• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

rene

Guest
mogel mi on to vrteteti ali buš ga ubio začas,a ako imaš neke nagibe nije ti preporučljivo,mislim da postoji i stražnja roto kosa,ne malčer nego baš roto kosa,vidio jedamput na pasqvaliu,mislim da je zahvat 1.2m,pa bi ti možda to bilo sretnije rešenje

kod mene ti ravnica, nema brijegova, najveći brijeg je kad nekome s tomom predjem preko cipele:D
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
jer moraš računat na zakon poluge,naprimjer univerzala od 3 tone roto kosa od 165 ljulja pomalo u vožnji,a ti znaš da ti bu tomicu onda ova "trgala" na sredini
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
prijatelju, ja ti profesionalno izradjujem led rasvijetu i bavim se time več godinama, imaš 1 vatne i 3 vatne diode, ma nisu ti to klasične led diode kako ti misliš, ove diode ugradjujemo u javnu rasvijetu od 60 do 100 vati, imaš cree i nichia, ja koristim nichia ledače

Aha a ja mislio klasične..nego daj mi malo reci na kojem naponu rade kolika im je struje potrebna jeli ih ima uzet u chipoteci cijena i tako te đinđe jer sa i aj bavim diodama :supris:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

@Firemanpeter

Traktor odličan.

ova žarnica je ako se ne varam žarnica za predgrijanje plamenom.

Eto toliko od mene, čitamo se. Pozdrav.

Prvo hvala na pohvali.
Mislim da si u pravu da ta žarnica grija sa plamenom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Prvo hvala na pohvali.
Mislim da si u pravu da ta žarnica grija sa plamenom.
Grije sa plamenom, ako spojiš naftu na njega, a ako grije samo zrak onda zaboravi paljenje.
 
K

kenan522

Guest
razmisljo sam da na svog tomicu sta vim gume 7,5x16. a da pitam vas dali mu je to bolje ili mu daje jos vece opterecenje???? posto ste vi tu vec dugo i bolje znate. a ja sam svog kupio prije pola godine :) i malo znam o njemu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Grijač od IMT-a naTomu :scratch
To nebu na dobro izašlo :lol:


Vodi računa da na vod nafte koji ide na grijač ugradiš ventil tak da kad ga ne koristiš možeš zatvoriti naftu, da Tomo ne ode u viječna lovišta ;)

Kažeš da nebu dobro, nesmije se Toma sa IMT parit. :rolfer:
Nemoj se uznimiravat jer ovaj grijač je za Štore naminjen, od IMTa je priključak za struju napravljen da se kopča sa vijkom. :D Inače ostalo je sve jednako.

Sad malo ozbilnije teme.
Kažeš da ugradim ventil, to misliš zbog sigurnosti? Jer inače grijač treba sam da zatvara naftu. Misliš da nebi slučajno došlo do defekta na grijaču pa da ne zatvori naftu i onda motor ide u iberture.
A kde bi ja dobijo takav mali ventil?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
razmisljo sam da na svog tomicu sta vim gume 7,5x16. a da pitam vas dali mu je to bolje ili mu daje jos vece opterecenje???? posto ste vi tu vec dugo i bolje znate. a ja sam svog kupio prije pola godine :) i malo znam o njemu

mislim da je bolje da ne stavljas vece gume na njega jer ce tomica biti malo brzi ali dosta slabiji,tak da ces time samo imati vise problema neg koristi!
i ja sam to prvo planirao al sam odustao od toga jer su mi decki na forumu savjetovali da to bas i nije pametno,bio bi visi i mislim da cak nestabilniji,mozda bolje da samo stavis malo sire distance ako ti je bas potrebna veca stabilnost al i ja tomicu sad imam malo manje od godinu dana i od pocetka sam se i ja bojao za stabilnost ,al ide on svugdje,nije tak strasno kak izgleda sam se treba previknut na njega!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kažeš da nebu dobro, nesmije se Toma sa IMT parit. :rolfer:
Nemoj se uznimiravat jer ovaj grijač je za Štore naminjen, od IMTa je priključak za struju napravljen da se kopča sa vijkom. :D Inače ostalo je sve jednako.

Sad malo ozbilnije teme.
Kažeš da ugradim ventil, to misliš zbog sigurnosti? Jer inače grijač treba sam da zatvara naftu. Misliš da nebi slučajno došlo do defekta na grijaču pa da ne zatvori naftu i onda motor ide u iberture.
A kde bi ja dobijo takav mali ventil?
Da istina, takav grijač je na Štoraču :madmana:

Motor nebude otišel u iberturažu nego bude nafta pomalo ispirala cilindar, a da ti to nebuš ni skužil. Naravno kad grijač više nebude sam zatvaral naftu.
Takav ventil več duže nisam videl nigde za kupiti, ali imam doma sigurno par komada. Na viličarima Indos je bila jedna posuda u koju se točila nafta ili petrolej pa je to slobodnim padom išlo na grijač. Posudica je bila mala pa nije bilo bojazni da ako ode grijač nafta stalno ide.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Takav ventil več duže nisam videl nigde za kupiti, ali imam doma sigurno par komada. Na viličarima Indos je bila jedna posuda u koju se točila nafta ili petrolej pa je to slobodnim padom išlo na grijač. Posudica je bila mala pa nije bilo bojazni da ako ode grijač nafta stalno ide.

Ti ko da mi čitaš misli. Ja več nabavijo posudicu.

predgretje-foto_10744305_17420054_18369779.jpg


I meni se činilo bolje da je posudica pa da se sipa u nju ručno. Štore ima povrat nafte iz dize u posudicu tako da se stalno puni sama. Ali netreba povrat gore jer predgrijanje malo potroši pa bi ovakva posudica bila više nego dovoljna za xy startova. A iz onog razloga koji si ti naveo možeš u ovu posudicu sipat malo nafte pa se nemože desit neka zajebancija. Plus toga imaš kontrolu ako se posudica izprazni onda znaš da grijač ne valja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh