• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
OK, sad sam video da se kuka moze pomeravati unutra-van.
Ne najavujes ti svoi izbolsanja, nego kad uspes i uradis, onda objavis...:supz:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Firemanpeter dao si mi ideju kako napravit ovu štangu iza na donjim rukama od hidraulika.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
OK, sad sam video da se kuka moze pomeravati unutra-van.
Ne najavujes ti svoi izbolsanja, nego kad uspes i uradis, onda objavis...:supz:

Ja prvo razmišljam o tome, snujem stvar u glavi, hehe ispopunjujem ju u glavi jer se pokaže dosta problema i nedostataka koje treba pre izrade domisliti. Onda počnem radit. Kad je gotovo i kad vidim da zaslužuje da vam pokažem onda stavim tu.

Ako tu snuješ i najavljuješ pa onda ne uspije ili čak ne izradiš onda se samo brukaš. A moram reči da uglavnom ono što započnem to i napravim do kraja.

Aco 93 prijatelju, tvoja mi pohvala dosta znači jer si se tu pokazal sa dobro napravljenim stvarima.
A ne mislim da mi pohvale ostalih forumaša ne znače ništa, suprutno. To daje dodatnu motivaciju i volju da se neke stvari naprave, pa zato Ivan33 hvala i tebi. Največi razlog svega i zadovoljstvo je kad stvari upotrebljavaš pa se iskazuju dobre u radu, olakšuju posao...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Firemanpeter dao si mi ideju kako napravit ovu štangu iza na donjim rukama od hidraulika.

Drago mi je ako sam ti dao ideju za neko rješenje. Pa zato i treba stavit slike.

He he, štanga je jednostavna, jel? Napravi se u pola sata i služi ti godinama.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
hohoho...ma kolega Petre,,,šta reći...no coment!
pravi si mešter,,,lepo si to skockao, ajd što je lepo...al još bolje funkcioniše u praksi, neg ono originalno...
Moćno izgleda, nema šta...good job! Još i obojano...hehehe...svaka ti dala!:)

Hmmmm...gledam fotke, al nemogu utvrditi od kojeg su materijala bolcne(svornjaci)...samo nemoj mi reći, da nisu od prohroma!!!:D
Znajući tebe...hmmm morali bi biti!:D
Živ bio...
Pozdrav Joe!

p.s. - :lol:, sad moraš i onu kuku(za auto) prerađivati na ovo kačenje...:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe, istina, sad moram još kuku od auta prepravit :scratch. Imam več neke ideje pa ču vidjet koja če bit prava.

Ovaj put te moram razočarat :rolfer:, bolcne su od željeza, nisu od kroma.
Ja bi njih obojio ali onda su problemi kad idu težko kroz rupe jer su se i rupe obojile. Plus toga odmah bi se boja skinula pa nema veze bojati.

Kažeš: "bolje funkcioniše u praksi, neg ono originalno"
Pa mora bit bolje da se uopšte isplati napravit.

Hvala na podržki kolega! Nju uvijek od tebe dobijem. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
...Prijatelju Zvonimire
Mislišli za onu radnu lampu pozadi. Ja bi rado okrenuo gore pa da se dobro hladi ali šta če mi svjetlost gore kad ju trebam dole...
Ne, mislil sam na ove žarnice-grijače zraka na Vinogradniovom TV-ju.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ovaj put te moram razočarat :rolfer:, bolcne su od željeza, nisu od kroma.

eeeeee jeb ga...ja se već ponadao da će se sijati doveka!!!:D
Ma neka,,,onda je dobro i ovako, malo ga premaži sa mašću od "neprcanog kengura"...i nema da zarđa nikada...uglavnom moćno je sve odrađeno...
još jednom, svaka čast...
Pozzzz Joe!

p.s. - :lol: sad će pasti sneg...i nećeš imati vremena za inovaciju auto kuke...bit će jebena zima...indijanci uveliko vuku drva...:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Poz,,firemanpeter........ Mogu reč,da je napravljeno s velikim guštom,,,i ča mi se najviše sviđa je to šta možeš podešavat visinu kopčanja,,,,tako sam ja zamislija napravit na mom traktoru,,,samo ča če bit samo s doljnje strane,,nači di je postoječa kuka.......:idea:,,,,gledajuči ovo tvoje sinula mi je :idea::idea:,da nešto iskonbiniram..............
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Svaka cast Petre! Posao odlicno odradjen. Probaj da bolcne bromiras. Nece se sijati, crna ce biti, ali nece se ni rdjati. Cujemo se kad zavrsim tomicu.
Pozdrav!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro Bagerista, ako si sad dobijo ideju :D samo pokoristi i napravi. Znam da IMT nema neko dobro rješenje kuke pa bi bila kučna izrada dobro moguče rješenje.

Joekiki
A gde se dobije mast "neprcanog kengura"...što ti preporučuješ? :rolfer:
A zima, kažeš da če biti snijega uskoro. Pa nočas je pao snjeg nekih 300m više gore od mene. Polako se granica pušta dole tako da se može očekivat snjeg ako malo zahladni.
A nije da samo indijanci spremaju drva, tu smo i Grof, Aco 93 pa i ja. Tako da sigurno če bit ova zima sibirska. :rolfer:

Gvozdeni1
Kako se to bromira?
Sretno ti sa radovima na Tomici, nek ti ide posao dobro od ruka.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Bolcne usijas na crveno i stavis ga u preradjeno ulje. Ulje se napece na materijal i nece dati da rdja.
Pozdrav!!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
Svaka cast Petre! Posao odlicno odradjen. Probaj da bolcne bromiras. Nece se sijati, crna ce biti, ali nece se ni rdjati. Cujemo se kad zavrsim tomicu.
Pozdrav!!!

ili brunira...:scratch
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
ili brunira...:scratch

ako se ne varam, mislim da je bruniranje stručni naziv, ali sam čuo da puno ljudi govori bromiranje, pa je valjda ispravan i jedan i drugi naziv. Ma glavno da se svi razumijemo o čemu se radi! Joekiki, a mast od "neprcanog kengura", jel valja šta? Ako je bolja od totne masti, da mijenjam proizvod? ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
jel to nešto novo na tržištu....:rolfer:

Dobra........:rolfer::rolfer:,vijerojatno je za veče temperature.....i teže uvijete rada.:lol::lol::rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Bolcne usijas na crveno i stavis ga u preradjeno ulje. Ulje se napece na materijal i nece dati da rdja.
Pozdrav!!!
A jel nebu taj bolcn onda zakaljen, pa bu lakše pukel :scratch
Pravi bolcni sa kojima se radi nikad ne stignu zahrđati jel tak?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Ne bu se zaklil , brumira se na temperaturi do 600 stupnjeva .
I kurcu korist od taga ako nije nauljeno .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh