• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ne bu se zaklil , brumira se na temperaturi do 600 stupnjeva .
I kurcu korist od taga ako nije nauljeno .
Da ali na crveno bi trebalo biti više od 600 stupnjeva :scratch
Mast i to ona grafitna (crna) je zakon.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Koja je lavina tu pokrenuta sa bromiranjem-kod nas se tako zove-.... Tomica ne nosi tonu da bi bio izlozen jako velikim opterenjima, ili jeste:scratch da bi tako lako pukao bolcna-to je moje misljenje;):D:D:D

Danas sam isprobao tomicu. Kvacilo je jednostavno kao san... lak za upotrebu, lepo prima brzine. Zadovoljan sam:gitarist:!
Ovi su novi delovi


Uploaded with ImageShack.us

Montirane zabice


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A kupijo si nove zabice :D, dal i tako prodavaju, bez korpe?
Jel kvačilo mekano sad? Valjda je :D
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Eto, i ja se spremam na dolaz duge i hladne zime, pa sam Tomeku ugradio žarne sviječice ( nadam se ,da je to pravi izraz ) , kako bih mu olakšao paljenje i tako malo ušparao akumulator . Kako če stvar funkcionirati , bum videl , kada zato dođe vrijeme .


tv-730-grelna-svecka_17375817_17413774_18304137.jpg



tv-730-grelna-svecka-v-kolektorju_17375817_17413774_18304156.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304158.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304161.jpg



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304163.jpg



Pozdrav !

To san vec negdi vidija po bosni i mislim da je bija neki pasquali i vlasnik mi je reka da odlicno radi...a ako ti budeš ima problema stavi jače (žarne svječice)grijače
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
Ja sutra rastavujem moj tomo, videcu sta je so menjac???
Ali i taka rastavujem, zelim da proverim i stanje so kvacilo, sumnjivo mi je, pa sad kad sam video slike od gvozdeni, zanima me koliko treba da je ovo rastojanie od lamela do pipci...?



Uploaded with ImageShack.us

I jos jedno pitanje, izmegju kljuc na menjac i zupcanici jel treba da ima lufta i koliko otprilika? Ne sjecam se dobro ali kad sam go menjao prosli put imalo lufta od neki 1 mm do 2. Jel to tako treba?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
A kupijo si nove zabice :D, dal i tako prodavaju, bez korpe?
Jel kvačilo mekano sad? Valjda je :D

Nove zabice, nove vijke i nove matice.:D Potisna ploca je kao nova, i ostali delovi! Sve moze da se kupi za sitne pare, 4eura su zabice. Made in HR, mislim da je original iz prime. Kvacilo je odlicno! Mekano kao maslac:)! Sutra stavljam haubu, pa da uzorem ono sto imam, jer stize zima...
Pozdrav!!!
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Pozdrav svima
Ja sutra rastavujem moj tomo, videcu sta je so menjac???
Ali i taka rastavujem, zelim da proverim i stanje so kvacilo, sumnjivo mi je, pa sad kad sam video slike od gvozdeni, zanima me koliko treba da je ovo rastojanie od lamela do pipci...?



Uploaded with ImageShack.us

I jos jedno pitanje, izmegju kljuc na menjac i zupcanici jel treba da ima lufta i koliko otprilika? Ne sjecam se dobro ali kad sam go menjao prosli put imalo lufta od neki 1 mm do 2. Jel to tako treba?
16 mm od vrha capa do lamele
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Darkohittner
Jos nije bila nastelovana kvacilo, zato nisam stavio kontra maticu.

Danot
Kod mene izmedju zvona i druklezaja je bilo 24mm. Zabice(pipke) sam nastelovao na 20mm, tako da kad sastavis, druklezaj 4mm praznog hoda ima do zabice. zabice su otprilike ravni sa onim izbocenjima sa rupama(tu su federi).
Pozdrav!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Darkohittner
Jos nije bila nastelovana kvacilo, zato nisam stavio kontra maticu.

Danot
Kod mene izmedju zvona i druklezaja je bilo 24mm. Zabice(pipke) sam nastelovao na 20mm, tako da kad sastavis, druklezaj 4mm praznog hoda ima do zabice. zabice su otprilike ravni sa onim izbocenjima sa rupama(tu su federi).
Pozdrav!!!

Ja sam radijo po ovome principu (ko Gvozdeni1) na PE 18 i sve je klapalo. Znači prvo izmjerijo od zvona pa do druk ležaja a onda štelao i mjerijo od bloka motora pa do vrha zabica. Podesiš da su zabice sve jednako visoke i da imaju lufta do druk ležaja i to je to.
 
M

Misel

Guest
Danot hvala sto si pitao umesto mene!! To pitanje sam i ja hteo da postavim:)))
Cenjeni forumasi - hvala na odgovorima koji su meni i te kako potrebni jer i ja bas to mora da uradim..."ovih dana"!! Kod mene skoro uopste ne odvaja vec poodavno:(

pozdrav
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danot hvala sto si pitao umesto mene!! To pitanje sam i ja hteo da postavim:)))
Cenjeni forumasi - hvala na odgovorima koji su meni i te kako potrebni jer i ja bas to mora da uradim..."ovih dana"!! Kod mene skoro uopste ne odvaja vec poodavno:(

pozdrav

E ja sutra rastavujem kvacilo da proverim, sumnjivo mi je. I tako je traktor rastaven...
Inace do sada sam rastavuvao menjac, promenio sam kljuc i nosac kljuca, Nisam uslikao vise slike, jer se stemnilo
Stari niosac kljuca imao dosta lufta, nasprema ovaj novi
Kljuc kako i sto sam pretpostavuvao:


Uploaded with ImageShack.us
slomjen na dva dela
Ali tu imalo i jos pcuvanja i:madmana::madmana:
Predni konusni zupcanik mnogu osteten, sutra cu poslikati i stavjam slike.
Kupio sam novi konusni i zamenio sam ga, sutra sobiram menjac.
Proizveduvac na konusni koi sam kupio je MASIVA, to je HITTNER,jel tako ili se varam?
Pozdrav...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Proizveduvac na konusni koi sam kupio je MASIVA, to je HITTNER,jel tako ili se varam?
Pozdrav...
Masiva bi trebal biti samo dučan, ako se ne varam :scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kako uspjite slomiti ključ:?:

Sila boga ne moli!...

Definitivno tu nešto nevalja!!! Jer se drugi put isti lom pojavljuje:scratch
Treba pronaći uzrok? Dali se i prvi put, ključ slomio u trećoj brzini???
Treba rešiti enigmu!!! Al izgleda da je kasno...menjač sklopljen...

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ovaj put kljuc se slomio u treca brzina, a prosli put dok sam orao,znaci u druga brzina.
E sad uzrok, ja sam sumnjao i na ostetenost zupcanici na onaj deo gde dopire kljuc,ali nije to!, ti zupcanici su kao novi, nisu iskoristeni niti osteteni. Barao sam uzrok, gledao ali nista:madmana:, menjac nije sastaven nego samo piramida so zupcanici.
Sada jedino sto pretpostavjam je nosac kljuca, stari kljuc ima lufta sprema ovaj novi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh