• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo naišao na zanimljiv model traktora, pošto se radi o pogonu na sva četri kotača a pritom vuče dvobrazni plug, može se reči da je traktor Tomo Vinković ! :)




Uploaded with ImageShack.us

nadasve zanimljiva stvar, samo živo me zanima šta će ostati od kardana i prijenosa opčenito, ako se vozaću nedaj bože izmakne upravljač i skrene do anšlaga:gitarist:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
nadasve zanimljiva stvar, samo živo me zanima šta će ostati od kardana i prijenosa opčenito, ako se vozaću nedaj bože izmakne upravljač i skrene do anšlaga:gitarist:
A kaj bi se moglo dogoditi? Isto kaj i na pogonskoj prikolici. Ak sporo ideš, ovaj kardan otrpi skoro 80 stupnjeva zakreta. Fale graničnici zakreta, istina.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
e ,upravo to, graničnici... s time da primjećujem da kardan napravi veći kut od normale nego rudo za isti otklon.
istovremeno primjećujem da je vjerojatno jako veliki krug okretanja, ako rukovaoc ne silazi sa sjedišta.
nekako mi se čini, gledajući sliku, da to nije baš puno bilo u upotrebi. imam osjećaj da gazda nije bio zadovoljan pa je odlučio prodati:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
e ,upravo to, graničnici... s time da primjećujem da kardan napravi veći kut od normale nego rudo za isti otklon.
istovremeno primjećujem da je vjerojatno jako veliki krug okretanja, ako rukovaoc ne silazi sa sjedišta.
nekako mi se čini, gledajući sliku, da to nije baš puno bilo u upotrebi. imam osjećaj da gazda nije bio zadovoljan pa je odlučio prodati:)
Rade podjednaki kut skretanja.
Gazda to proizvodi za prodati ;)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
POZZ svima...evo voih dana sam radio nešto za ovu zimu..iako nema baš velikog snjega ovdije di ja živim napravio sam neku vrstu ralice...uskoro slike
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Eto, i ja se spremam na dolaz duge i hladne zime, pa sam Tomeku ugradio žarne sviječice ( nadam se ,da je to pravi izraz ) , kako bih mu olakšao paljenje i tako malo ušparao akumulator . Kako če stvar funkcionirati , bum videl , kada zato dođe vrijeme .


tv-730-grelna-svecka_17375817_17413774_18304137.jpg



tv-730-grelna-svecka-v-kolektorju_17375817_17413774_18304156.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304158.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304161.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304163.jpg



Pozdrav !
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
eh, ovo je super stvar za zimu, čestitam. kako si spojio na akumulator, preko vremenskog releja ili običnog?
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
eh, ovo je super stvar za zimu, čestitam. kako si spojio na akumulator, preko vremenskog releja ili običnog?

Spojio sam ti ovako : kontaktna brava - tipkalo - 20A osigurač - svječice. Prilikom paljenja pritisnem tipkalo i držim oko 15 sek. i upalim , za sada radi ko singerica , čak se i s vanjske strane kolektora osjeti na otip , da se zgrije , a kažem kako če se to ponašati pri jako nizkim temperaturama neznam , ali pretpostavljam ,da če bar malo pomoči .

Pozdrav !
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sta se zbivalo vo Slovenija sto se ovako nasobrali TVjci, neko natjecanje ili sta???
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Sta se zbivalo vo Slovenija sto se ovako nasobrali TVjci, neko natjecanje ili sta???

a valjda neko natjecanje,testiranje...vise o tome bi nam mogao rec cijenjeni clan jednog i drugog foruma firemanpeter!! :D
evo jos jedna slika! ;)



Uploaded with ImageShack.us
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovo je bilo druženje ljubitelja traktora Tomo Vinkovič. Predstavili su vlastnici svaki svoj traktor i družili se, takmičili, popili koju, popričali malo...
Jako fina stvar, za mene sigurno. Ali ja se nisam udeležijo partya i ako sam znao da če se to događat.
Nedostatak vremena, možda neki drugi put ako me pozovu.

Vinogradnik Tomo
Dopada mi se tvoja izrada predgrijanja, jedva čekam da nam javiš rezultate!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
ovako,imam mali problem,zbog vlastitog nemara,nisam pogledao da li imam goriva u rezervoaru te sam krenuo sa istrpavanjem gnoja,nakon nekog vremena motor je poceo malo drugaciji zvuk proizvoditi te sam ga ugasio jer sam odmah posumnjao da nema goriva!i ugasio sam ga sam,nalio sam gorivo,te nakon toga je od prve upalio i radio cca 10 sekundi i sam se ugasio!
sto trebam odzraciti kako bih dobio gorivo na ulaz u cilindar,imam 2 crijeva,jedno ide iz rezervoara u filter,i drugo ide iz filtera prema pumpi valjda,onda imam ono cvrsto crijevo,koje ide od pumpe prema glavi cilindra...e sad na pumpi nemam dovod goriva ,a na izlazu iz filtera imam...sto trebam napraviti dalje?
zahvaljujem
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovih dana sam i ja pravijo neko izboljšanje. Napravijo sam nov priključak pošto onaj originalni ima dosta nedostataka.

izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307244.jpg


izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307247.jpg


izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307257.jpg



izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307259.jpg


Sa ovome priključkom (kukom) može se koristiti inverzija, nastavak kardana ili originalni kardan. Znači bilo koju varijantu kardana u isto vreme sa kukom. Ima regulacije gore- dole, unutra- vani. Po visini se može regulisati 8 rupa nekih 600mm, unutra i vani ima 3 rupe 90mm regulacije. Priključak može iči preko inverzije, ako se ona hoče koristit onda se kopča iznad ili izpod nje. Priključak se može i obrnuto koristit- na glavu. Rupe pašu na svim pozicijama. Za toplink se može koristit 4 rupe po visini.
Da ne pričam previše, slike pokazuju sve.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ovako,imam mali problem,zbog vlastitog nemara,nisam pogledao da li imam goriva u rezervoaru te sam krenuo sa istrpavanjem gnoja,nakon nekog vremena motor je poceo malo drugaciji zvuk proizvoditi te sam ga ugasio jer sam odmah posumnjao da nema goriva!i ugasio sam ga sam,nalio sam gorivo,te nakon toga je od prve upalio i radio cca 10 sekundi i sam se ugasio!
sto trebam odzraciti kako bih dobio gorivo na ulaz u cilindar,imam 2 crijeva,jedno ide iz rezervoara u filter,i drugo ide iz filtera prema pumpi valjda,onda imam ono cvrsto crijevo,koje ide od pumpe prema glavi cilindra...e sad na pumpi nemam dovod goriva ,a na izlazu iz filtera imam...sto trebam napraviti dalje?
zahvaljujem

Odvij vijak za odzračenje na bosch pumpi. Nisi rekao koji ti je traktor. Neki imaju ručnu pumpu pa onda sa njom teraš gorivo napred. Možeš i uključit dekompresor pa verglat. Kod male tome se koristiš prostog pada. Možeš iči i postepeno, prvo odzračiš filtar pa onda bosch pumpu onda odviješ lajtung na dizni. Kad odzračuješ na dizni tad treba verglat- anlasovat. Uglavnom odzračuješ tolko vremena da nema mehuriča na vijku za odzračivanje.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
@firemanpeter kao i obicno,izboljsenje ti je odlicno!!svaka cast,samo tako nastavi!! ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ovo je bilo druženje ljubitelja traktora Tomo Vinkovič. Predstavili su vlastnici svaki svoj traktor i družili se, takmičili, popili koju, popričali malo...
Jako fina stvar, za mene sigurno. Ali ja se nisam udeležijo partya i ako sam znao da če se to događat.
Nedostatak vremena, možda neki drugi put ako me pozovu.

Vinogradnik Tomo
Dopada mi se tvoja izrada predgrijanja, jedva čekam da nam javiš rezultate!
Peter, jel za žarnice dobro da stoje ovak da se grije gore? Nebi li trebale stajati horizontalno?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh