• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

aronino

Guest
pozdrav svima ja isto imam PE-18 i kod mene je sve isto kao i kod tebe-brzine idu nekad teže nekad lakše
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
.,
., p.s., svakao svim novim članovima ko i starim dosadašnjim članovima i ljubiteljima traktora tome!., sva dobra voga svita želim!., Bog!., dobro mi stojte!!!...

Pozdrav prijatelju Grofe!
A dobro mi i ti stoj, težko smo čekali da opet nešto napišeš.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
mrga, nek te novi stroj dobro sluzi
Objasnio je firemanpeter razlog za teze saltanje kod TV-PE-18 par stranice unazad.
Svi noviji seriji od TV-18 imaju ovakav nosac kljuca


Uploaded with ImageShack.us
unutra u ovaj cilindar ima opruga i zbog nju saltanje ide lako, ali kod PE nema opruga, drugacije je napraven nosac kljuca, znaci teze saltanje kod njega je normalno;)
Ali ne koristi pogon 4x4 kada nije potrebo i olaksaces si voznja, 4x4 ukljuci samo u oranje, vozi sakas sa prednji sakas za zadnji pogon.

Prepravka u 3-tocke je vozmozna, ali ima mnogo posla da se to napravi, eve jedna slika, pronasao sam je negde na forum ali evo je opet


Uploaded with ImageShack.us
svaka cast za majstora, dosta trud je uloziio, ako nekog ima jos slike od ovaj traktor ja zamolujem da stavi ...

Evo i malcera, moze se prikopca na tvog tomo


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Muhanicar u svojem dvorištu nebi htel imati nikakav stroj (niti da mi ga neko da badava) jer sa njim treba raditi, a muhanicar od motike beži ko od vraga.

Neznam kaj mi je i one kopačice (koja stoji dok ju stari ne pripali)trebalo :scratch

kužim ja tebe,ma budi ti kakav jesi,lepo je majstora u društvu imati :D
 
G

GROF

Guest
Nije da bi išel po jelku, imam jelku od PVC, od plastike :rolfer:pa mi netreba nigdje iči i ona mi potraje godinama.

., pozdrav dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poseban pozdrav prijatelju moj firemanpetar!., predivne slike iz bespuća sniga., a tome zavijan i okovan u snigu ko pravi!!!., e da, i mi imamo jelku od PVC-a, plastična., žal mi svake godine uništavat toliko šume!

., lipi VAM pozdrav., čitamo se., a biće i slikanoga materijala!., Bog!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki da li ima netko za prodati kučište s noževima od nekog traktorčića kosilice? naime imam kutni reduktor i mogao bi brzo složiti roto malčer za tomo vinkovića ako negdje nađem neko kućište s noževima...

Unaprijed zahvalan....
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav svim ljubiteljima velikog TOME!!!! :weedman:
Ma malo luta po you tube-u i naidem na ovaj video pa cisto iz radoznalosti jeli svaki tomo(stariji ovako freza) [YT]http://www.youtube.com/watch?v=a3CgZu2-gW8&feature=player_detailpage[/YT]

Pozdrav!!! :supz:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Dečki da li ima netko za prodati kučište s noževima od nekog traktorčića kosilice? naime imam kutni reduktor i mogao bi brzo složiti roto malčer za tomo vinkovića ako negdje nađem neko kućište s noževima...

Unaprijed zahvalan....

dal ti misliš možda na roto kosu,ako je tako onda nije veliki problem
napraviti kučište kod kuće,pošto kutni reduktor več imaš,a noževi
su ti vrlo jednostavni.kučište nemora biti okruglo,može biti i četvrtasto

pozdrav
 
R

rene

Guest
snijeg

evo konaćno posla za mog maloga tomu
 

Prilozi

  • DSCN1092 (Small).JPG
    DSCN1092 (Small).JPG
    57 KB · Pregleda: 428
R

rene

Guest
i kak ide?

evo gotovo je, ma ide super, a susjed lopata, haha, dok sam si radio ralicu prošlog lijeta smijao se, a šta če ti to, pa globalno zatopljenje je, pa ne bu više snijega, eto neka sad lopata svoje globalno zatopljenje :finga:
 

Prilozi

  • DSCN1087 (Small).JPG
    DSCN1087 (Small).JPG
    40.1 KB · Pregleda: 159

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!


Danas je upalil na anlaser na -10 od prve... eurodisel je nutra i nema problema

Prvo da ti čestitam na kupnji PE-18, dobro ga zali, i neće bit problema! Menjač je takav kakav je,,,al se čovek navikne na to...

Što se tiče eurodisela...:scratch
Navodno ljudi pričaju da je Eurodizel suvlji od D2, pa zbog toga pumpa ima lošije podmazivanje...pogotovo kod TV! Usuo moj ujak eurodisel u TV da proba...radi fenomenalno, bolje pali, ima snagu bolju u oranju, nego D2...uglavnom kako je on pričao, nikad više D2 neće sipati, samo eurodisel!
Nije potrošio 10-15litara...i pumpa crkla!
E sad kome verovati? Nerazum se u nafte i derivate, kako i šta i zbog čega?
Al mu je pumpa crkla u to sam siguran!
Navodno kod nas od 2011-te ukidaju totalno D2, tako da će biti samo eurodisel na benzinskim pumpama...
A onda neznam šta ćemo sipati,,,ako je priča tačna, i crkla pumpa zbog goriva, onda će se morati dodavati i malo dvotaktola, ili već nezna ni ja kojekakvih aditiva...

@rene - dobar posao...odlično ti ide kako vidim.

Evo ja sam dodao ralicu na moj TV...samo još da rešim kopčanje, i udri po snegu! Još bih dodao i nazad jednu, da neidem prazan u rikverc...





@gvozdeni - pa ti nisi u oranju...:supris: vreme idealno...:lol:

ajd pa narode...
živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:

p.s. - koliko je visok TV 7xx sa originalnim zaštitnim ramom???
nadam se da mi slike neće biti obrisane, jer su većeg formata nego 800x600...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja sam se pitao gde je Joe, nema ga, a on ralisa pravio za tomo:D, jesi je li zalio:drinkers:, mnogo vise pada snijeg kod vas na severu, pa skoro svi pravu ralice, kon nas ralica na traktor ja NIKADA nisam video...
 
T

tuaregr10

Guest
evo konaćno posla za mog maloga tomu

Neka, bolje da Tomo radi svoj posao, nego ručno kidati snijeg.
PS.
Dobar Tomo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav i tebi, znaci trebe ti ovako nesto


Uploaded with ImageShack.us

iskustvo,hmm, ja nemam ali mislam da tomo bi mogao ganjati SIP 135.
Kada ovog covek na slika stavio roto kosu na TV 400, znaci sve je moguce.
Mozda samo treba da dodas jos jedan "bolc" na kosa, da bi kopcanje na dolni polugi bit pousko, zasto TV-822 nemoze dovolno rasirit polugi ko veliki trektori.
Malo bi setio tesko TV dok nju razvrti,a posle nece bit problema.

Teško da bi TV 822 mogao vrtiti tu roto kosu. Veliki problem bi bio dok je zavrti, a i nakon dužeg rada Tomo to nebi izdržao.
 
T

tuaregr10

Guest
sjajno riješenje za podizanje pluga svaka čast ja iman slično(bez podizača i sjajno ti je riješenje ovo za rukavce, svaka čast )

Svaka čast, pametno rješenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Teško da bi TV 822 mogao vrtiti tu roto kosu. Veliki problem bi bio dok je zavrti, a i nakon dužeg rada Tomo to nebi izdržao.

I ja rekao sam da TV osetice malo tesko dok razvrti kosu(ali nije mu nista), nemam iskustvo , normalno je i da oseti, jer kosa pravi veci zamav, ali kad moze tomo da freza onda moze i da kosi so ovakva kosa, freza stvara daleko veco opterecenje:mrgreen:
Nek se javi neko ko ima recimo roto malcer na TV, kako oseti to tomo dok razvrti???
Valjda oseti ali kad razvri jednom vise nema problema...

Edit:
kada motokultivator tera roto kosu od 100 cm,onda za tomo nije problem 135cm.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
evo današnje akcije čišćenja snijega s Tomo Vinkovićem 523M...:D

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vAhjDXrfPX0[/YT]
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ja imam roto malčer al nemožeš usporediti roto malčer i roto kosu,kosu je je kud i kamo teže pokrenuti znam jer ima jedan kod nas na 542 pa ju treba zavrtiti neznam koliko je točno široka možda zna Tuareg 10 pa nek napiše ako zna.
Moj 732 zavrti malčer uz malu promjenu zvuka motora al kosu bi sigurno teže jer ipak su to dva velika bubnja a na malčeru je elisa sa tri noža.
I također mora imati jednosmjeri kardan kad otpusti gas da se slobodno vrit.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh