• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Imam jedno pitanje za one koji za sigurno znaju kako rade ovi grijači. Ima dva moguča načina grijanja:
1. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovat grijač se isključi.
2. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovati grijač i dalje grije.

Taj Dajc prekidač- šalter (ili kako se več on zvao) kojeg ja imam ugrađenog ima oba dvije mogučnosti spajanja struje.
Koja je sad najbolja ili pravilna. Kako rade drugi traktori, npr. IMT, Štore ili koji drugi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Imam jedno pitanje za one koji za sigurno znaju kako rade ovi grijači. Ima dva moguča načina grijanja:
1. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovat grijač se isključi.
2. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovati grijač i dalje grije.

Taj Dajc prekidač- šalter (ili kako se več on zvao) kojeg ja imam ugrađenog ima oba dvije mogučnosti spajanja struje.
Koja je sad najbolja ili pravilna. Kako rade drugi traktori, npr. IMT, Štore ili koji drugi?
...................
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Iz tvog prijašnjeg posta sam več doznal da ti tako misliš jer si rekal da "struja zraka liže plamen". Može bit da si u pravu. Htijo bi još koga da čujem, znaš kako je, više ljudi više zna.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
firemanpeter, kao sta sam ja skuzio, na isto dugme i grejes i palis, al sta je u ljeto kad netreba grejac.
Moras preminuti sa dugme preko polozba grejanje za da upalis:scratch
U IMT je to reseno tako da na jedna strana na brava je direktno palenje, a na druga strana grejanje i palenje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Iz tvog prijašnjeg posta sam več doznal da ti tako misliš jer si rekal da "struja zraka liže plamen". Može bit da si u pravu. Htijo bi još koga da čujem, znaš kako je, više ljudi više zna.
Puknuti ti je ispravno odgovoril, a vidim da Danot pita kaj po ljetu.
Po ljetu ako je motor dobar malo više opterečuje akumulator jer i alnasa i grije, ali mislim da je to zanemarivo.
Ako motor nevalja, mislim da ti odgovor nije ni potreban.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Kako vidiš na armaturi mi je još jedan taster, onaj stari iznad novoga, taj je još u funkciji.

Moram reči da nebi smelo biti problema i na taj način da se ide preko grijanja na anlasovanje. Tako rade puno starih kamijona, vjerovatno svi tipovi TAM. Oni stariji 170 imaju ovakav prekidač isti ko ja sad ovaj novi. A TAM 190, 260... imaju ključ pa se isto ide preko grijanja.

Zato sam ja i pitao ono prije, kako je pravilno da grije. Da grije i kad se anlasuje ili da tad ne grije. Kad počneš anlasovat pa tako za onu sekundu kad pređeš preko grijanja u stvari nit ne započne grijati.

Tako kako ti kažeš da ima IMT, tako ima i Štore. A ja imam dva dugmeta pa je isto ;) :lol:
 
V

VTZ

Guest
Imam jedno pitanje za one koji za sigurno znaju kako rade ovi grijači. Ima dva moguča načina grijanja:

Kod Vladimirca se grijač uključi svaki put kad se zavrti anlaser, i radi za čitavo vrijeme anlasanja. Grijač bi se mogao isključiti jedino da otpojim žicu na ulazu u motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kod Vladimirca se grijač uključi svaki put kad se zavrti anlaser, i radi za čitavo vrijeme anlasanja. Grijač bi se mogao isključiti jedino da otpojim žicu na ulazu u motor.
vidiga.gif
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Puknuti ti je ispravno odgovoril, a vidim da Danot pita kaj po ljetu.
Po ljetu ako je motor dobar malo više opterečuje akumulator jer i alnasa i grije, ali mislim da je to zanemarivo.
Ako motor nevalja, mislim da ti odgovor nije ni potreban.

Inače to se lako provjeri, npr. na Štoreu. Staviš fazenprifer 12V sa kablom na kontakt grijača i na šasiju. Onda griješ pa anlasuješ. Fazenprifer bi onda stalno goreo (na grijanju i anlasovanju) ako mora stalno grijat u oba dva položaja.

A normalno učinak je veči ako gori plamen i kod anlasovanja.
Vjerujem vam dečki da je tako kako kažete. A Rus mora puno grijati, hehe, hladno je kod njih.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danot
Kako vidiš na armaturi mi je još jedan taster, onaj stari iznad novoga, taj je još u funkciji.

Moram reči da nebi smelo biti problema i na taj način da se ide preko grijanja na anlasovanje. Tako rade puno starih kamijona, vjerovatno svi tipovi TAM. Oni stariji 170 imaju ovakav prekidač isti ko ja sad ovaj novi. A TAM 190, 260... imaju ključ pa se isto ide preko grijanja.

Zato sam ja i pitao ono prije, kako je pravilno da grije. Da grije i kad se anlasuje ili da tad ne grije. Kad počneš anlasovat pa tako za onu sekundu kad pređeš preko grijanja u stvari nit ne započne grijati.

Tako kako ti kažeš da ima IMT, tako ima i Štore. A ja imam dva dugmeta pa je isto ;) :lol:

Znaci stari taster je jos u funkcija, nisam video, to je vec drugo...

Na ovaj princip kao sto VTZ kaze za vladimirca rade i mnogo auta, i kod mene je tako, i ljeto teze pali ak ne pocekam da se iskljuci greac...
 
V

VTZ

Guest

A ti si stvarno do zla Boga naporan i kehljavi čovijek, čak je i sa Marsa previše lako vidjeti koliko voliš podbadati, omalovažavati i kesiti se drugima, iz samo tebi znanih razloga!

Kaj te muči njofra, zbog čega se toliko kesiš, ili te možda samo malo svrbi frnjoka? Reci slobodno, možda ti ja mogu kako pomoći? Ili ti samo fali vazelina, za lakše uvlačenje u šu*ak svojoj "škvadri"?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znaci stari taster je jos u funkcija, nisam video, to je vec drugo...

Na ovaj princip kao sto VTZ kaze za vladimirca rade i mnogo auta, i kod mene je tako, i ljeto teze pali ak ne pocekam da se iskljuci greac...

Da, stari taster još radi. Pa nek bude sa dva tastera: ljetno i zimsko paljenje ;) i ako nebi bilo nužno jer se plamen napravi tek posle nekih 15 sekundi.

A kod auta, tamo ti je drugi način grijanja. On zagrijava direktno u cilindru ali bez plamena. Neki čak ne upale (ili puno teže) ljeti ako grijanje nije ispravno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A ti si stvarno do zla Boga naporan i kehljavi čovijek, čak je i sa Marsa previše lako vidjeti koliko voliš podbadati, omalovažavati i kesiti se drugima, iz samo tebi znanih razloga!

Kaj te muči njofra, zbog čega se toliko kesiš, ili te možda samo malo svrbi frnjoka? Reci slobodno, možda ti ja mogu kako pomoći? Ili ti samo fali vazelina, za lakše uvlačenje u šu*ak svojoj "škvadri"?
Bolje biti takav nego uvredljiv na svaku ;)

c3vuq.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A kod auta, tamo ti je drugi način grijanja. On zagrijava direktno u cilindru ali bez plamena. Neki čak ne upale (ili puno teže) ljeti ako grijanje nije ispravno.
Da samo kod takvog načina predgrijavanja (o tome smo pričali kad je netko stavil takve grijače na Tomu) jedan mlaz goriva sa dize mora špricati prema grijaču i to pospješuje paljenje
 
V

VTZ

Guest
Bolje biti takav nego uvredljiv na svaku

Na svaku, kažeš? Pa ti se ovdje već danima kesiš, prenemažeš i uvlačiš u šu*ak odabranima! Ako ti to do sada još nitko nije rekao, onda pročitaj još jednom što sam ti malo prije napisao!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Na svaku, kažeš? Pa ti se ovdje već danima kesiš, prenemažeš i uvlačiš u šu*ak odabranima! Ako ti to do sada još nitko nije rekao, onda pročitaj još jednom što sam ti malo prije napisao!
Prosil bi lepo da se jave oni kojima sa ja na ovome forumu odmogel i ako postoji samo jedan čovjek kojega sam zajebo, tj nisam mu odgovoril najbolje kaj sam znal da me se isključi sa ovoga foruma :D

Ako sam se sa kim malo i našalil moja najdublja isprika :prayer:

Još bi samo htel znati koji su to odabrani (kao i ko ih je biral):scratch


Sa ovim svojim postom si zaslužil jednu nagradu i imaš je od mene :partyman::drinkers:
 
V

VTZ

Guest
Još bi samo htel znati koji su to odabrani (kao i ko ih je biral
Sa ovim svojim postom si zaslužil jednu nagradu i imaš je od mene

:rolfer: :rolfer:

Jednom kad budeš malo sabraniji, pročitaj svoje vlastite postove, pa ti možda dođe do pameti, koga ti sam biraš za svoju ekipu. Za sve ostalo tu je:

Bedazzled-Vaseline.JPG
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Ajde mir..

A vidi ti majstora od izboljšanja, neće se pohvalit kako ima video gdje tomo se igra s ursusom ko beba s zvečkom..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7gJEjwm_b_Y&feature=player_embedded[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Moram reči da nebi smelo biti problema i na taj način da se ide preko grijanja na anlasovanje. Tako rade puno starih kamijona, vjerovatno svi tipovi TAM. Oni stariji 170 imaju ovakav prekidač isti ko ja sad ovaj novi. A TAM 190, 260... imaju ključ pa se isto ide preko grijanja.
Gore navedeni imaju predkomorni sustav ubrizgavanja i stalno ih treba grijati .
A štore isto ima dva smjera paljenja , u jednu stranu preko grjača - drugu stranu direkt
PS. opet sam prespaval fajt :madmana::toimonster::mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Kako vidiš na armaturi mi je još jedan taster, onaj stari iznad novoga, taj je još u funkciji.

Moram reči da nebi smelo biti problema i na taj način da se ide preko grijanja na anlasovanje. Tako rade puno starih kamijona, vjerovatno svi tipovi TAM. Oni stariji 170 imaju ovakav prekidač isti ko ja sad ovaj novi. A TAM 190, 260... imaju ključ pa se isto ide preko grijanja.

Zato sam ja i pitao ono prije, kako je pravilno da grije. Da grije i kad se anlasuje ili da tad ne grije. Kad počneš anlasovat pa tako za onu sekundu kad pređeš preko grijanja u stvari nit ne započne grijati.

Tako kako ti kažeš da ima IMT, tako ima i Štore. A ja imam dva dugmeta pa je isto ;) :lol:

Puknuti
To sam i ja reko da ima Štore tako kako ti kažeš (da ima dva načina paljenja), imam i ja tako samo ne preko brave nego sa sva tastera.

Ja TAMe nisam nikad grijao, nije bilo potrebno jer su dobro palili ali istina da nisu stajali vani na hladu.

Petar

Ovaj video sa Ursusom več sam stavil tu na forum pre neko vreme. Taj sa Tomom je naš forumaš ACO 93. Hehe, svaka mu čast, vuče on dobro :rolfer:

PS
Ajde prosim vas dečki, nemojmo se svađati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh