• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ako nije u istoj brzini slomljen ključ... onda su žljebovi u zubčanicima 2,3 brzine najverovatnije dobre! A zubčanik prve... verovatno je ok, jer se tu nije nikada skrijao ključ!
Neverujem da je nosač ključa, jer ima oprugu, i dosta lufta u sebi...tako da ključ dosta živi!

jel su ti ove mere iste? Dali je žljeb(nut) na sred osovine, simetrična?



Pozzz Joe!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste Joe, zljebovi na svi 3 zupcanici su dobri!!!
Ovi dimenzii sutra ih izmerim dali su isti. Sada menjam novi konusni zupcanik, izmericu i kod njega...
Sutra opet trazicu uzrok, a za nosac kljuca :scratch, neznam, to mi je bilo jedino na sto sam posumnjao...

Pozdrav...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Jeste Joe, zljebovi na svi 3 zupcanici su dobri!!!
Ovi dimenzii sutra ih izmerim dali su isti. Sada menjam novi konusni zupcanik, izmericu i kod njega...
Sutra opet trazicu uzrok, a za nosac kljuca :scratch, neznam, to mi je bilo jedino na sto sam posumnjao...

Pozdrav...

Razumem te podpuno!
Što se tiče zubčanika...nebitno dali imaju malo oštećenja na utorima za ključ...nego sam prvobitno pomislio da nisu simetrični!!! Ali kad kažeš da se ključ nije slomio u istoj brzini, onda je nešto drugo.
Nosač ključa i treba da ima lufta, i još na kraju gde je ključ...zbog opruge u nosaču, treba da se slobodno mrda - levo/desno/gore/dole u nekim granicama!

Nego sam ja pomislio da je problem u vratilu(žljebu)...jer se u tim godimama, dok se tvoj traktor pravio, bilo previše alkohola u tvornicama, pa je glodač malo omašio centar osovine...a to je prošlo kontrolu - isto koji su bili pod alkoholom...itd...

Pozdrav Joe!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
dalmatino,,neznam kolku bi pomognalo ako okrenem zupcanik od prva brzina, pa on ovako iz oko izgleda simetricno iz obe strani.?

Joe, znam da nosac kljuca treba imati malku lufta,, ali moj nosac imao lufta levo/desno i to dosta mnogu kada sporedim so novi nosac...

Pozdrav...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Proveri trag naleganja na vratilo...dali je isti, i sa jedne, i druge strane na ključu! Dali je isto oderano... vidi se po tragu oštećenja,,,ako nije isto, onda :scratch



Sećam se da je GROF spominjao da se brušeni ključevi "pigadu kao pero"...ali neznam gde se lome..nismo videli nikad na slikama!
Jer ovo kod tebe se lomi na dnu ključa,,, što mi je vrlo čudno???
I kad gledam fotku tvoga ključa... čini mi se da nisou isto istrošene na oba kraja, jedan kraj ključa je više oštećen, nego drugi:scratch

Pozdrav Joe!
 
D

dalmatino

Guest
dalmatino,,neznam kolku bi pomognalo ako okrenem zupcanik od prva brzina, pa on ovako iz oko izgleda simetricno iz obe strani.?

Joe, znam da nosac kljuca treba imati malku lufta,, ali moj nosac imao lufta levo/desno i to dosta mnogu kada sporedim so novi nosac...

Pozdrav...

Danot, kod mene je bilo sljedeće. Kad bi palio traktor bio je u leru. Čim ubacim u hod naprijed a brzina ostaje u leru, traktor bi krenije. Dok bi bio upaljen mogao sam ubaciti samo u prvu brzinu. Kad bi ugasio mogao sam mjenjač ubaciati u sve brzine. Rastavio sam mjenjač i preokrenuo zupčanik prve i problem sam riješio. Nisam ga silio i vozio kad sam primjetio što se dešava. Možda zato kod mene nije došlo do pucanja. Kad sam slagao piramidu naoko i meni izgleda da je potpuno jednako kako ju okrenuo ali dobro pogledaj nije isto.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Joe, vara slika, los kvalitet je jer me uhvatio mrak, sutra uslikacu bolje.
Kljuc nije uopste osteten, nego jednostavno samo slomjen:scratch

Ali sutra je novi dan pa cemo videti sta i kako...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Sada češ imati nov ključ, nosač i vratilo pa su minimalne šanse da se ponovi lom ključa. Dobro pogledaj kakvi su zupčaniki ali mislim da nisu oni uzrok jer se lom nije pojavijo uvijek u isti brzini. Mora da je vratilo bilo loše napravljeno, pa da je ključ hvatao sa samo jednom stranom i tako nosijo komplet opterečenje na jednoj strani a druga nije preuzimala ništa a trebala je pola ona nosit.
Izmjeri staro vratilo, mora da je na njemu nešto.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
edosoko, nisam imao kljuc od 8 mm na nosac od 6 mm!!!
Ali sporedeno stari so novi nosac kljuca, stari nosac imao mnogo vise lufta.
Proverio sam to sto kazes, i zupcanici dobro naslanjaju na kljuc, bar mislam da sada nece biti problemi.
Danas sam nastavio sa radovi,
evo kakvo bilo stanje so konusni zupcanik


Uploaded with ImageShack.us
proverio sam i kvacilo, dobra je lamela, pipci su malo losi, ali nisam ih promenio, samo sam ih prestelovao




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
rastavio sam da proverim i diferencijal,tu je sve OK


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Ovi zubovi na lameli kod tebe su nešto poderani, barem si trebal lamelu promjenit. Ja bi pored lamele i zabice promjenijo.

Ovakvi bi trebali bit zubovi

ko-se-lotim-popravila-sklopke-foto_10744305_17398039_18009778.jpg


Ovo je tvoja lamela

image028ya.jpg


Inače fino si nam dokumentirao rad.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Danot
Ovi zubovi na lameli kod tebe su nešto poderani, barem si trebal lamelu promjenit. Ja bi pored lamele i zabice promjenijo.

Ovakvi bi trebali bit zubovi

http://s5.mojalbum.com/ko-se-lotim-popravila-sklopke-foto_10744305_17398039_18009778.jpg

Ovo je tvoja lamela

http://img5.imageshack.us/img5/7820/image028ya.jpg

Inače fino si nam dokumentirao rad.
Ja znam da se ozvubljenje dere ili ti ga troši .Čak ne tvrdim da nisu ovi utori poderani... ali da se s vremenom tj. eksplatacijom nakota viška utora , e to nisam znao .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima, nisam stigao da vam sve kazem, pa evo sad
Dok sam radio, Marfi je bio do mene... Kad sam rastavio diferencijal, pronasao sam delovi od lezaj, evo koi lezali su se slomili, obelezao sam so plava strelica:


Uploaded with ImageShack.us
2 lezai 6004, ali jedvaj sam ih izvadio, izgubio sam par saati dok sam ih izvukao


Uploaded with ImageShack.us
Evoga i kljuc


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

fireman peter, jeste da su malo poderani pipci na korpa kvacilo, ali mislam da nije im jos nista, jos ce dobro da teraju.
Lamela je sasvim dobra, pa nisam nju promenio.
Ja sam sumnjao na kvacilo zbog to sto kad sam kretao od mesto vo treta brzina, od kud lamela se cujalo lupanje par puta, tk, tk,tk, ali sad kad sam sve rastavio ustanovio sam da je to zbog oni 2 lezaji 6004, to se cujalo dugo vreme, i prosli put kad sam rastavuvao menjac zbog kljuc barao sam uzrok za to, ali ni najmanje nije mi palo na pamet za ti lezajevi.
Na lezajevi su ostanali samo kuglici, i oni se nasobrali jedna do druga na lezaj, ali nisu ispali valda zbok dva osiguraci koi drzat lezaji...
pozdrav...
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
danot

Vidim ja ,,,da si sve rastavija,,,,i naša možda i krivca za lom.:scratch
Sad zamijeni ,sve šta treba,:D,,i posloži i držim ti fige,da bude dugo radija,,,več si doktorira rastavljanje i sastavljanje tome.....8)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danot
Ovi zubovi na lameli kod tebe su nešto poderani, barem si trebal lamelu promjenit. Ja bi pored lamele i zabice promjenijo.

Ovakvi bi trebali bit zubovi

ko-se-lotim-popravila-sklopke-foto_10744305_17398039_18009778.jpg


Ovo je tvoja lamela

image028ya.jpg


Inače fino si nam dokumentirao rad.

@firemanpeter, od koji tip TV je ova lamela na tvoja slika:scratch:scratch
kod mene ima mnogo vise zubi na nju
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da, kod tebe na lameli ima više zubi i več su nešto potrošeni. Ova lamela na mojoj sliki je od Tome PE- 18, od onoga staroga što ima dva menjača. Ja sam dao te slike da možeš usporedit oblik zubova na tvojoj sliki in na mojoj, da vidiš da su tvoji potrošeni.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nisu toliko losi zubi, vara slika, slabi je kvalitet jer je slikana sa mobitel, a imalo i malu mrsno nakupljano na zupci, ali priznajem zajebao sam se, mozda trebalo da i nju promenim kad ves sve bilo rastaveno, potrosnji je materijal:madmana:, a sada sve je sostaveno
Pozdrav...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Uploaded with ImageShack.us
2 lezai 6004, ali jedvaj sam ih izvadio, izgubio sam par saati dok sam ih izvukao

e tu si trebao staviti jedan ležaj NKIS 20 a drugi 6004 i tada tvoji problemi nestanu zauvijek
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Servo volan

Pozdrav dobri ljudi!vec duze vreme pratim ovaj forum "iz coska"i samo mogu reci-izuzetno koristan i kvalitetan forum!to kazem iz licnog iskustva,jer ste vasim nesebicnim deljenjem iskustava,puno pomogli meni a siguran sam i drugim ljudima u vezi TV. Meni licno ste pomogli oko elektroinstalacije(seme),sredjivanja lufta u zglobu,zameni semeringa i lezaja na kardanima zgloba,ugradnje alternatora,ugradnje servo upravljaca.u vezi servo upravljaca imam nedoumicu-dali mora prioritetni ventil i u slucaju servo-upravljaca.servo-glava je od mercedesa 123
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh