• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
...Danot ja cu ti zavarit alumini ako ti treba nije ti to problem variti jer se isto vari kao i željezo sa co2 samo ide aluminiska žica i argon te druga ručka na aparatu za silu možeš i sa autegenim se pomoći i komadom aluminiske žice al mora biti čisti alumini. Snjega ima kod nas dosta a temperature jučer u jutro -21 radio sam noćnu pa smo gledali

Kao i sta si rekao pre, ako imas sa cime lako je, kod mene u okolina koliko sam ja upoznat niko nema co2,nit argon, ja imam samo svajc aparata 2 komada i avtogen(kad mogu uslikacu avtogena i poslacu ti slika, cudices se kakav je) zato sam rekao ono tesko, kad imas alata sve je moguce napravit...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
bio sam na servisu sa autom i tako usput pitao mehaničara, on mi predložio od stare tipe mercedesa serije 123, kvačilo
A to... ali to nije servo :scratch
Mislio sam da kombiniraš nešto s hidraulikom od TV -ja .
U principu ne vidim zašto je kvačilo od TV toliko tvrdo osim velikih otpora u sajeli .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
vidiš, o tak nečem sam i ja razmišljao. kod mene je problem kvačila na frezi, naime meni je dodatni problem što imam kratke prste pa mi nakon nekog vremena oslabi brzina reagiranja...uglavnom ja sam razmišljal da se primjeni neki servo motor ili el magnet, ne znam...dal neko zna na koji način rade kvačila na nekim solo ili husqvarna kopačicama. piše da rade na pneumatskom principu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
vidiš, o tak nečem sam i ja razmišljao. kod mene je problem kvačila na frezi, naime meni je dodatni problem što imam kratke prste pa mi nakon nekog vremena oslabi brzina reagiranja...uglavnom ja sam razmišljal da se primjeni neki servo motor ili el magnet, ne znam...dal neko zna na koji način rade kvačila na nekim solo ili husqvarna kopačicama. piše da rade na pneumatskom principu...
Istreniraj si prste ko sanader pa buš malim prstom fatal kvačilo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
a ne, bojim se da bi onda mogao zdrobit i kvačilo i cijelu frezu:mrgreen:
 
R

rene

Guest
A to... ali to nije servo :scratch
Mislio sam da kombiniraš nešto s hidraulikom od TV -ja .
U principu ne vidim zašto je kvačilo od TV toliko tvrdo osim velikih otpora u sajeli .

razmišljao sam i o tome, povezati s hidraulikom , al jednostavnije je s dva cilindra, jedan povežem s pedalom a drugi do poluge kvačila, a posuda s uljem negdje kod sica, mada tvoja ideja s elektromotorić:supz:em nije loša, morat ču i to malo razmotriti
 
R

rene

Guest
razmišljao sam i o tome, povezati s hidraulikom , al jednostavnije je s dva cilindra, jedan povežem s pedalom a drugi do poluge kvačila, a posuda s uljem negdje kod sica, mada tvoja ideja s elektromotorić:supz:em nije loša, morat ču i to malo razmotriti

a možda da kupim novu sajlu za kvačilo i malo podmažem, ma to će biti još najefikasnije
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
drugo ti ne preostaje, naime pregradnjom u hidraulični sistem nećeš puno dobiti, ti i dalje koristiš samo snagu svojih mišića jedino ćeš smanjiti otpore u prijenosu, a dal češ to i osjetiti ne znam....:scratch
 
R

rene

Guest
ROTOkosa

još mi je aktualno pitanje u vezi rotokose(princip sip 135), ima li tko na tomiću takvu rotokosu, ima li tko na tomi takvu, pa da vidim da li se to može, nema kod mene nitko tako malu 135, ovi tu poljoprivrednici svi imaju velike kose pa ne mogu isprobati:prayer:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
i meni postalo kvačilo tvrdo več na jesen,pa smo ovaj tjedan sve lijepo rastepli,promjenili capice na korpi,lamelu nismo jer se nije skoro ništ poderala za 30g rada,a i nevjerujem da je nova te kvalitete,sve lagere,semeringe,promijenili ulje,podmazali,jasno nova sajla i sad ide ko na novome autu,nažalost od sveg tog rastepanja nemam ni jedne slike.
 
G

GROF

Guest
a možda da kupim novu sajlu za kvačilo i malo podmažem, ma to će biti još najefikasnije

., lipi pozdrav novome članu rene!!!

., svaka čast na traktoru tomi., baš je lipo uredjen i pažen., bravo!!!
., a ovo ča si napisal za sajlu i to je TOČNO i EFIKASNO - PROVJERENO., nekakov sistem takozvanoga hidrauličnoga kvačila imadu traktorići HITTNER!., i po pripovidanju vlasnika - korisnika tih i takovi traktorića taj i takov sistem se ni pokazal baš dobar., tako DA je najbolje klasična sajla - podmazana fulll i samo piči!!!...

., ej prijatelju Aco!!!., pa ti čistiš i čistiš taj snig ko i ja., bravo!!!...
., e rodjo VranićD!., dobar si, dobar!., video za čistu deseticu!!!...

., lipi pozdrav i svim ostalim meni dragim ljudima - forumašima - prijateljima!!!., aj Bog!., čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467


A šta ćeš kad stalno pada i sam znaš da nam je to jedini posao sa ovim našim traktorima.

pozdrav!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja nisam stavio na ralicu kotaće (nemam ih)
, da li sa njima reguliraš visinu ralice ili ?

Mogu sa njima podešavati visinu čišćenja zagledaj se bolje pa ćeš vidjeti ručkicu na vrhu cijevi tu se podešava visina.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svim forumašima.
Vidim da se svugde dosta snjega napalo ovaj put. Aco dobar ti je video, sve pohvale.

Gvozdeni1
Pitaš me koliko ga palo kod mene, nije ga nešto puno. Nekih loših 20 cm, ništa više, tako da nije bilo nešto puno posla.

Vranić i Grof
Vidim kod vas se ga dosta napadalo tako da je Lika dobro zatrpana. Dobro ide 523M sa tom ralicom.

Joe
Tvoja je ralica prva liga ;) hehe, uvijek si dobar humorista bio pa tako i ovaj put. A moram te i malo okrcat. Baci neku ceradu preko Tome, pa valjda te toliko dobro služijo preko ljeta da si to zasluži. Još da mu produžiš koju godinu u roku trajanja.

Sad još malo kvačilo da pokomentiram.
Kvačilo bi trebalo bit mekano ako je sve u redu. Treba dobro podmazat sajlu, pedalu, a nemojte zaboravit i polugu koju se isto malo podmaže na nipel. Kod montaže pazit da ima sajla što manje krivina, nek nebude preduga pa da ima onda onu nepotrebnu veliku krivinu. Provjerite opruge pedale i sajle koliko su jake stavljene i ako je potrebno zamjeniti ih sa nekim optimalnima.

Da pokomentiram i predgrijanje
Moje je mišljenje da to predgrijanje može samo od velike koristi i olakšava paljenje motoru, inače to nebi imali svi sadašnji noviji motori (svejedno i ako imaju sad to u cilindru). Onaj zadebljani dio na novijim motorima LDA 672 bi po mome trebalo bit baš u tu svrhu, za ugradnju. Na žalost, serija 730 nema tog udebljanog djela na usisu a ostali imaju. Imali su neki motori ugrađeno predgrijanje ali ne na TV. Izgleda da je po bila opcija uz nadoplatu ili slično.
Predgrijanje bi trebalo bit takvo da je kombinirano vazduh / nafta a ne samo grijanje vazduha za kojeg ne kažem da nije koristno ali...

Još nešto o nafti.
Nema kod nas više D2, i to več više godina. Do sad nisam čuo da bi neko reko da je riknula pumpa baš zbog tih razloga. Ne kažem da nebi mogla bit nafta nešto više pusta ali da bi baš zbog nje išle pumpe u PM, težko malo to.
Inače nafta kod nas je sad tako čista da ponekad poželiš da bi je mogal malo popit. Tako je ljepo žuta ko da je ulje za jelo. Ja koristim naftu od OMW i mislim da je kvaliteta jako dobra.
 
R

rene

Guest
predgrijanje

evo našao sam juče u massivi bjelovar grijač(oblik kao sviječica s navojem) ima grijač i priključak za crijevo za naftu, kad se zagrije probušta kratkotrajni mlaz nafte i u tom trenu treba pokrenuti motor, mislim da bi s time to moglo funktionirati, jedini problem izbušiti rupu i narezati navoj u alumunijski usis
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
da, baš u tom zadebljenju je otvor, ali je zatvoren, pa ima kod nas u massivi u bjelovaru za kupiti nešto kao svijećica s grijaćem i ulaz za naftu, kad se zagrije ubrizgava topli naftni mlaz u usis, tu sam mislio ugraditi, samo bih trebao probušiti i urezati navoj

CO2 mora imat promjenu polariteta i teflonsku cijev. Autogenim možeš ali obavetno moraš imati POSVE ISTI MATERIJAL .Ja sav aluminij varim sa TIG-om Iman jedan kontaktni mali 160A njime varim inox bakar mesing sl.I veliki 400A on ima AC-DC .Za varit Al moraš imat min200A i izmjeničnu struju da čisti var. Sa tim grijačima ni zajebancija ako netko zafušari pa zaveši pod ventilom ?.Nemoj radit sam ako i znaš tko Ti slaže neka da garanciju min 1godinu.Ruggerini djelovi nisu baš jako povoljni.A hoćeš zavarit ću Ti to ni problem.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav svim forumasima!
RENE-dobrodosao,i sto se tice hidraulicne kuplunge mislim da to trazis:




slicne cilindre za kuplung ima audi! nazalost ove slike nisu s mog tome tak da neznam puno o njemu samo sto sam vidio na ovim slikama ,valjda se vlasnik nece ljutit sto sam ih stavio gore,i ja sam planirao stavit ovo na svoj tomo posto imam te cilindrice doma al ak budem imao viska vremena,al trenutno imam puno vaznijeg posla...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Možda se varam, ali meni to izgleda ko hidrauličke kočnice:scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh