• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
baš sam neki dan gledao po netu kakvo vitlo odnosno vinča bi išla na tomu, pa te lijepo molim za kakvu slikicu da vidim kako to stoji na njemu, i par komentara kako radi, kak se ponaša sa njim...

Ovako šta se tiče vinče ima dosta i 3t. Ja imam od 4t to sam kupio radi većeg traktora ako kupim. Povući se može dosta a pogotovo ako ti leži rad po šumi. ja vučem trupce 5- 6m od 50-60cm bez brige a po gotovo ako se znaš koristit koloturama i kolorurjem jer se smanjuje sila.Traktor terbaš dobro postaviti i uvjek vući u pravcu jer ako bočno vinčaš pa ti zapne trupac lako završiš na boku ako ne staneš na vrijeme.ja dosta radima po šumi i to volim.
Malo je teže vući za sobom veći trupac jer ti je vitlo dosta daleko od traktora pa te diže napred ili je problem kod motanja ideš ravno.Za osobne potrebe ima je i previše a ako se misliš baviti ozbiljnjie nemoj nešto očekivat previše, je nemožeš na primjer vući 8m dužine od 80cm promjera a pogotovo tvrdo drvo(Bukva,hrast, jasen itd.)

Slikica nemam a kad ću ići u šumu ću ti poslikat jer se ne sjetim ponjet aparat.A i Grofu sam dužan to poslikat.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
mislio sam da će tomi takva vinča biti možda malo i prevelika, ali izgleda da mu ''dobro stoji'' kako ti kažeš. a to što ti kažeš da drva od 5-6 metara dužine i 50-60 cm debljine nisu velika, hehe, ma mislim da je to za tomu i više nego dovoljno...

na proljeće svakako u dvorište dolazi tomo serije 7, a sad, vidjet ćemo još koji, i sa kojim priključcima u kompletu, ali svakako, vinča mi je jedan od prioriteta nagodinu.
koja je cijena krpanima ako tnaš? 3T ili 4T?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
Evo naišao na zanimljiv model traktora, pošto se radi o pogonu na sva četri kotača a pritom vuče dvobrazni plug, može se reči da je traktor Tomo Vinković ! :)




Uploaded with ImageShack.us

ovo bi mi dobro došlo:supris:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Interesna fotka, video sam negde ovaj motokultivator u oranje.
Vidi se da je home made, svaka cast na onog ko go napravio.
Meni interesirak kako dize plug, mora da je na mehanicki nacin...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
koliko sam uspio vidit,mislim da ga diže na lanac..:scratch
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
mislio sam da će tomi takva vinča biti možda malo i prevelika, ali izgleda da mu ''dobro stoji'' kako ti kažeš. a to što ti kažeš da drva od 5-6 metara dužine i 50-60 cm debljine nisu velika, hehe, ma mislim da je to za tomu i više nego dovoljno...

na proljeće svakako u dvorište dolazi tomo serije 7, a sad, vidjet ćemo još koji, i sa kojim priključcima u kompletu, ali svakako, vinča mi je jedan od prioriteta nagodinu.
koja je cijena krpanima ako tnaš? 3T ili 4T?

Pa ova moja je bila u tvornici kad sam je ja kupio 650€.Ma i od 3T možda je lakša 30kg to ti je skoro ista konstrukcija samo je u lameli razlika.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Interesna fotka, video sam negde ovaj motokultivator u oranje.
Vidi se da je home made, svaka cast na onog ko go napravio.
Meni interesirak kako dize plug, mora da je na mehanicki nacin...

puno bolja stvar nego trčati za labincem... :axe:
a plug je izgleda čista mehanika, vidim lance na lijevoj strani iza, čini mi se da baš oni drže osovinu pluga, a ima i neku polugu s lijeve strane, al ne vidim da je ista s desne... možda ona ima tu neku svrhu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Evo naišao na zanimljiv model traktora, pošto se radi o pogonu na sva četri kotača a pritom vuče dvobrazni plug, može se reči da je traktor Tomo Vinković ! :)




Uploaded with ImageShack.us
Ne, nemože biti TV. Nije zglobaš. To je Goldoni, zapravo preteča (deda) Tuberu ;)
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav forumasi! Pisite vi kao zmajevi, nemogu da procitam...
Morao sam danas da skinem motor zbog kvacila. Ovaj Marfi me ne pusca:madmana:.
Majstori, da li moze posebno da se kupi zabica za korpu? Dzabe zovem... Potisna ploca je odlicna kao i zamajac. Ni druklezaj netreba da kupim...
Sta mislite, odakle curi ulje? Cekam predloge, mozda je neko vec imao nesto slicno.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
ovo bi mi dobro došlo:supris:
Ovo je za prodati.
Cijena: 6000kn, pa ti izvoli.
Još platiš janjetinu Bagudini, da ti reče gdje se može kupiti ;)
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
kvačilo

evo i meni se ista stvar dogodila na mom kvačilu samo treba promjeniti spracne i federe na njima i druk ležaj malo se spalio jer mi je zapekao i to na novom traktoru .....moj hittner je stao zbog prašine koja ulazi u kvačilo...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
Zašto se potroše zabice ovako, mora da ti blokira druk ležaj inače da se vrti nebi se ovo desilo. Razmisli o novom ležaju. A možda ti nisi imao dovoljno lufta na druk ležaju pa se on stalno vrteo i zbog toga neki put blokirao.

A ovo ulje od motora. Ko bi znao gde pušta kad je sve na debelo od ulja i masnoče. Prvo sve operi, očisti, onda malo vozi pa pogledaj i nači češ grešku.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
prešpanano kvačilo sto posto a i treba vijke promjeniti i oni su dosta utonili

kod mene se druk ležaj nemože ni okrenuti pun prašine i prljavštine a nije vozio ni godinu dana ,sutr ču poslikati ovaj njegov izgleda kao nov spram moga ,,,,,
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav forumasi! Pisite vi kao zmajevi, nemogu da procitam...
Morao sam danas da skinem motor zbog kvacila. Ovaj Marfi me ne pusca:madmana:.
Majstori, da li moze posebno da se kupi zabica za korpu? Dzabe zovem... Potisna ploca je odlicna kao i zamajac. Ni druklezaj netreba da kupim...
Sta mislite, odakle curi ulje? Cekam predloge, mozda je neko vec imao nesto slicno.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav!!!

Rođo moj gvozdeni ....pa reci ti meni kako ti moš mislit da ti ovaj traktorčić uopče radi pa jebemu miša al je teško dvajs kuna ivasol polit isprat vodon i toj to a ne da na njemu ima zemlje iz 83 .... :x:scratch:(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
...
Majstori, da li moze posebno da se kupi zabica za korpu?
A zakaj to ne navariš s, recimo CO2 aparatom ili kromom i obradiš? Bit će tvrđe nego nove.
 
B

Bagudina

Guest
Sa sajma iz Benkovca, inače je svakog 10 u mjesecu.
Iskreno, sliku sam stavio samo da vidim reakciju Piknutog, što sve nevalja na ovom izboljšanju pretvorbe (njemu omiljenih labinca) u tv. zasigurno mora biti nešto što se njemu nesviđa, to jest nevalja !

:)
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Sa sajma iz Benkovca, inače je svakog 10 u mjesecu.
Iskreno, sliku sam stavio samo da vidim reakciju Piknutog, što sve nevalja na ovom izboljšanju pretvorbe (njemu omiljenih labinca) u tv. zasigurno mora biti nešto što se njemu nesviđa, to jest nevalja !

:)

Zanimljivo izgleda. To su izgleda zadnje felge od nekog fićeka ako dobro vidim? Samo je malo nezgodno to mehaničko dizanje i spuštanje pluga...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh