• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pozdrav svima!
Pozdrav Jozek & teškar!

Jozek, sve pohvale za tomicu...dobar je
edo ti je oko sokolovo...dobro je primetio da su prednji kotači naopako!
Možda to i nije tako loše...kad prođeš nekuda, a po tragovima bi neko pomislio,,,auuu koliki traktor prođe ovuda...:lol:

živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:

Ja se ipak ne slažem u vezi kotača. Pogledajte smjer ripni na prednjem i zadnjem kotaču. Ako je naopako okrenut prednji, onda je i zadnji.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
oooo urazumi se covjece
kad prebacis desni tocak na lijevu stranu porisrit ces traktora a gume ce ostati u pravom smjeru,tckovi su okrenuti i malo je traktor suzen,amo to nema nikakve funkcije,i mali tomo je sa 1m sirine pomalo nestabilan,ali jeda ncovjek da te drzi ice po nezamislivim stranama,
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav ljudi
Evo danas sam izvadio cilindar i klip jer hocu da promenim onu cauru klipnjace ima dosta lufta, e sad neznam kako da je izvadim probao sam sa strafcigerom i cekicem al necu na silu da ne napravim vecu stetu, znaci kako bi bilo najlakse?
razmisljao sam da u isto vreme novu nabijam od jedne strane a ujedno stara da izlazi iz druge strane klipnjace:? jel ovo izvodljivo?

Molim vas recite hitno je :eek:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
oooo urazumi se covjece
kad prebacis desni tocak na lijevu stranu porisrit ces traktora a gume ce ostati u pravom smjeru,tckovi su okrenuti i malo je traktor suzen,amo to nema nikakve funkcije,i mali tomo je sa 1m sirine pomalo nestabilan,ali jeda ncovjek da te drzi ice po nezamislivim stranama,


Sorry, u pravu si! Vidi se i ventil koji je kod pravilno montiranog kotača s unutarnje strane. Ali kad okreneš oba kotača naopako, traktor je puno uži i strahovito nestabilan Sačuvaj te Bog ako s njim kreneš preko brazda. Probao sam to.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
nece to ici kako si ti zamislio :roll:
skini karter, odvrni klipnjacu, zapamti/zabiljezi gdje je koja polutka leteceg lezaja bila, kupi cauru ako vec nisi......
klipnjacu, bolcn klipa i cauru u dzep, pod pazuh, zadij za rever...gdje ti volja i pravac na masinsku obradu, sve to covjeku na pank, odmah ce mu biti jasno sta hoces.....ti samo pripremi lovu i uzivaj :gitarist:
poenta je da je caura "sirova" unutra te zahtijeva razvrtanje (masinsku obradu) nakon nabijanja, nije problem upresati novu unutra, moze kako pricas da naslonis novu i stezes to sve da nova izgura staru

velike su sanse da je i bolcn "pojeden" pa toplo preporucujem da zamijenis i njega; naravno provjeri kako se ponasa u klipu, ako su rupe u klipu razlokane, dzaba sve opet ce cupkat

hvala puno na odgovoru

Evo bas sad sam proverio bolcn klipa, nema luft gore-dole nimalo.
a caura od `oko` se vidi da je elipsovidna forma:shock:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav svima!
Pozdrav Jozek & teškar!

Jozek, sve pohvale za tomicu...dobar je
edo ti je oko sokolovo...dobro je primetio da su prednji kotači naopako!
Možda to i nije tako loše...kad prođeš nekuda, a po tragovima bi neko pomislio,,,auuu koliki traktor prođe ovuda...:lol:

živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:

eeej joooe hvala na pozdravu i pohvali,ovi kotači postali mnogo komplikovana stvar,jel tako....ma ispravit ču ja to
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Sorry, u pravu si! Vidi se i ventil koji je kod pravilno montiranog kotača s unutarnje strane. Ali kad okreneš oba kotača naopako, traktor je puno uži i strahovito nestabilan Sačuvaj te Bog ako s njim kreneš preko brazda. Probao sam to.

orao sam ja sa njim u nenormalnim stranama doduse nisam isao brazdom jer bi se prevrnu,malo se nagnes na kontra stranu u koju je naget i drzi,ili sjednes na blatobran,samo kad bi se prosrio jos malo npr jos jendim parom nastavaka bio bi vrlo vrlo stabilan
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
matrix, a poluosovine:scratch, ti i ovako lomis poluosovine, so jos jedan par nastavki pucali bi jos vise:(
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
koje je debljine nova lamela za tv419,ova originalna je sad na 8.5mm,i ne izgleda mi baš poderana za tih 30g rada,a ne mogu nači nigde podatak
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Pozdrav ljudi
Evo danas sam izvadio cilindar i klip jer hocu da promenim onu cauru klipnjace ima dosta lufta, e sad neznam kako da je izvadim probao sam sa strafcigerom i cekicem al necu na silu da ne napravim vecu stetu, znaci kako bi bilo najlakse?
razmisljao sam da u isto vreme novu nabijam od jedne strane a ujedno stara da izlazi iz druge strane klipnjace:? jel ovo izvodljivo?

Provjeri ako Ti je piksna na mjeru(ne sirova) napravi pripremu i izvuci staru van a novu ohladi-18*c i istom tom pripremom naprešaj novu unutra pazi da ide ravno.Pripremu napravi od šerafa finog navoja.Klipnjaču zagrij fenom za farbu.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Danas sam malo radio. Poslepodne sam izasao, isao je super! Nazalost kvalitet materijala je lose.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MzyfZNplG04[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wu_7qXsdT_s[/YT]

Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Svaka cast gvozdeni, oranje na snjeg, ljepo tebi ide na ovi vremenski uslovi, nikad kraja na oranje, jel ima jos?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Prepuno imam jos orati! Dobro kazes, nikad kraja...a vremenske prilike uzasni!:madmana:
Pozdrav!!!
 
M

Misel

Guest
Vladimire hvala puno na ponudi. Ja sam ipak resio pitanje freze tako da sam kupio IMT 506 sa frezom. Nekako mi je elegantije resenje, manja je masina i uvek mogu da je prikolicom oteram, zavrsim posao i vratim doma. Nisam kupio onog pasqualija jer je bilo problema sa paljenjem a i nekako mi je glomazan, tesko delovi, dosta je mator i tako.... Puna mi garaza zeljeza i nemam ga gde stavit a i tomeka jos nisam sredio kako treba. Treba da vadim korpu i proverim kvacilo, sve odlazem danas-sutra. Hvala velika jos jedanput. Verujem da ce nekom kome treba dobro doci.

pozdrav
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
danot,
mozda bi uticalo na poluosovine ako ga teretis ko ja npr,ama i nije to neki teret 2m drva nego los put i malo brzaq voznja,kad se vozis na njemu citav dan pa ti dopizdi pa ga malo poteras i onda belaj
malo bi vise trpili lezajevi,ali opet ne utolikoj mjeri
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
:shock: Gvozdeni1, pa ti si čekao snjeg da ugnojiš njivu :lol:, jeftino gnojivo.
Naravno šalim se, nemoj zamjerit.
Tako nešto još nisam video, svaka čast dobro ti ide oranje. Stvarno si gvozdeni jer ne odustaješ!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav forumaši.evo opet mene i mojih kotača,poslušao sam ja kritiku i okrenuo kotače,sad su zadnji 100cm širine a prednji 110cm,šta sad......dal to tako mora biti:shock:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
:shock: Gvozdeni1, pa ti si čekao snjeg da ugnojiš njivu :lol:, jeftino gnojivo.
Naravno šalim se, nemoj zamjerit.
Tako nešto još nisam video, svaka čast dobro ti ide oranje. Stvarno si gvozdeni jer ne odustaješ!

Hahaha, nije ovo gnoj, nego najnovija tehnologija kap po kap:lol: Nema odustajanja, mora da se uradi...
Danas sam nastavio i zavrsio ovu parcelu, a sneg neprekidno pada:evil:
Ove je nasnimila moja zenica...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iB128DufonE[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZRch_0W6VRw[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=U1wGufMIFLU[/YT]

Decje radosti:lol: I za to se moze koristiti tomu...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6eWJ7LBNjVo[/YT]

Pozdrav!!!
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
pozdrav forumaši.evo opet mene i mojih kotača,poslušao sam ja kritiku i okrenuo kotače,sad su zadnji 100cm širine a prednji 110cm,šta sad......dal to tako mora biti:shock:

Ne. Prednji i zadnji tockovi treba da idu u isti trag. Da li su produzeci iste duzine?:scratch
Pozdrav!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh