• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Dobro si napisal djeca mehaničara a ne djeca montera što su ovi današnji "mehaničari". Neznaju da ima za kupit širih prstena, klipova na punu mjeru a kamoli da znaju što je honalica. Ova djeca mehaničara kako ih toveš stavili su novi klip na punu mjeru cilindar ni ovalan samo su "zaboravili" skinut zub.Klip u ovom slučaju je stavljen 100,00.izmjeren na mikrometar sutra ću ga nać i poslikat.Složit od novih komadi more svaka baba koj objasniš kako dela kiloključ,ostale upute će nać na netu.

E tu sam se pronasao jer kako vi kazete ja sam jedan od ti deca mehanicara:roll:, na koji zub u cilindru se misli jel ta linija izmegju povrsine de su struzale karike i povrsina de nisu
worn-liner.jpg

kao ovde sto je obelezno `unwarn ridge`

bar znam honalica sta je, masina za busenje t.j prosiravanja borung cilindra
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
kaj znaci to NB?!?!

1. snaga: (N) intermitirajuči rad sa promjenjivom brzinom i opterećenjem. automobilska snaga
2. snaga: (Nb)trajno ali lagano opterećenje(bez preopterećenja)
3. snaga: (Na)trajno teško opterećenje sa konstantnom brzinom i opterećenjrm
(moguće preoterećenje)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki ima tko za prodati ralicu za TV PE-18 naprijed, a može i otraga? Može li netko napraviti ako nema za pristojnu lovu?

Negdje sam vidio u ovoj temi da ima netko od vas naprijed ralicu i dizanje preko sajle na zadnju hidrauliku???

Može biti i zadnja ali ako može sa izmjenom otklona lijevo/desno...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa to mozes i sam napravit,nije neki problem,a i ne treba ti puno alata za to... samo treba pogledat malo slike na netu i kopirat...tak je i najjeftinije...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
E tu sam se pronasao jer kako vi kazete ja sam jedan od ti deca mehanicara:roll:, na koji zub u cilindru se misli jel ta linija izmegju povrsine de su struzale karike i povrsina de nisu
worn-liner.jpg

kao ovde sto je obelezno `unwarn ridge`

bar znam honalica sta je, masina za busenje t.j prosiravanja borung cilindra

gornji i dolnji u cilindru ako je imalo cilindar postrugan uzdužno onda ništa bez bušenja pa zatimhohovahja.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vgradnjastikalazaizklop.jpg


sta je ovo Peter, ne mogu da vjerujem da jos nisi napravio trecu vezu na lancima :mrgreen:
salim se naravno, samo cekam kad ce osvanuti slike na forumu gdje si i to uradio.....a vidim dosta si vozio s lancima, metal je ogoljen
dobra stvar ovo s prekidacem, a kljuc? ima li on sada kakvu funkciju, palenje svjetla ili...?

:scratch Još nisam napravijo treči lanac, pa ne može se sve u jedno vreme. Imam ja i drugih posla. :rolfer:Vidi se za se zbog pogona lanci malo povuku pa je još veča rupa. A da, fino su se ispolirali.

Ključ če sad biti manje u funkciji, netreba davat kontakta sa njim ali svetla se još pale preko njega.

Još da pokomentiram ono oko potrošnje LDA 100. Nemože on nikad potrošit toliko goriva kolko piše na tim papirima. Imao sam nekad prilike vidjet da je tom motoru dovoljno da nafta samo kapa u cjev. Da malo obrazložim. Mjenjao sam filter nafte koji je montiran u rezervaru i ja skinem cjevčicu za gorivo iz rezervara i filter je bio toliko prljav da nafta nije nit curila nego samo kapala. Ja sam se začudijo da je traktor sa toliko malo goriva sasvim normalno radijo, al eto tako je bilo.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
gornji i dolnji u cilindru ako je imalo cilindar postrugan uzdužno onda ništa bez bušenja pa zatimhohovahja.

Dal mora bit sasvim bez zuba ili postoje neke određene još prihvatljive granice.
Ako se potrudiš i podložiš sa dihtungama tako da staviš jednaku prvobitnu mjeru ispod cilindra kako je bilo onda bi trebalo da ide.
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
s obzirom da je zima pa se svi bave ralicama ja bi radije mislijo na proljeće pa me zanima


malčer za TV PE 18

kako ga napraviti od čega uzeti reduktor ili nekoga ko ih radi ne zanimaju me ovi industriski po 10 000 kn
nešto što će moći ubiti travu a neće mi uništiti proračun u ovoj idućoj recesiskoj godini
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Dal mora bit sasvim bez zuba ili postoje neke određene još prihvatljive granice.
Ako se potrudiš i podložiš sa dihtungama tako da staviš jednaku prvobitnu mjeru ispod cilindra kako je bilo onda bi trebalo da ide.

Zub ishonuješ ili "ošmirgaš"ali provjeri komparatorom .Kad stavljaš samo nove prstene 99%da će puknut zbog zuba.Ali klip na punu mjeru ima00.10mm
niži prvi kompresijski i isto toliko viši uljni prsten.Klip na kojem se vidi 100.00 i to je stvarna mjera.Novi cilindar ima istu tu mjeru znači čim bi se motor počeo grijat blokiral bi radi većeg koeficijenta rastezanja Al.Jer nebi imao tolerancijskog odstojanja.Tolerancija zračno hlađenog motora bez termostata regulira se prema podmeblju korištenja motora....
 

Prilozi

  • DSC00211.JPG
    DSC00211.JPG
    41.4 KB · Pregleda: 201
  • DSC00214.JPG
    DSC00214.JPG
    33.6 KB · Pregleda: 201

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
s obzirom da je zima pa se svi bave ralicama ja bi radije mislijo na proljeće pa me zanima


malčer za TV PE 18

kako ga napraviti od čega uzeti reduktor ili nekoga ko ih radi ne zanimaju me ovi industriski po 10 000 kn
nešto što će moći ubiti travu a neće mi uništiti proračun u ovoj idućoj recesiskoj godini

Ovo i mene zanima s tim da kardan i kutni prijenos imam 1:1 što bi moglo biti presporo za TV PE 18 te razmišljam o remenskom prijenosu radi ubrzanja dakle ne helikopter izrada već recimo tri nezavisna noža i pogon s remenom kao kod traktorića kosilice...

Da li ima netko takvo kučište s noževima za prodati?

Dečki pa zar nitko nema ralicu za tog malog prdalicu?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
djeca mehanicara - mislio sam prije svega na sebe pa na tvoju djecu itd....
nepoznata je polozaj karika a kamo li honanje a da ne pricamo o mnostvu drugih tajni velikih majstora

vgradnjastikalazaizklop.jpg


sta je ovo Peter, ne mogu da vjerujem da jos nisi napravio trecu vezu na lancima :mrgreen:
salim se naravno, samo cekam kad ce osvanuti slike na forumu gdje si i to uradio.....a vidim dosta si vozio s lancima, metal je ogoljen
dobra stvar ovo s prekidacem, a kljuc? ima li on sada kakvu funkciju, palenje svjetla ili...?

dobro neko rece TV premalo trosi da bi se sipalo loz ulje, a ovo potrosnja od 2,6 l je vjerovatno pri maksimalnom gasu.....ma i to je previse :roll:
znam da djedov TV 419 za citav dan rada (oranje, kosnja, posebno transport) ne moze potrositi pun rezervoar (10 litara)
ne znam kakva bi situacija bila pri frezanju kad je jaci gas
"trosi previse malo, da bi se u tomicu sipalo loz ulje"....pa to loz ulje je u stvari ona stara D2(samo malo obojena).ne samo sto tomica ne trpi od loz ulja, vec i ta nafta je bolja za njega. ja u svoj tomo sipam loz ulje evo vec 18-20 godina...traktor i dan danas radi bez greske.a to 3 litra na sat je bas previse.ja recimo kad idem u transport...sa prikolicom od recimo 1.5 do 2 tona ukupne tezine,uvek vozim sa maksimum gasa...potrosim svega 1 litar/h.
isto i kod oranja...uvek orem sa punim gasom znaci 3000 obrtaja.al sve jedno tomica potrosi od 1litar, do 1.5 litra na cas(ovisno o d tezine zemlje).
da i jos ovo dodam: na loz ulje vozim i imt 542.i loz trosi manje nego euro dizel.to sam proverio sam.isprobavao sam u vise navrata.primera radi, imt trosi
16 litara loz ulja po hektar,dok euro dizela potrosi 18 litara po hektar.ovo vazi ako u loz ulju nema dodano vode;).najvise malverzacije rade dobavljaci loz ulja,kradu naftu, a ukradeno nadoknadjuju vodom...pa onda loz ulje ne valja i kad se koristi u traktoru,potrosnja raste srazmerno u kom je procentu dodana voda... nadam se da me razumete;)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
s obzirom da je zima pa se svi bave ralicama ja bi radije mislijo na proljeće pa me zanima


malčer za TV PE 18

kako ga napraviti od čega uzeti reduktor ili nekoga ko ih radi ne zanimaju me ovi industriski po 10 000 kn
nešto što će moći ubiti travu a neće mi uništiti proračun u ovoj idućoj recesiskoj godini

http://www.auti.hr/ostalo/oglas-604572/


pozdrav limeni
jel ovo tražiš
 
T

tuaregr10

Guest
"trosi previse malo, da bi se u tomicu sipalo loz ulje"....pa to loz ulje je u stvari ona stara D2(samo malo obojena).ne samo sto tomica ne trpi od loz ulja, vec i ta nafta je bolja za njega. ja u svoj tomo sipam loz ulje evo vec 18-20 godina...traktor i dan danas radi bez greske.a to 3 litra na sat je bas previse.ja recimo kad idem u transport...sa prikolicom od recimo 1.5 do 2 tona ukupne tezine,uvek vozim sa maksimum gasa...potrosim svega 1 litar/h.
isto i kod oranja...uvek orem sa punim gasom znaci 3000 obrtaja.al sve jedno tomica potrosi od 1litar, do 1.5 litra na cas(ovisno o d tezine zemlje).
da i jos ovo dodam: na loz ulje vozim i imt 542.i loz trosi manje nego euro dizel.to sam proverio sam.isprobavao sam u vise navrata.primera radi, imt trosi
16 litara loz ulja po hektar,dok euro dizela potrosi 18 litara po hektar.ovo vazi ako u loz ulju nema dodano vode;).najvise malverzacije rade dobavljaci loz ulja,kradu naftu, a ukradeno nadoknadjuju vodom...pa onda loz ulje ne valja i kad se koristi u traktoru,potrosnja raste srazmerno u kom je procentu dodana voda... nadam se da me razumete;)

Moj IMT 542 u prosjeku troši 2 litre plavog dizela na 1 rh, u nekom normalnom radu.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Fajl je izbrisan jer ga je uplodao kao NEREGISTRIRANI uploder i rapidšer ako takav nije za ništa kriv .
Za neregistrirane članove se fajlovi se brišu nakon 10 skidanja .

whatever :p
 
T

tuaregr10

Guest
ugradio sam servovolan i zanima me da li ima tko na forumu da si je stavio servo kvaćilo na tomu , ako ima neka se javi

Svaka čast, dobar stroj. Je li to orginal hidro volan za "crvenog" Tomu?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Zub ishonuješ ili "ošmirgaš"ali provjeri komparatorom .Kad stavljaš samo nove prstene 99%da će puknut zbog zuba.Ali klip na punu mjeru ima00.10mm
niži prvi kompresijski i isto toliko viši uljni prsten.Klip na kojem se vidi 100.00 i to je stvarna mjera.Novi cilindar ima istu tu mjeru znači čim bi se motor počeo grijat blokiral bi radi većeg koeficijenta rastezanja Al.Jer nebi imao tolerancijskog odstojanja.Tolerancija zračno hlađenog motora bez termostata regulira se prema podmeblju korištenja motora....

kolko sam shvatio...
Kad cu mjenajti klip veceg promjera, cilindar treba biti honovan na 100.50 ili 101(u moj slucaj 100.50)?
I mislim da tvornicki klip ima toleranciju od 0.15-0.19mm sto znaci da klip realno je 100.35(+ -)?
 
Posljednje uređivanje:
D

dejan 351

Guest
Pozdrav svima!!!ja sam stari clan foruma:D(januar 2008.),ali nisam se javljao od promena lozinki,pa evo sad.Pitanje za clanove:Koliko se steluju ventili na LDA 820?Nisam siguran,jer sam pre mesec dana menjao karike na tv522,pa sam juce nastelovao ventile na 0,30,ako neko zna neka pise,pozdrav iz Smedereva!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima!!!ja sam stari clan foruma:D(januar 2008.),ali nisam se javljao od promena lozinki,pa evo sad.Pitanje za clanove:Koliko se steluju ventili na LDA 820?Nisam siguran,jer sam pre mesec dana menjao karike na tv522,pa sam juce nastelovao ventile na 0,30,ako neko zna neka pise,pozdrav iz Smedereva!!!

I ja sam to isto pitao tu, zbalija mi je rekao da treba i usisni i izduvni ventil bit 0,20 (hladan motor).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh