome treba Trayal guma, nek kupi za rezervu jer je fabrika zetvorena. Nemoze se kupiti ni za APN unutrasnju gumu samo kinesku. Zato pisem to, jer dosad su samo oni radili tu dimenziju.
Pozdrav!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Aco 93

Cjepač se i meni jako sviđa. Sve pohvale!
Vidim da ga goniš sa inverzijom na kardanu pa me zanima dali si ikad probao gonit bez nje sa produžetkom (nastavak) kardana, reduktor u rikvercu (zbog smjeri vrtnje). To su onda nešto brži okretaji kardana (nego u sporoj). Zanima me jesi li probao to i kako se ponaša? Dal bi se moglo tako radit?

Ako to nisi probao, onda me zanima kako ide sa inverzijom i u brzom hodu reduktora?
Reci mi još, jel tih 15t ikad umre pa da se drvo nebi rascepilo? Ima moj suradnik 21t ali predpostavljam da je 15 sasvim dosta?
Peter, sila sama po sebi i nije toliko važna koliko je profil sjekire.
Komentiral bi, ali me budu opet napali da samo prigovaram.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Hvala ti Aco za informacijama, i ja sam u plan da radim cjepac, mozda na ljeto.
Kod nas cilindri, pumpe, ventile po otpadima ima koliko hocec od stari bageri i kombajni, za jeftine pare more da ga sklepam...

gvozdeni1, izgleda ovaj Marfi pocnao da radi na veliko...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Aco 93

Cjepač se i meni jako sviđa. Sve pohvale!
Reci mi, jel tih 15t ikad umre pa da se drvo nebi rascepilo? Ima moj suradnik 21t ali predpostavljam da je 15 sasvim dosta?

Prijatelju hvala za pohvale. Inverzija je trenutno na traktoru al imam i adpter na kojeg isto znam cjepat ali smam ga pofarbao pa ga ne stavljma možda najiđe kupac za njega.Taj cjepač sam ti ja imao i na Tv523 na adapter pa ga je tjerao bez problema.A šta se tiče tonaže svako ima svoju teoriju ja mislim da i 12T ima dosta.
ALI drva treba prvo znati cjepat na ruke da znaš di ćeš lupiti sjekitom,Tako i sa cjepačem nemoraš ga natisnuti u Sred kvrge ako ju možeš sa strane.ako si skužio šta sam tjeo rći.A i kut sjekire ti puno znači.

Pa šta se tiče 15t kad bi ga u sred kvrge sa cjelom dužinom sjekire u nekom debelom drvetu natisno možda bi i stao nisam baš testirao tako nešto,
Obično kad su jako kvrgava uhvatim sa 7-8cm sjekire da je manji otpor dok pukne.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Hvala ti Aco za informacijama, i ja sam u plan da radim cjepac, mozda na ljeto.
Kod nas cilindri, pumpe, ventile po otpadima ima koliko hocec od stari bageri i kombajni, za jeftine pare more da ga sklepam...

gvozdeni1, izgleda ovaj Marfi pocnao da radi na veliko...

Ma ništa samo pitaj ako te šta interesira rado ću pomoćiću ako znam i mogu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Peter, sila sama po sebi i nije toliko važna koliko je profil sjekire.
Komentiral bi, ali me budu opet napali da samo prigovaram.

ZJ
Grof ne želi da mu prigovaraš pa od sad poštuj njegovu želju i stvar je rješena.
Ovo oko sekire ne vidim razloga da nebi rekao šta i kako i slažem se da je profil sekire važan. Samo ti napiši (ako imaš volje) svoje mišljenje oko tog profila, mene to zanima.

Gvozdeni1
Možda te Marfi poštedijo u ljetu da možeš odradit sve u polju. Pa rekoh, sad je vreme da sredi malo to i ono...
Ima za APN unutrašnju gumu, ne mislim kinesku nego Sava Kranj.

Aco 93
Da da, drvo treba znat cjepit ručno, hehe :D, radi toga onda i stroj lakše radi jer znaš gde treba sekirom.

PS
Još da malo pokomentiram ovo oko guma za TV. Upravo danas sam gledao neke kineske koje nisu baš puno stare ali več sasvim na tanko popucale. Hoču da kažem da su vjerovatno stere samo nekoliko godina a več...
Inače profila abnormalno, dublje ripne nego običajno, neke iz europe sigurno nemaju toliko profila.
Nekad sam čuo da su Mitas OK, ima li ko svojih iskustva sa njima?
Ja sam nekad kupijo nove Trayal. Bile su inače sasvim ok i jeftine. Jedino što je bilo, imale su neke crte među ripnama, glupo izgleda. A ripne su bile po sredini malo čudno zamaknute, ko da je bio gornji i donji kalup malo zamaknut kad su ih radili. Izgled je bio malo tak tak ostalo ok a i cjena je je onda pripomogla da sam ih uzeo za TV420.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nisam mislil na njega, niti mu za ikaj prigovaram.
To su bili komentari ili sugestije. Put u pakao popločen je dobrim namjerama, pa eto. Nekaj sam naučil: bolje je šutjeti ;)

Trokutaste sekire nisu dobre, jer prenaglo ulaze u drvo, te im treba veća sila, a drvo kad se raskoli, zna skočiti jako u stranu.
Sekira treba biti trostepena: najprije oštra, zatim ravna, a tek onda onaj nagliji dio, koji raskala drvo do kraja.
Pogledaj kak to izgleda na Krpanovom kalaču (onom profi izvedbe, 13 ili 16T, npr).
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ZJ
Grof ne želi da mu prigovaraš pa od sad poštuj njegovu želju i stvar je rješena.
Ovo oko sekire ne vidim razloga da nebi rekao šta i kako i slažem se da je profil sekire važan. Samo ti napiši (ako imaš volje) svoje mišljenje oko tog profila, mene to zanima.

Gvozdeni1
Možda te Marfi poštedijo u ljetu da možeš odradit sve u polju. Pa rekoh, sad je vreme da sredi malo to i ono...
Ima za APN unutrašnju gumu, ne mislim kinesku nego Sava Kranj.

Aco 93
Da da, drvo treba znat cjepit ručno, hehe :D, radi toga onda i stroj lakše radi jer znaš gde treba sekirom.

PS
Još da malo pokomentiram ovo oko guma za TV. Upravo danas sam gledao neke kineske koje nisu baš puno stare ali več sasvim na tanko popucale. Hoču da kažem da su vjerovatno stere samo nekoliko godina a več...
Inače profila abnormalno, dublje ripne nego običajno, neke iz europe sigurno nemaju toliko profila.
Nekad sam čuo da su Mitas OK, ima li ko svojih iskustva sa njima?
Ja sam nekad kupijo nove Trayal. Bile su inače sasvim ok i jeftine. Jedino što je bilo, imale su neke crte među ripnama, glupo izgleda. A ripne su bile po sredini malo čudno zamaknute, ko da je bio gornji i donji kalup malo zamaknut kad su ih radili. Izgled je bio malo tak tak ostalo ok a i cjena je je onda pripomogla da sam ih uzeo za TV420.

Ja imam gume na svom GALAXY to su neke srpske proizvodnje tako mi je rekao ovaj dje sam kupio.i jako sam zadovoljn široka ripna i nederu se baš po asfaltu.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
pozdrav svima!!!

ja sam prije 2.g. na svom tomi minjao zadnje gume....otisao sam u "SAVA" ducan,i tamo san im rekao dimenzije guma pa sad koje daju...imali su jedino MITAS pa sam ih uzeo....cijena je bila 480kn/kom,ali na gotovinu sam imao 10% popusta....znaci gume su me izasle oko 850kn naravno sa besplatnim montiranjem!!!i u tih 2.g. su se gume pokazale odlicne!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh