• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav kolega @micko!
Dobro nam došao...
Nek ti je sa srećom,,, uređenje tomice!
Živ bio...
Slike obavezno...
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 
L

lunic

Guest
evo gdje sam vidio
1000359a.jpg


uopste mi se ne svidja sto je jedan krst :scratch .....dali pravi zamah kad se smota do kraja

ovo kod hittnera je prednost sto se lakse podmazuje

E ovo bi se vec dalo zavidati na rukavac. Hvala na slici. Vec su ideje jasnije.
Za dualsteer bi bio dovoljan i samo jedan križ, kao na ovoj slici, zato jer nebi bilo potrebe motati ga skroz do kraja jer nije jedini dio s kojim se okrece traktor.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prema ovoj slici ispada da je to jednostavno izvesti? Mislim naruči se ovaj dio od hittnera koji ima u sebi kardan i prepasa se na 73x seriju rukavaca. Što je s malim traktorima od 18 ks? Ima li hittner za to isto rješenje s takvim zglobom?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
TV pe-18

Dečki, majstori, stručnjaci,

Imam jedno pitanje vezano za TV pe-18. Na prodaju je jedan rastureni PE-18. Da li mogu uzeti zadnji kraj, razdvojiti ga na mjestu loma i napraviti od zadnjeg kraja prikolicu s pogonom za mo PE-18 kojeg imam doma? mislim onaj kardan koji imam kao izvod odostraga za frezu da li ima isti broj okretaja koji je i u sredini traktora na onom kardanu pa samo potegnem kardan sa zadnjeg kraja na prikolicu? Tako bi dobio pogon 6x6 ... da li je to moguće izvesti? Uh imal bi onda 3 šaltanja brzina tj svaka trap posebno...

Ovo je moja luda zamisao....
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Dečki, majstori, stručnjaci,

Imam jedno pitanje vezano za TV pe-18. Na prodaju je jedan rastureni PE-18. Da li mogu uzeti zadnji kraj, razdvojiti ga na mjestu loma i napraviti od zadnjeg kraja prikolicu s pogonom za mo PE-18 kojeg imam doma? mislim onaj kardan koji imam kao izvod odostraga za frezu da li ima isti broj okretaja koji je i u sredini traktora na onom kardanu pa samo potegnem kardan sa zadnjeg kraja na prikolicu? Tako bi dobio pogon 6x6 ... da li je to moguće izvesti? Uh imal bi onda 3 šaltanja brzina tj svaka trap posebno...

Ovo je moja luda zamisao....
ideja nije losa al mislim da nece bit samo tako jednostavno,nisam siguran al mislim da se na pe 18 ovaj kardan u sredini vrti istom brzinom kao i motor ako se ne varam posto ima svaku getribu za sebe a izlazno vratilo se vrti dosta manjom brzinom i nije sinkronizirano s pogonom al mislim da bi se to dalo puno lakse izvesti s time zadnjim trapom kao sto ti planiras od pe 18 jer ima istu getribu ko i cijeli tomica nego s bilo kojim obicnim diff samo treba nac kako rijesiti ovaj prijenos s pog vratila na prikolicu...
ima tu decki koji su strucnjaci u tome pa ce oni rec nesto tocnije sto,kako i zasto...! pozdrav
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
U pitanju je ovo:

Jedino neznam kamo pričvrstiti šasiju prikolice? Na ova 4 šrafa u sredini? Al prvo da čujem vaše komentare vezano za prijenose...
 

Prilozi

  • get_image_variationCASVRW2M.jpg
    get_image_variationCASVRW2M.jpg
    24 KB · Pregleda: 1,064
L

lunic

Guest
Imam jos jedno pitanje za vlasnike serije 700. Svugdje u svim podacima koji se uspiju pronaci za bilo koji traktor serije 700 pise da se motor vrti do 3000 min-1.
Sad ja na svojem imam orig brojac okretaja od teleoptika Zemun i on mi pokazuje max broj okretaja 2400 min-1. Posto sam mislio da ne radi dobro kod kuce imam stroboskop koji ima mogucnost mijeriti i diesel motore. Spojim na njega i mjeri mi 2350 min-1 tako da je i orig relativno tocan.
Jos da nadodam da su svi granicnici na motoru tvornicki plombirani.
Sad mene zanima dali su u tomo vinkovicu tih 3000 okr prekopirali sa sa specifikacija od DMB-a ili Lombardinija bez provijeriti koliko se motor stvarno vrti. Jer vjerovatno taj motor moze vrtiti i 3000 okr, ali na nekom agregatu za struju ili nekoj pumpi, dok za na traktor je blokiran na 2400 okr. Sad dali znate vi vlasnici na koliko se okrecu vasi motori, jer da nije kod mene nesto tvornicki krivo registrirano.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
U pitanju je ovo:

Jedino neznam kamo pričvrstiti šasiju prikolice? Na ova 4 šrafa u sredini? Al prvo da čujem vaše komentare vezano za prijenose...

kak veliku prikolicu planiras uopce radit?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kak veliku prikolicu planiras uopce radit?

Pa otprilike 2m x 1m tako da mi pokriva širinom kotače, proširiti ju nebi htio (osovinu sa 1m na nekih 1,3 m) jer bi mogle pucati poluosovine u pogonu e da i dubine nekih 0,6m. Prvenstveno bi mi služila za prijevoz drva iz šume itd.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vgradnjastikalazaizklop.jpg


sta je ovo Peter, ne mogu da vjerujem da jos nisi napravio trecu vezu na lancima :mrgreen:
salim se naravno, samo cekam kad ce osvanuti slike na forumu gdje si i to uradio.....a vidim dosta si vozio s lancima, metal je ogoljen

Eto Edosoko, na tvoju preporuku danas sam napravijo ovo izboljšanje na lancima da nebude rupa na gumi. Sad bi trebalo bit malo manje onoga: klak.......................klak......................klak :lol:

izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18410717.jpg


izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18410716.jpg


izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18410718.jpg
 
B

Bagudina

Guest
Imam jos jedno pitanje za vlasnike serije 700. Svugdje u svim podacima koji se uspiju pronaci za bilo koji traktor serije 700 pise da se motor vrti do 3000 min-1.
Sad ja na svojem imam orig brojac okretaja od teleoptika Zemun i on mi pokazuje max broj okretaja 2400 min-1. Posto sam mislio da ne radi dobro kod kuce imam stroboskop koji ima mogucnost mijeriti i diesel motore. Spojim na njega i mjeri mi 2350 min-1 tako da je i orig relativno tocan.
Jos da nadodam da su svi granicnici na motoru tvornicki plombirani.
Sad mene zanima dali su u tomo vinkovicu tih 3000 okr prekopirali sa sa specifikacija od DMB-a ili Lombardinija bez provijeriti koliko se motor stvarno vrti. Jer vjerovatno taj motor moze vrtiti i 3000 okr, ali na nekom agregatu za struju ili nekoj pumpi, dok za na traktor je blokiran na 2400 okr. Sad dali znate vi vlasnici na koliko se okrecu vasi motori, jer da nije kod mene nesto tvornicki krivo registrirano.

Imam isti brojač od teleoptika Zemun na 732 i na njemu se kazaljka diže do 3000 okretaja na punom gasu. mada preko 2.400 rjetko i dižem okretaje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dečki, majstori, stručnjaci,

Imam jedno pitanje vezano za TV pe-18. Na prodaju je jedan rastureni PE-18. Da li mogu uzeti zadnji kraj, razdvojiti ga na mjestu loma i napraviti od zadnjeg kraja prikolicu s pogonom za mo PE-18 kojeg imam doma? mislim onaj kardan koji imam kao izvod odostraga za frezu da li ima isti broj okretaja koji je i u sredini traktora na onom kardanu pa samo potegnem kardan sa zadnjeg kraja na prikolicu? Tako bi dobio pogon 6x6 ... da li je to moguće izvesti? Uh imal bi onda 3 šaltanja brzina tj svaka trap posebno...

Ovo je moja luda zamisao....

Ovo bi možda čak moglo da radi. Kod tebe se vrti sa jednom kardanom u sredini traktora sve, mislim na pogon zadnjeg kraja i kardan pozadi.

Znači ako imaš sve uključeno i da vrtiš kardan pozadi za priključak traktor mora da krene. Prvo probaj to.

Trebalo bi da krene i onda nabaviš onaj zadnji kraj koji bi okrenuo tako da kardan za priključke gleda prema traktoru isto prema kardanu za priključke. Spojiš sa kardanom oba dva kraja na tim mjestima gde se goni priključak, između njih metneš inverziju i idemo.

U ovo baš nisam 100% siguran :scratch ali ima mogučnosti i to dosta velikih.
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima

Medimurec, kardan na sredina kod PE-18 NE vrti sa ista brzina kao motor!!!

mrga, ideja ti je zanimliva.
Ja mislam da izlazno vratilo se vrti so ista brzina kao i kardan na sredina.
Ali nisam bas siguran, ak ozbilno planiras raditi kardanka prvo se osiguraj 100% o tome, mozes to i izmeriti.
.p.s, imas TV 732, imas Store 504, a ti u suma sa PE-18?:scratch


Znači ako imaš sve uključeno i da vrtiš kardan pozadi za priključak traktor mora da krene. Prvo probaj to.
firemanpeter, oprosti, ali nisam te bas skuzio sta si hteo rec... :?
Jel moze da pojasnis:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima

Medimurec, kardan na sredina kod PE-18 NE vrti sa ista brzina kao motor!!!

mrga, ideja ti je zanimliva.
Ja mislam da izlazno vratilo se vrti so ista brzina kao i kardan na sredina.
Ali nisam bas siguran, ak ozbilno planiras raditi kardanka prvo se osiguraj 100% o tome, mozes to i izmeriti.
.p.s, imas TV 732, imas Store 504, a ti u suma sa PE-18?:scratch



firemanpeter, oprosti, ali nisam te bas skuzio sta si hteo rec... :?
Jel moze da pojasnis:scratch

Ja sam ovak mislijo. Stavi pozadi menjač u brzinu i onda da zavrti kardan za priključke. Traktor bi trebal da se pomiče isto tako i kardan u sredini.
To znači da su kardan i pogon u zavisnosti jednog od drugog.
A to znam da tako i je kod tog traktora.

Ja mislim da bi se kardanka za taj traktor mogla jednostavno napravit na način koji sam več rekao. U stvari getribe su več napravljene.
Ako neko misli drugačije neka me ispravi.
 
L

lunic

Guest
Imam isti brojač od teleoptika Zemun na 732 i na njemu se kazaljka diže do 3000 okretaja na punom gasu. mada preko 2.400 rjetko i dižem okretaje.

Meni je samo cudno to sta mi je sve tvornicki plombirano na 2400 min-1.
Ali isto je i nelogicno da je blokirano na 2400 okr posto 30 ks razvija na 3000 okr. Po temu bi bilo da ja nemam traktor od 30 ks nego npr. 25 ks.
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo,stigo sam sa posla,interesantna mije tema vezana za otu prikolicu od zadnjeg diferencijala PE18,ja ga vec imam rasturenog u dijelove kosto znate vec,ideja je dobra ali je teska za ostvarit zbog brzine izlaznog vratila i kardana na sredini.Nekoje vec postavio tehnicku knjigu od tog modela i tamo ima ta brzina u sporohodnoj i brzohodnoj (izlaznog vratila) ja sam to vec kopiro pa cu sad da vidim pa cu da javim
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja sam ovak mislijo. Stavi pozadi menjač u brzinu i onda da zavrti kardan za priključke. Traktor bi trebal da se pomiče isto tako i kardan u sredini.
To znači da su kardan i pogon u zavisnosti jednog od drugog.
A to znam da tako i je kod tog traktora.

Ja mislim da bi se kardanka za taj traktor mogla jednostavno napravit na način koji sam več rekao. U stvari getribe su več napravljene.
Ako neko misli drugačije neka me ispravi.

U pravo si. Tako bi morao da se traktor pomice.
Puno lakse napraviti kardanka nego na recimo na 420.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zašto svi vlasnici TV-a koji se kunu u njegovu nevjerojatnu prohodnost maštaju o pogonskoj prikolici ?
 
M

mjic.micko

Guest
Brzina izlaznog vratila u sporohodnoj je 750 o/min a u brzohodnoj je 1175 o/min.Ne spominje nigdje u kojoj od moguce tri brzine vec smo za sporu ibrzu tako da ija nisam bas siguran bas,da se ne desi kao kad bi naprijed bilo u 1. a nazad u 3. brzini pabi doslo do kidanja mjenjaca,sutra navece kad se vratim sa posla otici cu u radionicu da pogledam kako to sve izgleda u rukama
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh