• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ima razne amperaže ovisno o kapacitetu i amperaži baterije stavili smo ih na sva vatrogasna vozila .Ja san ga imal na pauku (nisan terano) orginal tvornički pa bi mi dica skinuli ručicu pa san stavil elektromagnetskog .Na gliserimi su svi redom preslabi pa kad se motor presauga onda počnu dimit.

Ovaj prekidač je od 2000A, pa mora mene da preživi.

vgradnja-stikala-za-izklop-minus-pol-foto_10744305_17420359_18374331.jpg


PS
I ti si vatrogasac?
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Vidim da sam te malo dirnuo kad sem ti reko da pokrij Tomu.

Da znaš da jesi...plakao sam dva dana, i dve noći...:lol:
Ma hoću to odraditi već godinu dana,,,ali uvek onaj "ali"...pa sam sad rešio da delam nešto i po tome pitanju,,,kupio cevi pa da krenem krojiti, i ako vreme dozvoli i da postavim, i montiram suncobran iznad Tome!:lol:

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318

Ma pusti ti to što oni pišu...znaš da u današnja vremena "Wati i Amperi" samo rastu, u cilju prodaje...
Kod nas lik, na pijaci prodaje auto kasetofon (CD) 2x500wati za 20 eura...a u njega ugrađeno TDA 2005!;)
Kod nas u firmi, ABB prekidači od 1250A...pa mu nalegajuća površina kontakta bude skoro kao ovaj tvoj ucelo...ajde da ne preteramo ali tu je negde oko 2x5cm...
Uglavnom ovaj tvoj što si stavio, je odličan za tomeka...i nema da brineš...
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Danas sam napravijo neki prekidač za minus polaritetu. Kad ga isključiš miran si, nema više struje na traktoru. Takav prekidač sam imao i na bivšem TV 420 i super mi se dopalo. Eh, i do sad je trajalo da ga ugradim na 731. :scratch. Dobro, sad je tu :D
Inače sad ključa više ne diram, on je stalno uguran u kontakt. Kontakt uključujem i isključujem sa prekidačem pa stoga mora bit prekidač u blizini, vozaču na dohvatu ruke.
Prekidači su ugrađeni na kamijonima i koštau po 12€, povoljno jel? :D

vgradnja-stikala-za-izklop-minus-pol-foto_10744305_17420359_18374037.jpg


vgradnja-stikala-za-izklop-minus-pol-foto_10744305_17420359_18374043.jpg


vgradnja-stikala-za-izklop-minus-pol-foto_10744305_17420359_18374050.jpg

Ma svaka čast, ti imaš uvjek orginalne ideje za prepravke.pozdrav!
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav dragim forumašima!

., svakako veliki pozdrav forumašu firemanpetru!!!., bravo prijatelju moj!., uvik korak ispred, uvik orginalan, pedantan, svojstven, funkcionalan, ... prijatelju moj!., sada si me malo metnul u zabunu., ja sam voga leta i za moga traktora tomu kupil tu i takovu "sklopku"., sličnu?., navodno svi takove kupujedu i ugradjujedu na ove naše prdace od traktorića do 50 konja., kupil je u Bjelovaru - MASIVA, koštala oko =90,00 kn., ali na njoj nima nikakove oznake jačine ili čega već bi trebala imat???!..., poslikaću je, pa ću sve podiliti ovdeka sa svimi vami!!!...

., aj Bog!., moj narode!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala vama za pohvale.
Grof
Prekidač treba imat jake kontakte ali oni se iz vani na žalost ne vide. Vjerovatno ako svi to kupuju i stavljuju na traktoriče onda bi trebalo da odgovara. Najviše je bitno da izdrži start pokretača- anlasera.
 
S

staffmen

Guest
ljudi vidim da ste pricali o gorivu koje tocite u tomice.
jel probao neko tocit loz ulje umjesto dizela?
jel ima to kakve štetnosti osim kaj dimi jače?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
firemanpeter dobar posao,takve saltere je imala vecina kamiona i sva struja im je isla prek njih a to je 24V i oko 200-300 ampera,i obicno je s lijeve strane kabine (sa vozaceve strane kraj akumulatora) isto da je "pri ruci" a sad noviji vecinoma imaju elektronske releje umjesto tih rucnih saltera
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si, imamo i mi takve, neki su mehanski a neki elektronski pa imaju samo tipku na instrument tabli.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
imam MWM prepakovan, to je od TV-523 M.....moze zamjena uz nadoplatu, a moze se naci/sastaviti i LOMBARDINI, za kes ili zamjena uz nadoplatu.....



kakva je korist mijenjati karike ako cilindar ima zub?
neka i takvih, moraju se i djeca mehanicara skolovati ;)

Dobro si napisal djeca mehaničara a ne djeca montera što su ovi današnji "mehaničari". Neznaju da ima za kupit širih prstena, klipova na punu mjeru a kamoli da znaju što je honalica. Ova djeca mehaničara kako ih toveš stavili su novi klip na punu mjeru cilindar ni ovalan samo su "zaboravili" skinut zub.Klip u ovom slučaju je stavljen 100,00.izmjeren na mikrometar sutra ću ga nać i poslikat.Složit od novih komadi more svaka baba koj objasniš kako dela kiloključ,ostale upute će nać na netu.
 
S

staffmen

Guest
jel mi moze neko odgovorit?
ima li kakve razlike ak se toci loz ulje umjesto eurodizela?!
jedan lik iz sela se konstanto vozi na loz ulje i veli da nema nikakvih promjena
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ljudi vidim da ste pricali o gorivu koje tocite u tomice.
jel probao neko tocit loz ulje umjesto dizela?
jel ima to kakve štetnosti osim kaj dimi jače?

tomica tak malo troši da se ne isplati ulaziti u takve eksperimente,ma
on ti je ko zipo upaljač

ljep pozdrav
 
S

staffmen

Guest
hehe ma znam da malo trosi.
danas sam sknuo uputstva od motora i pise da trosi 2,6 litre na sat (lda100)
a lda820 3 litre na sat.
makar niti u to ne vjerujem, mislimmoguce je kad se radi s njim ali kod transporta nebi smjelo bit tak pogotovo samo kod prijevoza prikljucaka.

al dal je itko probao taj eksperiment?!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
hehe ma znam da malo trosi.
danas sam sknuo uputstva od motora i pise da trosi 2,6 litre na sat (lda100)
a lda820 3 litre na sat.
makar niti u to ne vjerujem, mislimmoguce je kad se radi s njim ali kod transporta nebi smjelo bit tak pogotovo samo kod prijevoza prikljucaka.

al dal je itko probao taj eksperiment?!

nebi fala lepa
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
hehe ma znam da malo trosi.
danas sam sknuo uputstva od motora i pise da trosi 2,6 litre na sat (lda100)
a lda820 3 litre na sat.
makar niti u to ne vjerujem, mislimmoguce je kad se radi s njim ali kod transporta nebi smjelo bit tak pogotovo samo kod prijevoza prikljucaka.

al dal je itko probao taj eksperiment?!

Da tomo trosi 2,6(lda 100) odnosno 3litre (lda 820) na sat, apsolutno NIJE TACNO!!!
Gde si procitao to? Daj to uputstvo ili link da ga vidimo!
U principa koliko sati radi toliko i litri dizel potrosi, bilo u oranje bilo u transport, negde so 2/3 gas.
Mereo sam davno nekad, koliko sati orem toliko litri nafta popije...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Da tomo trosi 2,6(lda 100) odnosno 3litre (lda 820) na sat, apsolutno NIJE TACNO!!!
Gde si procitao to? Daj to uputstvo ili link da ga vidimo!
U principa koliko sati radi toliko i litri dizel potrosi, bilo u oranje bilo u transport, negde so 2/3 gas.
Mereo sam davno nekad, koliko sati orem toliko litri nafta popije...

dano to je ispravna matematika,dobro si to izmjerio
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Koliko sam ja skuzio od ovo upatstvo(slab mi je engleski) pise 2,6 odnosno 3 litre na sat ali na 2600 okretai, ali kakva je situacija kod 3000 okretai, spored ova matematika potrosnja na 3000 okretai trebala bi bit 3 odnosno 3,5 litara,:scratch
ma nije to tacno:finga:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh