• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Ja sam isto naucio da ne popuscas sraf prema sebi. Skliznuo pa me opicio po ustima...

Darkohittner
Za proxon nikad cuo. Unior i Würth, to koristim. Ima i kineske zvakace gume tzv alat, ali mi ne treba u avliju.

Muhanicar
Ova matica do kraja je jako tesko isao. Malo popustis, malo stegnes, malo popustis, malo stegnes, malo popustis, malo stegnes...dok ne skines. Malo vise sam popustio kad je puko.

Grofe
Jeste, dobro je proslo... Sta se tomica namucilo za 27 godine... a izdao ga opruga. Nije bilo nikog da me nasnima kaka idem sa tri tocka a cetvrta blokirana po blatu:rolleyess:
Za gume neznam nista da kazem. Na mojoj su jos savine. Na vasar 6x16 Trayal je 4000 bio komad. Euro je negde 108-110.
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
gvozdeni1
Zavari aparatom onaj kljuc i on i dalje dobro kje sluzi.
U ovakvi slucaji kad straf tesko se ostrafuje najbolje je da imas odvijac, ili kako se vec zove onaj sprej ko grize rgja, ali ako nemas sprej onda najbolje nali strav vodom,voda je dobra za takvi stvari, pomozice 100%.
Pozdrav...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
gvozdeni1
Zavari aparatom onaj kljuc i on i dalje dobro kje sluzi.
U ovakvi slucaji kad straf tesko se ostrafuje najbolje je da imas odvijac, ili kako se vec zove onaj sprej ko grize rgja, ali ako nemas sprej onda najbolje nali strav vodom,voda je dobra za takvi stvari, pomozice 100%.
Pozdrav...
Zavario sam, tako sam odvrcao maticu;). Dobio je odvijac. Od cega je zapeklo, to ce ga i otpustiti. Mislim da je to bila fabricka greska:scratch. Matica je strugao brezon, kao brezon maticu. Strugotina je bila slicna tome kao kad se struzi dobos.
Pozdrav!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
...

., a VI forumašu ZJ!, Zvone!., kako sam već pisal jopet pišem!., metnite svoje proizvode pa neka VAS forumaš komentiradu, falidu ili kudidu!!!., a evo i ovaj put molim da mene poštedite tuš komentara kada sam ja u pitanju., ja VAŠE izdelek nebudem komentiral NE!

...
Molim objašnjenje. O čemu je riječ? :scratch
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Ovako sam danas upalio kumovog vladimirca

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nJCC-3GqGm4[/YT]

Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Vladimirec je imao pusteno kvacilo od mesto, jel tako...?

Nekoliko puta i ja sam palio imt 539 i Fiat 45 ks, i kazem na sofer da stavi traktor u brzina i otpusti kvacilo od samo mesto, i nakon 50tina metri upali to tomo bez problema...
I jedan kotac na traktor koi vucem se dvizi napred a jedan nazad(natrag), dok ne zapali.
Pozdrav...
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Vladimirec je imao pusteno kvacilo od mesto, jel tako...?

Nekoliko puta i ja sam palio imt 539 i Fiat 45 ks, i kazem na sofer da stavi traktor u brzina i otpusti kvacilo od samo mesto, i nakon 50tina metri upali to tomo bez problema...
I jedan kotac na traktor koi vucem se dvizi napred a jedan nazad(natrag), dok ne zapali.
Pozdrav...
Ovo mi je bilo prvi put da ovako palim, a pojma nemam sta je kum radio. Vazno da se upalio.
Ovo je isto danasnji materijal. Ne vidi se, ali je 25 cm.



Uploaded with ImageShack.us

Ovo sam orao



Uploaded with ImageShack.us

Izvinjavam se za los snimak. Decko je trcao sa mnom

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rew-LZnuElk[/YT]

Ovako radi plug Batuje

Muhanicar, ne znam. Valjda obe. Nije to caka koja je makina nego za sta sve moze koristiti...
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Batuje su najbolji plugovi za tomo..
I moj jednobrazdni plug je batuje, ali ja sam ga prepravio za kopcanje u 3 tocki i odlicno ore, za starog tomo sam imao i dvobrazdni batuje, zalim sta sam go prodao so traktor, ovaj dvobrazdni koi sada imam ni malo nije kao onaj stari...
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima-danas sam probao upaliti tomu ali neće. skinem diznu proba verglat dizna ne baca(pmupa baca gorivo)odnesem diznu kod mehanićara kod njega sve normalno radi. vratim sve nazad ono opet dizna ne baca. ponedjeljak mi dolazi majstor ali ako ipak netko zna šta je neka napiše
 
S

Super Toma

Guest
pozdrav svima-danas sam probao upaliti tomu ali neće. skinem diznu proba verglat dizna ne baca(pmupa baca gorivo)odnesem diznu kod mehanićara kod njega sve normalno radi. vratim sve nazad ono opet dizna ne baca. ponedjeljak mi dolazi majstor ali ako ipak netko zna šta je neka napiše

moze bit da je do pumpe,ak ti ona ne baca gorivo pod pritiskom koji treba a dizna ne sprica onda ti je def do pumpe.mozda samo neki elemenat u njoj...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
eto samo ti vozis traktor po trnju svi ostali po tepihu, naravno da su bolje (jace) gume sa 6 platana ali ako ti je jedini razlog da bjezis od njih to da ce se busiti na trnje onda vozi na starim, one su ti definitivno bolje od novih
a mitas imaju (bile su prosle godine) sa 8 platana, evo sa stranice http://www.mitas.cz
mitas.jpg

sada vozim na kineskim jumbo gumama i kod vulkanizera sam gotovo svaka 2 tjedna jer to su nove gume na novom traktoru a na starom tomi 826 su još uvijek originalne barumke
sada mi dolazi u obzir samo 8 plata i ništa više jer dosta idem malčirati i zna se probiti na trnje dok starom traktoru nikad se nije probušila guma na trnje samo ako naleti na ekser ....
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima-prije tjedan dana sam promjenio element pumpe i sve je radilo normalno do danas dali je moguće da element pumpe u sedam dana bude neispravan ili postoji još nešta na pumpi da treba promjeniti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pozdrav svima-prije tjedan dana sam promjenio element pumpe i sve je radilo normalno do danas dali je moguće da element pumpe u sedam dana bude neispravan ili postoji još nešta na pumpi da treba promjeniti
Kako ti znaš da je elemet ne valja ?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ljudi moji.... jedan savjet....šta se tice puppe brizgeljke i ostali đinđi minđi ....ako vam ne uspije iz 2 onda lipo dovest majstora ili tomu odvest majstoru da napravi i platit ...a ne ""svašta radit"" :scratch:roll:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
poz narode

sto se tice kljuceva,na tomi odvrtajuci njegove sarafe na tockovima sam polomio i boga pitaj alata,i to sam prsko sprejem odvijacem,i raznim drugim sreddstvima,kucao cekicom po sarafu,desavalo se i da udaram cekicom po kljucu,ali vise koristim polugu,ali dzaba nemoze se odvrnuti.pa posle nekoliko dana rada u sumi su se isti sami popustali drugacije se nije moglo odvrnuti

ja sam pogrjesio kad sam kucao podatke o omjim gumama,ove ruma guma su 8 plata i tomo ih nemoze unistiti,a ove turske su 6 plata a savine ja mislim da su 4 plate

tomislav 523
a jesi smjesan kad bi ja placao majstoru dokle bi stigao,pa danas majstori slabo rade,cast izuzetcima,samo ti naplatio i drzi vodu dok majsotri odu,ja cu prvo sve uradit i pretresti dok mi traktor ne upali ili sta vec e onda ako bas bas nece onda nosim majstoru ali pravom i tu nezalim pare neka ga samo dobro popravi
 
G

GROF

Guest
., poštovanje!., lipi pozdrav svim forumašima!!!

., prijatelju forumski gvozdeni!!!., fala za slikice, fala za video uradke.,... ma delaš ti delaš ko pravi!., aj sretno ti!., čitamo se ...
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima-tomo opet pali-hvala edosoko nije htio paliti jer je bilo zraka u sistemu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh