• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Belić 0209

Novi član
Tu od
5 Stu 2008
Poruka
12
Pozdrav svima!

Ja isto točim smo Euro Diesel otkad je traktor kupljen i nikad problema nije bilo s tim,radi super.

Peter-opet se nesto kuha,naravno mislim na izboljšanje...??
 
R

rene

Guest
Pozdrav svima!


Ma ja se malo šalim sa ralicom...
Nego i ti sipaš E.D.u svog Tomeka...i za sad nisi imao problema...
Znači da E.D. može ići u Tomu!
Hvala i tebi na informaciji,,,jer sam se ja već zabrinuo, šta i kao, ako nebude ...D2

živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:[/evo ja točim eurodiesel već dvije godine i sve ok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Ti ko da mi čitaš misli. Ja več nabavijo posudicu.



I meni se činilo bolje da je posudica pa da se sipa u nju ručno. Štore ima povrat nafte iz dize u posudicu tako da se stalno puni sama. Ali netreba povrat gore jer predgrijanje malo potroši pa bi ovakva posudica bila više nego dovoljna za xy startova. A iz onog razloga koji si ti naveo možeš u ovu posudicu sipat malo nafte pa se nemože desit neka zajebancija. Plus toga imaš kontrolu ako se posudica izprazni onda znaš da grijač ne valja.
Ne čitam ja misli nego je to jednostavno tak ;)

Veliš da Štore ima povrat u posudicu pa da se puni sama. To baš i nisam, primjetil na njemu. A kaj se dogodi kad se posuda prepuni :scratch
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Inace danas i ja sam nesto radio t.j vise sam rasturao nego sto sam sklapao

http://lh5.ggpht.com/_sUC1qoSOK0I/TQ-tGKrtMuI/AAAAAAAAABE/KHbagT_Ds6c/s912/IMG_0590.jpg
http://lh3.ggpht.com/_sUC1qoSOK0I/TQ-tGSt-yHI/AAAAAAAAABI/D19T24-smfo/s912/IMG_0592.jpg
http://lh5.ggpht.com/_sUC1qoSOK0I/TQ-tGtFn5-I/AAAAAAAAABM/PMFSzU2EKNE/IMG_0597.jpg
http://lh6.ggpht.com/_sUC1qoSOK0I/TQ-tF0SrjMI/AAAAAAAAABA/JHYn_qa1BFY/s912/IMG_0589.jpg

E sad ima jedna dilema, dal se trosi vise bolcna klipa ili samo leziste bolcne na klipa:?, interesuje me jer ako stavim novu bolcnu da ne ima opet luft kako i sad( u pravo bese edosoko kad rece da proverim) , al sad kad sam skinuo mast vise se oseca ta lufta.
 
S

siniša

Guest
Dobro veće uvaženi član firemanpeter... imam jednu molbu da postaviš slike od nožnog gasa na tvom tv731 ako nije problem.
ja bih htio sebi to postaviti na svojeg tv732 pa neznam kako izbjeći papučicu nožne kočnice.
unaprijed hvala...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
sve se trosi, na koje leziste mislis? ono u klipu ili u maloj pesnici)



cek malo nema lufta sa novom bolcnom ili ima kao i sad? luft u tom sklopu koji tebe muci se vrlo tesko osjeti okom i rukom, ali i to malo sto jedva osjetis mnogo zeza

samo prijatelju kod tebe se nesto i leteci lezaj provodi....i on je vec uhvatio šejtana :vragek:
mada ni klip mi ne izgleda primamljivo, ne vidim kanale izmedju cela klipa i prve karike, i jos imam osjecaj kao da kompresiona karika ima lufta u kanalu....nadam se da me slika vara

Mislim za lezite u klipu, a novu bolcnu jos nisam ni kupio jer neznam dal ova stara je istrosena ili lezite klipa je istroseno, ako je samo lezite klipa istroseno djaba da ne kupujem novu bolcnu(neznam kako idu te stvari).
A to na klipu luft karike i kanale jos nisam proverio:oops:ko zna jos sta me ceka, ma ja sve bi resio sa novim klipom al nema ga u trgovinu ovde u mk.
Leteci zasto bi moglo tako da zavuce, da nije do nedostatka podmazivanja?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ne čitam ja misli nego je to jednostavno tak ;)

Veliš da Štore ima povrat u posudicu pa da se puni sama. To baš i nisam, primjetil na njemu. A kaj se dogodi kad se posuda prepuni :scratch
Nikaj se ne dogodi. Iberlauf od diza ide na tu posudicu, a iberlauf iz posudice ide u rezervoar.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ne čitam ja misli nego je to jednostavno tak ;)

Veliš da Štore ima povrat u posudicu pa da se puni sama. To baš i nisam, primjetil na njemu. A kaj se dogodi kad se posuda prepuni :scratch

Ima povrat u posudicu a isto tako iz nje onda u rezervar. Ona se napuni do kraja a onda ide nafta iz posudice po drugoj cjevi u rezervar.


Belić
Pozdrav Marko.
Vidiš imam material pripremljen ali nemam vremena za taj posao. Možda neki dan.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro veće uvaženi član firemanpeter... imam jednu molbu da postaviš slike od nožnog gasa na tvom tv731 ako nije problem.
ja bih htio sebi to postaviti na svojeg tv732 pa neznam kako izbjeći papučicu nožne kočnice.
unaprijed hvala...

izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957433.jpg


izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957439.jpg


izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957460.jpg


izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957631.jpg
 
G

GROF

Guest
hvala Međimurec,budem pričekal valjda neko od dečki zna...stoga dečki
lepo prosim ako znate...

., lipi pozdrav dragim forumašima!., kako starim legendarnim!., svakako i pogotovo novim!., na novim - mladima svit ostaje!!!

., pozdrav novi članu i preponosni vlasniče traktora tome!; Jozef!!!

., ja imam kod kuće 4 komada takozvani KRUTI PRODUŽETAKA OSOVINA., dužina je standardna i to; 11,5 centimetara!., stojidu mi u garaži već 25 godin!., danas sam malo delal reda po garaži i pronašal sam ji., :!: ako si zainteresiran?., sva četri prodajem za; =400,00 kn.-, more i pojedinačno!., :supz:

., prijatelju joekiki!., sad sam tek skontal tvoju ORGINALNU ralicu na tvome, zatrpanom snigom TOMI!., orginalan si!., fala ti za tvoju kreativnost i smisal za šalu! ...

., bećari moji!., vidim da se vodi rasprava o nafti., dok je bila "stara" nafta, ko i stara država?!., koristil sam za moje tomeke uvik po letu D2., a po zimi D1!!!., nikada mi se ni smrzla, niti sam imal bilo kakovi problemov!!!., e sada lipo 21. vek - stoljeće???!., ako uopće i je?, vo stoljeće o kome mi to naširoko i naveliko divanimo., a kako imam novi traktor, orginal Talijanski motor lombardini., uvik koristim naftu eurodiesel., naravno najprije ININU!!!, pa mi se lipo sve zaledilo., pa rekli mi svi "iskusni" ljudi!., nevalja INA., najbolji je OMW!!!., i to; eurodiesel - premium!!!., fala lipa!., sve pet!, lipo se smrzla., ..., sada lipo jopet svi odreda divanidu!!!., nevalja ta., najbolja je neka nova od INE ???., probat ću!., ja bi volil da onu nevaljanu vratidu od prije 10 i malo godin!, D1!!!., jer se probanja uvik iznova bojim.-, kodmene u mojoj Liki - Jezerani!., jedan je probal jeb.t pa ga ostavila žena., drugi je isto išal probat jist pokvarenu palentu pa se usral, treći je probal srat pa je crkal,... eto ti probe ...
., i lipo mi na OMW-ju kažedu!., gospodine!., pazi sad., va nafta vam drži do minus 26!!!., pazi vraga., a kakobi??? da je možda bilo minus 28???., a vaj moj prč sav se zaledil na minus 16!., baš me zaozbiljno interesuje kako naši daleki Rusi rešavadu kada je minusss veliki!!!...

., aj Bog!., dragi moji forumaši i forumski prijatelji!., čitamo se ...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav i tebi legendarni Grofe!

velko ti hvala trudu i ponudi,o tome još moram razmislit.
imam dva ispravna od 16,5 i dva oštečena od11,5 pa bi
logički mi trebala dva od16,5
želja mi je da ga proširim,ako je to dobro za traktor?

kad sam orao, dva puta mi se dogodilo da sam skliznuo
dole sa tomeka,zamalo i njega okrenul,pa si mislim da
da bi bilo bolje da je širi.kaj ti misliš?
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
rusi to naprave tak,u dizel dodaju petrolej,a u želudac votkicu
i nema zime :lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
.,
., baš me zaozbiljno interesuje kako naši daleki Rusi rešavadu kada je minusss veliki!!!...

., aj Bog!., dragi moji forumaši i forumski prijatelji!., čitamo se ...

grofe,
a jel se sjećaš starih ruskih vojnih kamiona,mislim da su to bili oni s drvenom kabinom,oni su imali benzinske motore.....
 
G

GROF

Guest
grofe,
a jel se sjećaš starih ruskih vojnih kamiona,mislim da su to bili oni s drvenom kabinom,oni su imali benzinske motore.....


., e moj prijatelju mtd001!

., pusti ti ne Ruse od prije 100 godin!., ovo je sada!!!., :eek:

., pozdrav novi forumašu! Jozef!., orginal produžeci - serijski, bili su ovi od 11,5 cm!., ovi duži ili čak kraći montirali su se na traktore od posebnih namjena ili po želji kupca., tako da???., možda se ki javi da ima ove šire ko tvoje ili najdeš koga jeftinog i dobrog meštra od zanata pa da ti istokari., poštujem svaku želju., tražil si pomoć ili savjet pa sam se javil, sretan sam uvik ako mogu pomoć.-
., veliki pozdrav dragome prijatelju firemanpetru!., sretno ti sa izboljšanjima!., vridni - orginalni - pedantni - izvorni - ... Petre!!!., samo da ti se pofalim., i ja delam izboljšanja na prikolici., još malo pa će bit dosta slikanoga materijala, čim ga rodjo VranićD obradi i pokelji!., neka narod i svit vidi ča se dela - kuva - izboljšava - ...

., aj Bog! moj narode., čitamo se ...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
GROFEEEEEEEE
Da si bliže Ljubljani cena ti je super za produžetke.
Pozdrav!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., ., veliki pozdrav dragome prijatelju firemanpetru!., sretno ti sa izboljšanjima!., vridni - orginalni - pedantni - izvorni - ... Petre!!!., samo da ti se pofalim., i ja delam izboljšanja na prikolici., još malo pa će bit dosta slikanoga materijala, čim ga rodjo VranićD obradi i pokelji!., neka narod i svit vidi ča se dela - kuva - izboljšava - ...

., aj Bog! moj narode., čitamo se ...

Pozdrav prijatelju Grofu!
Ča si naumil sa prikolicom, baš me zanima. Sigurno če bit dobro napravljeno, izboljšano kako treba jer si pedantan čovjek. Nek rođo Vranić što pre pokelja pa da vidimo.
Pozdrav tebi i tvojima u Jezerane!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
., lipi pozdrav dragim forumašima!., kako starim legendarnim!., svakako i pogotovo novim!., na novim - mladima svit ostaje!!!

., pozdrav novi članu i preponosni vlasniče traktora tome!; Jozef!!!

., ja imam kod kuće 4 komada takozvani KRUTI PRODUŽETAKA OSOVINA., dužina je standardna i to; 11,5 centimetara!., stojidu mi u garaži već 25 godin!., danas sam malo delal reda po garaži i pronašal sam ji., :!: ako si zainteresiran?., sva četri prodajem za; =400,00 kn.-, more i pojedinačno!., :supz:

., prijatelju joekiki!., sad sam tek skontal tvoju ORGINALNU ralicu na tvome, zatrpanom snigom TOMI!., orginalan si!., fala ti za tvoju kreativnost i smisal za šalu! ...

., bećari moji!., vidim da se vodi rasprava o nafti., dok je bila "stara" nafta, ko i stara država?!., koristil sam za moje tomeke uvik po letu D2., a po zimi D1!!!., nikada mi se ni smrzla, niti sam imal bilo kakovi problemov!!!., e sada lipo 21. vek - stoljeće???!., ako uopće i je?, vo stoljeće o kome mi to naširoko i naveliko divanimo., a kako imam novi traktor, orginal Talijanski motor lombardini., uvik koristim naftu eurodiesel., naravno najprije ININU!!!, pa mi se lipo sve zaledilo., pa rekli mi svi "iskusni" ljudi!., nevalja INA., najbolji je OMW!!!., i to; eurodiesel - premium!!!., fala lipa!., sve pet!, lipo se smrzla., ..., sada lipo jopet svi odreda divanidu!!!., nevalja ta., najbolja je neka nova od INE ???., probat ću!., ja bi volil da onu nevaljanu vratidu od prije 10 i malo godin!, D1!!!., jer se probanja uvik iznova bojim.-, kodmene u mojoj Liki - Jezerani!., jedan je probal jeb.t pa ga ostavila žena., drugi je isto išal probat jist pokvarenu palentu pa se usral, treći je probal srat pa je crkal,... eto ti probe ...
., i lipo mi na OMW-ju kažedu!., gospodine!., pazi sad., va nafta vam drži do minus 26!!!., pazi vraga., a kakobi??? da je možda bilo minus 28???., a vaj moj prč sav se zaledil na minus 16!., baš me zaozbiljno interesuje kako naši daleki Rusi rešavadu kada je minusss veliki!!!...

., aj Bog!., dragi moji forumaši i forumski prijatelji!., čitamo se ...

Grofe, to ti je tako kad živiš u "polarnim krajevima" Lijepe Naše....Evo moj ujak baš ovih dana radi neku halu u Gospiću pa mi je pričao....ustajanje u pola 6, zatim guranje zapaljne bačve pod autodizalicu(paljenje 1. pa zatim 2. motora i rezervoara od hidraulike), poljevanje sa vrućom vodom motor od kombija i dok to sve odmrzne, pije se kava i kratko:).
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav GROFE
moj sogor vozio dosta kamion po rusiji i veli da su mu rusi na -40 tocili diesel,petrolej i nesto kerozina :!: al sam zaboravio koliko posto mi je rekao na 600lit rezervar,uglavnom nesto malo,i veli da kamion ide ko raketa na -40 :gitarist:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh