• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svim forumašima od pleya(mene):supz:

Jucer sam bija kod rodijaka(čitajte: rođaka) u drugom selu udaljenom od dicma jedno 50 km ..i šetan ja šetan selon ...kad ugledah ja tomu .... i odma segnija za mobitelon da slikan ...ali u pm nije mobitel u đepu :madmana::madmana::madmana: i tako smirija se i malo gleda oko tome.... i bgami ja gledan i vidin nešto cudno oko zgloba.... evo nacrto sam u paintu kakav sam zglob vidio:

1zvx4jl.png


plavo je zglob sa stražnje strane traktora
crveno je dio zgloba s prednje ovo između je nekako ugrađeno a između njih su neki kardani ..na traktoru kardani izgledaju i zapravo jesu novi novcati i malo su tanji od standardnih.... sad ?Đ???????

ko kaj kako kam tam vam što vako nako(čitaj kako) je taj zglob napravljen kako su kardani namisčeni ja neman pojma ....samo znan da je zglob duplo duži od standardnog tv je bio sedansto i nešto sitni(čitaj 73x)..

još jednom pozdrav svim forumašima ...i pitanje

kad spajam struju za farove ocu li ja + pol spajati sa akumulatora,altenrnatora ili ima neki izvod ...pozz svima:madmana::scratch:scratch:roll::roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Play, sa akumulatora (od kud bi drugdje), ali preko brave i osigurača.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Play, sa akumulatora (od kud bi drugdje), ali preko brave i osigurača.
...cek ce k oces rec da s akumulatora dovedem vod tako kad okrenem ključem da mi se zatvori strujni krug onda onaj vod s druge strane odvedem do osiguračke kutije i onda podjelim na onoliko djelova koliko mi je potrebno...P.s. reci mi koliki mi presjek treba za farove štop svjetla sirenu, i te đinđe minđe
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
...cek ce k.-...kako misliš preko brave....a sta se tice osiguraca sve spajam serijski na osigurače

puknuti na mome traktoru nema ni kvačiza na ž od žica....pa ni osigurača zasada al vec sam pripremio osigurace koje cu smjestit ispod upravljačkog pulta
A kaj bu prekidalo ta svjetla kad dojde ljetno računanje vremena ili nedaj bože hočeš upaliti dugo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
...cek ce k oces rec da s akumulatora dovedem vod tako kad okrenem ključem da mi se zatvori strujni krug onda onaj vod s druge strane odvedem do osiguračke kutije i onda podjelim na onoliko djelova koliko mi je potrebno...P.s. reci mi koliki mi presjek treba za farove štop svjetla sirenu, i te đinđe minđe
Dva i pol kvadrata bu ok.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pa kak nisi :scratch
kaj buš svaki put kad buš htel ugasiti svjetla otpajal akumulator?

pa stavit cu zasebno prekidac za svitla koji ce ih palit gasit ,a jedan duga kratka.....ovaj za duga kratka onaj on/on
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
pa stavit cu zasebno prekidac za svitla koji ce ih palit gasit ,a jedan duga kratka.....ovaj za duga kratka onaj on/on
Sad si nekaj mislim, a da ti staviš žice one tanke kak se koriste na telefonima, a možda i tanje
lipsrsealed.gif

Čisto radi vlastite sigurnosti
stretcher.gif
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Sad si nekaj mislim, a da ti staviš žice one tanke kak se koriste na telefonima, a možda i tanje
lipsrsealed.gif

Čisto radi vlastite sigurnosti
stretcher.gif

pa ako stavi tanje i od UTP-a, mislim da je onda riješio i problem gašenja svjetala... ovak onda bude i automatsko gašenje :axe:

sorry, morao sam se nadovezati na muhaničara...:)

ajde Tomislave, malo te zezamo... samo pitaj kaj neznaš, mislim čak i da sam vidio negdje i za skinuti shemu spajanja instalacije za TVa, osnova koja tebi treba je ista za sve modele...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418

mislim da je to to,sad kolko ces se uspijet snac u tome to neznam,skini je na komp pa povecaj...
pozdrav!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Sad si nekaj mislim, a da ti staviš žice one tanke kak se koriste na telefonima, a možda i tanje
lipsrsealed.gif

Čisto radi vlastite sigurnosti
stretcher.gif

muhanicaru aj ti meni lipo reci zašto praviš od mene budalu ....pa ovo vrime dok me nije bilo šta ti misli da san sidija i buljija(čitaj gleda)a ko tele u šarena vrata.....učija san ja ....a znaš i sam da uvijek dobro dođe koji savjet starjih....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
muhanicaru aj ti meni lipo reci zašto praviš od mene budalu ....pa ovo vrime dok me nije bilo šta ti misli da san sidija i buljija(čitaj gleda)a ko tele u šarena vrata.....učija san ja ....a znaš i sam da uvijek dobro dođe koji savjet starjih....
Pravim ja budalu, ali od sebe, a ne iz tebe :madmana:
Samo si ti to krivo shvatil ;) I treba da učiš i svaka ti čast na tome :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
S obzirom da zbilja svugdje gurneš nos nije mi jasno kako ti je ovo promaklo?
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=652090&postcount=12

So bzirom da ste vi kolega uvijek tu da nas obavijestite,,,ja vam skidam kapu,,,o tome sam vam več napisa,,ali vidim ili se praviš blesav ili uživaš tražit žrtve po forumu i započinjat neku svađu,,,valjda se hraniš s time,,,ili neznam ni ja šta bi reko........

Ako sam nešto pogriješija,,,neka me slobodno obavijeste ili neka mi napišu,,ili neka brišu,,,samo neznam koji se k...c uvijek vi javljate,,,povodom čega voliš da j...š nekog na forumu,,ili ti valjda ostale frustracije iz mladih dana,,pa se sad prazniš,,pošto nemaš koga drugoga da je...š.

Glej meni ne trebaš pisat,,,ja nisam niti budala niti glup,,kako šta si vi zamišljate,,,ali vidim i GROFA,I,FIERMENPETER-a pod....š i omalovažavaš,,,pa recimo da kod mene ti neče uspijet,,,jer mi je pun k..c,,,da mi miješaš slike,,,da mi spomijneš neku drka...nu,,ili ti ga ja neznam više ča,,,pa ako očeš dr...j,je..i,,,evo lako ti ustupim i broj,,pa deri,,,ali mislim da ovo tvoje po,,,,nje i ismijavanje,prelazi više prag normalnog razmišljanja i svega vezanog uz to,,,nit sam vas ništa pita ni tražijka,,,pa neznam odkud ti snaga i volja.........................

A to gdje ču gurat nos,,,pa valjda neču ko ti u tuđu gu...cu.:butthead:kao šta radiš sa svima.....................
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh