• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da se svakog pridrzuje do uputstvo za upotreba na TV, i da zglob podmazuje na propisani 10 radni sati, ja glavu dajem da svaki zglob bi izdrzao i preko 6000 radni sati, bez reparacija. Ljudi ne podmazavaju ili nemaju onaj ured za podmazavanje(mazalica), pa zglob brzo razlupa, ili pak im tekne da treba podmazuvanje tek kada se oseti lufta.
Kod mene ima stvarno malo radni sati 13XX, podmazujem zglob na oko 10 rs, i za sada nema lufta ni najmanje, a tu na forum sam procitao i da neko na 500 rs reparirao zglob.
Zglob nije mana kod TV, samo treba nega, svi valjaci i mnogo bageri imaju zglob na sredina,i kod njih zglob nije vecan, ima vjek trajanja i se trosi,ali to ne znaci da ti strojevi ne valjaju.
Ovde se naviklo da se pljuje samo po TV!
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Da se svakog pridrzuje do uputstvo za upotreba na TV, i da zglob podmazuje na propisani 10 radni sati, ja glavu dajem da svaki zglob bi izdrzao i preko 6000 radni sati, bez reparacija. Ljudi ne podmazavaju ili nemaju onaj ured za podmazavanje(mazalica), pa zglob brzo razlupa, ili pak im tekne da treba podmazuvanje tek kada se oseti lufta.
Kod mene ima stvarno malo radni sati 13XX, podmazujem zglob na oko 10 rs, i za sada nema lufta ni najmanje, a tu na forum sam procitao i da neko na 500 rs reparirao zglob.
Zglob nije mana kod TV, samo treba nega, svi valjaci i mnogo bageri imaju zglob na sredina,i kod njih zglob nije vecan, ima vjek trajanja i se trosi,ali to ne znaci da ti strojevi ne valjaju.
Ovde se naviklo da se pljuje samo po TV!

nije istina ja svoj redovito podmazujem ali on se ionako rasklimao do bola ....vrišti za novim
jedno je bitno koliko radiš ,što radiš ,i sa čim radiš toliko se on brzo rasklima....a podmazivanje ti je bitna stvar ali ne da češ sa tim spriječiti klimanje.....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
darkohittner, nisam rekao da cu "spreciti klimanje",ako navreme podmazujem, rekao sam i ja da zglob nije vecan, dek ima vijek trajanja i deka se trosi, so podmazivanje samo se znacajno namali trosenje, procitaj jos jednom moj post, ali i dalje stoim na moj zbor da ako se pravilno cuva zglob izdrzace on i 6000 radni sati...
Ali 500 sati, il kao sto je neko rekao pre neki dan da zglob ne izdrzi ni 3000 radni sati, to je definitivno zbog ne podmazivanje.
Ja cak i kuka sam prepravi da bi manje trpio zglob.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e ali ok to,a kdo mene u brdovitom terenu,gdje se vukmu prikolice koje su namjestene da pritiskuju traktor dakle osovina pomjerena makismalno nazad,pa onda rad u sumi teza kteret na polugama,da ga podmazujem svaki dan,dvaki sat mora bi dobiti lufta,i nije zglob mana kod njih to je nejgova jedna velika prednost,i to je osnovna konstrukcija traktora,druge su njegove mane koje su manje vise nebitne
 
S

staffmen

Guest
evo sad kad gledam slike od jozefa i njegovog tv419 sjetio se tog motora na traktoru.
bio sam danas u pevecu i vidio motor 4ld705 (ili ti ga lda100) cijena 10500KN:idea:
motor mi je malo cudan jer nema uopce plocice na sebi. ovo po cemu znam koji je model je pisalo na kratoncicu koji je visio na motoru. Mislim da je pisalo koliko kubika ima i jos nest. žurilo mi se pa nisam stigo pogledat.
takoder neki djelovi fale na njemu. (posto se ne kuzim u te malo "vece" dizelase. falilo mu je dio koji dode skroz na vrh motora. neznam kak se to zove:rolfer::rolfer:). Vidilo se da ima navoj i da je navoj boje aluminija a ne ko ostatak motora crn. znaci da ga je neko mazno. sve u svemu prvi put vidim taj motor u zivo. I mogu rec da mi izgleda dosta glomazno.
A sad cija je proizvodnja, Lombardini ili Dmb?! nemam pojma. nis nije pisalo.
makar msilim da DMB sve to sklapa po liceci lommbardinija.

Eto bila je to jedna reportaza iz peveca:D:D:finga:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a da li bi se dalo ugraditi na tomu 400 serije motor od 26 ks ili onaj od 22ks uglavnom dva klipa, ili mozda pase od nekog drugog tipa motora ali dvoklipca,da li bi na tomi 400 serije izdrzala transmisja novi motor, bilo dobro kad bi imao na svom tomi neki jaci motor bar a 5ks ali sa dva klipa
 
S

staffmen

Guest
a da li bi se dalo ugraditi na tomu 400 serije motor od 26 ks ili onaj od 22ks uglavnom dva klipa, ili mozda pase od nekog drugog tipa motora ali dvoklipca,da li bi na tomi 400 serije izdrzala transmisja novi motor, bilo dobro kad bi imao na svom tomi neki jaci motor bar a 5ks ali sa dva klipa

i mene to zanima.
molim odgovor ak nekozna
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
koko ja vidim nisu prednji kotači ništ okrenuti nego nema utege na njima.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da li pasu saraf na saraf motori ili treba nesto prepravljati neku plocu stavljati ili slicno
inace nebi stavio na svoj taj rudjerin motor ako ce mi se stalno kvariti neka hvala
inace neznam da li si iste vleicine i promjera zubcanici kod tv 700 serije i 400 kolika je razlika,ti si to edo rasklapo trebo bi da znas
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Blagodaram za pomosta zemjak. Znaes li barem kako se vika toj del, da znam kako (i kade?)da go trazam? Kardanski prodolzetok? Znaci li toa deka i na Pasquali 904 e lev motor i deka ne
treba invertor na obrtaji?

Gvozdeni, lepe slike, majstor si je majstor, ipak ne bi mogao tako lako da prodjes kod mene, tvrda zemlja, kosina....pa mehanicki volan:(

Postovani Fireman, dali imate saznanja jeli motor na Pasquali 904 okrece levo ili desno?
Hvala unapred

pozdrav iz Kisovite Makedonije - nikako da pocnem da orem, blato!!
Pozdrav Misel!
Malo kasnim, novi sam član foruma, ali imam ovaj dio koji tražiš. Orginalni dio skinut s freze jer sam morao mjenjati vješanje i smjer okretanaja osovine, taj dio mi je sad višak, mogu ga uslikati da provjeriš detalje i da li odgovara. Problem je jedino što sam ja u Hrvatskoj, kod Sl. Broda, ali idu mnogi makedonski kamioni autocestom pa bi i to bilo rješivo. Slijedeći tjedan ( do petka 17.12.) sam na putu pa neću moći odgovoriti, ako se javiš vezano za ovu temu.
Usput, kupujem inverziju, ako netko ima i prodao bi je, treba mi na istoj frezi s koje sam skinuo ovaj ( žuti ) dio.
Pozdrav!:)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da edo ipak se neisplati budzenje i razne kombinacije,na ovom tomi 400 serije pase najboljei stoji mu motor od 523,savim dovoljna snaga i tezina,moga bi i ovaj rudjerin ali on je los staln ose kvari kolik osam moga shvatiti
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav ljudi
Evo danas sam izvadio cilindar i klip jer hocu da promenim onu cauru klipnjace ima dosta lufta, e sad neznam kako da je izvadim probao sam sa strafcigerom i cekicem al necu na silu da ne napravim vecu stetu, znaci kako bi bilo najlakse?
razmisljao sam da u isto vreme novu nabijam od jedne strane a ujedno stara da izlazi iz druge strane klipnjace:? jel ovo izvodljivo?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki koji imate PE-18 ili ste ga imali, imate li uputstva o njima?

Da li stvarno nema za taj traktor dijelova na tržištu?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Imam ja upatsto za TV-18, ali nemam skener da ga pretvorim u elektronska forma, kad najdem nekog da mi skenira knizica, stavim na forum...
Pozdrav...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
dobro ste to primjetili,ja o tome nisam ni pomislijo,tako sam ga kupio i ništa diro e sad pitanje dal ima veze kako je okrenuto

Kotači nisu okrenuti naopako,nego nema prednjih utega. moj ih Tomo ima.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kotači nisu okrenuti naopako,nego nema prednjih utega. moj ih Tomo ima.

Kotači zadnji stoje kako treba a prednji naopako (vidi se po ventilima i sredinama) i traktor je tako i malo suzen. Treba samo ljevi kotač stavit na desnu i desni na ljevu i bit če onda kako treba. Fale mu i utegovi na prednjim kotačima.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozdrav Jozek & teškar!

Jozek, sve pohvale za tomicu...dobar je
edo ti je oko sokolovo...dobro je primetio da su prednji kotači naopako!
Možda to i nije tako loše...kad prođeš nekuda, a po tragovima bi neko pomislio,,,auuu koliki traktor prođe ovuda...:lol:

živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh