• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
dobar primjer jednostavnosti i funkcionalnosti....kako se sajla ponaša kad je trektor smotan do anšlaga? ili imaš kakvu vodilicu na zglobu....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
gvozdeni,tvoj tomica bolje ore po snijegu nego kad je suho.....svaka čast,ide ti super,samo kaj ti nije hladno.....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pozdrav..prvi put stavljam slike,vald ce valjat..tv521...



uploaded with imageshack.us



uploaded with imageshack.us

a evo danas malo cistio i isprobo ralicu koju sam napravio prije par dana nabrzaka..i diže se na zadnju hidrauliku..



uploaded with imageshack.us


uploaded with imageshack.us



uploaded with imageshack.us



uploaded with imageshack.us



uploaded with imageshack.us

sjajno riješenje za podizanje pluga svaka čast ja iman slično(bez podizača i sjajno ti je riješenje ovo za rukavce, svaka čast )
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
dobar primjer jednostavnosti i funkcionalnosti....kako se sajla ponaša kad je trektor smotan do anšlaga? ili imaš kakvu vodilicu na zglobu....

nema ništ na zglobu..kad je ralica spuštena...sajla je opuštena..i kad smotam do kraja nezapinje nigdi.a kad je dignita.napravio sam jedan ko osigurac neznam kak da se izrazim.kad ju dignem samo pomaknem taj osigurac da ralica stoji na njemu..onda ju to drži a hidrauliku opustim da ju nedrži više i onda nema opterecenja na sajli i hidraulici.i može se skretat normalno.al to sam brzinski radio.razmišljo sam stavit i na zglob nešta.da mi sajla baš nelamata ljevo i desno.i za sad sam zadovoljan dosta,pokazalo se uncikovito.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Ne. Prednji i zadnji tockovi treba da idu u isti trag. Da li su produzeci iste duzine?:scratch
Pozdrav!!!

ne nisu,prednji su dulji od zadnjih....šta je meni ovo trebalo vodu pijem vino proljevam :madmana: eh da ide tebi dobro ovo zimsko oranje
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav mataz.17, ralica ti je sjebana skroz, ma za 5+, dobar izum:supz:

Jozev kakve su ti tvoi produzetoci:scratch, uslikaj to!
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Mtd001
Mora da ore i na suvo i u blato i u snegu! Dobro, u blato ne volim da radim.:mrgreen: Nije tako hladno, jer imam klimu! Leti je vruce, a zimi je hladno...

Darkohittner
Sretno sa oranjem! Sad ide super, uradi dok mezes. Meni je ostalo oko hektar mojih i tri baste. Nadam se da vreme nece pogorsati i da mogu zavrsiti.:rolleyess:

Mataz.17
Bravo! Razmisljao sam i ja o nekom takvom sistemu. Dao si mi inspiraciju! Mada ovde nema toliko snega, da bi to trebalo... Mozda ove godine, kako je krenulo...
Kako ja vidim, na nekoliko mesta trebalo bi da ojacas.

Pozdrav!!!
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Mtd001
Mora da ore i na suvo i u blato i u snegu! Dobro, u blato ne volim da radim.:mrgreen: Nije tako hladno, jer imam klimu! Leti je vruce, a zimi je hladno...

Darkohittner
Sretno sa oranjem! Sad ide super, uradi dok mezes. Meni je ostalo oko hektar mojih i tri baste. Nadam se da vreme nece pogorsati i da mogu zavrsiti.:rolleyess:

Mataz.17
Bravo! Razmisljao sam i ja o nekom takvom sistemu. Dao si mi inspiraciju! Mada ovde nema toliko snega, da bi to trebalo... Mozda ove godine, kako je krenulo...
Kako ja vidim, na nekoliko mesta trebalo bi da ojacas.

Pozdrav!!!

a trebalo bi ojacat.al nemam vremena..jel ovo sam stvarno nabrzinu napravio..vidit cu ak bude potrebe neke ojacat cu..ovo je tek prvi snijeg kod nas.kod mene bude snijega dosta...ovo još ništa još što je napadalo.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
ne nisu,prednji su dulji od zadnjih....šta je meni ovo trebalo vodu pijem vino proljevam :madmana: eh da ide tebi dobro ovo zimsko oranje

Nabavi dve, da budu sve 4 iste duzine, i bez brige vozi dalje, ali kao sto Danot kaze, uslikaj prvo.

Mataz.17
Samo polako! Stices sve da uradis.
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Hmm, sad je jasno zasto su bili tako okrenati tockovi, ovakve produzetoci bar ja nikada nisam video na TV, ili vrati tockovi kao sto su bili,ili uzmu produzetoci kao i zadnji...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
izgleda da ih moram vratit kako su bili,dok ne nabavim novi par produžetaka.e sad sam u dilemi kojih, možda nebi bilo loše duljih radi stabilnosti
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ma nije hladno nikada kad oreš sutra idem i ja ostalo mi još par bašći da završim sezonu......
Sa kojim oreš, crveni...ili žuti...?:D

Pozdrav @matiz i dobro nam došao!
Video sam taj sistem dizanja na većim traktorima, ali na Tomu nisam ni mislio da će funkcionisati zbog zgloba...ali eto dokaza sa tvoje strane, da to radi...:D
Uglavnom u praksi radi, i odradi posao...a ostalo nije ni bitno...
svaka ti čast...

@jozef - eee kod tebe je nešto pobrkano...uvalili ti traktor sa različitim produžecima! Al nemoj plakati...:lol:, ma ništa strašno! Uglavnom je jasna situacija, zašto su kotači bili okrenuti...vrati kako je bilo, ili nabavi iste produžetke kao na zadnjim kotačima, ili šire kao što su na prednjim...tvoj izbor,,, i to je to...


živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
xexexe matiz ukro si mi fazon,salim se
i ja isto tako sam napravio,imamo iste ideje,ostale su mi neke sitnice da jos doradim,al necu slikati dok je ne nabacim na traktror i ne isprobam,sirina je 180cm,podize se na sajelu,nazad na poluge,samo sto cu ja napraviti da se veze na sredini tako da nemoram osiguravati dasku,
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
gvozdeni ....pa ti si neuništiv čovek...
kod tebe nema zime...što se mora , mora se...
gledajući ove video klipove snežnog oranja,,,nešto mi se čini da si lagodno odeven...:D tako da neznam kako se zagrevaš? hehehe:partyman:
ajd pa daj bože da vreme dozvoli, i odradio oranje za ovu godinu...a posle može i laganini...:partyman:

živ bio...
pozdrav joe!:mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
hvala stefanmkd & danot....
pozdrav...

pzdrav Joe!
p.s. ovaj drugi pokušaj upload, je bio bolji... živ bio...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh