• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Imam jedno pitanje za one koji za sigurno znaju kako rade ovi grijači. Ima dva moguča načina grijanja:
1. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovat grijač se isključi.
2. Uključiš grijač i on nakon nekog vremena upali plamen. Kad počneš anlasovati grijač i dalje grije.

Taj Dajc prekidač- šalter (ili kako se več on zvao) kojeg ja imam ugrađenog ima oba dvije mogučnosti spajanja struje.
Koja je sad najbolja ili pravilna. Kako rade drugi traktori, npr. IMT, Štore ili koji drugi?
Kod Štorea imaš izbor, jer ručica za paljenje ima 4 položaja:
lijevo2 (grijanje+start)-lijevo1 (grijanje)-0-desno (start)
Na Sameu postoji samo grijanje bez anlasanja, jer je grijanje lijevo od neutralnog položaja ključa, dakle:
grijanje-0-kontakt-anlasanje
Oba načina su dobra, tak da je ovo dobro kak si spojil.
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim forumašima i forumskim prijateljima!

., prijatelju firemanpetar!., tvoj zaštitni znak je IZBOLJŠANJE!., to potpisujem i podržavam ča su već forumaši i predložili!., ja čim pročitam "izboljšanje" reč!, TI si mi odma na pameti., tako DA sretno ti sa izboljšanjima!!!., e da., svakako i ono sa učvršćivanjem blatobrana je izvaredno odradjeno!!!., bravo!.-

., forumski prijatelju medimurec!., odlično odradjeno sve na tvome traktoru tomi., svaka čast, bravo!!!., volim kada mladi ljudi oćedu delat i imadu smisla, ideja, pedantnosti, izvornosti, orginalnosti,... sretno TI!...

., aj Bog!., čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Medimurec prodas ti tu kutnu remenicu? JA dam odmah četverostruko, treba mi hitno....


pozdrav![/QUOTE]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
PS. opet sam prespaval fajt :madmana::toimonster::mrgreen:
Kakav fajt :scratch
Meni je bilo smešno to kaj je naš cjenjeni član VTZ napisal, citiram:

Kod Vladimirca se grijač uključi svaki put kad se zavrti anlaser, i radi za čitavo vrijeme anlasanja. Grijač bi se mogao isključiti jedino da otpojim žicu na ulazu u motor.

Greškom sam zabilježil VLADIMIRCA, a htel sam ovo zadebljano :madmana:

Meni lično je to glupo rješenje (ako je takvo kakvim ga dotični gospodin predstavlja) jer znači da je to glupo riješenje (ili se dotični gospodin opet krivo izrazil). Znači taj grijač grije samo kad se alnasa, a prije ne :evil:
Ako je to stvarno tak, onda to nevalja :roll:



Nakon toga kreču iz (tu več postaje bivši gospodin) riječi koje mene ne ocrtavaju u stvarnosti (smatram da nisam takva osoba):
naporan
kehnjavi (to stvarno nerazumijem, a probal sam si i prevesti na više jezika)
Volim podbadati
Omalovažavati
Kesiti se drugima, iz samo meni znanih razloga (tu je čovjek u pravu)
Ovaj dio nebi htel komentirati. (njofra, frnjoka, šu*ak) jedino me zanima koja je to moja škvadra?
Kaj te muči njofra, zbog čega se toliko kesiš, ili te možda samo malo svrbi frnjoka? Reci slobodno, možda ti ja mogu kako pomoći? Ili ti samo fali vazelina, za lakše uvlačenje u šu*ak svojoj "škvadri"?

Onaj drugi post je glasil ovak:

Na svaku, kažeš? Pa ti se ovdje već danima kesiš, prenemažeš i uvlačiš u šu*ak odabranima! Ako ti to do sada još nitko nije rekao, onda pročitaj još jednom što sam ti malo prije napisao!

Ja sam samo rekel da nisam uvredljiv na svaku zafrkanciju (smatram da to mogu potvrditi oni koji su me imali prilike upoznati)
Veli da se ja ovdje več danima kesim, prenemažem i uvlačim u šu*ak odabranima (valjda tu čovjek misli i na tebe pošto mi je ostalo u glavi da je i među vama bilo fajta)

Kad malo bolje razmislim čovjek je u pravu, ja stvarno ovdje več danima gubim vrijeme (ne da bi se uvlačil u šu*ak nikome), a u svojem životu sam izgubil dosta toga za to vrijeme. Ne krivim zbog toga nikoga, ali je čovjek u pravu.


Pošto mi to do sada još niko nije rekao evo izazivam cjenjenog člana VTZ-a na fajt (mada nisam fajterski raspoložen)

Predlažem moderatorima da ostave ove naše postove članovima na uvid par dana (nakon toga nek ih obrišu), pa da otvore neku anketu da se izvrši tajno glasanje (za, protiv i suzdržani) uvezi ovog našeg malog nesporazuma.
Čisto da vidimo mišljenje ostalih forumaša, dali je navedeni član uvredljiv čovjek ili sam ja takav kakvim me on opisal.



Fajt može početi (kaj se mene tiće)
 
V

VTZ

Guest
Meni je bilo smešno to kaj je naš cjenjeni član VTZ napisal, citiram:

Greškom sam zabilježil VLADIMIRCA, a htel sam ovo zadebljano

:rolfer: :rolfer: :rolfer:

Ovo što si sad napisao zove se "naknadna pamet", ili jadan, otužan i proziran pokušaj laganja samoga sebe! Pa ti u ovo ne vjeruješ ni sam sebi, valjda ne očekuješ da će netko drugi povjerovati u to?

"Nekim čudom" si pri tome zaboravio da se upravo ti već danima sprdaš i omalovažavaš Vladimirca, čak guraš nos i u teme gdje inače ništa ne pišeš, samo da bi se još malo očešao u ono što te svrbi.

Sve ostalo što si natrkeljao je toliko jadan pokušaj laganja, da se s time uopće nema smisla zamarati. Nek te laži idu na tvoju sliku i diku, imaš se stvarno sa čime ponositi! Čestitam!

Mene je sram zbog tvojih laži, mogu si samo zamisliti kako je tek tebi.. Što više lažeš, sve se dublje zakapaš. :rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!
Tek sam pre neko vreme ukopčao da se po HR jeziku kaže poboljšanje a ne izboljšanje :scratch kao što ja govorim. Sad mi je jasno zašto sam poznat po "izboljšanju" što vi dosta puta citirate. Eh šta češ, još se moram učiti jezika.
E sad pređimo na moje IZboljšanje kako ja kažem :lol:

Napravijo sam predgrijanje za lakše paljenje motora u hladnom vrijemenu. Ovo na slikama zagrije unutrašnju stranu kolektora sa plamenom. Sviječica ima špiralu na koju ispusti naftu. Vlastnici IMT i Štore znaju kako se pali sa time.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402661.jpg


Na armaturi ljevo -dole je crno dugme koje se povuče, prvi stepen je grijanje, drugi paljenje anlasera.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402658.jpg


Na sliki dole je uslikan osigurač za struju grijača.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402663.jpg

prijatelju moj a nemam riječi svaka čast na idejama, al šta je odrađeno profesijonalno svaka sitnica nemam riječi.

pozdrav!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Danas nejdem spat , nema šanse..
Jel ja to ćitam da bi VTZ lagano po frnjoki(to bi trebal biti nos, valjda) muhanicara ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
:rolfer: :rolfer: :rolfer:

Ovo što si sad napisao zove se "naknadna pamet", ili jadan, otužan i proziran pokušaj laganja samoga sebe! Pa ti u ovo ne vjeruješ ni sam sebi, valjda ne očekuješ da će netko drugi povjerovati u to?

"Nekim čudom" si pri tome zaboravio da se upravo ti već danima sprdaš i omalovažavaš Vladimirca, čak guraš nos i u teme gdje inače ništa ne pišeš, samo da bi se još malo očešao u ono što te svrbi.

Sve ostalo što si natrkeljao je toliko jadan pokušaj laganja, da se s time uopće nema smisla zamarati.
Prosil bi lepo da mi se prosvjetli pamet i da mi se sa prstom pokaže gde sam ja to pljuval Vladimirca i u kojoj sam ja to temi pisal gdje inače ništa ne pišem :scratch

Zašto nočas nisi postal post koji si napisal (pametniji popušta ili)?
Pošto vidim da anketu ne prihvačaš (valjda se bojiš istine) mislim da je najpametnije da se nastavimo dopisivati u temi koja je i ovak i onak otvorena radi tebe http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19343, a ne da ljudima blatimo temu o kojoj ni ti ni ja (siguran sam za sebe) nemamo pojma.

Molim te da mi pokažeš, a i svima nama da mi pokažeš gde sam se sprdal i omalovažaval Vladimirca o kojem usput rečeno nemam pojma.
Hvala!


Edit:
Mene nije sram mojih laži, ali bi volel da mi se one dokažu.
Zato krenimo, ja sam optuženik i izvolite postavljati pitanja , a ja sam do dugo u noč tu da vam dam na njih toliko željene odgovore i nebum lagal.
Tema je u gornjem linku.
 
V

VTZ

Guest
Ja se samo ispričavam forumašima iz ove teme, zbog postova koji nemaju veze sa tematikom.

Sve ostale zakulisne igre, grupašenja, međusobna uvlačenja u guzicu i ostalo, ne zanimaju me uopće!

Jedino bih stvarno volio znati, kako je to moguće da neki forumaš dozna sadržaj mojega posta, koji uopće nije ni objavljen na forumu, iz razloga jer mi je to onemogućeno?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
J

Jedino bih stvarno volio znati, kako je to moguće da neki forumaš dozna sadržaj mojega posta, koji uopće nije ni objavljen na forumu, iz razloga jer mi je to onemogućeno?
Ja sam mu poslal skrinšot , ja sve skrinšotam ..a puknuti je dobar haker ...to svi znaju :rolfer::rolfer:
Idem ja sad spat , gotovo je ....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kod Štorea imaš izbor, jer ručica za paljenje ima 4 položaja:
lijevo2 (grijanje+start)-lijevo1 (grijanje)-0-desno (start)
Na Sameu postoji samo grijanje bez anlasanja, jer je grijanje lijevo od neutralnog položaja ključa, dakle:
grijanje-0-kontakt-anlasanje
Oba načina su dobra, tak da je ovo dobro kak si spojil.

Znači Štore grije i anlasuje u isto vreme a Same grije samo do anlasovanja. Jel same isto grija sa plamenom ili ne. Ako ne sa plamenom onda mi je to logično.

i TAM-e je radil Slovenac ,tak da..

" i TAM-e je radil Slovenac ,tak da.." sve za 5.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., lipi pozdrav mojim forumašima i forumskim prijateljima!

., prijatelju firemanpetar!., tvoj zaštitni znak je IZBOLJŠANJE!., to potpisujem i podržavam ča su već forumaši i predložili!., ja čim pročitam "izboljšanje" reč!, TI si mi odma na pameti., tako DA sretno ti sa izboljšanjima!!!., e da., svakako i ono sa učvršćivanjem blatobrana je izvaredno odradjeno!!!., bravo! ...

prijatelju moj a nemam riječi svaka čast na idejama, al šta je odrađeno profesijonalno svaka sitnica nemam riječi.
pozdrav!

Prijatelji Grof I Aco 93
Hvala vama na pohvali za napravljena izboljšanja. :D Uskoro če bit i kod Grofa nešto novo. Jedva čekam da vidim tvoju prikolicu. Več mi se ovakva kakva je bila dopala, bez dorade. Uh, a kakva če tek bit super kad se vrati iz Prime.

Aco i tvoje su stvari koje imaš prva liga, to se odmah vidi. Mislim na cjepač, ralicu... da ne nabrojavam jer imaš puno priključaka za Tomu i to napravljenih od tvojih ruka.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Jeste Joe, to je to, samo sa mazalicom. Vidi sliku Medimurca, moras da imas i "leptir" ako to ugradjujes. A ti imas redovan izvod, ili ne?

Jeste, ja imam redovan izvod vratila na traktor! Ali sam hteo nabaciti na frezu inverziju(što bertolini reče za stari tip freze)...pa bi mi visina vratila i kardana bila donekle u istoj visini...i komotnije bi radio sa njim!

@Petre - Pitam se...??? jel ima slobodnog mesta još,,, na tvojoj instrument tabli...:lol:...šta će biti sledeće...hehehe!
Uglavnom posao dobro odrađen, sudeći po slikama! Verovatno bude od koristi...bolje išta nego ništa!
Kad bude debeli minus...probat ćeš verovatno;)
pa da čujemo rezultate...
Sve pohvale...originalan si, nema šta...

Živi bili...
pozdrav joe!:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe
Mjesta ponestaje. Eto ti rješenje je tu. Morat ču armaturu na novo složiti. Znači izsječi instrument tablu ali ostaviti oko kraja neki 15mm, napraviti novi lim i na novo racionalnije posložiti sve što je na njemu. Onda namontirati taj lim sa instrumentima i prekidačima... na onaj cm koji je ostao od stare. :lol: Ma šalim se.
Ali bila bi to varijanta. Onda nebi trebalo odmontirat i dizat armature svaki put kad nešto radiš, nego odviješ taj lim i vadiš prema sebi.

Šta če bit sledeče? Neznam ni ja :scratch :D

A što se probe tiče, u pravu si, čekam na debeli minus :lol:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Znači Štore grije i anlasuje u isto vreme a Same grije samo do anlasovanja. Jel same isto grija sa plamenom ili ne. Ako ne sa plamenom onda mi je to logično...
Same isto ima grijač na naftu. Jedino ima elektroventil prije njega, no nema posudicu, pa mi nije jasno od kud dobiva naftu. Bum sutra detaljnije pregledal da slučajno "elektroventil" nije pumpica.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ZJ
Vjerovatno da je pumpica pošto nema čašice :scratch ali neznam ja.

Edosoko
Ajd ti napravi tu armaturu. Izmisliš neku dobru foru pa da onda i mi pokopiramo :D
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
.,
., forumski prijatelju medimurec!., odlično odradjeno sve na tvome traktoru tomi., svaka čast, bravo!!!., volim kada mladi ljudi oćedu delat i imadu smisla, ideja, pedantnosti, izvornosti, orginalnosti,... sretno TI!...

Grofe,prijatelju hvala ti!
Mrga-necu je prodati ni za sta,vec je sve isplanirano za tu remenicu,radit cu jos cirkular a ujedno cu je koristit i za onaj cjepac na svrdlo!
pozdrav!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Šta če bit sledeče? Neznam ni ja :scratch :D

:finga:
Imas ti Peter opet neki plan, neka ideja, IZbolsanje, ili sta ja znam...
Ja sam vec primetio na SLO-forum da se raspitujes oko nesto;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Joe
Mjesta ponestaje. Eto ti rješenje je tu. Morat ču armaturu na novo složiti.
Ali bila bi to varijanta. Onda nebi trebalo odmontirat i dizat armature svaki put kad nešto radiš, nego odviješ taj lim i vadiš prema sebi.

Šta če bit sledeče? Neznam ni ja :scratch :D

Ako budeš još planirao izboljšanja...biti će tu i instrument tabla,,,kako ja vidim!
Možda i u "SMD" tehnologiji, kako si krenuo...:roll:

Evo ja sam napravio izboljšanja...uhhh kako volim to reći "izboljšanja"...neverovatno dobro zvuči...:lol:...zahvaljujući tebi!

Napravio sam štitnik za instrument tablu i za volan...:lol:



A vide Tomeka kako se maskira po zimi...:lol:



Pozdrav Joe!:mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh